dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1530 z 2205
Pokaż wyniki od 30.581 do 30.600 z 44087
  1. #30581

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Najlepiej wypowiadać sie na tematy na który sie zna, Twoja znajomość warunków które są koneczne do uzyskania pozwolenia na budowę od strony charakterystyki energetycznej jest nikła zeby nie powiedzieć zadna. Co ma odbiór do PNB jezeli to PNB było wydane na starych warunkach gdzie te obostrzenia nie obowiazywały.
    Prosze sie nie martwic o moją inteligencję, a raczej o swoją.
    No to od drugiej strony sprobuje cie podejsc

    Pokaz mi jeden firmowy projekt domku który nie spełnia warunków PNB,i jeszcze jeden znany ci projekt indywidualny który także ich nie spelnia.
    Nie pokazesz mi ich to wiem,wiec to było retoryczne pyatnie..możesz je już pominąć.
    Wiec w kontekscie tego co napisałem....skąd pomysł że ze względu na system went. w stosunku do systemu grzewczczego w domku mozna nie dostać PNB i w efekcie nie dostac potem odbioru jak sie hipotetycznie taki dom wybuduje?

    Mozesz podac stosowne przepisy...i oczywiscie pokazac mi tu projekt który ich nie spelnia.

    Znam(z racjii zawodu),dwóch kierbudów ,jeden z nich prowadzi duże budowy przemysłowe w kraju więc ma wieksze dośw. praktyczne z takimi wymogami i przepisami i powiem krótko,Jeśli chodzi o budynki jednorodzinne to róznice w stusunku do oryginalnego projektu a zmiany jakie kierownik może wprowadzic na etapie budowy sa bardzo szerokie. Urzędnika bardziej interesuje żeby kąt dachu w danej zabudowie był wlasciwy niz jakas wentylacja czy ogrzewanie.
    Dużo się mówiło o tym ze wstawiajac szczelne okna w ,,slabo wentylowanych,, blokach,pojawia sie grzyb itd....no to pokazcie przepis ktory nakazuje montaz własciwych dodatkowych wentylacjii,nawiewników lub czegokolwiek?
    Kiedys sie mówilo ,, wyjdz na świeze powietrze nie siedz w domu,, . Dziś wg sprzedawców WM nie musisz wychodzic z domu,tylko zamontuj WM a bedziesz miał swieze powietrze takze bez wychodzenia z domu. No i super i to mi sie podoba. Tylko ze w momencie kiedy ktoś zaczyna naginac fakty i pisać o ..nawiewnikach,uduszeniu sie w domu bez WM,braku pozwolenia z racjii nie takiej went. lub kosztow grzania które zrujnuja szejak arabskeigo - to jest to juz naginanie faktów i marketing najgorszego pokroju,i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 24-06-2014 o 08:34

  2. #30582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    No to od drugiej strony sprobuje cie podejsc

    Pokaz mi jeden firmowy projekt domku który nie spełnia warunków PNB,i jeszcze jeden znany ci projekt indywidualny który także ich nie spelnia.
    Nie pokazesz mi ich to wiem,wiec to było retoryczne pyatnie..możesz je już pominąć.
    Wiec w kontekscie tego co napisałem....skąd pomysł że ze względu na system went. w stosunku do systemu grzewczczego w domku mozna nie dostać PNB i w efekcie nie dostac potem odbioru jak sie hipotetycznie taki dom wybuduje?

    Mozesz podac stosowne przepisy...i oczywiscie pokazac mi tu projekt który ich nie spelnia.
    Na temat projektów typowych i ich obliczen wolę sie nie wypowiadać, niestety obliczenia ozc do tych budynków charakteryzują sie duzymi błedami, kazdy taki projekt powinien byc adaptowany, co oznacza ze powinna byc wykonana nowa charakterystyka energetyczna wg nowych przepisów wynikajacych z prawa budownlanego a konkretnie z WT2014, jest tam powiedziane ze jednym z wymogów spełnienia tych warunków jest Ep< 120 kWh/m2*a. Jest to wymóg obejmujący zapotrzebowanie na energię pierwotną do ogrzewania i przygotowania cwu. Jezeli chcemy grzac pradem i przygotowywac cwu tez czystym pradem to wymóg ten bez WM jest nie do spełnienia. Mozesz z tym sie nie zgadzac masz takie prawo, ale urzednicy muszą sie stosowac do wymogów prawa. Dokładnie i rzetelnie wykonana charakterystyka energetyczna dla domu z WG pokaze ze ten warunek nie jest spełniony, co uniemozliwia wydanie PNB. Dlatego tez w takim przypadku te charakterystyki są naciagane, powiem wiecej są fałszowane aby to pozwolenie uzyskac. Co do obioru, za to odpowiedzialny jest Nadzór Budowlany który powinien sprawdzic zgdonosc charaktyrystki energetycznej z ze swiadectwem energetycznym i przypadku niezgodnosci nie odebrac domu do czasu usuniecia tych niezgodnosci. Jezeli przy wydawaniu PNB nie było jescze charakterystyki energ. (bo nie obowiązywały) to sprawa jest prostsza bo nie ma punktu odniesienia i odbiór jest łatwiejszy. Jezeli nie wyjasniłem tego dostatecznie dokładnie (bo moja inteligencja mi na to nie pozwala) postaram sie w przypadku dalszych wątpliwosci doprecyzować.

  3. #30583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Dużo się mówiło o tym ze wstawiajac szczelne okna w ,,slabo wentylowanych,, blokach,pojawia sie grzyb itd....no to pokazcie przepis ktory nakazuje montaz własciwych dodatkowych wentylacjii,nawiewników lub czegokolwiek?
    Kiedys sie mówilo ,, wyjdz na świeze powietrze nie siedz w domu,, . Dziś wg sprzedawców WM nie musisz wychodzic z domu,tylko zamontuj WM a bedziesz miał swieze powietrze takze bez wychodzenia z domu. No i super i to mi sie podoba. Tylko ze w momencie kiedy ktoś zaczyna naginac fakty i pisać o ..nawiewnikach,uduszeniu sie w domu bez WM,braku pozwolenia z racjii nie takiej went. lub kosztow grzania które zrujnuja szejak arabskeigo - to jest to juz naginanie faktów i marketing najgorszego pokroju,i tyle.
    Nie naginam zadnych faktów, wypowiadam sie jak powinno byc od strony formalnej, to ze i KB nagina fakty i urzędnik w starostwie i nadzorze nie prawidłowo wykonuje swoje obowiazki mnie nie interesuje. W czym jest marketing, jezeli chodzi o przestrzeganie prawa?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-06-2014 o 09:29

  4. #30584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Nie mam jednej kratki wywiewnej,mam jeden KOMIN WENT.,kratek mam 3 sztuki,łazienka ,łazienka nr 2. ,kuchnia.
    Ale one wszyskie sa podlaczone do tego komina wentylacyjnego? Udalo sie taki rozklad pomieszczen zaplanowac?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #30585

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na temat projektów typowych i ich obliczen wolę sie nie wypowiadać, niestety obliczenia ozc do tych budynków charakteryzują sie duzymi błedami, kazdy taki projekt powinien byc adaptowany, co oznacza ze powinna byc wykonana nowa charakterystyka energetyczna wg nowych przepisów wynikajacych z prawa budownlanego a konkretnie z WT2014, jest tam powiedziane ze jednym z wymogów spełnienia tych warunków jest Ep< 120 kWh/m2*a. Jest to wymóg obejmujący zapotrzebowanie na energię pierwotną do ogrzewania i przygotowania cwu. Jezeli chcemy grzac pradem i przygotowywac cwu tez czystym pradem to wymóg ten bez WM jest nie do spełnienia. Mozesz z tym sie nie zgadzac masz takie prawo, ale urzednicy muszą sie stosowac do wymogów prawa. Dokładnie i rzetelnie wykonana charakterystyka energetyczna dla domu z WG pokaze ze ten warunek nie jest spełniony, co uniemozliwia wydanie PNB. Dlatego tez w takim przypadku te charakterystyki są naciagane, powiem wiecej są fałszowane aby to pozwolenie uzyskac. Co do obioru, za to odpowiedzialny jest Nadzór Budowlany który powinien sprawdzic zgdonosc charaktyrystki energetycznej z ze swiadectwem energetycznym i przypadku niezgodnosci nie odebrac domu do czasu usuniecia tych niezgodnosci. Jezeli przy wydawaniu PNB nie było jescze charakterystyki energ. (bo nie obowiązywały) to sprawa jest prostsza bo nie ma punktu odniesienia i odbiór jest łatwiejszy. Jezeli nie wyjasniłem tego dostatecznie dokładnie (bo moja inteligencja mi na to nie pozwala) postaram sie w przypadku dalszych wątpliwosci doprecyzować.
    Napisałes elaborat i nic to nie oznacza,bicie piany niezwiazane z rzeczywistoscią.
    Rzeczywistość wyglada tak:
    - kupujesz projekt domku = masz pozwolenie na budowe
    -zamawiasz projekt ind. = masz pozwolenie na budowe
    - masz kratkę wentylacjii grawitacyjnej...albo dziure w dachu czy murze = masz pozwolenie na budowe i odbiór domu
    - odebrac dom mozna z ogrzewaniem lub bez...musi byc wentylacja (pieczatka kominiarza)
    pieczatka kierbuda

    Wiec mam prosbe odnoś sie do rzeczywistosci a nie swoich pragnień.Tzn ja tez mam pewne marzenia,ale nie staram sie ich popierac przepisami..tym bardziej takimi które albo nie weszly w zycie albo nei maja szans wejśc.
    Polska jest krajem bandyckich zakazow i regulacjii ale mimo wszystko plany liberalizacjii ,uwalniania przepisow dotyczacych chocby domków ida w strone zmneijszania restrykcjii a ty chjcesz tu na siłe komunizm wprowadzać że jak ma tyle i tyle to nie ma PZN bo za duzo spala i jest nieekologiczny...nie żartuj sobie
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 24-06-2014 o 10:04

  6. #30586
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Napisałes elaborat i nic to nie oznacza,bicie piany niezwiazane z rzeczywistoscią.
    Rzeczywistość wyglada tak:
    - kupujesz projekt domku = masz pozwolenie na budowe
    -zamawiasz projekt ind. = masz pozwolenie na budowe
    - masz kratkę wentylacjii grawitacyjnej...albo dziure w dachu czy murze = masz pozwolenie na budowe i odbiór domu
    - odebrac dom mozna z ogrzewaniem lub bez...musi byc wentylacja (pieczatka kominiarza)
    pieczatka kierbuda

    Wiec mam prosbe odnoś sie do rzeczywistosci a nie swoich pragnień.Tzn ja tez mam pewne marzenia,ale nie staram sie ich popierac przepisami..tym bardziej takimi które albo nie weszly w zycie albo nei maja szans wejśc.
    Głupoty piszesz,kupując projekt domu nie masz pozwolenia na budowę dopóki nie zaadaptujesz go do MPZP lub WZ.
    Odbierajac dom musisz dostarczyć Świadectwo Energetyczne,jeśli w projekcie masz ogrzewanie prądem to z tego co piszą przy WG nie spelniasz warunków technicznych i ktoś kto sprzedał ci taki projekt zrobił go nie zgodnie z obowiązującymi normami.

    Inna sprawa,że mało lub wogóle nie ma gotowych projektów z ogrzewaniem prądem,możesz je zmienić w trakcie budowy ale nie zmienia to faktu,że prąd+WG a robiąc ŚE,ktoś musi zrobić to nie pisząc prawdy
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-06-2014 o 10:16

  7. #30587

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Głupoty piszesz,kupując projekt domu nie masz pozwolenia na budowę dopóki nie zaadaptujesz go do MPZP lub WZ.
    Odbierajac dom musisz dostarczyć Świadectwo Energetyczne,jeśli w projekcie masz ogrzewanie prądem to z tego co piszą przy WG nie spelniasz warunków technicznych i ktoś kto sprzedał ci taki projekt zrobił go nie zgodnie z obowiązującymi normami.

    Inna sprawa,że mało lub wogóle nie ma gotowych projektów z ogrzewaniem prądem,możesz je zmienić w trakcie budowy ale nie zmienia to faktu,że prąd+WG a robiąc ŚE,ktoś musi zrobić to nie pisząc prawdy
    To ty piszesz glupoty..kto wyprodukuje projekt ktory jest niezgodny z warunkami zabudowy lub niemozliwy do dostosowania ? Projekt dostosuwujesz do warunków zabudowy i zawsze to mozna zrobic , bo przecietne WZ maja normy który sa i musza byc uwzględniane przez biura projektowe,pewnie sa jakies specyficzne miejsca i budowy gdzie sa skomplikowane normy ale nie sądze żeby pprzecietny zjadacz chlaba wystapił o pozwolenie na budowe przydomowej elektrowni atomowej ze skladowiskiem odpadów radioaktywnych przy ogródku z ziemniakami..inaczej nikt by nic nigdy nie budował .
    A ile jest projektów i WZ które nakazuja przy ogrzewaniu pradem założenie WM? Tu jest pies pogrzebany bo ktos tu na forum uwaza ze jego obliczenia OZC pasuja do przepisów budowlanych w Polsce a inne sa klamstwem lub naciagane...i to jest meritum i to jest smieszne oczywiscie.
    To że pare osób na forum robi audyty energetyczne,a kilka innych sprzedaje WM i wydaje im sie ze na tej podstawie moga sobie wybirać targety na forum i przekonywac ze te domy nie spełniaja jakiś norm potrzebnych do PNB lub odbioru to jest własnie to marzycielstwo.
    To tak jakby producenci samochodów elektrycznych na forum moto przekonywali mnie ze moj mercedes disel z 1980 roku nie spelnia norm emisyjnych i ze ja łamie prawo i nie moge tym jezdzic bo dałem w łape urzednikowi zeby wpisał ze spelniam normy...idiotyzm

    Ale juz nawet powrócmy do naszych domków,przeciez audyt energetyczny to jest nic innego jak kolejny podatek,kolejna kłoda pod nogi zwykłych ludzi rzucana przez przepisy panstwa,i tu chodzi tylko o biurokratyzacje i zarobek ludzi którzy robia audyt...on moze byc POMOCNY i ciekawy dla inwestora zeby sobie zobaczył ile jego domek pali..jesli go to w ogole zainteresuje,ale totalnym chamstwem jest narzucanie inwestorowi robienia audytu po to zeby spełnił normy.Powiem więcej...wiekszosc tych inwesorów nawet nei chce spelniac tych norm w praktyce bo sa własnie idiotyczne ,bo gdzies jakiś nawiedzony ,,zielonny,, stwiedził ze jest za duza emisja CO2 ...no i trzeba z ludzi zedrzec kase i im zycie utrudnic...a potem podłozyc kilka szczapek drewna do kominka - to dlatego nikt sie do tego nei stosuje w domkach. A ze neiktórzy sprzedawcy chca sobie tym nabijac kabze...tzn .rzetelnoscia obliczen wg norm by kosić ludzi...to juz nie moja wina.
    Rozumiem ze mozna sprzedawac swoje usługi czy produkty ale minimum przyzwoitosci chyba nas obowiazuje.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 24-06-2014 o 10:43

  8. #30588

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie naginam zadnych faktów, wypowiadam sie jak powinno byc od strony formalnej, to ze i KB nagina fakty i urzędnik w starostwie i nadzorze nie prawidłowo wykonuje swoje obowiazki mnie nie interesuje. W czym jest marketing, jezeli chodzi o przestrzeganie prawa?
    Tym ze ktos się dostosowuje do deblnych przepisów ze swoim produktem...to jest dozwolone ale wsród normalnych ludzie- nieetyczne.
    Dla mnie etyczne i prospołeczne jest bardziej to jak jakies biuro rachunkowe pomoże przedsiebiorcy uniknąc zaplacenia podatku niz namawianie sprzedawcy na kopno Wm zaslaniajac sie idiotycznymi przepisami o braku norm wymyslonymi przez panstwo.

    a ciekawi mnie czy mozna w tym kraju wywiercic sobie studnie i napic sie z niej wody bez zgody urzednika...lub wykoania audytu?
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 24-06-2014 o 10:52

  9. #30589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    A ile jest projektów i WZ które nakazuja przy ogrzewaniu pradem założenie WM? Tu jest pies pogrzebany bo ktos tu na forum uwaza ze jego obliczenia OZC pasuja do przepisów budowlanych w Polsce a inne sa klamstwem lub naciagane...i to jest meritum i to jest smieszne oczywiscie.
    To zeby ocenic czy obliczenia są naciągane czy tez nie wymaga znajomosci tego tematu, Ty tej wiedzy nie posiadasz, i dlatego wydaje sie Tobie to smieszne. Proponuje nabyc troche tej wiedzy, zweryfikować obliczenia w gotowych projektach i zacząć sie smiać. Oceniac poziom czyjejs wiedzy i dokładnosci wykonania obliczen mozna a nawet powinno wtedy, gdy sie posiada wiedze na poziomie zblizonym do ocenianego. O jakim poziomie przyzwoitosci mówisz, czy to ze staram sie wykonywać obliczenia czy projekty dokładnie i rzetelnie oraz zgodnie z obowiazującymi prozepisami to zle?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-06-2014 o 10:53

  10. #30590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Tym ze ktos się dostosowuje do deblnych przepisów ze swoim produktem...to jest dozwolone ale wsród normalnych ludzie- nieetyczne.
    Zawsze mozesz działac aby zmienic przepisy, nawoływanie do łamania prawa z powodu ich niezgodnosci z własnymi przekonaniami nazywasz etycznym, a przestrzeganie prawa nieetycznym. Mozna i tak, ale moze lepiej jaka rewolucja, po co nam prawo? Przeciez mozna budowac jak Bangladeszu gdzie domy i fabryki rozlatują sie jak domki z kart, tam nie ma debilnego prawa, tam chyba nie ma zadnego prawa, po co sie ma projektant, architekt i wszyscy uprawnieni do prawa stosować?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-06-2014 o 10:56

  11. #30591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    a ciekawi mnie czy mozna w tym kraju wywiercic sobie studnie i napic sie z niej wody bez zgody urzednika...lub wykoania audytu?
    Jezeli nie chcesz sprawdzenia jakosci wody którą pijesz z tej studni nie musisz tego robić, bezgraniczne zaufanie do czystosci srodowiska nie jest zabronione. Urzednik tej wody pił nie będzie to po co ma ją sprawdzac

  12. #30592

    Domyślnie

    Ale dlaczego caly czas odnosisz się do mojej wiedzy? Przeciez to jest wiedza jawna ogolnodostępna,ludzie buduja i odbieraja domy z przeróznymi systemami wentylacjii,kierowcnicy to podpisuja,urzednicy zatwierdzaja - o jakiej mojej wiedzy piszesz? w czym mam sie doszkolić?

  13. #30593

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli nie chcesz sprawdzenia jakosci wody którą pijesz z tej studni nie musisz tego robić, bezgraniczne zaufanie do czystosci srodowiska nie jest zabronione. Urzednik tej wody pił nie będzie to po co ma ją sprawdzac
    No wlasnie,bingo to jest wolnośc wyboru. Tak samo powinno byc z wentylacją czy robieniem audytu...a nie jest tak do końca.

  14. #30594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    T
    Ale juz nawet powrócmy do naszych domków,przeciez audyt energetyczny to jest nic innego jak kolejny podatek,kolejna kłoda pod nogi zwykłych ludzi rzucana przez przepisy panstwa,i tu chodzi tylko o biurokratyzacje i zarobek ludzi którzy robia audyt...on moze byc POMOCNY i ciekawy dla inwestora zeby sobie zobaczył ile jego domek pali..jesli go to w ogole zainteresuje,ale totalnym chamstwem jest narzucanie inwestorowi robienia audytu po to zeby spełnił normy.
    Moze inaczej, jak prawidłowo zaprojektować podłogówke nie mając obliczen ozc, czy to tez panstwo nakazuje, jak prawidłowo dobrac moc pompy, kotła, bufora nie mając dokladnych obliczen ozc, to to tez panstwo nakazuje. Panstwo nie nakazuje wykonywania obliczen ozc, wątpie aby to kiedykolwiek nastapiło. Inwestor jezeli chce miec prawidłowo i ekonomicznie dobrany system grzewczy i cwu sam bedzie chciał miec takie obliczenia. Co ma panstwo do tego?
    Inna rzecz to kwestia nie audytu energetycznego bo ten równiez nie jest obowiązkowy a swiadectwa i charakterystyki energetycznej. Osobiscie uwazam ze swiadectwo jest zbędne w formie takiej jak obecnie, natomiast charakterystyka energetyczna juz nie, bo dzieki niej a wzsadzie dzieki ozc mozna wiele poprawic w swoim przyszłym domu w odniesieniu do projektu budowlanego.

  15. #30595

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zawsze mozesz działac aby zmienic przepisy, nawoływanie do łamania prawa z powodu ich niezgodnosci z własnymi przekonaniami nazywasz etycznym, a przestrzeganie prawa nieetycznym. Mozna i tak, ale moze lepiej jaka rewolucja, po co nam prawo? Przeciez mozna budowac jak Bangladeszu gdzie domy i fabryki rozlatują sie jak domki z kart, tam nie ma debilnego prawa, tam chyba nie ma zadnego prawa, po co sie ma projektant, architekt i wszyscy uprawnieni do prawa stosować?
    Chcesz mi wmówić ze gdyby nie było w ogole wydziału budownictwa i zadnych pozwoleń na budowe i odbior domków jednorodzinnych to przeciętny Kowalski zawalając sie kredytem 300 tysiecy ...wybudował by dom z sosnowych pali,krytych gałazkami swierka na usypanej wyspie na srodku jeziora?
    Musisz mieć więcej wiary w człowieka,wiary która pozwala wydedukowac ze niekomnecznie urzędaś wie lepiej od nas samych co jest dla nas dobre
    I jeszcze dodam do twojej wypowiedzi ze uwarzam ze jesli swiadczysz uslugi zgodnie z przepisami i jestes uczciwy w swych obliczeniach to bardzo dobrze i popieram, bo to jednak świadczy dobrze o czlowieku ,ale ludzie i tak będa głupie przepisy omijać taka jest ludzka natura w dążeniu do wolności wyboru.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 24-06-2014 o 11:28

  16. #30596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    No wlasnie,bingo to jest wolnośc wyboru. Tak samo powinno byc z wentylacją czy robieniem audytu...a nie jest tak do końca.
    Audyt nie jest obowiazkowy, wentylacja mech, de facto tez nie, ale w praktyce przy ogrzewaniu elektrycznym juz tak, przy ogrzewaniu gazem, weglem, pci tez nie obowiązkowa

  17. #30597

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze inaczej, jak prawidłowo zaprojektować podłogówke nie mając obliczen ozc, czy to tez panstwo nakazuje, jak prawidłowo dobrac moc pompy, kotła, bufora nie mając dokladnych obliczen ozc, to to tez panstwo nakazuje. Panstwo nie nakazuje wykonywania obliczen ozc, wątpie aby to kiedykolwiek nastapiło. Inwestor jezeli chce miec prawidłowo i ekonomicznie dobrany system grzewczy i cwu sam bedzie chciał miec takie obliczenia. Co ma panstwo do tego?
    Inna rzecz to kwestia nie audytu energetycznego bo ten równiez nie jest obowiązkowy a swiadectwa i charakterystyki energetycznej. Osobiscie uwazam ze swiadectwo jest zbędne w formie takiej jak obecnie, natomiast charakterystyka energetyczna juz nie, bo dzieki niej a wzsadzie dzieki ozc mozna wiele poprawic w swoim przyszłym domu w odniesieniu do projektu budowlanego.
    No i widzisz jednak tu sie zgadzamy OZC to piekna i pozyteczna rzecz dla inwestora ,ale tak jak pisalem jesli ktoś zaczyna łączyć OZC faktyczne i te zle policzone z wyborem systemu wentylacjii i jescze na koniec z brakiem decyzjii o PNB ,to jest to naduzycie ktore nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia i taki jest sens mojej wypowiedzi.

  18. #30598

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Audyt nie jest obowiazkowy, wentylacja mech, de facto tez nie, ale w praktyce przy ogrzewaniu elektrycznym juz tak,
    Jutro podjade do wydzialu budownctwa i spytam

  19. #30599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    I jeszcze dodam do twojej wypowiedzi ze uwarzam ze jesli swiadczysz uslugi zgodnie z przepisami i jestes uczciwy w swych obliczeniach to bardzo dobrze i popieram, bo to jednak świadczy dobrze o czlowieku ,ale ludzie i tak będa głupie przepisy omijać taka jest ludzka natura w dążeniu do wolności wyboru.
    Tu nie chodzi tylko o wolny wybór, ale tez i oszukiwanie, oszukiwanie panstwa, oszukiwanie firm, urzedów a nawet i sąsiada. Taka jest własnie ludzka natura.
    Urzędas faktycznie czasami wie duzo mniej i mógłby byc bardziej przyjazny dla petenta który mu płaci za jego usługe, ale tu znów ujawniają sie niedobre cechy ludzkiej natury takie jak władza, złosliwość, brak checi pomocy i wiele innych. Moja wiara w człowieka mówi mi ze w Polsce mamy 38 mln specjalistaów w kazdej mozliwej dziedzinie i dlatego mam ograniczone zaufanie do umiejetnosci i wiedzy tych "specjalistów".

  20. #30600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Jutro podjade do wydzialu budownctwa i spytam
    Widac ze nisko oceniasz moją wiedzę.
    Moze inaczej
    Audyt energetyczny
    obliczenia ozc
    charakterystyka energetyczna budynku
    świadectwo charekaterystyki energetycznej
    analizamożliwości wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.

    To wszyskto są rózne rzeczy, trzeba umiec je rozróznic, czesc z nich jest obowiazkowa czesc nie

Strona 1530 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony