dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 116
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    wrażenia podobne tylko miałem wypożyczony wertykulator spalinowy 4KM , co do tanich areatorów po 250 pln to wg mnie można się nimi po plecach podrapać
    Po wczorajszych doświadczeniach potwierdzam opinię sprzedawcy, który odradzał mi kupno takiego taniego aeratora, twierdząc, że kabel sie pląta i poziom stresu przy pracy takim urządzeniem jest wyższy niż spalinówkąi trochę ta robota jest szarpana.

    Ale nie posłuchałem go i mimo wad elektryczności urządzeń w ogrodzie da się przyzwyczaić i niezłą robotę tym zrobić można.

    Próbowałem zrobić czesanie grabiami - normalnie 60 ruchów grabiami na minutę wyrobiłem, ale 2000 jak elektryczny aerator mi się nie udało

    juras

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Cytat Napisał areq
    Cytat Napisał Wojtek R


    wrażenia podobne tylko miałem wypożyczony wertykulator spalinowy 4KM , co do tanich areatorów po 250 pln to wg mnie można się nimi po plecach podrapać
    Taaa przyjedź do mnie zobaczysz efekty tego drapania
    Ludzie!!Cena nie ma znaczenia dla tego typu sprzętu.To nie samochód czy też dobry sprzęt audio..
    Sąsiad kupił Stigę w zeszłym roku i już teraz walec z bolcami do wygrabiania jest szczerbaty jak szczęka pana Zenka po 40latach otwierania piwa zębami
    :krzysztofh ja mam Florę i to jeszcze tańszy model i muszę Ci powiedzieć ,że spisuje się znakomicie jak na sprzęt za mniej niż 200zł.
    A jaki model jeżeli można wiedzieć i jak działa kosz?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh

    A jaki model jeżeli można wiedzieć i jak działa kosz?
    Oj nie pamiętam jaki model.Kosz jest z przodu a nie z tyłu,trawa wyrzucana jest więc do przodu ,co za tym idzie sprawność napełniania tego mini kosza /naprawde jest malutki/ jest większa niż w tanich modelach z tylnym koszem.Tyle ze trzeba go opróżniać bardzo często,nawet po paru metrach przejechania.Ja obrobiłem z 600m2 w trzy dni po 2godzinki dziennie,bardzo dużo wywiozłem filcu...

  4. #64

    Domyślnie

    Przeprowadziłam wertykulację trzy tygodnie temu..... zebrałam tyle mchu itp. że aż trudno uwierzyc. Dzisiaj trawa nie wygląda cudownie ale pięknie.... bardzo się zagęściła. Polecam wszystkim. I mam jeszcze pytanie czy ten sam zabieg mogę przeprowadzic na jesień???
    Erwina

  5. #65

    Domyślnie

    Trawnik dwuletni.
    Jeszcze jedna obserwacja: zrobiłem aeratorem cały trawnik,a w miejscach gdzie dodatkowo ponaciłem darń "tak z ciekawości" wyrosła/zazieleniła się najpiękniejsza trawa.Na jesień na bank będę ciął wertykulatorem....
    Polecam ten zabieg dla gęstych wieloletnich trawników...

    BTW w mało widocznym miejscu "tak z ciekawości" w ogóle nie nawoziłem,nie robiłem areatorem...dramat trawa sucha bladozielona,łyse placki...

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Wczoraj zrobiłem zabieg wyczesywania i nacinania darni (aby uniknąć dyskusji czy robiłem to areatorem czy nie). Wyczesałem chyba z 8 worów 80l po korze z OBI i naciąłem darń na krzyż na głębokość ok 1cm
    Trawnik przeżył i wygląda całkiem nieźle, choć do szczęścia potrzeba aby zaczął rosnąć.
    Robiłem to wypożyczonym sprzętem elektrycznym, który ma noże i wymiennie zakładane druciki do dokładniejszego wyczesywania.
    Moc 1500W i przyznam, że przy nożach po 30m nacinania stawał bo wyłączało go zabezpieczenie przciwprzeciążeniowe (termik jak sądzę) co skutecznie chroniło silnik, ale równie skutecznie zmuszało mnie do częstych przerw.
    Myślę nad kupnem takowego urządzenia, bo z wypożyczeniem jest tak, że jak potrzeba to wszyscy potrzebują w tym samym czasie, a później stoi do dyspozycji i nikt nie bierze.
    Jak będę miał to będę niezależny i takie wyczesywanie będę robił ze trzy razy w sezonie (no może bez nacinania darni za każdym razem).
    Przeszukałem Allegro i tam w zasadzie jest dostępny tylko jeden model za ok 300zł
    model o nazwie handlowej WERTYKULATOR AERATOR AW 1300 FLORA
    Teraz się zastanawiam, czy poszukać czegoś lepszego czy nie. Na razie mam czas bo wiosenny zabieg zrobiłem

    Jeszcze jedno. Mój wypożyczony sprzęt (podobnej chyba klasy) miał kosz, do którego prawie nic nie wpadało, więc go zdjąłem bo itak wszystko było na trawniku.
    Może macie doświadczenia z jakimiś egzemplarzami z dużym koszem, do którego jednak zbiera się wyczesywane siano.
    Własnie zgadzam się i dołączam do pytań

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    juras

    zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami i przymierzam do zakupu chinskiej FLORY. bo takoą testowalem w piątek i jak dla mnie rewela. Ale mam taka uwagę jeżeli pomimo dokładnego (jak mi się wydawało oczyszczenia trawnika) z 2 arów trawnika wygrabilem tym urządzeniem 4 czubate taczki zaschlej trawy, i innego badziewia , aż trawnik pozieleniał , to jak można mówić że jest to urządzenie nieskuteczne? Bzdura również ,że moc urządzenia jest za mała, nic podczas pracy nie grzało z wyjątkiem mnie bo faktycznie albo kosz jest za mały albo mój trawnik tak zasyfiony co ok 10 mb musiałem kosz opróżniać. Ale po "odchakaniu" całego trawnika ok 10 arów i obserwacji jego reakcji na te zabiegi na pewno napiszę

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Witam pnownie . Jak powiedzialem tak i zrobilem kupilem to:
    http://www.allegro.pl/item356917763_...gwarancja.html

    Sprzet tani i dobrej jakości dzis już wypóbowalem, zdecydowanie lepszy od flory 1300 lepiej napełnia kosz i jest on wiekszy. Bardzo solidny sprzedający dostawa w 24 godziny. Polecam.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Strasznie ten wątek mnie zafascynował. A czemu? Bo jak miał bym aerować, wertykulować i inne -ować, to cholera, bym zaorał. 20 lat temu posiałem jakieś nasiona z GS-u na kilo z wora, koszę kosiarką bez kosza mającą ponad 20 lat (więc chyba bez funkcji mulczowania). Owszem, czasem podleje, jak już bardzo się prosi. Chwastów nie ma, bo po tylu latach nie mają szans. I tak sobie myślę, czy ciutek nie przeginacie. Jak anglicy się dochowali swoich 200 letnich trawników bez wertykulatorów?

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Jak anglicy się dochowali swoich 200 letnich trawników bez wertykulatorów?
    To proste, zatrudniali ogrodnika
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    I ów ogrodnik aerował i wertykulował....

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    czytajac wasze wypowiedzi i widzac ile syfu zebral wczoraj sasiad (kupil AL-KO) poztanowilem zaopatrzyc sie w "elektryczna zgrabiarke".
    jako ze uzywa si etego 2-3 razy w sezonie, chcielismy kupic cos na 4-5 domkow.
    i tu pojawia sie problem co wybrac - wszyscy mamy trawniki o pow. ok 800m2. przegladam to co jest zastepne na rynku i nie wiem co wybrac:
    tanie AL-KO (ok 400)
    drozszego Boscha - tu nie podoba mi sie zaladunek "do przodu"
    moze gardena? (ok 700-800PLN) ale tu strasznie slaba moc (500W) - ale moze to sukces gardeny, ze przy tak malej mocy daje rade.
    znalazlem jeszcze makite (ok 1000PLN)
    poradzcie co wybrac
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo
    czytajac wasze wypowiedzi i widzac ile syfu zebral wczoraj sasiad (kupil AL-KO) poztanowilem zaopatrzyc sie w "elektryczna zgrabiarke".
    jako ze uzywa si etego 2-3 razy w sezonie, chcielismy kupic cos na 4-5 domkow.
    dlaczego na spółkę, powiedziały kukułki że do dupy są społki

    Cytat Napisał mariooo
    i tu pojawia sie problem co wybrac - wszyscy mamy trawniki o pow. ok 800m2. przegladam to co jest zastepne na rynku i nie wiem co wybrac:
    tanie AL-KO (ok 400)
    drozszego Boscha - tu nie podoba mi sie zaladunek "do przodu"
    moze gardena? (ok 700-800PLN) ale tu strasznie slaba moc (500W) - ale moze to sukces gardeny, ze przy tak malej mocy daje rade.
    znalazlem jeszcze makite (ok 1000PLN)
    poradzcie co wybrac
    Odradzam ALKO bo raczej na pewno CHRL ale cena 400 zł za wysoka tyle że elegancko wygląda

    Bosch ładowany od przodu zdecydowanie nie ze względu na problemy z tym zasobnikiem to jest raczej dotrawników typu angielskiego inaczej przy zapuszczonych trawnikach dochodzi do wyrzucania tych smieci poza zasobnik.

    Na sukces gardeny za taka kasę to przy tej mocy bym nie liczył raczej a juz na pewno nie na 40 arów trawnika - mnie raczej szkoda pieniędzy bez przesady

    Co do makity to zapewne jest spalinowa to już sprzęt "cięzki" jesli koniecznie musi być jakiś na spółkę to zdecydowanie ten. jest szansa ze sie nie rozwali

    Juz o tym pisałem, ale polecam mój ostatni zakup asgatec ev 1400 cena 220 zł moc 1400 zbiornik 40l bardzo dokładnie jest napełniany i w miare się go opróżnia (w miarę =co 30-40m przejscia zapuszczonego trawnika a nie jak co 10-15 przy florze 1300) którą odradzam ze względu na mocowanie noży i wałka areującego który jest wymienny i po prostu srubunki sie rozwalają po kilku wymianach jest potem problem co dalej). Producentem tego akurat egzemplarza jest chyba jakas firma niemiecka po byłym DDR tak na mój gust bo sladów chińskości sie niedoszukałem
    http://www.allegro.pl/item356917763_...gwarancja.html
    Jeśli chodzi o tego allegrowicza to bardzo szybka dostawa DHL ok 20 h warto zdecydowanie, polecam!!!

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    w sobotę pojechałam z moim tatą do sklepu ogrodniczego z zamiarem zakupu areatora ręcznego. Wyszliśmy z wertykulatorem elektrycznym ,kóry kupiliśmy "na spółę". Jeśli ma być używany kilka razy w roku to po co kupowac samemmu? Wertykulator o mocy 1700 W kosztował 469 zł. Po przyjeździe " przeleciałam" naszą trawkę zasianą w ubiegłym roku. Dużo siana wybrało..poczekamy na efekty.
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=363597505

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    dzień dobry

    odświeżam wątek... jako, że wymienione aukcje sie skończyły więc pytam czy to o czym mowa to takie coś

    http://www.allegro.pl/item577965530_..._jak_nowy.html

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    w sobotę pojechałam z moim tatą do sklepu ogrodniczego z zamiarem zakupu areatora ręcznego. Wyszliśmy z wertykulatorem elektrycznym ,kóry kupiliśmy "na spółę". Jeśli ma być używany kilka razy w roku to po co kupowac samemmu? Wertykulator o mocy 1700 W kosztował 469 zł. Po przyjeździe " przeleciałam" naszą trawkę zasianą w ubiegłym roku. Dużo siana wybrało..poczekamy na efekty.
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=363597505
    są teraz w promocyjnej, nawet niższej cenie w Lidlu

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Monia, a możesz wkleić aktualny link... bo niestety nie mogąć otworzyć starego... nie wiem tez jak trafić do nowego

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Można kupić tanio i szybko ja wzeszłym roku kupiłem sobie taki
    http://www.allegro.pl/item580849656_...a.html#gallery

    u tego właśnie sprzedawcy pewny szybka wysyłka jestem bardzo zadowolony z zakupu .


  19. #79

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie - kiedy się brać za wykonywanie czynności tym urządzeniem?

  20. #80

    Domyślnie

    Ja już jestem po wertykulacji...
    Ziemia odmarźnienta,lekko wilgotna.Można jechać,zwłaszcza jak trawa mocno dostała po zimie...

    .......ale spece zalecają aż średnia dobowa wzrośnie powyżej 5-6stopni...

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony