dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 51
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1012
  1. #201

    Domyślnie

    Widzieliśmy, ale tylko na zdjęciu w gazecie. To był artykuł o domu pewnego warszawskiego architekta i była w nim wzmianka o ukrytych pod sztukaterią roletach zewnętrznych. Surfi, wielkie dzięki za informacje o szczegółach, na które należy zwrócić uwagę. Człowiek, którego ekipa będzie wykańczała nasz dom ma bardzo fajne pomysły. Uważa, że zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, które jest kombinacją konieczności i oczekiwań. Liczę na jego pomysły. Ale oczywiście wcześniej muszę urobić męża .

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaras
    MartekP, a jak z izolacyjnością akustyczną? nie wiem w jakim otoczeniu mieszkasz, ale czy te rolety chronią trochę przed hałasem ulicznym i czy to wyciszenie jest odczuwalne?
    Nie wiedzie obok mnie żadna ruchliwa ulica, ale co do akustyczności mam argumenty, że rolety znacznie wyciszają. Otóż, kiedy rolety nie są zaciągnięte słyszę wołającą mnie rodzinę z ogrodu. Kiedy sa zaciągniete - nie słyszę

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ula i Sławek
    Widzieliśmy, ale tylko na zdjęciu w gazecie. To był artykuł o domu pewnego warszawskiego architekta i była w nim wzmianka o ukrytych pod sztukaterią roletach zewnętrznych. Surfi, wielkie dzięki za informacje o szczegółach, na które należy zwrócić uwagę. Człowiek, którego ekipa będzie wykańczała nasz dom ma bardzo fajne pomysły. Uważa, że zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, które jest kombinacją konieczności i oczekiwań. Liczę na jego pomysły. Ale oczywiście wcześniej muszę urobić męża .
    Jeśli urobisz Sławka, a bedzie jakiś problem wykonawczy - daj znać. Jeśli dobrze łapię, że tajemnicza "sztukateria" to forma cokołu wokół wnęki okiennej - podeśle wam materiały z jakimś sensownym rozwiązaniem...

  4. #204

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym co napisał MartekP.
    Są niezłą izolacją zwłaszcza latem.
    Ale niestety to ich jedyna zaleta.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaras
    MartekP, a jak z izolacyjnością akustyczną? nie wiem w jakim otoczeniu mieszkasz, ale czy te rolety chronią trochę przed hałasem ulicznym i czy to wyciszenie jest odczuwalne?
    Zdaniem moich sąsiadów mieszkających przy ulicy (okna sypialni w ścianie prostopadłej do drogi, ale i tak było głośno), różnica w akustyce jest bardzo wyraźna. Oni właśnie dlatego założyli sobie roletę po paru latach zmagań z hałasem i bardzo sobie chwalą.
    Tomasz M.

  6. #206

    Domyślnie

    witam,a montowal ktos na styropianie??
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    witam,a montowal ktos na styropianie??
    nie polecam tej opcji . brak mozłiwości dokładnego i sztywnego mocowania prowadnic do muru. Prowadnice mocowanesa na równo z wnęką okienną - max 3 cm od krawędzi wnęki, więc mozesz trafic w przestrzeń pomiędzy oknem a murem, na krawędź muru co moze spowodowac pęknięcie krawędzi pod ociepleniem .......
    tak czy owak i tak nie będzie trzymać
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #208

    Domyślnie

    pytam sie bo juz mam elewacje gotowa ,czyli tylko prucie zostalo skrzynke jeszcze bym mogl zamontowac do balkonu(od spodu nad oknem)ale prowadnice juz tylko na styropianie.wiec niestety musze juz sobie odpuscic rolety
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    pytam sie bo juz mam elewacje gotowa ,czyli tylko prucie zostalo skrzynke jeszcze bym mogl zamontowac do balkonu(od spodu nad oknem)ale prowadnice juz tylko na styropianie.wiec niestety musze juz sobie odpuscic rolety
    o ile mi sie zdaje heroal ma prowadnice połówkowe ( szer ok3 cm szerokości ) nie przykręcane do okien a mocowane na zatrzaski przykręcane do okien .... jak masz jakiegoś dystr lokalnego porozmawiaj z nim moze coś ci doradzi.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    pytam sie bo juz mam elewacje gotowa ,czyli tylko prucie zostalo skrzynke jeszcze bym mogl zamontowac do balkonu(od spodu nad oknem)ale prowadnice juz tylko na styropianie.wiec niestety musze juz sobie odpuscic rolety
    Wbrew obiegowym opiniom, montaż rolet zewnętrznych na ociepleniu jest wręcz zalecany , przede wszystkim z uwagi na optymalne...docieplenie . Znam dwóch producentów w Poznaniu, którzy stanowczo odradzają "prucie" i "chowanie" takich rolet pod ociepleniem.Na potwierdzenie swoich słów zresztą - obydwaj zamontowali u siebie w (nowobudowanych!) domach rolety zewn na styropie. Taki montaż musi być oczywiście bardziej staranny, ale zapewniam, że zabawa z podkładkami styopianowymi pod skrzynką, koniecznymi wówczas dystansami do prowadnic itd itd jest bardziej kosztowna i upierdliwa Także nie łam się "pruciem"- znajdź dobrego wykonawcę i wiosną do roboty

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    [quote="surfi"]

    Wbrew obiegowym opiniom, montaż rolet zewnętrznych na ociepleniu jest wręcz zalecany przede wszystkim z uwagi na optymalne...docieplenie
    moze że nie zalecany, jak ktoś chce mieć rolety a ma juz domek np w ściane 3W to ne ma wyjścia, dodatkowa izolacyjnośc przy przestrzeni 20 cm jest bzdurą i temt ten był juz omawiany na forum, z tego co pamiętam najlepsza izolacyjnośc komory powietrza to ok 2 cm


    Znam dwóch producentów w Poznaniu, którzy stanowczo odradzają "prucie" i "chowanie" takich rolet pod ociepleniem.
    ja znam 5 mówiących co innego wiec to nie argument

    Na potwierdzenie swoich słów zresztą - obydwaj zamontowali u siebie w (nowobudowanych!) domach rolety zewn na styropie. Taki montaż musi być oczywiście bardziej staranny,
    każdy pwinien być staranny a ten jest najmniej kłopotliwy dla monatażystów, najbardziej popularny przy domach juz istniejących etc.

    ale zapewniam, że zabawa z podkładkami styopianowymi pod skrzynką,
    2 cm styropianu wystarczy, jezeli ten problem cie przerasta... nie buduj domu bo są przy tym większe kłopoty

    Kod:
    koniecznymi wówczas dystansami do prowadnic itd itd jest bardziej kosztowna i upierdliwa
    koszty takie same a system heroala posiada prowadnicę pogrubioną tzw podwójna która mocowana jest do okna nie na śruby a na zatrzaski przykręcane do okien ( kapsle na otwory po śrubach w prowadnicy nie sa ozdoba )

    U mnie zastosowałem kasety z rewizją od dolu malowana w kolorze RAL pod kolor elewacji, całość kaset schowana została w styropiane części rolet ( rolety na okna 3,60 szerokości, wysokosc pancerza 55m prowadzona jest pomiędzy dwiema warstwami ocieplenia, kaseta schowana jest w podbitce dachu z rewizja od dołu.
    A tak na marginesie w poznaniu producentów rolet można policzyć na palcach jednej ręki, zreszta jak masz większy garaż mozesz równiez zostac producentem rolet ( siedziba główna Heroala jest w Poznaniu więc wszystko na miejscu)
    W poznaniu "producenci" jak usłyszeli jak maja być zamontowane rolety lub jakie mam wymagania ( np rolety chowane w podbitce dachu, rolety na oknach narożnych - przepraszam za kolokwializm wymiękli bo ich to przerastało, u mnie montaz rolet z wszystkimi etapami zabudowy trwał 3 miesiące - nasi poznańscy "producenci" wolą zamontowac i skasowac tego samego dnia.

    fotki z rozwiązaniem na życzenie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    u mnie montaz rolet z wszystkimi etapami zabudowy trwał 3 miesiące - nasi poznańscy "producenci" wolą zamontowac i skasowac tego samego dnia.
    Rezi wymieniamy sobie spokojnie poglady, a Ty wpadasz i udowadniasz, że coś mnie "przerasta". Jakie świadectwo wystawiasz poznaniakom? Wyluzuj kolego. Bo np przy prowadnicach i zatrzaskach zupełnie się (i innym) zamotałeś, gdyż :
    1) prowadnicę przykręcamy - a jakże - ale raczej na wkręty ("śruba" wygląda nieco inaczej,skoro jestesmy tacy drobiazgowi ), 2) na tak zamocowaną prowadnicę zatrzaskujemy ów tajemniczy "zatrzask", który jest tak naprawdę zwykłą osłoną zatrzaskową, a Heroal nie jest jedyną firmą posiadającą takie rozwiązania. Przy tym wszystkim - taki zatrzask nie zmienia faktu, że należy zdystansować prowadnicę w stosunku do muru, jeśli pod skrzynkę podłożono "twoje" 2 cm styropianu (te same, które jak pamiętasz, mnie przerosły). Tym bardziej kolego, że nie wiesz, czy slawciol ma idealnie zlicowane okna z murem i mógłby tak po prostu przymocować dziś prowadnice tak jak piszesz - do okna - wysuwając jednocześnie skrzynkę powyżej wnęki okiennej !
    pattaya nie masz sumienia - kolega 3 miesiące montował rolety, a Ty mówisz, że to "tylko taka dodatkowa izolacja" ?
    slawciol znasz teraz różne spojrzenia na sprawę. Jeśli masz ścianę 2W to raczej nie ufałbym w jakieś "2centymetrowe podkładki" i montowałbym rolety na dzisiejszym ociepleniu. Nie widze sensu w likwidacji części ocieplenia na elewacji, tym bardziej na wysokości nadproża, które masz pewnie betonowe? No - chyba, że lubisz wyzwania i przy okazji przebijesz kolegę, montując jakiś "super-hiper-system" w np pół roku - ale wtedy koniecznie się pochwal !!! Pozdrawiam

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Surfi
    pattaya nie masz sumienia - kolega 3 miesiące montował rolety, a Ty mówisz, że to "tylko taka dodatkowa izolacja" ?
    Już taki jeeeestem - zimny drań!

    A tak poważnie.
    Użytkowałem długo rolety i z praktyki wiem,że mają więcej wad niż zalet.

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Cytat Napisał Surfi
    pattaya nie masz sumienia - kolega 3 miesiące montował rolety, a Ty mówisz, że to "tylko taka dodatkowa izolacja" ?
    Już taki jeeeestem - zimny drań!

    A tak poważnie.
    Użytkowałem długo rolety i z praktyki wiem,że mają więcej wad niż zalet.
    To co się w nich nie podobało, bo ja właśnie myślałam, że to całkiem fajna rzecz.

  15. #215
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    prowadnicę przykręcamy - a jakże - ale raczej na wkręty ("śruba" wygląda nieco inaczej,skoro jestesmy tacy drobiazgowi ),
    pomijam przyznając racje mój błąd

    na tak zamocowaną prowadnicę zatrzaskujemy ów tajemniczy "zatrzask", który jest tak naprawdę zwykłą osłoną zatrzaskową
    najpierw przykręcamy zatrzaski do ramy okiennej na wkrety .. natepnie wpinamy w nia listwę ...

    taki zatrzask nie zmienia faktu, że należy zdystansować prowadnicę w stosunku do muru, jeśli pod skrzynkę podłożono "twoje" 2 cm styropianu
    zapewniam cię ze nie trzeba, ten system prowadnic "odstwai skrzynke o 2 cm, a styropian 2 cm możńa zastapić P-ekstr który ma lepsze właściowści izolacyjne.

    nie masz sumienia - kolega 3 miesiące montował rolety, a Ty mówisz, że to "tylko taka dodatkowa izolacja" ?
    kolego nie montował ......koledze montowano ... a z efektu jest dumny bo sam go wymyślił, zastosował sprawdził i stra się pomóc innym na przekór wielu fachowcom "Panie tego się nie da, Panie my robimy inaczej, Panie a kto to zrobi etc

    a Ty wpadasz i udowadniasz, że coś mnie "przerasta".
    przepraszam uniosłem się
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  16. #216

    Domyślnie

    Gdzieś już pisałem na ten temat.
    Ale jak to znaleźć?
    Mam!!!!
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...widzisz#763340

  17. #217

    Domyślnie

    A ja zafundowałem sobie okiennice drewniane. jestem na etapie sprwdzania ich przydatnosci jezeli chodzi o zabezpieczenie temperaturowe. temp. szyby bez zamknietej okiennicy do zamknietej to 3 stopnie. O zabezpieczeniu mechanicznym to nie ma co dydkutowac szystko mozna pokonac ale liczy sie czas upierdliwosc pracy przy wywarzaniu.
    Pozdrawiam

  18. #218

    Domyślnie

    Mam sciane 2W 24cm ytong+ 10 styropianu
    Tylko ze okno mam potezne,tarasowe 290szerokie i 235 wysokie
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    Mam sciane 2W 24cm ytong+ 10 styropianu
    Tylko ze okno mam potezne,tarasowe 290szerokie i 235 wysokie
    jezeli nie dzielone to szerszy profil np 42 lub jeszcze mocniejszy 52/55

    niestety przy tak dużej rolecie silnik wręcz wskazany no i puszka na roletę większa 230 -250 mm
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał slawciol
    Mam sciane 2W 24cm ytong+ 10 styropianu
    Tylko ze okno mam potezne,tarasowe 290szerokie i 235 wysokie
    jezeli nie dzielone to szerszy profil np 42 lub jeszcze mocniejszy 52/55

    niestety przy tak dużej rolecie silnik wręcz wskazany no i puszka na roletę większa 230 -250 mm
    dzieki,bede musial pogadac w okolicy czy ktos tak mi zalozy.dzieki,pozdrowienia
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

Strona 11 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony