dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 764 z 2205
Pokaż wyniki od 15.261 do 15.280 z 44087
  1. #15261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    tylko 666
    To nie może być przypadek! To ewidentny znak!

  2. #15262
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To nie może być przypadek! To ewidentny znak!
    I do tego papież abdykuje

  3. #15263
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Moderatorze przybądź!

  4. #15264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Moderatorze przybądź!
    Wyobraź sobie, że wpłynęła do mnie taka propozycja (na wnętrzach)

  5. #15265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wyobraź sobie, że wpłynęła do mnie taka propozycja (na wnętrzach)
    Rozumiem, no coś tam widać w avatarze

  6. #15266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Rozumiem, no coś tam widać w avatarze
    Stare czasy. Wtedy jeszcze paliłem
    Dzisiaj tylko szuflada pełna zegarków się ostała

  7. #15267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Czy występując o PnB z projektem który ma WG można ją podczas budowy zastąpić WM (opisać w DB + podpis kierownika) ? Tak mi doradza architekt.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #15268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Czy występując o PnB z projektem który ma WG można ją podczas budowy zastąpić WM (opisać w DB + podpis kierownika) ? Tak mi doradza architekt.
    Można. Też tak zrobiłem. Wentylacja ma działać, a mechaniczna działa najlepiej.

  9. #15269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Uważaj i sprawdź (najlepiej w PINB) bo we Wro na pewno coś takiego by nie przeszło, to zmiana istotna a architekt to leń.
    A dlaczego by miało nie przejść? Wentylację zatwierdza kominiarz. Jeżeli działa to podbije, jak nie działa to nie podbije. WM działa zawsze!

  10. #15270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A dlaczego by miało nie przejść? Wentylację zatwierdza kominiarz. Jeżeli działa to podbije, jak nie działa to nie podbije. WM działa zawsze!
    A co ma do zmiany projektu w trakcie budowy kominiarz ?, kominiarz nie zatwierdza zadnych zmian w projekcie a jedynie sprawdza poprawność działania wm.

  11. #15271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A co ma do zmiany projektu w trakcie budowy kominiarz ?, kominiarz nie zatwierdza zadnych zmian w projekcie a jedynie sprawdza poprawność działania wm.
    No i to mi wystarczyło przy odbiorze. Kierbud wpisał zmianę z WG na WM i to wszystko. Widać u nas jest normalnie. Może u was też tylko o tym nie wiecie

  12. #15272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Widać co kraj to obyczaj.

  13. #15273

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    decker a co tu opisywać schematem? Z kotła idzie rurka do rozdzielacza a druga z rozdzielacza do kotła. Po drodze odgałęzienie na zbiornik wyrównawczy i gitara.
    dzięki jeszcze jedno pytanie - piec będzie umieszczony jeden poziom wyżej (na poddaszu) czyli potrzebuję pompę wody? jeśli tak to w którym miejscu ją zamontować?
    Drugie pytanie to zbiornik wyrównawczy ma być na powrocie do kotła? dzięki za pomoc ...

  14. #15274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    decker ja hydraulik nie jestem ale zbiornik zawsze jest na powrocie a piec najczęściej ma swoją pompę i już pompy nie potrzeba

  15. #15275

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    decker ja hydraulik nie jestem ale zbiornik zawsze jest na powrocie a piec najczęściej ma swoją pompę i już pompy nie potrzeba
    Zdecydowanie na zasilaniu, a najlepiej bezpośrednio przy wyjściu z kotła.
    Buduję bo... lubię

  16. #15276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Uważaj i sprawdź (najlepiej w PINB) bo we Wro na pewno coś takiego by nie przeszło, to zmiana istotna a architekt to leń.
    Architekt twierdzi że to zmiana nie istotna i można ja zmienić w trakcie budowy. Wentylacja to wentylacja ma być i działać .
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  17. #15277
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Architekt twierdzi że to zmiana nie istotna i można ja zmienić w trakcie budowy. Wentylacja to wentylacja ma być i działać .
    Wentylacja to wentylacja. Tu ok.
    Ale czy usunięcie kominów, zmiana dachu, stropów przez które idą kominy to już taka nieistotna zmiana?
    Śmiem wątpić. Pewnie różne starostwa różnie do tego podchodzą

  18. #15278
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Ale to nie architekt będzie wydawał zgodę na użytkowanie (chyba, że jest też pracownikiem PINB) więc lepiej dowiedz się u źródła.
    Może być tak, że kierbud zgodzi się na wszystkie te zmiany (wyrzucenie kanałów, montaż niezaprojektowanych kanałów itp.), zapisze w dzienniku a we właściwym dla Twojej budowy PINB uznają to za nieistotne, kominiarz przyjdzie i za stosowną opłatą napisze, że z wentylacją wszystko OK. A może być całkiem odwrotnie i co wtedy? Poza tym bez WG masz możliwość oszczędzenia na kominiarzu.
    professorre, teoretycznie masz rację a praktycznie to PINB nie palą służbowego paliwa na jezdzenie po budowach tylko pożytkują je inaczej - jeśli wiesz, co chce powiedziec

  19. #15279

    Domyślnie

    u siebie takie zmiany (WG na WM) naniosłem już na etapie adaptacji projektu przez architekta
    czy było to konieczne nie wiem, ale tak sam mi architekt doradził, od razu zaznaczył rezygnację z kominów went
    ale co ciekawe przy odbiorze budynku projekt do WM nie był potrzebny, wystarczył odpowiedni kwit od kominiarza który również potwierdził działanie wentylacji (b.ogólnie )

  20. #15280
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Nie znam wszystkich PINB, znam za to "swój", który jest niezmiernie upierdliwym. Dlatego radzę dowiedzieć się wcześniej zamiast niepotrzebnie odwlekać wprowadzenie się czekając aż projektant zrobi projekt zamienny, wydział architektury to zatwierdzi (we Wro zawsze to trwa max czas "bo tak"). Wprowadzenie się do nieodebranego oznacza grzywnę coś koło 10.000zł a w opisywanej sytuacji "wizyta" PINB bardziej niż pewna (osobiście miałem już dwie bo wnosiłem do wydz. archit. o pewne zmiany, które oczywiście odrzucono ale było trzeba sprawdzić czy ich nie wdrożyłem).
    oj nie lubią Cię, bo za bardzo drążysz jesteś mądrzejszy niż GINB

Strona 764 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony