dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie z czym się to wiąże - słup na działce...

    może ktoś się orientuje - urząd gminy chce wykonać oświetlenie drogi z którą graniczy moja działka. Muszą w tym celu postawić na niektórych działkach słupy. Jeden wypada na mojej. W sumie nie mam nic przeciwko, bo słup ma stanąć w rogu ogrodzenia gdzie nic nie planuję, ale mam pewne obawy odnośnie oświadczenia które muszę podpisać:

    "Zezwalam / nie zezwalam UG
    1. Na budowę linii n.n i oświetlenia ulicznego na działce nr xxx będącą moją własnością położonej xxx
    2. Na wykonanie czynności związanych z eksploatacją i konserwacją wybudowanych urządzeń energetycznych t.j. każdorazowego wstępu na przedmiotową działkę, oraz dostępu do tych urządzeń przez czas dokonywania przesyłu energii elektrycznej służącej oświetleniu drogi."

    Czy ktoś się orientuje:
    - co to jest "n.n" - niechciałbym słupa z kablami na działce skoro go nie mam"
    - czy mogą sobie później na takim słupie powiesić np kable przesyłowe ?
    - czy jak będą chcieli wejść na moją działkę to muszą się dostosować do mnie czy to ja muszę być w domu na wezwanie ?
    - jaki mam wpływ na miejsce postawienia i wygląd - konstrukcję samego słupa?

    Pytam o to wszystko bo z jednej strony nie chcę być osobą która robi problemy - podobno jeśli choć jedna osoba się nie zgodzi to oświetlenia nie będzie - ale z drugiej strony nie chcę sobie narobić problemów w przyszłości...

    Będę wdzięczny za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    MarekB

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: z czym się to wiąże - słup na działce...

    Cytat Napisał Marek_B

    Czy ktoś się orientuje:
    - co to jest "n.n" - niechciałbym słupa z kablami na działce skoro go nie mam"
    linia niskiego napięcia

  3. #3

    Domyślnie Re: z czym się to wiąże - słup na działce...

    Zgodnie z tym co Ci napisali, chca postawic slup na dzialce, jesli tak, to na 99,9% beda do niego szyly kable napowietrzne, pewnie z 2 stron. Co do terminu wejscia w celu postawienia to raczej mozna sie dogadac z wykonawcami. A jak dokladniej to ma wygladac, to IMO powinienes zobaczyc wczesniej projekt, a nie zgadzac sie w ciemno na wszystko, chocby dla zasady - w odwrotnej sytacji, jak Ty chcesz zrobic jakies przylacze, to bez chocby wstepnego projektu nikt nie bedzie chcial rozmawiac na ten temat, wiec tu mozna oczekiwac wzajemnosci i gry w otwarte karty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony