dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Najprawdopodobniej u mnie skończy sie na kupieniu spalinowego wertykulatora.
    Kup!
    Maćku, koniecznie kup, to może i mnie pożyczysz
    .
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Kup! Maćku, koniecznie kup, to może i mnie pożyczysz ...
    Jak może kupię, to koniecznie Ci pożyczę

  3. #23

    Domyślnie

    no dzisiaj zwiedziłem kilka sklepów ogrodniczych i już wiem, że nie będę wywalał kasy w ... "trawę".
    Otóż te wszystkie urządzenia do 1000zł to se można w buty wsadzić.
    Albo to musi być mocny silnik elektryczny albo dobra spalinówka.
    Na urządzenie pow. 500zł mnie nie stać więc jutro kupuję ręczny aerator i zapierdzielam ... w końcu max 2 razy w roku wykonać zabieg upiększający na 6-7 arach działki to tylko dla zdrowie mi wyjdzie takie czesanie ...

    juras

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No właśnie. Dobra maszyna trochę kosztuje. Ale ponieważ sama nie daję rady wyczesać całego trawnika i szkoda mi na to miesiąca życia postanowiłam kupić wertykulator. Jedna decyzja za mną
    Drugą było namówienie sąsiadów do zrzuty - ale po tym jak widzieli jak wygląda zabawa z grabiami to się od razu zgodzili.
    Teraz prośba o pomoc w wyborze wertykulatora za ok 1000-1500 zł. Kupię coś sensownego? Praca na raty może być bo i tak nie da się zrobić wszystkiego na raz. Polećcie coś. Albo przynajmniej jaka moc wchodzi w rachubę, żeby nie kupić młynka do kawy który spali się po 100 metrach.

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie z drugiej strony szkoda czasu na czesanie grabiami ...

    A może kupię słabsze urządzenie elektryczne i będę odpoczywał po 30 minutach pracy, żeby go nie spalić a w tzw. międzyczasie grabiami poruszam, pozbieram te odpadki i zapakuję w worki.

    juras

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał juras
    Na urządzenie pow. 500zł mnie nie stać więc jutro kupuję ręczny aerator i zapierdzielam
    juras

    no to mój kumpel kupił i kazał mi zapomnieć.
    Na pytanie dlaczego - odpowiedział mi krótko
    "schujałeś?"
    Pudziana podobno trzeba do tego ręcznego zaklepać na kilka godzin - jak blisko mieszka

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Pudziana podobno trzeba do tego ręcznego zaklepać na kilka godzin - jak blisko mieszka
    No to chyba dalej mylimy wertykulator z aeratorem.

    Aerator wyszesuję starą trawę i działa tak jakbyśmy szybko grabiami z cienkimi kolcami czesali trawnik a do ręcznego wertykulatora, który rozcina darń nożami to rzeczywiście Pudzian potrzebny.

    Nie jestem guru ogrodniczym, ale ostatnio szukam takich urządzeń, czytam, pytam i teraz juz umiem rozróżnić te sprzęty.
    I nawet wczoraj w jednym fachowcowym sklepie ze sprzętem spalinowym i elektrycznym wiedzieli jak to rozróżnić (nawet mieli ręczny aerator Al-Ko) a w innym w sklepie ogrodniczym pani chciała mi wcisnąć przeróżne wertykulatory ręczne wmawiając, że to aerator.

    Dalej drążę temat, bo jednak grabie tak nie wyczesują, wczoraj z żoną 3 godzinki machaliśmy grabiami i jednak udało się wyczesać jakieś 1/3 starej trawy a chcemy na prawdę zrobić to luks.

    juras

  8. #28

    Domyślnie

    Dlaczego mówicie,że te tanie to muszą się psuć.Ja kupiłem na allegro za 189zł aerator /wyczesywator/ marki Flora-trawy do wygrabienia na około 400m2 robiłem już wygrabianie na jesieni oraz około 2tygodnie temu.Nic sie maszynce nie psuje,nie wyłamują się ząbki.
    Wybrałem trawę "do żywego",przy okazji uzyskując kompostu około 20worków 60litrowych filcu trawowego....
    Aha w międzyczasie służył sąsiadowi 2*...
    Jak ktoś ma działeczkę 700-800m2 to nie ma sensu kupować sprzętu za więcej niż 500zł...Stigi wyczesywarka kosztuje koło 5stów ,a to sprzęcik już super

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    [color=blue]Dlaczego mówicie,że te tanie to muszą się psuć.Ja kupiłem na allegro za 189zł aerator
    moj sie popsuł ...ot co ale kosztował wiecej niż Twój .....może dlatego
    ale ale ...moj sasiad też kupił w OBI -taki sam jak mój i wyczesał ok 15a trawnika ...i wszystko w porządku wiec te niedrogie psuja sie ...co drugie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Cytat Napisał areq
    [color=blue]Dlaczego mówicie,że te tanie to muszą się psuć.Ja kupiłem na allegro za 189zł aerator
    moj sie popsuł ...ot co ale kosztował wiecej niż Twój .....może dlatego
    ale ale ...moj sasiad też kupił w OBI -taki sam jak mój i wyczesał ok 15a trawnika ...i wszystko w porządku wiec te niedrogie psuja sie ...co drugie
    He he .To musisz znaleźć jeszcze jednego "pacjenta" do porównań,bo jak na razie to psuje się co trzeci sprzęt.....
    Abstra-hując od tematu..na allegro widziałem fajną wygrabiarkę Boscha za cztery i pół stówy...nie powinna się psuć więcej niż jedna z 7-8sztuk

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Cytat Napisał juras
    Na urządzenie pow. 500zł mnie nie stać więc jutro kupuję ręczny aerator i zapierdzielam
    juras

    no to mój kumpel kupił i kazał mi zapomnieć.
    Na pytanie dlaczego - odpowiedział mi krótko
    "schujałeś?"
    Pudziana podobno trzeba do tego ręcznego zaklepać na kilka godzin - jak blisko mieszka
    ja nie Pudzian - sama grabię albo raczej: szarpię się z tym na przemian z mężem już drugi tydzień - po troszku ale jakoś idzie....
    ręczny areator Gardeny...
    mam roczny trawnik a z 200 m kw wybralismy już 6 taczek suchej trawy ale to co wygrabione i pocięte wygląda ....hmmmm...bardziej zdrowo...zobaczymy co dalej.....

    trawnika się k!@#^$^%$ zachciało....
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  12. #32

    Domyślnie

    Dlaczego wiele osób używa jakichś areatorów a nie np. aeratorów do napowietrzania (spulchniania) trawników ? .
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja chciałam zapytać czy każdy trawnik należy aerować , tzn. taki półroczny też?
    Skąd mam to wiedziec i po czym poznać?

  14. #34

    Domyślnie

    Aerator i areator to to samo urządzenie tylko drugie słowo łatwiej się wymawia i dlatego występuje częściej, chociaż jest niepoprawne, bo mowa o napowietrzaniu trawnika.
    Czytałam gdzieś, że aeratora używa się do wieloletnich, gęstych trawników żeby poprawić ich kondycję kiedy jest dużo żółtych miejsc.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Dlaczego wiele osób używa jakichś areatorów a nie np. aeratorów do napowietrzania (spulchniania) trawników ? .
    ..
    ups ...ja też mam to badziewie bez e .... i tu tkwi cała tajemnica

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    te błendy to zópełnie podobnie jak w pszypatku areoplanu i areobiku

    no dobra - mam ręcznie sterowaną wygrabiarkę części martwych traw dekoracyjnych wieloletnich...macha się tym równie ciężko jak aeratorem
    w moim nowym domu trawy będzie o wiele mniej i obiecuję, że nie będę z tego powodu wcale narzekać
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał agal-b
    Aerator i areator to to samo urządzenie tylko drugie słowo łatwiej się wymawia i dlatego występuje częściej, chociaż jest niepoprawne, bo mowa o napowietrzaniu trawnika.
    Czytałam gdzieś, że aeratora używa się do wieloletnich, gęstych trawników żeby poprawić ich kondycję kiedy jest dużo żółtych miejsc.
    Dziękuję za objasnienie

    A teraz sprobuję odpowiedzieć na pytanie Sonika
    A ja chciałam zapytać czy każdy trawnik należy aerować , tzn. taki półroczny też?
    Skąd mam to wiedziec i po czym poznać?
    Aeracja trawnika polega na na nakłuwaniu gleby na głębokość okolo 6-8 cm za pomocą narzędzi takich jak różnego rodzju walców ze szpikulcami oraz narzedzi typu wideł z ostrzami najlepiej w kształcie rurek (jak wycinarka dziurek w skórzanych paskach).
    Aerację wykonujemy, gdy powierzchnia gleby jest np. wydeptywana a jej górna warstwa jest zbita, traci porowatość a niezbędne do rozwoju roślin powietrze nie może przedostawać się w głąb podłoża. Aerację wykonuje się zwłaszcza na ciężkich glebach gliniastych oraz gdy trawniki są intensywnie uzytkowane, raz a nawet dwa razy do roku.

    Rolę aeracji i wygrabiania (czesania trawnika) spełniają tzw. skaryfikatory. Jest to taki rodzaj ciężkich grabi z pionowo ustawionymi ostrzami (nożami).
    Taką samą rolę (znacznie lepiej) spełniają urządzenia nazywane wertykulatorami o napędzie spalinowym (lub elektrycznym dla zabawy ). Lepsze wertykulatory posiadają zwykle wymienne wałki z nożami, które tną trwnik na paseczki (szerokość i głębokość wedle potrzeb). Wertykulacja załatwia sprawę napowietrzania i wygrabiania zeschnietej trawy.
    Osobiscie nie widzę potrzeby corocznej wertykulacji przeciętnego trawnika. Innego zdania są niewatpliwie producenci i sprzedawcy wertykulatorów .

    To ustrojstwo plastikowe z silniczkiem elektrycznym o którym piszecie (że jest delikatne ) to taki rodzaj wygrabiarki, która nie ma nic wspólnego z aeracją trawnika. Przecież to ledwie trochę drapie ziemię i nie posiada noży, które mogłyby się zagłebiać na kilka cm w glebę.

    Porządny wertykulator (o taki przecież chodzi) jest stosunkowo drogim urządzeniem i byłby raczej nie wykorzystany nawet wspólnie z sąsiadami (najwyżej zepsują ). Czy nie lepiej wynająć faceta z tym ustrojstwem, który potrafi wykonać usługę, aby zwertykulował nam trawnik.
    Chyba dwa lata temu zamówiłem taką usługę, (około 10 arów trawnika za 100 złotych).
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    A ja chciałam zapytać czy każdy trawnik należy aerować , tzn. taki półroczny też?
    Skąd mam to wiedziec i po czym poznać?
    hej Soniko

    taki polroczny jeszcze nie mial czasu sie sfilcowac
    Natka

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Aeracja trawnika polega na na nakłuwaniu gleby na głębokość okolo 6-8 cm za pomocą narzędzi takich jak różnego rodzju walców ze szpikulcami oraz narzedzi typu wideł z ostrzami najlepiej w kształcie rurek (jak wycinarka dziurek w skórzanych paskach).
    .
    .
    .
    To ustrojstwo plastikowe z silniczkiem elektrycznym o którym piszecie (że jest delikatne ) to taki rodzaj wygrabiarki, która nie ma nic wspólnego z aeracją trawnika. Przecież to ledwie trochę drapie ziemię i nie posiada noży, które mogłyby się zagłebiać na kilka cm w glebę.
    Otóż to !
    Właściwie to chyba większość myśli właśnie o wyczesaniu starej zeschniętej trawy, bo te aeratory z niższej półki to mają za małą siłę i za małą regulację, aby cokolwiek napowietrzyć, nakłuć. Ja akurat potrzebuje aeratora jako wyczesywarki. Mam roczny trawnik i sporo tego jest, ale chyba nie jest jeszcze tak zajeżdżony aby fachowo wertykulować i napowietrzać.


    Cytat Napisał Pinus
    Czy nie lepiej wynająć faceta z tym ustrojstwem, który potrafi wykonać usługę, aby zwertykulował nam trawnik.
    Chyba dwa lata temu zamówiłem taką usługę, (około 10 arów trawnika za 100 złotych).
    ..
    Ja chciałem tylko skąd go wziąć?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał juras
    Cytat Napisał Pinus
    Aeracja trawnika polega na na nakłuwaniu gleby na głębokość okolo 6-8 cm za pomocą narzędzi takich jak różnego rodzju walców ze szpikulcami oraz narzedzi typu wideł z ostrzami najlepiej w kształcie rurek (jak wycinarka dziurek w skórzanych paskach).
    .
    .
    .
    To ustrojstwo plastikowe z silniczkiem elektrycznym o którym piszecie (że jest delikatne ) to taki rodzaj wygrabiarki, która nie ma nic wspólnego z aeracją trawnika. Przecież to ledwie trochę drapie ziemię i nie posiada noży, które mogłyby się zagłebiać na kilka cm w glebę.
    Otóż to !
    Właściwie to chyba większość myśli właśnie o wyczesaniu starej zeschniętej trawy, bo te aeratory z niższej półki to mają za małą siłę i za małą regulację, aby cokolwiek napowietrzyć, nakłuć. Ja akurat potrzebuje aeratora jako wyczesywarki. Mam roczny trawnik i sporo tego jest, ale chyba nie jest jeszcze tak zajeżdżony aby fachowo wertykulować i napowietrzać.


    Cytat Napisał Pinus
    Czy nie lepiej wynająć faceta z tym ustrojstwem, który potrafi wykonać usługę, aby zwertykulował nam trawnik.
    Chyba dwa lata temu zamówiłem taką usługę, (około 10 arów trawnika za 100 złotych).
    ..
    Ja chciałem tylko skąd go wziąć?
    i to jest dobre pytanie bo jestem w podobnej sytuacji , tzn trawnik roczny tylko wyczesać czy ciąć nożami ?

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony