dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 51
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1012
  1. #41

    Domyślnie

    Snowdwarf!
    Dzięki za rady. Drzewka bedą swoją drogą. Natomiast chodzi mi nie o okno tarasowe tylko o drzwi tarasowe. Mam dwuszkrzydłowe otwierane drzwi tarasowe bez szyb antywłamaniowych. Reszta okien znajduje się na wyższym poziomie i zawsze sprawia to więcej trudności złodziejom. Natomiast te drzwi są schowane bo taras znajduje się w narożniku (co stanowi jego niekwestionowaną zaletę), dlatego też wydają mi się najbardziej niebezpieczne spośród wszystkich pozostałych otworów.

  2. #42

    Domyślnie

    faktycznie takie drzwi tarasowe to problem - boje się tylko że bedą one oierwszym celem wamywaczy - z tego co wiem większość rolet reklamowanych jako "antywłamaniowe" są takimi tylko z nazwy - a prawdziwe antywłąmaiówki są dosc drogie - ile nie wiem nie interesuję się tym jeszvcze
    powodzenia w szukaniu
    czekam na jakieś wnioski i wyniki poszukiwań
    pozdrowka
    snow

  3. #43

    Domyślnie

    prawdziwe rolety antywłamaniowe kosztują od 500 do 700 zł/mkw.
    Ja mam psa i czujnych sąsiadów, ci ostatni wydają mi się najlepszym zabezpieczeniem , bo pies czasami tak chrapie, że spać nie mogę .
    DJ

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Czy warto inwestować w rolety

    Okna antywłąmaniowe jak widzę cieszą się różną opinią.
    W związku z tym mam pytanie czy warto inwestować w rolety?
    1. Podobno dają się bez większych problemów zyważyć lewarkiem samochodowym.
    2. Podobno dobrze zimą ocieplają, więc można zastosować tańsze szybu.
    3. Podobno latem można je stosować zamiast żaluzji/rolet (zostawić niedomknięte z szczelinami - kto widział ten wie o co chodzi)
    4. Na pewno można założyć dodatkowo moskitierę (sam widziałem).
    5. Można je opuszczać elektrycznie na przycisk lub a automatu (po zachodzie słońca lub o określonej godzinie, otwieranie podobnie) tylko ile takie rozwiązanie kosztuje?

    Tak więc wiem coś ale większość mojej wiedzy to "podobno"
    Czy możecie ustosunkowoą się do mojej wiedzy?

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    Rafałku,
    była swojego czasu bardzo ciekawa dyskusja na ten temat.Warto do niej zajrzeć.Poszukaj.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Tak jest wiele ale w większości przechodzą na sprawy ogólnowłamaniowe, albo ogólnokomarowe np. siatki wstawiane w okna, albo mostki termiczne (ogólnie).

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Rafałek - nie warto

  8. #48
    Gerry
    Guest
    Gerry

    Domyślnie Rolety

    Mieszkam w mieszkanku ktore ma rolety zewnetrzne ,jest to dobra rzecz ale nie tylko pod wzgledem antywlamaniowym lecz takze uzytkowym,slonce ,wiatry, snieg i deszcz a takze komfort zycia.
    W budowanym domu zstosowalem rolety ktore sa montowane razem z oknami i na elewacji bedzie wszystko ocieplone i nic nie bedzie widoczne.Takze fakt nie jest to tanie ale np w Niemczech w co drugim domu sa rolety, i Niemcy korzystaja z tych rozwiazan.
    polecam
    gery

  9. #49

    Domyślnie

    Sądzę, że warto. Wychowałam się w domu z roletami i w moim domu też takowe będą.
    -Te, które ja montuja nie są antywłamaniowe ale zamówiłam takie z bolcami antywyważeniowymi. Oczywiście mozna je znisczyć, wybić okno i wejj\ść do domu ale przy tym jest sporo hałasu
    -Na pewno jest trochę cieplej i ciszej gdy są spuszczone.
    - Mozna latem spuścić żaluzje i otworzyć okna - doskonała moskitiera.
    - Bardzo dobrze zaciemniaja pomieszczenie w dzień - bardzo przydatne przy chorobie lub przy małych dzieciach - sprawdzone i jedno i drugie .
    - Osobie pozostającej samemu w domu daja poczucie bezpieczeństwa.
    - Ciekawskim uniemożliwią zaglądanie - ludzie są różni...
    - Odradzam jednak kupowanie rolet montowanych razem z oknami - mostek termiczny 100% i zdaniem mojego sąsiada, które takie okna z roletami posiada w wietrzne dni "dmucha jak diabli" - cytat

  10. #50

    Domyślnie

    Właśnie naprawiam błąd i instaluję rolety zewnętrzne. Błąd bo nie będę miał juz kaset wmurowanych w ścianę. Jest to najlepsza ochrona przed słońcem. Żaluzje wewnętrzne (też mam) nie chronią szyby przed nagrzaniem, bowiem promienie słoneczne przechodzą przez szybę, nagrzewając ją i robi się taki duży płaski kaloryfer.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał MHAL
    (...)
    - Odradzam jednak kupowanie rolet montowanych razem z oknami - mostek termiczny 100% i zdaniem mojego sąsiada, które takie okna z roletami posiada w wietrzne dni "dmucha jak diabli" - cytat
    A dlaczego niby takie rolety mają mostki termiczne? Mi jeden sprzedawaca właśnie takie polecał (rama okienna podwyższona na górze okna i na tej ramie zainstalowana kaseta na rolety - dojście do kasety tylko od zewnątrz) specjalnie any zminimalizować mostki.

  12. #52

    Domyślnie

    A czy ktoś z was ma rolety z kasetą i szynami prowadzącymi przymocowanymi do wewnętrznej strony ściany elewacyjnej (w ścianie 3-warstwowej ma się rozumieć)? Przy takim zamocowaniu to mostek termiczny jest 0%.

    Czy to dobry pomysł?

  13. #53

    Domyślnie

    Co do rolet w ogole - to polecam. Nie chodzi tu o zabezpieczenie przed zlodziejem ale o to by np. spac spokojnie w lecie na parterze przy otwartym oknie i przymknietej rolecie albo zeby zacienic pokoj lub w ogole odciac widok z zewnatrz. Rolety to jeden z lepszych pomyslow ktore wykorzystalem i jestem z niego bardzo zadowolony. Rodzaj rolet nie ma znaczenia - czy montowane do okna SKS czy nadprozowe RKS czy montowane na murze - wszystkie spelnia swa funkcje a mowienie o hulaniu wiatru i mostku termicznym swiadczy raczej o tym ze producent byl slaby a nie rozwiazanie niedobre. Ja w kazdym razie polecam wszystkim rolety. Nawet w celach dekoracyjnych - kto widzial swiatlo przeciskajace sie przez szczeliny w roletach ten wie o co chodzi

    D.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    dlaczego nie zdecydowałem się na rolety:
    - aluminiowe nie stanowią przeszkody dla złodzieja, w dodatku po próbie włamania oprócz uszkodzonego okna miałbym dodatkowo uszkodzoną roletę, chyba że podłączę jeszcze rolety do alarmu stalowe są za ciężkie i za drogie żeby opłacało się je zakładać, a wszystkie bajery silniki + sterowniki to kilkaset złotych więcej na każde okno
    - trzeba je wszystkie zamykać i otwierać wkółko i na okrągło, a zamykanie rolety trwa znacznie dłużej niż domknięcie okna - dlatego wolę wydać więcej na porządne okna (antywyważeniowe, antywłamianiowe, z czujnikami otwarcia)
    - nie podobają mi się taśmy do spuszczania i podnoszenia rolet (brudzą się - trzeba by myć ręce za każdym razem przed ich użyciem) - korby nie widziałem, ale w salonie na ścianie korba ani taśma chyba nie będzie ozdobą
    - funkcję zacieniania spełniają z powodzeniem o wiele tańsze żaluzje wewnętrzne, firanki, zasłonki i rolety wewnętrzne, drzewa, zadaszenia przed domem rzucające cień,
    - to kwestia gustu, ale spuszczone rolety nawet z pozostawionymi rozsuniętymi szczelinami tworzą jak dla mnie okropny półmrok w pokoju.
    - poczucie bezpieczeństwa: W domu z opuszczonymi wszystkimi roletami w biały dzień jest ciemno jak w nocyi w moim przypadku to sprawia, że chodzą mi ciarki po plecach.
    - no i powracający jak bumerang argument, że spuszczone rolety to sygnał "nikogo nie ma w domu".
    No i chyba taniej wychodzi dopłacić za wyższe (nie najwyższe) zabezpieczenia okien, zamiast kupować kasety i rolety itede.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    dlaczego nie zdecydowałem się na rolety:
    - aluminiowe nie stanowią przeszkody dla złodzieja, w dodatku po próbie włamania oprócz uszkodzonego okna miałbym dodatkowo uszkodzoną
    rolet nie kupuje sie przeciw zlodziejom. Chociaz na pewno je wylamujac zrobia wiecej halasu niz w przypadku forsowania okna, nawet super zabezpieczonego.

    - trzeba je wszystkie zamykać i otwierać wkółko i na okrągło, a zamykanie rolety trwa znacznie dłużej niż domknięcie okna - dlatego wolę wydać więcej na porządne okna (antywyważeniowe, antywłamianiowe, z czujnikami otwarcia)
    to fakt. Chyba ze 2 minuty dziennie "trace" na zamykanie i opuszczanie rolet. Pocieszam sie ze troche ruchu nigdy nie zaszkodzi i lepiej sie tym pobawic niz w tym czasie lezec przed TV.

    - nie podobają mi się taśmy do spuszczania i podnoszenia rolet (brudzą się - trzeba by myć ręce za każdym razem przed ich użyciem) - korby nie widziałem, ale w salonie na ścianie korba ani taśma chyba nie będzie ozdobą
    sa korby jak ktos chce. Nie zauwazylem zadnych brudow na tasmie.

    - funkcję zacieniania spełniają z powodzeniem o wiele tańsze żaluzje wewnętrzne, firanki, zasłonki i rolety wewnętrzne, drzewa, zadaszenia przed domem rzucające cień,
    zadna zaslona czy zaluzja nie da takiego zaciemnienia jak roleta zewnetrzna. Kto bedzie musial spac w srodku dnia to zrozumie. Poza tym wszystkie rozwiazania z zaslonkami nie dadza przyjemnego chlodu jak w przypadku zamknietej rolety.

    - to kwestia gustu, ale spuszczone rolety nawet z pozostawionymi rozsuniętymi szczelinami tworzą jak dla mnie okropny półmrok w pokoju.
    faktycznie kwestia gustu. Jak dla mnie tworza fantystyczny nastroj.

    - poczucie bezpieczeństwa: W domu z opuszczonymi wszystkimi roletami w biały dzień jest ciemno jak w nocyi w moim przypadku to sprawia, że chodzą mi ciarki po plecach.
    a kto ci kaze zamykac rolety w dzien. Mnie by ciarki chodzily po plecach jakbym spal na parterze przy otwartym oknie w duszny dzien. Przy zasunietej rolecie mozesz calkowicie otworzyc okno i spac na luzie nawet na odludziu - halas przy probie forsowania rolety obudzi kazdego.

    - no i powracający jak bumerang argument, że spuszczone rolety to sygnał "nikogo nie ma w domu".
    nikt ci nie kaze spuszczac rolet jak wyjezdzasz.

    No i chyba taniej wychodzi dopłacić za wyższe (nie najwyższe) zabezpieczenia okien, zamiast kupować kasety i rolety itede.
    pewnie taniej. ALe nie sadze ze sensowniej.

    D.

  16. #56

    Domyślnie

    W 100% zgadzam się z Dave'm. Teraz w mieszkaniu mam rolety - jestem z nich bardzo zadowolona. Ten chłodek latem - praktycznie nie potrzebna klima.

  17. #57

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nikt póki co nie wskazał (może dlatego, że to oczywiste) jeszcze jednej zalety rolet - dodatkowej izolacji zimą. W ostatnim sezonie systematycznie zamykałem rolety wieczorem i dzięki temu rachunki za ogrzewanie nie wzrosły (wraz z cenami paliwa). Wydaje mi się, że to jest jeden z głównych powodów, dlaczego Niemcy tak chętnie używają rolet.

  18. #58

    Domyślnie

    Jejku, ile zalet. Problem rolet dla nas nie istniał, bo wydawało nam się, że służą tylko antywłamaniowo, a to nas nie przekonywało. Jakoś sami nie pomyśleliśmy o tym, że mogą spełniać jeszcze inne funkcje. No i teraz zaczęliśmy się zastanawiać, że może jednak rolety zewnętrzne, to jest to, co chcielibyśmy mieć...

  19. #59

    Domyślnie

    Czyli ze względów antywłamaniowych to rolet instalować nie warto (lepiej zainwestować w bezpieczniejsze okna). Natomiast ze względów użytkowych to warto (ale nie rolety antywłamaniowe)?

    Pytam się, bo jestem przed wyborem rolet i nie wiem jakie zrobić.

  20. #60

    Domyślnie

    A znacie jakichś producentów, którzy mają szerszą gamę kolorów?
    Bo większość sprzedawanych u nas jest albo brudno-biała albo brązowa. Wolałbym jakiś kolorek, który dopasowałby się do koloru elewacji, np. ciemna oliwka (elwację chciałbym zimno-zółtą).
    Super byłyby żaluzje drewniane, ale tego chyba nie można dostać.

Strona 3 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony