dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Biała kuchnia-help!

    Pod wpływem pięknych białych kuchni forumowiczek doznałam pewnej nocy olśnienia i zmieniłam koncepcję kuchni. Pierwotnie kuchnia miała być dębowa, nie rustic, ale raczej nowoczesna. Blat i parapety miał być w olejowanym, bielonym dębie. Taki sam dąb na ścianie nad blatem.

    Po zmianie koncepcji (fronty złamana biel, mat + grafitowy blat z MDF + takowyż blat na ścianie) mam zagwozdkę- co z parapetami?

    Większość nowoczesnych, białych kuchni ma parapet równo z blatem- nie ma problemu. Niestety u mnie okno (a właściwie 2) jest na wysokości 120cm. Zostaje kawał ściany + konieczność parapetu.

    Dodatkowy kłopot- kuchnię od salonu oddziela jedynie 150cm ścianko-barku. Salon jest taki loftowy: 4m ściany z nieotynkowanej cegły rozbiórkowej, z tej cegły wymurowane są już „meble”- 2 komody, jedna niska długa półka. Na wymurowane ścianki „mebli” pójdą grube blaty z tego bielonego dębu. Parapet – oczywiście bielony dąb. Blat barku tenże dąb.

    A jakie parapety w kuchni do tego grafitowego blatu? Najlepsze byłyby grafitowe, z tej samej płyty co blat. Czy takie blaty nadają się na parapety ( ewentualne odkształcenia, puchnięcie i diabli wiedzą co). No i jak to się będzie miało do tego dębu w reszcie kuchnio-salonu?

    Druga ewentualność to zastąpienie grafitowego blatu dębowym i dębowy parapet… Ale ja już tak polubiłam ten grafitowy blat…

    Poradźcie coś mądrego, bo na dniach trzeba będzie zamówienie złożyć, a ja sparaliżowana decyzyjnie jakoś jestem

  2. #2

    Domyślnie Re: Biała kuchnia-help!

    Cytat Napisał Pani Koala
    Pierwotnie kuchnia miała być dębowa, nie rustic, ale raczej nowoczesna. Blat i parapety miał być w olejowanym, bielonym dębie. Taki s m dąb na ścianie nad blatem.
    Wróć do tej koncepcji. Lepiej jakoś mi to współgra z salonem i jego wystrojem. Biała wersja mi się z tym kłóci. Ale to tylko moje zdanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Ta biała wersja nie jest zła... Kuchnia jest mała (2500/4500). Robiłam w jakimś programie wizualizacje (nie potrafię tu wkleić niestety ) i ta dębowa była jakaś taka przytłaczająca. W białej jest więcej przestrzeni.

  4. #4

    Domyślnie

    tez mam biała w salonie i wszystko pasi i tez mam parapet nieco wyzej blatu. Daliśmy marmurowy w podobnej tonacji. Bez fanatyzmu. Sprobuj zrobic parapety z blatu-widziałam takie rozwiazania-zawsze jest jednak ryzyko pecznienia. N twoim miejscu wybrałabym jednokolorowy grafitowy granit na ten parapet i po klopocie. Przy jednym parapecie cena nie zabije a efekt fantastyczny
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  5. #5

    Domyślnie

    Ten granit byłby jakimś wyjściem Muszę pooglądać ten blat... Może się nada

  6. #6

    Domyślnie

    hej,ja mialam ten sam problem...blat ponizej okna i dylemat co na parapet??
    wymysliłam ze jedynie w kolorze okna ... i wyszło to tak:

    jestem zadowolona z efektu,no na pewno lepiej jakbym miala dac blat na parapet
    Zrobił mi go stolarz ktory robił segment do kuchni..jest to płyta czy sklejka oklejona fornirem bukowym wybejcowanym na ciemny orzech,nic nie pecznieje bo od czego?woda mi na niego nie chlapie gdyz jest jest wyzej.Jest ok
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo ładna kuchnia jaszczurko !
    Czy blat to może piasek? Jaki masz zlewozmywak jasny beż?
    Ja wlaśnie zamówiłam blat w kolorze piasek i poszukuję zlewozmywaka. Chciałabym aby był bardzo podobny do blatu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatca
    Bardzo ładna kuchnia jaszczurko !
    Czy blat to może piasek? Jaki masz zlewozmywak jasny beż?
    Ja wlaśnie zamówiłam blat w kolorze piasek i poszukuję zlewozmywaka. Chciałabym aby był bardzo podobny do blatu.
    sprawdz deante-mi sie udało dobrac idealnie
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  9. #9

    Domyślnie

    A Ty masz może blat- piasek?

  10. #10

    Domyślnie

    nie wiem co to piasek ale jes białobezowaty z ciemniejszymi kropeczkami-do tego pasuje deante biały-bo nie jest biały tylko tez taki kropkowaty. Ale był np jeszcze bardziej bezowo-zółty (sahara) moze o taki chodzi?
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    nie wiem co to piasek ale jes białobezowaty z ciemniejszymi kropeczkami-do tego pasuje deante biały-bo nie jest biały tylko tez taki kropkowaty. Ale był np jeszcze bardziej bezowo-zółty (sahara) moze o taki chodzi?
    moj zlew to TEKA pasuje do blatu, blat jest bardziej siwy w bezowe kropki, a zlew taki piaskowy,ogolnie pasi
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  12. #12

    Domyślnie

    ...ewentualnie blat w kolorze podłogi aby nie wprowadzać nowego koloru ?

  13. #13

    Domyślnie

    Super, Pani Koala ucieszy się, że ktoś jej doradził po 5 latach

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał drewa Zobacz post
    Super, Pani Koala ucieszy się, że ktoś jej doradził po 5 latach
    Masakra, przepraszam nie zwróciłem uwagi na date postu.....

  15. #15

    Domyślnie

    Ja też mam białą kuchnię i parapet powyżej blatu, blat szary, a parapet z konglomeratu, jak w całym mieszkaniu - biały, okna białe i wnęki okienne też białe, uważam, ze do białych okien białe parapety, są wtedy niewidoczne...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony