dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kominki raz jeszcze

    Zastanawiam sie nad zakupem kominka z płaszczem wodnym i w zwiąku z tym mam pytanie. Firma "Kratki" ma m.in. w swojej ofercie kominek o nazwie Zuzia. Chciałbym dowiedzieć się czy ten właśnie wkład 15 kW proponowany w cenie ~3000zł brutto wart jest zainteresownia. Muszę przyznać, że różnica w stosunku do wkładów Byrski 15kW ~6500zł oraz Lechma ~4500zł jest znacząca. Co te droższe modele mają w sobie lepszego??
    488zł trzeba doliczyć do Zuzi do sterowania przepustnicą ale co jeszcze?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: Kominki raz jeszcze

    Cytat Napisał Arkady147
    Zastanawiam sie nad zakupem kominka z płaszczem wodnym i w zwiąku z tym mam pytanie. Firma "Kratki" ma m.in. w swojej ofercie kominek o nazwie Zuzia. Chciałbym dowiedzieć się czy ten właśnie wkład 15 kW proponowany w cenie ~3000zł brutto wart jest zainteresownia. Muszę przyznać, że różnica w stosunku do wkładów Byrski 15kW ~6500zł oraz Lechma ~4500zł jest znacząca. Co te droższe modele mają w sobie lepszego??
    488zł trzeba doliczyć do Zuzi do sterowania przepustnicą ale co jeszcze?
    Zuzia jest wykonana z blachy 4 mm natomiast byrski z blachy 5 mm świadczy o tym waga wkładów ,zuzia ma małą pojemność wodną natomiast byrski dużą a to jest plusem kominka wodnego bo przy większej pojemności wodnej zgromadzimy więcej energii cieplnej w kominku przez co przepustnica będzie się żadziej otwierać i spalimy mniej drwena,zuzia ma miernej jakości wymiennik spaliny-woda natomiast w byrskim spaliny po przejściu przez pionowe płomiennikówki muszą ominąć jeszcze półkę z wodą przez to kominek odzyskuje większą energię z spalin a co do ceny to podajesz cene 14 kw i to lekko zawyżoną w stosunku do ceny katalogowej 6442,82 zł brutto i to bez targowania się z lokalnym dilerem?
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #3

    Domyślnie

    Mariobros35, mam do Ciebie pytanie. Na jakiej min. wysokości musi być umiejscowiony wlot do komina aby podłączyć kominek? Podaj ten wymiar dla kominków Byrskiego bo taki raczej u mnie stanie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady147
    Mariobros35, mam do Ciebie pytanie. Na jakiej min. wysokości musi być umiejscowiony wlot do komina aby podłączyć kominek? Podaj ten wymiar dla kominków Byrskiego bo taki raczej u mnie stanie.
    Tak naprawdę to im wyżej wykonasz ten wlot tym będzie kożystniej dlatego iż róra łoncząca kominek z wlotem do komina również emituje ciepło które można dodatkowo wykożystać do ogrzania salonu wykonując kratki w czopuchu zabudowy kominkowej ja zawsze doradzam wlot komina na poziomie 30 cm od sufitu tak czy inaczej na stronie byrskiego masz podane wymiary każde4go produkowaneho kominka również w3ysokość wkładu,no i dobrze abyś zastosował trujnik o kącie 45 stopni kożystniejszy dla odprowadzenia spalin a nie 90 stopni pozdrawiam
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony