dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 15
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 296
  1. #121

    Domyślnie

    matilda, no jak u Ciebie idzie? opowiadaj

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    ja tez się do tego dołanczam opowiadaj ,opisuj ,my z meżem własnie niedawno wrócilismy z dwutygodniowego pobytu w Polsce oj pogoda była piekna nie to co tu juz na lotnisku w Dublinie przywitał nas deszcz i wichura brrrrrrrrrr jakos tak zimno sie zrobiło az odrazu zatęsknilismy za tą naszą Polską jaka jest taka jest ale pogoda mnie jednak w Polsce bardzie odpowiada niż ta tu

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A wiecie, że znów byliśmy w "Muratorze"?

    Ja własnie wróciłam po 7 tygodniach spędzonych w Polsce na budowie i powiem Wam, że ciężko było wrócić....

  4. #124

    Domyślnie

    co tym razem napisali ? też ciekawam!

    a tak BTW to w tym wątku tak cicho jakoś a kotecek i kasia mają już domy gratuluję dziewczyny!

    a my czekamy do wiosny
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  5. #125

    Domyślnie

    Witam witam właśnie wróciliśmy z kraju sprawy papierkowe podgoniłam w tempie ekspresowym,geodetę wzywałam trzy razy na pomiary nieżle też Mnie skasował FUNDAMENTY wylane co prawda wyszły na 2,20 wysokie ale to są uroki górskich działek.

  6. #126
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    hejka kotecek to co tym razem" robiliscie"w muratorze dawaj no tu jakies szczegóły

  7. #127

    Domyślnie

    o rety, rety! i burifanek tez juz łopatę wbił!
    a u nas nic tak nam poszło z papieerami szybko, żadnych sensacji ani problemów nie było i o! budowa nie rusza.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ano pisalismy o budownictwie w Irlandii!

  9. #129

    Domyślnie

    a w którym numerze?
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  10. #130

  11. #131

    Domyślnie

    Witam wszystkich z Kilkenny

    Wchodzac na ten temat myslalem ze jest o Rodakach budujacych za granica a widze ze wszyscy budujecie w Polsce. My mamy narazie dzialke w PL ale wlasnie przymierzamy sie do budowy domu tutaj, w Irlandii Narazie jestesmy na etapie planowania budzetu i zalatwiania kredytu. Wstepne zalozenia to 150-180m2, parterowka, salon z tylu, kuchnia z przodu i zero podwojnych kranow!! Do tego oczywiscie duza czesc budowy wlasnymi silami, praktycznie wszystkie roboty wewnetrzne i instalacyjne. Ewentualny scenariusz wprowadzneia sie do tylko 1 skonczonego pokoju, lazienki i kuchni i zycia na betonach jakis czas jest jak najbardziej realny, ale nie przeraza nas to a wrecz tak bysmy woleli. Wiadomo, ze im mniejszy kredyt tym mniejsza rata miesiecznie i mozna wiecej odlozyc na farby, tynki i kafelki do polozenia samemu

    W Polsce narazie nie mamy perspektyw zeby budowac. Moze postawimy tam domek na pozna starosc, taka odskocznie na emeryturke

    Czy jest ktos na forum, kto rowniez planuje budowe domu w Irlandii?

    Pozdrowienia dla wszystkich budujacych (tu i tam).

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gdzie sie budujecie?
    Prawda to, ze tu na pozwolenie czeka sie nawet 3 lata?
    Z jakich materialow budujecie, i jaka technologia, bardziej poska, czy "tubylcza"?
    Strasznie mnie to ciekawi!!!
    Dawaj szczegoly!!!

  13. #133

    Domyślnie

    witam! je tez jestem ciekawa szczegółów
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  14. #134
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emwu
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    ja tez , ja tez , ja tez....!!!!

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dziennik budowy tez bylby bardzo interesujacy! Oblegany wrecz Radek dawaj dawaj!

  16. #136

    Domyślnie

    Czesc,

    Nie liczylem na takie zainteresowanie

    Narazie jestesmy w bardzo wstepnej fazie planowania budowy. Wiemy juz jednak napewno, ze nie bedziemy kupowac juz gotowego domu zrobionego 'Irish way'. Powody sa dwa. Po pierwsze cena - wolnostojacy, nowy (badz 2-3 letni) dom na wsi o powierzchni 150-180m2 z 20 arami ziemi w okolicach Kilkenny kosztuje jakies 350-450 tysiecy euro. Dla nas kosmos. I nawet gdyby byloby nas na niego stac to bylby on zrobiony i wykonczony w standardzie, ktory w polsce bylby nie do zaakceptowania (rury na wierzchu, dwa krany, brak sylikonow w lazienkach itp itd.). Dlatego nasza jedyna opcja jest wlasna budowa.

    Jesli chodzi o koszty to dzialka 0.5 akra (20 arow) to koszt 90-120tys euro. My chcemy zaplacic nie wiecej niz 100. 95% dzialek na rynku sa to dzialki sprzedawane 'Subject to Full Planning Permission' czyli bez pozwolenia na budowe. Procedura wyglada tak, ze majac juz zagwarantowany kredyt na dom szuka sie odpowiedniego site'u, ktory nas interesuje. Jesli juz taki znajdziemy, wplacamy depozyt wlascicielowi (np. 5000e). Udajemy sie wtedy do architekta i z nim uzgadniamy projekt domu. Architekt przygotowuje pelna dokumentacje do wystapienia o pozwolenie na budowe, ktora oprocz projektu domu zawiera rowniez mapki, wyrysy, przylacza etc. Gdy to juz mamy architekt wystepuje w naszym imienu do County Council o pozwolenie na budowe. Hrabstwo ma 8 tygodni na odpowiedz na tak lub na nia. Jak wszytko idzie po naszej mysli i dostajemu upragniona zgode to wtedy wplacamy reszte za dzialke i dalej jest juz tylko pod gorke

    Generalnie najwiekszym problemem jest pozwolenie na budowe. Oni maja tutaj baaaardzo poronione przepisy jesli o to chodzi. Czynnikow, ktore decyduja jest sporo. Pierwszy i najwazniejszy to: skad jestes i gdzie chcesz budowac. Jesli np. jestes z miasta, mieszkasz tu pare lat, masz w nim rodzine to mozesz zapomniec o budowaniu sie w strefie oznaczonej na mapie jako rolnicza. Tam moga budowac tylko rolnicy ktorzy tam mieszkaja lub rolnicy z innych stref rolniczych. Tak wiec mieszczuchy moga budowac tylko w pewnym promieniu od miasta. Rolnicy tylko w swoich obszarach i np. w miescie juz nie moga. Jest jeszcze trzecia strefa tgz. 'low population' gdzie budowac moze kazdy bez wzgledu na to skad jest. Zagmatwane ? To posluchajcie tego.

    Jako, ze pracuje jako inzynier w sredniej firmie sporo moich kolegow z pracy budowalo, buduje badz bedzie sie budowac. Niedawno znajomy wystapil o pozwolenie na bodowe domu na swojej dzialce, ktora ma z dziada pradziada. Domek fajny, dzialka wielka. Dostal odmowe. Powodem bylo te, ze wjazd na dzialke bylby bezposrednio z drogi na ktorej obowiazuje ograniczenie 80km/h. Z tego wzgledu, aby zapewnic odpowiednie pole widzenia przy wlaczaniu sie do ruchu trzeba by bylo wyciac okolo 100m krzakow po obu stronach. Krzaki oczywiscie znajduja sie na dzialce kolegi. Poniewaz jednak bylaby to za duza ingerencja w naturalne uksztaltowanie terenu i lokalna harmonia zostalaby zaburzona decyzja jest na NIE. Parodia, komedia... nazwijcie jak chcecie. Mnie sie w glowie nie miesci, ze mozna z powodu krzakow odrzucic aplikacje.

    Tak wiec nasza najwieksza przeszkoda bedzie wlasnie Planning Permission. Kredyt to w zasadzie formalnosc, budzet mamy oszacowany na 230tys euro z czego 30 to srodki wlasne (100% kredyty to przeszlosc w Irlandii). Projekty, architekci, prawnik, depozyty pochlonie 10tys na dzien dobry, tak wiec na bodowe zostanie nam raptem 120tys euro. Awaryjnie dodatkowe 20tys bedziemy mogli dobrac do kredytu.

    Technologia, w ktorej bedziemy budowac to bedzie albo tradycyjny dom murowany albo timber frame. Zaleta drugiego jest szybkosc budowy i o wiele lepsze wlasciwosci izolacyjne. W Irlandii obowiazuja juz certyfikaty energetyczne wiec kazdy nowy dom musi takowy posiadac. Patrzac w przyszlosc oraz na cene ropy za pare, parenascie lat jak bedziemy moze chcieli ten dom sprzedac taki certyfikat z najwyzsza klasa bedzie trzymal cene domu na wysokim poziomie.

    Domy murowane w Irlandii jakos nie do konca mnie przekonuja. Oni buduja z bloczkow betonowych (nie mylic z betonem komorkowym). Sa wielkie, ciezkie, szare i zimne. Do tego twarde jak szlag i wszystkie instalacje podtynkowe to masakra z kuciem. Poza tym widzialem w jaki sposob oni ukladaja izolacje na tym murze. Rece opadaja....nierowno, niedokladnie. Standardem jest tutaj izolacja w postaci pustki powietrznej czyli technologia z lat 70tych ubieglego wieku. Dlateo jesli dom bedzie murowany to tylko z Ytonga lub Porothermu. Niestety ta technologia jest w Irlandii malo znana i traktowana jak egzotyka. Czyli nie dosc ze zaplacilbym wiecej za same bloczki to jeszcze znalezienie budowlanca ktory by sie tego podjal moze byc klopotliwe (i kosztowne). Ale to narazie tylko wstepne moje gadanie. Tematu jeszcze nie rozpracowalem do konca. Bede rozmawial z budowlancami, zobacze co powiedza na temat cen i pracy w innej technologii. A nuz wyjdzie taniej niz drewniany?

    Po postawieniu stanu surowego zamknietego plan jest zeby wejsc samemu na budowe i zakasac rekawy. Z instalacji wewnetrznych tylko elektryke musialbym zlecic komus bo cala hydraulike i wentylacje zrobie sam. Posadzke tez zlecilbym do wylania firmie ale potem podlogi juz samemu, tak samo tynki i malowanie. Ewentualnie wezme do pomocy jakich rodakow, duzo jest ogloszen z poszukiwaniem pracy teraz wiec mysle ze nie byloby problemu.

    Takze tak to mniej wiecej wyglada na dzien dzisiejszy. Jesli macie jakies pytania to pytajcie, chetnie odpowiem.

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dziekujemy za opis
    Nie wyglada to wesolo, a sprawa z krzakami u kolegi powalila mnie po prostu na kolana. Cali Irole!!!

    Co do technologi budowania to gratki za to, ze nie budujesz irlandzkim systemem. Rzeczywiscie dla nich porotherm to kosmos, ale moze sprawdz opcje zatrudnienia polskiej ekipy budowlanej, ktorych jest w Irlandii naprawde sporo. Nawet mamy tutaj nasz polski Budopol funkconujacy pod nazwa Buildpol! Ci fachowcy powinni sie znac na poskiej sztuce budowlanej.

    MUSISZ, ale to MUSISZ zalozyc dziennik budowy i komentarze! Twoja budowa bedzie niezwykle interesujaca, nie tylko dla nas, Polakow w Irlandii ale na pewno takze i dla budujacych w Polsce. Ja bede kibicowac z calych sil!!! Moze sama kiedys cos tu wybuduje? Twoj dziennik stanie sie nieocenionym zrodlem madrosci

    Trzymam kciuki i zycze powodzenia!

  18. #138

    Domyślnie

    Witaj radek sziwa w Naszym Klanie!!!

  19. #139
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emwu
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Witam nowego w mafii. Swietnie , ze pojawil sie ktos kto buduje tutaj. Mysle , ze na to forum zaglada wielu przymierzajacych sie do budowy gniazdka na obczyznie. Twoj dziennik (o ile go zalozysz ) bedzie ogromnie pomocny. Nie beda musieli przecierac przetartych juz szlakow. Pojda po Twoich wskazowkach. Ciekawa jestem ilu z nas - budujacych w Polsce zacznie budowac i tu .

  20. #140

    Domyślnie

    radek! to bardzo ciekawe bedzie! trzymam kciuki i kibicuję!
    a przy okazji wtam sąsiada
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

Strona 7 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony