dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1649 z 2205
Pokaż wyniki od 32.961 do 32.980 z 44087
  1. #32961
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post

    czy pompa , zapomniałeś ......
    A jakie znaczenie ma to czym dostarczymy ciciepło w posadzkę i zakończymy grzać o 6.00 ?
    Żadne.
    A jaska słuchajcie dalej...
    U niego są inne prawa fizyki i inaczej odczuwa się temperaturę w domu po 7 czy 10 godzinach bez ogrzewania.
    Nie ma siły,G11 albo grzanie w drogiej.
    Z drugiej strony nie ma tragedii,tak jak pisałem,żonie jest za gorąco a jedynie mi chłodno bo ja zmarzluch
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-11-2014 o 13:55

  2. #32962

    Domyślnie

    Dodam tylko

    Wziąść kilka termometrów i przekonać się że tak naprawdę nie wiadomo jak jest temperatura , a wilgotność to już w ogóle.

    Ale tutaj się powtarzam

  3. #32963

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jakie znaczenie ma to czym dostarczymy ciciepło w posadzkę i zakończymy grzać o 6.00 ?
    .
    Oj Artur , wiesz o co chodzi .

    Ma znaczenie .Spróbuj ekogrochem , albo gazem przy całej ułomności obu systemów. Wiadomo o co chodzi : syf , abonament , własna praca, dodatkowe kominy , obróbki ,problemy z kalorycznościa , w tym roku ten lepszy ,ten bardziej wilgotny , ten sraki . portier na etacie
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 26-11-2014 o 13:57

  4. #32964
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    zaczekaj .może to prawda .Próbuje . Najwyżej odszczekam.

    Jest jeszcze COPfarelka.
    14 dni mam na to

    I opcja nr 2
    dzisiaj robię testy z farelkami . Mam miejsca gdzie bedą niewidoczne . Regulacja termostatem .....zobacze

    czy pompa , zapomniałeś ......
    Załaduj w popoludniowe okienko 24 kwh i co sie bedzie dziac?
    Jest dyskomfort o 19?
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  5. #32965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    założyć dechy można, bo kto zabroni potem będzie "jedynie" problem słabszego grzania podłogi i ewentualnie wysychania desek
    Z WŁASNYCH obserwacji -
    odpowiednia deska i zero problemu z wysychaniem
    parkiet z podłogówką to miodzio w porównaniu z płytką
    pozdrawiam słuchacz rm
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #32966

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Załaduj w popoludniowe okienko 24 kwh i co sie bedzie dziac?
    Jest dyskomfort o 19?
    załaduje , tylko o efektach mozna mówić po 3 dniach , niech to się wyreguluje....

  7. #32967

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Z WŁASNYCH obserwacji -
    odpowiednia deska i zero problemu z wysychaniem
    parkiet z podłogówką to miodzio w porównaniu z płytką
    pozdrawiam słuchacz rm
    W tym się zgodzę,
    pozdrawiam słuchacz TokFM

  8. #32968
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Z WŁASNYCH obserwacji -
    odpowiednia deska i zero problemu z wysychaniem
    parkiet z podłogówką to miodzio w porównaniu z płytką
    pozdrawiam słuchacz rm
    A jaka to deska ? Panel tez moze byc ?

    Radia brak

  9. #32969
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    załaduje , tylko o efektach mozna mówić po 3 dniach , niech to się wyreguluje....
    Ustaw na kotle 35 st max pojdzie pewnie ok 20 kwh max
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  10. #32970

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Naprawdę odczuwasz różnicę 0,2 czy 0,4st.C ? Delikatną masz skórkę
    Po godz. 6.00 ustawiasz na sterowniku pokojowym 19st.C a o 13 np.22st.C i pomiędzy 6 a 13 ogrzewanie nie drgnie ani na sekundę.
    Jaką masz ustawioną moc grzewczą ?Zmniejszyłes temp.zasilania ?
    Wydaje mi się że nie chodzi o te 0,2 C
    tutaj chodzi o zależność tem podlogi a temp w pokoju - na sterowniku
    zauważ że przy 22 C powietrza masz temperature podlogi X
    a przy 22,2 masz temp podłogi X + coś

    inaczej .Na swoim sterowniku mam 2 temperatury powietrza i podlogi. Kilkanaście razy co 1 h spisywałem temp , w okresie grzania , poza , monitorowałem spadek temp podłogi vs temp zewnętrzna , i takie tam

    nie rozumie , co to znaczy jak masz ustawioną moc grzewczą ???
    nie zmieniłem temp zasilania , na razie nie zmieniam .Nie można tak wte i wewte .trzeba dać czas układowi. Trzeba doprowadzić do cyklu , to ma być rytm

    EDIT 1
    zdarza sie , że ze temperat. w oknie dziennym nawet nie drgnie , ale......sprawdzcie co się dzieje z temp podłogi . To jest własnie to wianie po garbie. I wydaje się ze , niby rozwiązaniem byłoby turbodoładowanie np na 1h przed grzaniem - jesliby temp nie była komfortowa . ALE NIE ! to nic nie da . Pudrowanie trupa. Bezwład
    Zróbcie próby z podbiciem na godzinę ....

    Tutaj potrzebna jest
    a)nagrzewnica powietrzna
    b)farelka
    c)cop farelka
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 26-11-2014 o 17:10

  11. #32971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Nie chce mi sie kolejny raz cytowac przepisow nakazujacych okresowe czyszczenie WM. Oczywiscie nie dotyczy to domkow, bo tam ani legionelli tepic nie musisz ani wody badac, ani WM czyscic. Twoj cyrk, Twoje malpy - takie jest zalozenie ustawodawcy.
    Jak na moje oko warunki pracy WM np w biurowcu czy hotelu i w domu niewiele sie roznia parametrami, a jednak ta pierwsza czyscic MUSISZ.
    Pyxis a są przepisy nakazujące czyszczenie kanałów WG?? Ciekawe jak i czy będziesz czyścił swoje kanały WG które od początku są brudne....
    No ale w Twoim durszlaku pewno WG działa zawsze idealnie i nigdy nie pizga z krateczki....
    PS. Już Ci kiedyś pisałem: mój Janek (350ka) pobiera:
    wentylacja 25% 15W
    wentylacja 50% 17W
    wentylacja 75% 32W
    wentylacja 100% 78W
    Zużycie CO 2013-2014 3875kWh
    z cyrkulacją CWU 4400kWh.
    Parterówka 110m2 + garaż w bryle
    ściana 24+25 styro grafit, okna 3-szyby, podłoga 22styro,
    strop 50 granulat wełny, reku Janek 350 + GGWC by Piczman...
    grzałeczki na prąd nocny 12kW w buforku 750l tymi ręcami + podłogówka wszędzie... CWU oczywiście przepływowo
    woj. pomorskie

  12. #32972
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Jakiś czas temu spisałem ten wątek na straty. Dzisiaj jakoś tak z przypadku się tu zaplatałem i oczom nie wierze brak wyzwisk pełna kultura i merytoryczne wypowiedzi nawet w przewadze. Cuda cuda.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  13. #32973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    owp- dzięki za zwrotkę[pełen wersal]
    karolek -zwykły 15 mm merbau , szerokość 8cm
    panele też mogą być
    szczerze mówiąc zamiast wynalazków typu barlinek z 4 mm drewna wolałbym panele
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #32974

    Domyślnie

    Witam
    Czy przy grzaniu kablami ogrzewanie i ciepła woda z elektrycznym przepływowym podgrzewaczem spełni się wymagania energii pierwotnej Ep 120kWh/m2/rok które weszły od 2014 roku, bo prąd ma współczynnik nakładu 3 czyli taki dom może max 40 kWh/m2/rok energii końcowej mieć na ogrzewanie, wentylację i ciepłą wodę użytkową?

    Chodzi mi głównie o bardzo małe domy max 50-60m2 takie projekty jak Z11 czy Justyna. Bo z wyliczeń na stronie Z11 mają kalkulator spalania nie ma opcji przy ogrzewaniu elektrycznym i bojlerze spełnić te wymagania wychodzi przy maksymalnym ociepleniu 30cm wszystkich ścian podłóg i stropu i wentylacji z rekuperatorem Ek=około 60kWh/m2/rok i Ep=około 200/kWh.rok/m2 czyli dom nie spełnia wymagań tych od 2014 roku gdzie max Ep=120kWh/m2/rok.

    Czyli albo trzeba pompę ciepła wstawić tylko sens ekonomiczny jest żaden przy takim domu, nie wiem jak liczone jest ozc jak wstawimy kominek z DGP może sam kominek wystarczy do ogrzewania chociaż według przepisów kominek nie może być jedynym źródłem ciepła nie wiem jak z DGP bo to już w sumie system ogrzewania jest?

  15. #32975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Witam
    Czy przy grzaniu kablami ogrzewanie i ciepła woda z elektrycznym przepływowym podgrzewaczem spełni się wymagania energii pierwotnej Ep 120kWh/m2/rok które weszły od 2014 roku, bo prąd ma współczynnik nakładu 3 czyli taki dom może max 40 kWh/m2/rok energii końcowej mieć na ogrzewanie, wentylację i ciepłą wodę użytkową?

    Chodzi mi głównie o bardzo małe domy max 50-60m2 takie projekty jak Z11 czy Justyna. Bo z wyliczeń na stronie Z11 mają kalkulator spalania nie ma opcji przy ogrzewaniu elektrycznym i bojlerze spełnić te wymagania wychodzi przy maksymalnym ociepleniu 30cm wszystkich ścian podłóg i stropu i wentylacji z rekuperatorem Ek=około 60kWh/m2/rok i Ep=około 200/kWh.rok/m2 czyli dom nie spełnia wymagań tych od 2014 roku gdzie max Ep=120kWh/m2/rok.

    Czyli albo trzeba pompę ciepła wstawić tylko sens ekonomiczny jest żaden przy takim domu, nie wiem jak liczone jest ozc jak wstawimy kominek z DGP może sam kominek wystarczy do ogrzewania chociaż według przepisów kominek nie może być jedynym źródłem ciepła nie wiem jak z DGP bo to już w sumie system ogrzewania jest?
    Nie ma szans aby przy ogrzewaniu kablowym i przygotowaniu czystym pradem spełnic ten warunek. Chyba ze to bedzie dom pasywny zamieszkały przez 1-2 osoby.
    Sytuacje na papierze uratuje kominek i wysoki procent jego wykorzystania (tez na papierze). Innej mozliwosci przy czystym prądzie nie ma.
    OZC liczy tylko zapotrzebowanie na ciepło i projektowe obciązenie cieplne, sprawy doboru zródla i systemu grzewczego to w audycie, ozc nie do tego.

  16. #32976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    lub biokominek ten duzo tanszy

  17. #32977

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie ma szans aby przy ogrzewaniu kablowym i przygotowaniu czystym pradem spełnic ten warunek. Chyba ze to bedzie dom pasywny zamieszkały przez 1-2 osoby.
    Sytuacje na papierze uratuje kominek i wysoki procent jego wykorzystania (tez na papierze). Innej mozliwosci przy czystym prądzie nie ma.
    OZC liczy tylko zapotrzebowanie na ciepło i projektowe obciązenie cieplne, sprawy doboru zródla i systemu grzewczego to w audycie, ozc nie do tego.
    Czyli jeżeli będę miał kominek z DGP i kable grzejne to się zmieszczę, to się samemu podaje jaki procent ma ogrzewanie dane budynek wykorzystywać?
    Ale w ozc się podaje jakie budynek ma ogrzewanie czy na prąd, gaz, węgiel i z tego liczą Ep a prąd ma największy mnożnik współczynnika nakładu.
    Czyli z tego wynika że grzanie kablami grzejnymi będzie zabronione bo budynek nie spełni wymagań.
    Czy budynek może mieć 2 systemy grzewcze i który się podaje jako podstawowy a może sam kominek wystarczy z dgp tylko zaś jest problem bo w przepisach:
    § 132. 1. Budynek, który ze wzgledu na swoje przeznaczenie
    wymaga ogrzewania, powinien byc wyposa zony w instalacje ogrzewcza lub inne urzadzenia
    ogrzewcze, niebedące piecami, trzonami kuchennymi
    lub kominkami.

    ale jest też to:
    2. Instalacje ogrzewcza powietrzna stanowi uklad
    połączonych kanalów i przewodów powietrznych wraz
    z nawiewnikami i wywiewnikami oraz elementami regulacji
    strumienia powietrza, znajdujacy sie pomiedzy
    zródlem ciepla podgrzewajacym powietrze a ogrzewanymi
    pomieszczeniami. Funkcje ogrzewania powietrznego
    moze takze pelnic instalacja wentylacji mechanicznej.

    czyli masło maślane bo z tego wynika że kominek z dgp albo z płaszczem wodnym może być instalacją grzewczą

  18. #32978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Czyli jeżeli będę miał kominek z DGP i kable grzejne to się zmieszczę, to się samemu podaje jaki procent ma ogrzewanie dane budynek wykorzystywać?
    Ale w ozc się podaje jakie budynek ma ogrzewanie czy na prąd, gaz, węgiel i z tego liczą Ep a prąd ma największy mnożnik współczynnika nakładu.
    Czyli z tego wynika że grzanie kablami grzejnymi będzie zabronione bo budynek nie spełni wymagań.
    Czy budynek może mieć 2 systemy grzewcze i który się podaje jako podstawowy a może sam kominek wystarczy z dgp tylko zaś jest problem bo w przepisach:
    § 132. 1. Budynek, który ze wzgledu na swoje przeznaczenie
    wymaga ogrzewania, powinien byc wyposa zony w instalacje ogrzewcza lub inne urzadzenia
    ogrzewcze, niebedące piecami, trzonami kuchennymi
    lub kominkami.

    ale jest też to:
    2. Instalacje ogrzewcza powietrzna stanowi uklad
    połączonych kanalów i przewodów powietrznych wraz
    z nawiewnikami i wywiewnikami oraz elementami regulacji
    strumienia powietrza, znajdujacy sie pomiedzy
    zródlem ciepla podgrzewajacym powietrze a ogrzewanymi
    pomieszczeniami. Funkcje ogrzewania powietrznego
    moze takze pelnic instalacja wentylacji mechanicznej.

    czyli masło maślane bo z tego wynika że kominek z dgp albo z płaszczem wodnym może być instalacją grzewczą
    Kominek nie moze byc systemem podstawowym, układ dgp z kominkiem tez nie.
    W ozc sie nie podaje rodzaju systemu grzewczego, te dane podaje sie do wykonania charakterystyki energetycznej lub swiadectwa, do obliczen ozc one są zbedne.
    Budynek moze miec kilka systemów grzewczych, jeden z nich musi byc podstawowy (ale nie kominek)

  19. #32979

    Domyślnie

    Ok. Jeżeli mam 2 systemy grzewcze, kable grzejne i kominek z dgp to jaki maksymalny stopień wykorzystania można podać dla kominka w audycie żeby nie przekroczyć tych 120kWh/m2/rok? Czy jak mam kilka systemów grzewczych 2-3 to proporcjonalnie po połowie się wykorzystuje oba czy podstawowy czyli kable grzejne muszą być więcej wykorzystane chodzi o wyliczenie Ep dla audytu i tych norm.

  20. #32980

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Budynek moze miec kilka systemów grzewczych, jeden z nich musi byc podstawowy (ale nie kominek)
    Jako podstawowy uważany jest ten który zapewni przeszło 50%?
    Czy można podać kable jako 51%, kominek 49%?

    Można to jakoś inaczej obejść na papierze?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 1649 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony