dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 51
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1012
  1. #801
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    no i sam widzisz
    Na moim, wiekowym osiedlu-rolety mają wszyscy 18 lat temu kiedy ruszyła budowa jeszcze mało popularne i drogie było sterowanie do rolet nie było chyba wtedy pilotów, ja mam centralkę i automatyczne sterowanie zamykanie na noc.Po tak długim czasie i wielu sąsiadom nie chce się po prostu oblatywać wszystkich okien i zamykać co wieczór-to samo z alarmem,jak jestem w domu to po co?

    To nie były przypadki osób wytypowanych z tyt. posiadanych dóbr-łupem padły torebki portfele,komórki i trochę sprzętu który był na dole.Na piętra nikt nie wchodził.
    Zgadzam się lenistwo dot.alarmów też miało znaczenie-ale wybrane zostały z jakiegoś powodu domy z odsłoniętymi roletami.

    Wg mnie warto mieć rolety elektryczne ze sterowaniem,alarm ale to wszystko należy po prostu używać-zabezpieczenie trzeba nie tylko posiadać.ale stosować.

  2. #802
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    salat

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-353
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rolety zewnnętrzne nie są roletami antywłamaniowmi, pancerz jest zrobionym z cienkiego aluminium i wypełniony pianką lecz żeby się dostać do środka trzeba narobić trochę hałasu. Rolety antywłamaniowe są dużo, dużo droższe i wytrzymalsze.

  3. #803
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zamontowałem rolety Integra ze skrzynkami podtynkowymi. Rolety są najzwyklejsze, ale sterowane elektrycznie z wyprowadzeniem zasilania do centralki alarmowej. Przy każdym oknie jest przełącznik, dodatkowo też wyprowadziłem przełączniki zbiorcze - zamykające grupy rolet np. całego salonu, połowy piętra itp.... Tylko w takim rozwiązaniu widzę sens i nie wyobrażam sobie ręcznego opuszczania rolet. Kolejna zaletą jest możliwość zamontowania moskitier. Starałem się zrobić tak, żeby w każdym pomieszczeniu było okno z moskitierą. Rolety już teraz uważam za jedną z lepszych decyzji budowlanych. Pierwotnie słyszałem, że rezygnując z rolet, za ich cenę można 10 lat opłacać abonament ochroniarskiej firmie. Nie o to chodzi. Zaletą rolet - jaką zaczynam dostrzegać, jest możliwość zasłonięcia okna w róznych sytuacjach. W chwili obecnej ocieplam budynek, stoi niezamieszkały - zasłoniłem okna - prace przy elewacji trwają a ewentualne uszkodzenie i wymiana lamelek rolety będzie mniej kosztowna niż uszkodzenie okna. Zakładam też, że w przypadku próby włamania ewentualne sforsowanie rolet i następnie okna wydłużą czas i zwiększą hałas, co może zwrócić uwagę sąsiadów, a na pewno odstraszy lokalnych obszczymurów, którzy może wybiorą dom bez rolet. Sąsiad obok zamontował rolety niestety nadtynkowo. Twierdzi, że stanowią dodatkową barierę w zimie chroniąc np. przed wiatrem. Widzę też, że regularnie na noc je opuszcza. Osobiście nie planujemy mieć na oknach zasłon, ani rolet wewnętrznych - myślę że zastąpi je roleta zewnętrzna.
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 25-11-2014 o 08:12
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Z...Zakładam też, że w przypadku próby włamania ewentualne sforsowanie rolet i następnie okna wydłużą czas i zwiększą hałas, co może zwrócić uwagę sąsiadów, a na pewno odstraszy lokalnych obszczymurów, ....
    Tak, masz rację, wydłużą czas włamania o 10-15 sekund. Jedynie hałas może zaalarmować sąsiadów ale wątpię

  5. #805
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar bogu887
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-181
    Posty
    5

    Domyślnie

    rolety nie są chyba jednak najlepszym rozwiązaniem.. wyglądają ładnie, ale są również świetnym wabikiem na złodziei..

  6. #806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Rolety już teraz uważam za jedną z lepszych decyzji budowlanych. .....Zaletą rolet - jaką zaczynam dostrzegać, jest możliwość zasłonięcia okna w róznych sytuacjach. Osobiście nie planujemy mieć na oknach zasłon, ani rolet wewnętrznych - myślę że zastąpi je roleta zewnętrzna.
    Dokładnie jak u nas.
    Nie żałujemy ani złotówki wydanej na rolety.
    Nie planujemy zasłon, firan itp. roleta je świetnie zastępuje.

    Choć u nas motywacja do zakupu rolet była inna niż wymienione w postach powyżej - potrzebuję pełnego zaciemnienia domu podczas burzy. Mam straszną, pełnoobjawową fobię i błyski za oknem potrafią doprowadzać mnie do stanów, których tu opisywać nie będę.
    W zeszłym roku podczas wizyty u znajomej zaczęła się burza, u mnie niepokój zaczął robić swoje, dziewczyna zapuściła rolety, dała głośniej radio i nawet nie wiem kiedy burza przeszła. Pierwszy raz w życiu nie umierałam ze strachu. I już wiedziałam, ze w nowym domu jednym z pierwszych zakupów będą rolety.

  7. #807
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogu887 Zobacz post
    rolety nie są chyba jednak najlepszym rozwiązaniem.. wyglądają ładnie, ale są również świetnym wabikiem na złodziei..
    Nic nie zabezpieczy domu przed włamaniem. Pytanie kto i po co się włamuje. Przygodnego obszczymura powstrzyma już widoczna syrena alarmowa, rolety, kamerki pod dachem, tabliczka firmy ochroniarskiej a jak mamy dzieła Kossaka to i sejf nie wystarczy. Zwyczajnie dla nas typowych posiadaczy domów zostaje zamontowanie alarmu i ubezpieczenie domu, ewentualnie wykupienie abonamentu do firmy ochroniarskiej, można i zamontować kamerki wokół posesji. Wydaje mi się, że profesjonalni włamywacze będą obserwować dom, tylko że u mnie nie będą mieli czego szukać... Nie można dyskredytować rolet w kontekście ich zabezpieczania domu, rolety mają inne niepodważalne zalety.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cześć,

    Kurcze mam problem - dalej nie wiem jaki rodzaj rolet wybrac. Jestem na etapie murowania więc mam ostatnie chwile na zastanowienie się. Czy zwiększyć otwór okienny (i umieścić rolety nad oknem), czy zastosować rozwiązanie w którym roleta wystaje delikatnie poza lico muru ale chowa się w styropianie (15cm daje)? Roleta całkowicie montowana na zewnątrz mi się nie podoba. Poradzcie jakie są plusy i minusy i na co zwrócić uwagę na etapie murowania. Najwyzsze okna mają 230 więc rozmiar skrzynki będzie ponad 20cmx20cm (nawet to 24cm) a mur to 24ytong+15 ocieplenie.

    Proszę o komentarz praktyków

    Pozdrawiam,
    Kuba

  9. #809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Ja zamierzam montować rolety zewnętrzne, ale nie tyle by zabezpieczyć się przed złodziejami co z innych powodów:
    - raz że mam duże okna a chcę zachować prywatność. Rolety wewnętrzne odpadają, żona ma alergie na zbieracze kurzu, więc chcemy wyeliminować takie przedmioty
    - dwa w lecie to doskonała izolacja przed gorącem, a w zimie trzyma ciepło. Latem w domu jest chłodniej a zimą cieplej.
    - trzy to bardzo efektowny element dekoracyjny, wygląda nowocześnie.

  10. #810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Mogę ci podpowiedzieć jak ja to zrobiłem. Zostawiłem na puszkę taki schowek 5-7 cm żeby się potem roleta ładnie schowała. Tak mi doradzili fachowcy od rolet. Przed wstawieniem okien przyjechali i wszystko powiedzieli co i jak. Najlepiej się doradzić takich ludzi. Nie podobają mi się puszki na ścianie widoczne na zewnątrz, to nie wygląda dobrze. Chciałem tego uniknąć dlatego wcześniej wszystko przygotowałem. Roleta ma iść równiutki tuż obok okna.
    Ostatnio edytowane przez Wodi ; 09-03-2015 o 15:29

  11. #811

    Domyślnie

    jeśli zrobiłeś to cofnięcie pod skrzynkę tylko po to by się zmieścić pod ociepleniem a nie po to by pod skrzynkę dać dodatkowe ocieplenie separujące ją od nadproża to strzeliłeś sobie w kolano

  12. #812

    Domyślnie

    Miałem montować rolety nadokienne ale szybko wybiłem to sobie z głowy ponieważ zrobił bym sobie jeden wielki mostek termiczny, po rozmowie z doradcą Vet,,xu postanowiłem zamontować rolety typu Integro, ścianę mam 24cm a nadproże mam 18 więc nadproża będą cofnięte i ocieplone, skrzynka spokojnie się zmieści i jeszcze zostanie przykryta od zewnątrz styropianem

  13. #813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wassil

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    wadowice
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam wszystkich, jestem tu nowy więc z góry przepraszam za laickie pytanie ale czas mnie gonie a muszę jak najszybciej ogarnąć temat rolet w właśnie budowanym domu. Z racji dużych przeszkleń np. największe okno ma rozmiar ok 3x2,5m i jeszcze będzie kilka niewiele mniejszych + HS na taras. Na pewno chcemy rolety z skrzynkami nie widocznymi od zewnątrz sterowanymi z pilotów i dodatkowo centralki wewnętrznej
    - >Doradźcie proszę jak rozwiązać sprawę z samym montażem tychże skrzynek aby zrobić to z głową i później nie żałować z samego typu montażu tychże rolet. Czy w każdym przypadku jeśli roleta jest montowana od strony wewnętrznej trzeba zwiększyć otwór okienny? Najlepiej jak by ktoś z łaski swojej dokładnie opisał jak krok po kroku coś takiego pomierzyć / posprawdzać / na co zwrócić uwagę. dzięi

  14. #814

    Domyślnie

    U wielu producentów gwarancja na roletę nadstawną kończy się przy szerokości 2,5 mb, więcej już bez gwarancji albo w ogóle nie wykonają
    Pomijam już inne aspekty związane z tymi roletami - było tutaj nie raz i szkoda, że nie chcesz poświęcić trochę czasu by poczytać bo nam może się nie chcieć po raz kolejny pisać to samo

  15. #815

    Domyślnie

    Temat rolet zewnętrznych, u nas pojawił się w ramach ocieplania domu Obecnie planujemy wymianę okien, i naczytałam się że zamontowane rolety zewnętrzne potrafią nieźle zatrzymać ciepło w domu. Zainteresowała mnie opcja zamówienia przez konfigurator, pewnie będzie nieźle taniej Ostatnio natknęłam się na fajny system ale też musze więcej o tym poczytać, steruje się na wszystkimi osłonami. Temat inteligentnego domu to na przyszłość, na razie przed nami wybór okien no i może te rolety.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-12-2015 o 17:40 Powód: Moderowano reklamy

  16. #816

    Domyślnie

    między bajki włożyć jakiś radykalny wpływ rolet na obniżenie strat ciepła przy nowoczesnych ciepłych oknach
    Jeśli tylko to jest kryterium decyzji to tak popularny na forum zwrot: zwrot inwestycji jest na tyle długi że aż nieopłacalny (min 20 lat)

  17. #817
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Nie chodzi wyłącznie o ciepło, ale też o ochronę przed wiatrem, o zapewnienie prywatności, zamknięcie okien na czas wyjazdu. Rolety z napędem można wpiąć w centralkę alarmową i zdalnie sterować w razie potrzeb... widzę same zalety rolet zewnętrznych...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Też się ciągle zastanawiam nad roletami, na początku byłem do nich przekonany i byłem pewny, że je montujemy ale niestety teraz nie widzę ich zalet.
    "Zamknięcie okien na czas wyjazdu" - równoznaczne z obwieszczeniem w okolicy, że nikogo nie ma w domu, bo w antywłamaniowość rolet to chyba nikt juz nie wierzy.
    "zapewnienie prywatności" - to samo dają zasłony, które jak mi obwieściła żona i tak w domu będą.
    "ochronę przed wiatrem" - dla mnie to nie jest aż tak istotne, żeby wydać 20 000 na komplet rolet do domu, bo dwa dni w roku mocniej powieje.

    Jedyny plus jaki widzę to ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń, ale przecież nikt nie będzie siedział przy zamkniętych roletach w dzień, jak w bunkrze jak już to bardziej skłaniam się ku żaluzjom fasadowym. A tak w ogolę to zastanawiam się, czy nie lepiej zaoszczędzić te pieniądze i jak faktycznie zostaną one po budowie kupić za te środki kanalizator kanałowy i wpiąć do wentylacji mechanicznej, albo nawet za jakiś czas jakąś pompę ciepła pow-pow i problem ciepłoty w lato w domu zniknie. Ehh dylematy na budowie i milion decyzji na raz...

  19. #819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Witam i serdecznie na forumową aukcję dla potrzebująch dzieciaków zapraszam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...niska-Marymont


  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Witam,

    rolety nadstawne czy zewnętrzne? Czy warto? Które?

    Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady w zależności co nam jest potrzebne i co chcemy osiągnąć.

    Bo drogie , bo się nie zwróci ? Myśląc w ten sposób możemy nie budować domu tylko mieszkać w bloku i też zaoszczędzimy. Przecież samochodem za 1 mln zł dojedziemy na miejsce i za 100 tys zł też.

    Czytając forum i "eksperckie artykuły" namiesza nam się w głowach jeszcze bardziej.

    Zaprośmy kilka firm, powiedzmy co chcemy osiągnąć i wybierzmy wariant odpowiadający naszym potrzebom.

    Rolety na złodzieja?
    Alarm na złodzieja?
    5 minut dojazd?

    Z praktyki:
    Polecam alarm z czujkami od zewnątrz, a nie uruchamiającymi się dopiero po wejściu do domu, naprawialiśmy okna u klienta u którego włamali się do domu, gdzie był Alarm i były kamery, okna antywłamaniowe i szyby P4. Dojazd ochrony potrwał 8 minut w tym czasie wynieśli już wszystkie wartościowe rzeczy.

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk

Strona 41 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony