dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie przycisk w domu do zwalniania elektrozaczepu przy furtce

    Witam

    Czy istnieje coś takiego gotowego do kupienia jak w temacie ?

    Plan mam taki:
    - elektrozaczep przy furtce
    - furtka 8 m od domu więc trochę niepotrzeby mi zwykły domofon aby przez niego gadać
    - wystarczy mi, że luknę przez szybkę w drzwiach frontowych kto dzwoni i nasisnę przycisk umieszczony w ganku żeby odblokować elektrozaczep
    - w miejscu gdzie miał być domofon, a teraz miałby być wspomniany przycisk, zbiega się kabel ziemny 6 x 0,5 prowadzący od furtki, oraz zwykły 6 x 0,5 biegnący do rozdzielni elektrycznej (jest możliwość podłączenia z 230V poprzez jakiś zasilacz np. 12V)
    - kupuję dodatkowo jakiś dzwonek bezprzewodowy i przycisk od niego montuję w furtce

    Czy są takie przyciski montowane wewnątrz domu aby można nimi (trzymając przycisk, coś jak przycisk w samym domofonie) odblokowywać elektrozaczep w furtce?

    Jak z zasileniem jego w moim opisanym przypadku ? Czy tego się nie zasila a jedynie zwiera on obwód od elektrozaczepu ?

    A moze wogóle niepotrzebnie kombinuję i prościej i taniej wyjdzie kupić normalny domofon z pojedynczą stacją bramową np. taki: http://www.allegro.pl/item310482194_...d_ss_nowy.html

  2. #2

    Domyślnie

    Domofon analogowy z prawdziwego zdarzenia a uważam że dobry sprzęt robi firma miwi-urmet potrzebuje od domu do kasety rozmównej przy furtce min 12 żył domofonowych 0,5mm2.Nie wspomne że przewód na 100 lat to przewód ziemny ekranowany i żelowany.

    dwuprzewodowe wynalazki spotyka się w DH czy na aukcjach i to najtańszy sprzet .Lubisz eksperymenty to kupuj w końcu to nie majatek sto pare złociszy.

    do pomysłu z przyciskiem potrzebujesz przycisku dzwonkowego,zasilacz 230/12-14 v ac i dwie wolne żyły od domu do furtki.
    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie Re: przycisk w domu do zwalniania elektrozaczepu przy furtce

    Cytat Napisał mapatut
    Witam

    Czy istnieje coś takiego gotowego do kupienia jak w temacie ?

    Plan mam taki:
    - elektrozaczep przy furtce
    - furtka 8 m od domu więc trochę niepotrzeby mi zwykły domofon aby przez niego gadać
    - wystarczy mi, że luknę przez szybkę w drzwiach frontowych kto dzwoni i nasisnę przycisk umieszczony w ganku żeby odblokować elektrozaczep
    - w miejscu gdzie miał być domofon, a teraz miałby być wspomniany przycisk, zbiega się kabel ziemny 6 x 0,5 prowadzący od furtki, oraz zwykły 6 x 0,5 biegnący do rozdzielni elektrycznej (jest możliwość podłączenia z 230V poprzez jakiś zasilacz np. 12V)
    - kupuję dodatkowo jakiś dzwonek bezprzewodowy i przycisk od niego montuję w furtce

    Czy są takie przyciski montowane wewnątrz domu aby można nimi (trzymając przycisk, coś jak przycisk w samym domofonie) odblokowywać elektrozaczep w furtce?

    Jak z zasileniem jego w moim opisanym przypadku ? Czy tego się nie zasila a jedynie zwiera on obwód od elektrozaczepu ?

    A moze wogóle niepotrzebnie kombinuję i prościej i taniej wyjdzie kupić normalny domofon z pojedynczą stacją bramową np. taki: http://www.allegro.pl/item310482194_...d_ss_nowy.html
    Na zaczep podawane jest napięcie w momencie otwarcia. Czyli potrzebny przycisk dzwonkowy typ NO i do tego płytka która podtrzyma napięcie przez określony czas np.5 sekund.

    Jeżeli chodzi o domofony to firma miwi-urmert jest naprawdę podobna. Połączenie między kasetą a zasilaczem jest na min 6 żyłach. Jeżeli jest poniżej to już domofony cyfrowe
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  4. #4

    Domyślnie Re: przycisk w domu do zwalniania elektrozaczepu przy furtce

    Cytat Napisał jogi8
    Na zaczep podawane jest napięcie w momencie otwarcia. Czyli potrzebny przycisk dzwonkowy typ NO i do tego płytka która podtrzyma napięcie przez określony czas np.5 sekund.
    Zaczep, który de facto już mam kupiony, wg opisu na jego opakowaniu jest na 10V +/- 2V, czyli zasilanie zaczepu powinno iść: z zasilacza 230/12V do takiego jak piszesz przycisku dzwonkowego ze stykiem normalnie otwartym i nacisnięcie tego przycisku powinno powodować podanie napięcia z zasilacza na elektrozaczep i jego odblokowanie, czy tak ?

    Cytat Napisał jogi8
    Jeżeli chodzi o domofony to firma miwi-urmert jest naprawdę podobna. Połączenie między kasetą a zasilaczem jest na min 6 żyłach. Jeżeli jest poniżej to już domofony cyfrowe
    Nie znam się na domofonach, to lepiej czy gorzej jak cyfrowe ? Ten z podanej przez mnie aukcji jest ok ?

  5. #5

    Domyślnie

    mapatut
    Jeśli chcesz lukać przez okno, to wystarczy trzy żyły do furtki, tam przycisk dzwonkowy i elektrozaczep oraz dzwonek i przycisk przy oknie w domu, który wciskasz dotąd aż gość wejdzie. Jak nie chcesz puszczać 230V do furtki, to schemat się skomplikuje, ale tylko troszeczkę.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie kombinuj. Kup po prostu domofon z funkcją zwalniania blokady zamka.

    8 metrów to jednak spora odległość by wykrzykiwać wiadomości do kogoś kto stoi przed furtką. Zanim wpuścisz nieznaną Ci osobę za płot, warto z nią porozmawiać o co chodzi.
    Ponadto dodatkowa opcja domofonu (memory) umożliwia zapis wizyt podczas Twojej nieobecności.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    aż gość wejdzie. Jak nie chcesz puszczać, 230V do furtki, to schemat się skomplikuje, ale tylko troszeczkę.
    Zrozumiałem, że jak nie chcesz gościa wpuszczać to podajesz na furtkę 220V

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek

    Zrozumiałem, że jak nie chcesz gościa wpuszczać to podajesz na furtkę 220V
    oj, to gosci raczej nie bedzie za wiele gdyz 220V to ciezko bedzie znalesc

    Proponuje jednak 230V
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #9

    Domyślnie

    fakt 230 - ja ciągle po staremu...

  10. #10

    Domyślnie Re: przycisk w domu do zwalniania elektrozaczepu przy furtce

    Tak ten z aukcji może być, jest to firmy Bitronik z Łodzi, na Twoje potrzeby wystarczy.

    Co do pierwszej części postu to potrzebujesz trafo 230/12 V, i w obwód pomiędzy zasilaczem a zaczepem wpinasz szeregowo przycisk dzwonkowy, który w momencie wciśnięcia spowoduje zamknięcie obwodu. Jest wada tego rozwiązania musisz trzymać wciśnięty przycisk do momentu jak ktoś otworzy furtkę.
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  11. #11

    Domyślnie

    wada ???

    elektrozaczep z pamięcią i po sprawie.
    Tu była reklama...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    mapatut
    Jeśli chcesz lukać przez okno, to wystarczy trzy żyły do furtki, tam przycisk dzwonkowy i elektrozaczep oraz dzwonek i przycisk przy oknie w domu, który wciskasz dotąd aż gość wejdzie. Jak nie chcesz puszczać 230V do furtki, to schemat się skomplikuje, ale tylko troszeczkę.
    jak pisałem do furtki mam puszczony kabel ziemny 6 x 0,5 więc chyba 230V nie za bardzo nim puszczać, a poza tym zaczep mam kupiony już i jest on na 10V +/-2V.

    Musiałbym więc zakupić jakiś zwykły zasilacz 230V/12V tylko pytanie ile ma mieć amper prąd wyjściowy bo widzę że są różne ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    wada ???

    elektrozaczep z pamięcią i po sprawie.
    też się nad tym zastanawiałem, jednak postanowiłem kupić zwykly zaczep a jak domownik będzie wychodził to sobie kluczem odblokuje zaczep.

    Zniechęciło mnie w tych z pamięcią to, że po naciśnięciu przycisku zaczep pozostaje odblokowany tak długo dopóki ktoś nie otworzy furtki a więc w skrajnych sytuacjach można zostawić przez pomyłkę otwartą furtkę lub przepalić zaczep bo zdaje się, że mają one max. 30 minut podawania impulsu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Nie kombinuj. Kup po prostu domofon z funkcją zwalniania blokady zamka.

    8 metrów to jednak spora odległość by wykrzykiwać wiadomości do kogoś kto stoi przed furtką. Zanim wpuścisz nieznaną Ci osobę za płot, warto z nią porozmawiać o co chodzi.
    Ponadto dodatkowa opcja domofonu (memory) umożliwia zapis wizyt podczas Twojej nieobecności.
    No sam nie wiem, taka pierdoła a nie wiem jakie rozwiązanie wybrać. Kurcze, a nie takie decyzje trzeba było podejmować w trakcie budowy.

    Za domofonem przemawia fakt, że w miejscu w hallu gdzie ze ściany wychodzą kabelki (od furtki i ten od zasilacza bo taka opcja była aktualna w momencie kładzenia kabli) nie mam puszki ani otworu na puszkę więc będzie problem z montażem przycisku dzwonkowego. Teraz wszystko wykończone pomalowane więc szkoda będzie wiercić pod puszkę i ją obsadzać. Ze ściany wystają po prostu kabelki z myślą o powieszeniu w tym miejscu domofonu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony