dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie fugowanie płytek ceglanych- prosze o jakieś rady ...

    mam do zafugowania ścianę ( obudowę kominka ) obłozoną płytkami z cegły ręcznie formowanej , płytki porowate i nasiąkliwe, nie chciałbym ich ubrudzić, dotychczas fugowałem tylko kafelki na podłodze i ścianie, ale tu trzeba innej metody , fuga musi być sucha , jakieś podpowiedzi ? podejżewam, że podobnie jak klinkier się to fuguje, ale może ktoś podpowie coś jeszcze? jaką konsystencje powinna mieć zaprawa, jakich narzedzi użyć.... z góry dzieki !

  2. #2

    Domyślnie

    przedewszystkim zanim przystąpisz do fugowania cegła musi być zabezpieczona prepararem np sarsil ,który później ułatwi ci utrzymanie jej w czystości szukaj preparatów mat
    Fuga w zależności od szerokości nakładana jest innaczej jak na płytki s.Praca mozolna W przestrzenie między kamienne wciskamy półsuchą masę do fugowania używając w tym celu fugówki (jeszcze przed zastygnięciem zaprawy klejowej) lub plastyczną masę do fugowania -fugownicą. Do spoinowania należy stosować gotowe masy do fugowania o szerokości spoin 4-15 mm. Powierzchnię fugi należy wyrównać płaskim narzędziem, a nadmiar zaprawy do fugowania po wstępnym związaniu usunąć suchą szczotką.
    kontakt 502080438

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a samo przyklejanie tych płytek ? są bardzo nasiąkliwe , sprzedawca dał mi do ich elastyczny klej do gresu , domyślam się , że trzeba je konkretnie zmoczyć przed przyklejeniem bo inaczej odciągną wodę, tylko czy wtedy nie wyjda jakieś wykwity ? , przyklejam je do płyty KG , zagruntowanej unigruntem, i nie powiem żeby się to dobrze trzymało, mimo nawilżania , jedna nawet odpadła na drugi dzień... podpowiedzcie coś, bo szlag mnie trafia , z takim dziwnym materiałem, który sobie druga połowa wymyśliła, a ja mam to poskładać do kupy i ma być jeszcze ładnie..

  4. #4

    Domyślnie

    wrzuć link do tych płytek lub nazwę i producenta.
    wykwitów nie powinieneś mieć jak użyłeś imregnat.Co do odpadania płytek to na płycie gips karton to nie będzię się to trzymało.Fuga pownna usztywnić całość
    kontakt 502080438

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony