dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie hemoglobina 6,6

    witam. spadająca hemoglobina: 2 miesiące temu była 7,7 a teraz jest 6,6. do szpitala jakoś nie po drodze . czym ją podnieść? pozd. ana

  2. #2

    Domyślnie

    Jak najszybciej do lekarza!!!

    Zarzywaj preparaty z żelazem np Tardyferon (chyba jest i tak na receptę),

    A bez recepty troszkę sobie podniesiesz Hemoglobinę jedząc czerwone mięso i zielone warzywa (brokuły, szpinak, pietruszka itp).
    A pozatym preparaty witaminowe dla kobiet.

  3. #3

    Domyślnie

    To chyba objaw niedotlenienia.... Do lekarz nie po drodze? No to chyba na cmentarz będzie po drodze ....
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nie lekceważ tego. Może to być anemia, ale mogą i inne rzeczy. Im wcześniej zaczniesz leczenie, tym łatwiej będzie się pozbyć dolegliwości.
    Szoruj biegusiem do lekarza i lecz się!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #5

    Domyślnie

    Koniecznie do lekarza!!!
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  6. #6

    Domyślnie

    Ile?!! .....po porodzie miałam 10,6.... .....DIAGNOZA I LECZENIE!
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  7. #7

    Domyślnie

    6,6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A dasz radę wogóle jeszcze chodzic? Przy takiej hgb to człowiek nie ma siły na nic. Przy pewnej chorobie taki poziom hgb to juz anemia wtórna,w której witaminy i żelazo nie podwyższą wskaźnika hgb. Koniecznie do lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nie rozumiem czasami ludzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja nie chcę nikogo niepotrzebnie straszyc, ale tez często mam anemię hgb ok.10,9 - 10,5. Jestem wtedy bardzo osłabiona,blada, nie mam apetytu... Po 2 miesiącach brania żelaza wszystko wraca do normy, ale 6,6 - to nawet nie potrafię sobie wyobrazic samopoczucia. Musi byc jakos powód dla którego tak się obniża poziom hgb. A co zalecił lekarz jak był poziom 7,7? Bo na takim etapie to tylko chyba przetaczanie krwi?Bo trzeba bardzo szybko działac.

    Moja mama zanim zmarła miała 6,2. Ale to była choroba nowotworowa. Lekarz powiedział ze taka hgb tez jest jedna z przyczyn śmierci... druga to niewydolnosc nerek...

  9. #9

    Domyślnie

    szybko do lekarza a teraz pij pokrzywe dwa razy dziennie i bierz zelazo
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  10. #10

    Domyślnie

    witam. czuje się dobrze, robię wszystko to co normalnie w domu jak zawsze. pozd. ana

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Sok z burakow i jablek tez jest dobry. Ja biore z trzy buraki i jedno jablko dziennie. Robie z 10 dni w miesiacu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    laboratoria mają róne normy, zależne od aparatu. Widziałam normę 11, ale też 9. Nie spotkałam poniżej 8
    A jak reszta morfologii? co z erytrocytami, żelazem. Piszesz, że czujesz się dobrze, to dlaczego robiłaś morfologię? Zdrowy człowiek rzadko sobie tym zawraca głowę, czyli coś było nie tak. Do szpitala tak od razu nie kałdą, najczętszą przyczyną jest brak żelaza, ale są jeszzce inne cechy mofrologii. Powiedziałaś A to i powiedz B i zbieraj sie do lekara...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Aniu, tutaj nie ma żartów. Rano natychmiast idź z wynikami do lekarza.
    Twoja rodzina potrzebuje Ciebie, zdrowej i pogodnej.
    Masz z pewnością wiele jeszcze rzeczy do załatwienia w najbliższym czasie i potem przez całe życie, nie pozwól, aby choroba przeszkodziła Ci w tym i po prostu wylecz świństwo.
    Lekceważenie sprawy może być naprawdę groźne.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna kasińska
    witam. czuje się dobrze, robię wszystko to co normalnie w domu jak zawsze. pozd. ana
    niestety nie wierzę...albo bawisz sie tu czyims kosztem rzucajac cos tak szokujacego albo jestes totalnie nieodpowiedzialna osobą. Na tak niskie hb nie ma domowego sposobu. Lekarz juz w okolicy 8 ma obowiazek podjac kroki -najczęściej to szpital. HG w okolicy 7 to mają ludzie z problemami ze szpikiem (przewlekłe zwłóknienie szpiku, niektóre typy białaczki) Jak mają w okolicy 6 to konieczne jest przetaczanie-nie sa w stanie jakkolwiek funkcjonować. A Ty funkcjonujesz "normalnie"? To właśnie nie jest normalne. Z góry przepraszam, jeśli Cie źle oceniam ale to dlatego, że na codzien mam z tym do czynienia
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  15. #15

    Domyślnie

    d5620s .... i tu mnie obrażasz , a mnie jest raczej trudno obrazić. uważasz , że tak przewiduje norma i mam paść i już . życie jest zaskakujące dla wszystkich . nie bedę skanwać tu wyników bo nie o to chodzi. dzięki Bogu , że funkcjonuję normalnie. pozdrawiam ( dziś odebrałam wynik żelaza 15)

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna kasińska
    d5620s .... i tu mnie obrażasz , a mnie jest raczej trudno obrazić. uważasz , że tak przewiduje norma i mam paść i już . życie jest zaskakujące dla wszystkich . nie bedę skanwać tu wyników bo nie o to chodzi. dzięki Bogu , że funkcjonuję normalnie. pozdrawiam ( dziś odebrałam wynik żelaza 15)
    Posłuchaj, do wszystkiego można sie w pewien sposób przystosować. Ale powiedzialabym, że działasz w warunkach dla twojego orgnizmu dość ekstremalnych. Nie ma żelaza, nie ma hemoglobiny. Ta krew, co masz, ledwie przenosi wystarczającą ilość tlenu. Nauczyłaś się prawdopodobnie tak życ, dlatego zyjesz. Czyli ta anemia musi być baardzo przewlekła. Ale wystarczy nagły wisiłek fizyczny na przykład i cała ta równowaga padnie. Wzrasta zapotrzebowanie a rezerwy nie ma. Co może być? np niedotlenienie mózgu (zawroty głowy, omamy, licho wie co jeszcze), serca (niedotlenienie), nerek (tam jest produkcja erytropoetyny, którą sobie stymulujesz niedokrwieniem) i pare innych rzeczy. Odpowiedź organizmu jest kompleksowa a fakt, że czujesz się dobrze swiadczy tylko o przewlekłosci procesu. Ale skutki też już są przewlekłe. Po co ci to?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie Re: hemoglobina 6,6

    Cytat Napisał anna kasińska
    witam. spadająca hemoglobina: 2 miesiące temu była 7,7 a teraz jest 6,6. do szpitala jakoś nie po drodze . czym ją podnieść? pozd. ana
    No cóż. LECZENIEM. Innej rady na to nie znam.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #19

    Domyślnie

    Z całego serca dziękuję wszystkim za rady! pozd. ana

  20. #20

    Domyślnie

    zrób jeszcze poziom ferrytyny bo podejrzewam,ze bedziesz miec bardzo,bardzo niską. Powiem Ci,ze bardzo męczysz swój organizm tym niedotlenieniem i moze sie do dla Ciebie tragicznie skonczyc. Nie masz czasem szybkiego tętna?
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony