dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    Witam, pytanie jak w temacie.

    W projekcie tego nie mam - mostek termiczny pomiedzy podloga i fundamentem jest zlikwidowany przez 20cm keramzytu i 10 cm styropianu, wiec ten powod odpada.

    Czy jest jakis inny cel ocieplania scian fundamentowych jesli nie ma piwnicy ?

    pozdrowienia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Czy Twoja ściana zewnętrzna też stoi na styropianie? Chyba nie - więc powód już masz.

  3. #3

    Domyślnie

    No nie.

    Do poziomu scian fundamentowych mam keramzyt a wyzej styropian. Czyli styropian wypada juz na scianach zewnetrznych (jednowarstwowych) i mostka niet.

    Tak jak pisalem - ja tego w projekcie nie mam ale slyszalem ze powinno byc tylko nie wiem po co. Nie mialem tez w projekcie wienca na sciance kolankowej (!) wiec wole sie upewnic czy brak ocieplenia nie wynika z prostej pomylki.

    pozdrowienia
    ZB1

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie Zbyszka uważam za zasadne. Frankai myśli chyba o izolacji p/wilgociowej. Po co ocieplać ściany fundamentów skoro wszystko i tak jest w gruncie i żadne różnice temperatur nie występują? Nie mówię, że to jest niepotrzebne, tylko sam nie potrafię znaleźć sensownego argumentu "za". Odpowiedź Frankai jest dla mnie niejasna kompletnie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Keramzyt i styropian masz wewnątrz murów. A z gruntu i powietrza (podłoga jest zwykle trochę ponad gruntem, więc ściany fundamentowe troszę wystają ponad grunt) zimno przenika Ci do ściany budynku. Beton dość dobrze przekazuje ciepło (zimno), więc mozesz sobie wyobrazić, że pod tą "ciepłą" ścianą masz -10. W narożniku pokoju masz więc mostek termiczny, bo tam ściana nie ma już 36-44cm, tylko w zasadzie styka się rogiem z tym -10stopni.

  6. #6

    Domyślnie

    Bez przesady z tym ocieplaniem. W swoim domu postawionym w zeszłym sezonie nie mam żadnego ocieplenia fundamentów w projekcie robionym na zamówienie też nie było. Sciana ocieplona styropianem który schodzi trochę poniżej ocieplonej podłogi.

  7. #7

    Domyślnie

    Wystarczyłoby jednak skutecznie odizolować podłogę od ściany fundamentowej. Nie ma takiego systemu? To przecież znacznie mniejsza powierzchnia niz całe ściany.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mkonos - a ta już jest OK.

  9. #9

    Domyślnie

    OK Frankai. Narysowalem sobie i juz widze ten mostek - w narozniku, gdzie grubosc sciany (naroznik-beton bloczka) ma praktycznie grubosc styropianu czyli 10 cm zamiast 44.

    Marna sprawa. Zeby to ocieplic musialbym naklasc styropianu na cokol i zamiast elegancko cofnietego cokolika o pare cm bede mial blache wystajaca na zewnatrz co mi sie bardzo nie podoba

    Jest jakis madry sposob jak to ominac ? Moze obnizyc fundament o 1 bloczek i keramzyt wylac jako plyte na fundamencie zamiast tradycyjnego podkladu. To juz zapytam projektanta.

    Dzieki za porade
    ZB1

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A może tylko nawet przestać się martwić. Wiesz ilu ludzi ma gorsze mostki niż Ty byś miał. Może jeszcze ktoś tu poda inne powody ocieplania, oprócz tego wyżej i zmowy producentów styropianu ?
    Zapytaj się tego projektanta, bo to nic nie kosztuje.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ja dałem 5 cm styropianu na metr głębokości, zasypałem ziemią, posadziełem iglaczki i mam cieplutko jak w mrowisku. Rogi mam tak samo ciepłe jak ściany.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Akcja protestacyjna - musiałeś tu zaglądnąć !?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony