dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Szkółka krzewów ozdobnych w okolicach W-WY

    Czy ktos zna może adres szkółki krzewów i drzewek w okolicach W-wy ( na wschód od miasta ) , planuje wiekszy zakup , może bedzie taniej?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja znam. Ale to zależy jak daleko od miasta.
    Po drodze do Mińska Mazowieckiego jest kilka szkólek.
    Jedna szczególnie pamiętam, bo robiłem tam zakupy (sosny czarne, świerki, cisy, thuje, jałowce). Nazywa się Iglak i jest to ok 8km od Dębe Wielkie po prawej stronie jadąc do Mińska.
    Ceny OK
    Tuż przed Choszczówką Stojecką jest duży sklep Dom i ogród, ale ceny już wyższe.
    Jeżeli chcesz na prwdę kupić dużo roślin, szczególnie jałowce, thuje, magnolie, cyprysiki polecam wybrać się nieco dalej (okolice Białej Podlaskiej) znam dwie szkółki. Cenowo na pewno się opłaci pojechać i kupić. Przy zakupie za ok 1000zł doliczając koszty bezyny i tak będziesz do przodu kila setek, a towar świeży bo wykopują z ziemi to co pokażesz.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    WARSZAWA
    OGRÓD BOTANICZNY - POWSIN
    tel. (022) 754 14 06
    http://www.kulas.pl/informacja.php?s...03-04-19_16:00
    Kupowałam u nich prawie cały materiał do ogrodu. We Wrocławiu ściśle wpółpracują także z Ogrodem Botanicznym. Ładne, duże rośliny w umiarkowanej cenie i ogromnie kompetenta obsługa.
    P.S.
    I jeszcze coś...
    Za umiarkowaną cenę ( ok. 40 zł w zalezności od gatunku) można kupić balotowane lub doniczkowane drzewa i krzewy o wysokości ponad 2 m.
    Na życzenie , we Wrocławiu także transport, ogrodnik i siła fachowa.

  4. #4

    Domyślnie tuje swierki i inne na ogrodzenie gdzie kupowac Warszawa oko

    tuje swierki i inne na ogrodzenie gdzie najlepiej (NAJKORZYSTNIEJ - CENA/JAKOSC) kupic Warszawa lub okolice

    JAKIE SA CENY NA TUJE?

    DZIEKI
    IREK

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie gdzie w okolicach warszawy szkółka dużych drzew???

    moze ktos wie, może ktoś widział taki sklep ogrodniczy??? potzrebuje drzewo 4,5-5 wysokości, muszę posadzić je pomiędzy daszkami, i chcę żeby wystawało troche powyżej, by łapało już światło...

    zdecydowałam się na jakiś ładny klon, albo akacjowe coś....

  7. #7

    Domyślnie

    Firma nazywa się Zielone Studio i mieści się na Wale Miedzeszyńskim.
    Trzeba jechać wałem w kierunku Józefowa, minąć rondo które łączy Trakt Lubelski i Wał i jeszcze ok 1km. Maja duże rośliny, gdyż sami zajmują się projektowaniem i wykonawstwem ogrodów.
    Stronę www mają chwilowo nieczynną z niewidomych mi powodów.

  8. #8

    Domyślnie

    Na ul. Płochocimskiej w Centrum Hortorus http://www.hortorus.com.pl/ widziałem kilka sporych drzew, ale nie wiem czy to były klony lub akacje.

  9. #9

    Domyślnie

    MPRO Umiastów
    Bronisze

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    polecam te firme czasem im wozimy drzewa z Holandii
    http://www.drewsmol.pl/

  11. #11

    Domyślnie

    w załuskach jak sie jedzie krajową siódemką w stronę Gdańska po prawej stronie jest duża szkółka, drzewa z gruntu, 0,50zł za cm wysokości, koleś ma naprawdę duże drzewa

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Może ktos jeszcze doda jakieś lokalizacje dla pawlaczynski ?

  13. #13

    Domyślnie WARSZAWA i MAZOWIECKIE: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin

    proszę o adresy sprawdzonych szkółek w okolicy (tzn. do150-200km) Warszawy.

    ja w ubiegłym roku sprawdziłam w majdanie ok.wołomin szkółkę, głównie iglaki. nie polecam. fatalna obsługa, materiał w różnej jakości, właściwie nie ma iglaków dorosłych.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Nie wiem, czy chodzi ci o szkółkę, gdzie produkują materiał (i sprzedaz jest przede wszystkim hurtowa) - takich nie znam, niestety.

    Natomiast dobrzy sklep ogrodniczny jest przy ul. Płochocińskiej www.hortorus.pl
    Duży wybór, drzewa też mają. W zeszłym roku jesienią kupiłam tam kilkanaście tuji szmaragdów, wys. ponad 40 cm, może 50, nie pamiętam juz dokładnie. Płaciłam 6,20 za szt. Były w pojemnikach, ale chyba przesadzane, chociaż głowy nie dam. W każdym razie wszystkie przeżyły.

    I ja - ze względu na obsługę, i wybór lubię sklep przy Carrefourze na Głębockiej.

    Jeszcze tak mi przyszło do głowy - zadzwoń może do Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach, zapytaj o szkółki w ich okolicy. Ja kiedyś rozmawiałam ze szkółkarzem produkującym stare odmiany drzew owocowych (chyba pracuje właśnie w tym instytucie), i mówił, że zna szkółkę w ich okolicy z dużym wyborem iglaków. Podam ci nr tel. do tego pana - może ci coś podpowie - p. Zbigniew Jaroń 046 832 31 41

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Mirek - dziękuję. za drzewa do altany również.
    to wyczerpuje moje poszukiwania.

  17. #17

    Domyślnie szukam szkółki drzew w okolicach Wawy

    może macie namiary na jakąś dobrą szkółkę drzew w okolicach Wawy?
    interesują mnie różne drzewa - Jarząb, Brzoza, Kasztan....
    będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi....
    BOHO
    Warszawa

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Kasztanowiec..
    Takie rzeczy to jesienią lub wiosną na szkólkach leśnych z gołym korzeniem za groszę. Wejdź na stronę LP i poszukaj najbliżej.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie Mazowieckie, Warszawa - szkółki, centra ogrodnicze, gdzie kupić?

    Myślę ,że przyda się taki wątek. Sama odwiedziłam już kilka i mam problem gdzie robić zakupy. Chciałabym uniknąć miejsc gdzie sprzedają piękne ,sprowadzane ale sztucznie pędzone roślinki, które padną natychmiast po posadzeniu. Wpisujcie proszę swoje sprawdzone i godne polecenia miejsca

  20. #20

    Domyślnie

    Ogród i Dom w Choszczówce Stojeckiej (przed Mińskiem jadąc z W-wy) - www.oid.pl

    znajomi polecali mi takze Żabieniec za Piasecznem, ale jeszcze tam nie bylem - http://www.krzewyozdobne.pl/nowa/p/main.php
    Pozdrawiam,
    Marcin

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony