dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 51
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1012
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ROLETY ZEWNĘTRZNE - Czy warto montowac?

    Jest taki temat (nie wiem dlaczego tam) "Rolokasety" w "Napiszczie w Muratorze o" czy coś takiego. Temat rozwinął się w debatę na temat zalet czy raczej wad rolet bo o dziwo nikt prawie nie protestował. Miałem zamiar je zakładać, ale szczerze mówiąc po tej lektórze jestem skołowany. Tym bardziej, że argumenty tam przedstawione na są wydje mi się niezaprzeczalne. Postanowiłem sprawdzić jedną z zawartych tam informacji i obiektywnie zatelefonowałem do kilku brokerów od nieruchomości. Jakież było moje zdziwienie - faktycznie odradzają rolety jako element kuszący złodzieja i ułatwiający mu buszowanie w okradanym domu. Czy macie podobne obawy ?. A może kogoś okradli kto miał założone rolety?. Czy warto w końcu wydać na rolety niemało szmalu czy lepiej założyć szyby i okucia antywłamaniowe + alarm i to za mniejszą kasę. Doradźcie proszę. Zbych.

  2. #2

    Domyślnie

    Odpuść. Jeżeli chcesz instalować tylko przed złodziejami to lepiej zainwestuj w security(czas dojazdu patrolu do 5 minut).Jeżeli rolety antywłamaniowe to okna antywłamaniowe z okuciami antywłamaniowymi i specjalnymi ramami i szybami. Gdy to wszystko policzysz to może wyjść duża sumka. Jężeli nie masz security w pobliżu to lepiej spożytkować many na dobre alarmy.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Rolety sa dobre ale do domku lertniskowego jako ochrona okien przed wybiciem. Zlodziej i tak wejdzie ja bedzie chcial a i sobie swiatlo zapali a dzieki roletom nikt tego nawet nie zobaczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Chcę zainstalować rolety i nie mam zamiaru z nich rezygnować.
    Myślę, że jednak mają parę zalet:
    - latem chronią od spiekoty, a przelotna burza nie zaleje mieszkania
    - zimą zabezpieczają przed wiatrem i chłodem
    - niepotrzebne w domu są zasłony czy też żaluzje
    - inteligentny budynek ma się czym popisać
    - okna mniej się brudzą
    - szum samochodów jest znacznie stłumiony

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ale te zalety ktore podales sa glownie przy zamknietych zaluzjach a chyba w dzien ich nie zamkniesz.
    Ktora kobieta zgodzi sie zeby w domu nie bylo zaslon? Obojetnie czy masz rolety

  6. #6

    Domyślnie

    Nie uogólniaj, ja nie chcę zasłon , dlatego zamontowałam sobie rolety jedynie w dwóch sypialniach południowych i w łazience od ulicy.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alanta - znowy jak moja żona Ona też nie chce mieć firan zasłon. Wyjątkiem będzie chyba ozdobna połowiczna w kuchni. Ja próbuję ją namówić na rolety wewnętrzne. Są z materiału, mają prowadnice i możliwość sterowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Mieszkałem 2 tygodnie w domu z roletami w Niemczech i latem faktycznie w upalne dni się je opuszcza - nie każdego stać na klimę.
    Co do zasłon, to moja żona też ich nie chce, a raczej preferuje ich formy dekoracyjne, a te do zasłaniania okien się nie nadają.
    Ekshibicjonistą nie jestem, a chcę poczuć się wreszcie u siebie swobodnie.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie info, ale mnie jedynnie interesował aspekt "bezpieczeństwo - czy warto". Już wiem, że nie. Jako zasłony też mi się to wydaje nie rozsądne ekonomicznie - zwykłe żaluzje są dużo tańsze a efekt ten sam. Chałasu u mnie wogóle nie ma. Dodatkowa izolacja cieplna jak szacunkowo policzyłem zwróciła by się (używając ich w nocy) po ok. 200 latach co też uważam za bezsens. Tak czy siak dzięki za odzew bo pozwolił mi podjąć w końcu decyzję opierając się na praktyczno/ekonomicznym punkcie widzenia i zrezygnować z rolet, a muszę przyznać że byłem bardzo do nich zapalony. Dziś już wiem że oszczędziłem b.dużo kasy nic nie tracąc a może nawet oszczędąc sobie nieprzyjemności.
    Jeszcze raz dzięki za odzew.
    Zbych.

  10. #10

    Domyślnie

    poszukuję producenta rolet w formie kraty (taka zwijana krata),najchętniej z Dolnego Śląska .baba

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: baba dnia 2002-01-31 19:10 ]</font>

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Zbych utwierdzę cię w słuszności podjętej decyzji odnośnie "kuszenia" roletami złodziei. Moją sąsiadkę obrobili kilka tygodni temu. Po seriach kradzieży w okolicy wpadła na genialny pomysł założeniawłaśnie takiego właśnie zabezpieczenia. No i stało się w sąsiedztwie było kilka domów pustych od godzin rannych do wieczornych a ją obrobili w biały dzień właśnie przy spuszczonych roletach. Doradzam wszystkim którzy je mają by nie spuszczali ich właśnie wtedy kiedy ich nie ma. Uchroni to was przed bardziej prawdopodobnym włamaniem. Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Chcielismy zafundowac sobie rolety zewnętrzne - ale własnie z uwagi na możliwość kuszenia w ten sposób złodziei odpuściliśmy sobie. Wykonawcy kusili nas jeszcze tym, że rolety stanowią element ocieplenia budynku...

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Pamiętaj, że jak to już było tu zaznaczone za to dodatkowe ocieplenie zapłacisz fortunę. Możesz znacznie mniej pieniędzy wydać i kupić urządzenie do odzysku ciepła z wentylacji. Mniej zapłacisz a uzyskacz o wile większe oszczędności. Rolety to bezsens pod każdym względem!!!!!!!!. Pozdrawiam.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Tez nie przepadam za roletami. Coraz czesciej mysle nad zainstalowaniem okiennic, sa bardziej przyjazne, blizsze tradycji. Na targach widzialem rozmaite okiennice z bajerami (zamykane od wewnatrz na korbke, elektrycznie itp.). Czy jest wsrod Was ktos, kto uzywa okiennic? Jakie wrazenia?
    pzdr
    Bob

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Też mam ochotę na okiennice, ale są podobno(sprawdzałem!) bardzo niestety drogie.
    No cóż, może jakaś tańsza imitacja drewna?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Drewniane sa OK tylko wymagaja co jakis czas konserwacji i sposob zamykania jest klopotliwy, bo trzeba srube wsadzac z zewnatrz, z drabiny a od wewnatrz ja przykrecic, ale na elewacj sam miod

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Czy w związku z powyższym jedyną zaletą rolet jest wygłuszenie?. Tak by wynikało, ale wydaje mi się że po pierwsze strasznie drogie to wygłuszenie, po drugie przecież nie będę spuszczał rolet by wytłumić hałas bo chcę mieć jasno w domu. Jedynie ten aspekt rolet mnie do tej pory interesował bo mam blisko domu ruchliwą drogę. Czy jest jakiś inny sposób niż rolety ograniczenia chałasu ??

  18. #18

    Domyślnie

    Jestem zdecydowanym przeciwnikiem rolet co nieraz wyrażałem jeszcze w owym temacie o Rolokasetach. Jest jednak jedna zaleta, o której należy wspomnieć. Jestem miłośnikiem kina domowego i idealne zaciemnienie i wygłuszenie w dzień jakie dają rolety jest pewną zaletą. Oczywiście tylko z tego powodu przeprowadzać taką inwestycję to bezsens. Znacznie taniej można założyć grube i szczelne automatyczne kotary, ale jako że dużo narzekałem chcę pocieszyć tych, którzy już ten błąd popełnili i je założyli. Co do tego pomysłu z niespuszczaniem rolet pod nieobecność w domu. Faktycznie dobry pomysł, ale w jak bezlitosny sposób obnaża sens całej inwestycji - przecież większość ludzi zakłada rolety będąc i pozostając w błogiej nieświadomości, iż jest to sposób na zapobieżenie włamaniom. Oczywiście jak wiem z własnych informacji i tych zawartych na forum, statystyki w bezlitosny sposób obnażają ten mit. Pozdrawiam i oszczędźcie sobie niepotrzebnych wydatków póki jeszcze możecie.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Pytanie przewodnie to bezsens. Oczywiście, że rolety to głupota pod każdym względem, a już szczególnie, że niby zmniejszają prawdopodobieństwo włamania. Krótko mówiąc nie ma ani jednego za uwzględniając czynniki ekonomiczne. Na dodatek jestem wkur...ny bo miesiąc po tym jak dałem się namówić na rolety zostałem okradziony. Z wiadomych względów nie będę się ujawniał, ale myślę aby oskarżyć producenta i wykonawcę, że pod wpływem ich namowy zdecydowałem się na ich założenie. Tak pięknie pieprzyli jak to wspaniale zabezpieczą mnie dodatkowo rolety. Jak myślicie - mam jakąkolwiek szansę.? Sam oczywiście wątpię.

  20. #20

    Domyślnie

    Anonim widzę, że jesteśmy razem na liście. Według mnie możesz sobie odpuścić. To tak jakbyś chciał oskarżyć producenta samochodu, że zwiększyło się twoje ryzyko odniesienia wypadku komunikacyjnego, który właśnie Ci się przydażył. Odpuść sobie sądy, ale możesz oczywiście ostrzegać ludzi na przykładzie swego błędu a samemu potraktować rolety skro już je masz właśnie jako głównie dodatkową izolację cieplno akustyczną, zaciemnienie no i zmyłkę złodzieja poprzez świadome ich niespuszczanie podczas nieobecności. To jest nawet niezły blef. Mało który złodziej będzie przypuszczał, że w domuz podniesionymi roletami nikogo nie ma, w dodatku jak zastosujesz jakieś losowe włączniki światła. Pozdrawiam.

Strona 1 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony