dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 765 z 2205
Pokaż wyniki od 15.281 do 15.300 z 44087
  1. #15281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    to sprawa indywidualna, akurat nie mój pinb, ale u kolegi procedura odbioru trwała pół roku, mimo że miał wszystko dużo lepiej niz ja...
    2 tyg maja na zgłoszenie uwag - jak się nie pojawią, to mieszkasz

  2. #15282

    Domyślnie

    no własnie co kraj to obyczaj, mnie jeszcze do domu przysłali potwierdzenie o braku uwag do zgłoszenia
    takie dodatkowe potwierdzenie.. które jednak było przydatne, w US do odliczenia VATu budowlanego

  3. #15283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ja o tym doskonale wiem(bo u mnie nikt się nie pojawił), ale tam chodzą na wszystkie odbiory i czepiają się wszystkiego...co kraj (pinb) to obyczaj...
    bo po staropolsku trzeba na obiad zaprosić - dać wypić i zakąsić a nie tak, jak professorre, machać paragrafem czy atestem

  4. #15284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Cyt.: Do użytkowania obiektu budowlanego można przystąpić, jeśli właściwy organ (powiatowy inspektor nadzoru budowlanego lub wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego), w terminie 21 dni od dnia doręczenia mu zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji.

    Nie ma co gadać - ja się nie znam, Ty masz doświadczenie, przyjedziesz, będziesz zapraszać, chętnie zobaczę co wywalczysz jak teraz każdy urzędas boi się innego go kontrolującego.
    nie denerwuj się, profesorre; nie podnoś oddania domu do użytkowania do rangi sztuki

    21 dni ale jak mądrze zgłosisz, to w tym jest 6 dni (weekendy), kiedy nie pracują więc zostaje dokładnie 15

    widzisz, moze kobietom pewne rzeczy przychodzą łatwiej

    a poza tym akurat Ty śpij spokojnie - uważam, ze przy tej znajomości prawa i technologii, jaką posiadasz (czy google - to bez znaczenia), to będziesz miał na elewacji tabliczkę: dom prawnie i technologicznie modelowy

    pod warunkiem, że nie ocieplisz go wełną skalną o tej gramaturze, którą wypomina Ci mpoplaw , bo sie rozjadą ściany jak u budowlanego_lajkonika
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 21-02-2013 o 11:58

  5. #15285
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał maq73 Zobacz post
    Zdecydowanie na zasilaniu, a najlepiej bezpośrednio przy wyjściu z kotła.
    Pisałem, że hydraulikiem nie jestem ale wydawało mi się, że na powrocie ... hmmm muszę poszperać w neciee

  6. #15286
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Po drążę temat. zmian w projekcie podczas budowy. Architekt doradza składać projekt z WG aby później podczas budowy zmienić na WM to już wiemy. Znam pół starostwa popytam jak się na to zapatrują. Dzisiaj dzwoniłem do z500 z zapytaniem czy mi przeniosą kuchnie w miejsce pom gosp i powiększa budynek o 15 cm (ocieplenie ma być 30 a jest 15 więc przydało by się go o tyle powiększyć aby nie pomniejszać pomieszczeń w środku - w razie takiej potrzeby). Co mi podpowiedział Pan z z500. Cyt " możemy to zrobić za coś około 1000 zł ale po co ma Pan przepłacać jak można to zrobić już podczas realizacji. I nasuwa mi się pytanie czy kiero budowy może aż tyle ?? Czy powierzchnia zabudowy może być zmieniana podczas budowy ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  7. #15287
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Dziś w związku z moim niedogrzanym pokojem robię eksperyment. Włączyłem rano tylko obieg tego pokoju i łazienki i dałem piec na temp 50 stopni. Mam taką teorię, że jak podgrzeję tę część posadzki mocniej to potem przy dogrzewaniach w taniej taryfie powinna być cieplejsza niż w innych pokojach. Bo temperatura wody jest zazwyczaj min o 10 stopni większa niż posadzki więc start tej posadzki odbywał się będzie z innego, wyższego poziomu. To tylko teoria a jak się sprawdzi to się okaże. Próbowałem włączyć tylko ten pokój ale piec pokazywał za duży opór dla pompy i musiałem dodać jeszcze jakieś pomieszczenie więc włączyłem łazienkę. Ciekawe, że rotametr w tym pokoju nawet przy pełnym otwarciu zaworu podnosi wskaźnik tylko do połowy, gdzie w innych pomieszczeniach (w większości pomieszczeń) dochodzi do maksa. Nawet przy załączeniu tylko pętli w pokoju i łazience rotametr nie chce podnieść się wyżej. Pokój ma 12m2 (3x4) i jedną pętlę. Rury są ułożone co 15cm. Sprawdzajac długości pętli w innych pomieszczeniach to widać, że taki efekt jest tak gdzie są dłuższe pętle. Tam gdzie jest mniej rury rotametry dochodzą do maksa. Dziwne jednak, że przy otworzonych tylko dwóch pętlach pompa nie daje rady zrobić większego przepływu. Macie jakieś teorie?








  8. #15288

    Domyślnie

    Bitter, spróbuj rotametrami zmniejszyć przepływy na tych krótkich pętlach, tam gdzie się grzeje najszybciej. Natomiast na długich pętlach, gdzie nagrzewa się najwolniej ustaw przepływy na maksa. Pompkę obiegową również na maksa. Miałem podobny problem z sypialniami na piętrze. Taki zabieg rozwiązał problem. Nie zaszkodzi spróbować, może u Ciebie też się sprawdzi. Jak nie to wrócisz do starych ustawień. W pierwszej kolejności zawsze ciepła woda idzie na najkrótsze pętle, bo taka jest fizyka.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  9. #15289

    Domyślnie

    [QUOTE=bitter;5837862]...Rury są ułożone co 15cm. .....

    ja posłuchałem się tych co użytkują domy z OP i pomijając łazienki , najmniejsze rozstawy u mnie to 20 cm.
    Nie grzebie nic przy nastawach , po prostu wszystko otwarte na full. Jak na razie nie żałuje tej decyzji, choć OP przez to musialem kłaść sam , bo żaden hydraulik nie chciał mi kłaść w salonie rur co 30 cm , choć z projektu wychodziło jeszcze więcej. Grzeję tylko w 2 taryfie i na razie wahania temp w ciągu tych 7 godzin (od 6 do 13 ) to 0,2 C . Chciałem nawet kupić podlicznik 2 taryfowy pod kocioł coby sprawdzić czy nie wchodzę czasem w 1 taryfę , ale nie ma sensu wydawać tej kasy ( ok 250 zł ) , lepiej kupić zwykłego hebla tarczowego za 60 zl (trzyfazowy , 1 taryfowy). Co prawda kocioł ma podgląd zużycia za 24 h, ale może się zdażyć że nie zawsze będzie miał kto spisać stan.

  10. #15290
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    rurki masz w wylewce czy w płycie?

  11. #15291

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    rurki masz w wylewce czy w płycie?
    w wylewce, ok 6-7-8 cm

  12. #15292
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    [QUOTE=noname2;5838499]
    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    ...Rury są ułożone co 15cm. .....

    ja posłuchałem się tych co użytkują domy z OP i pomijając łazienki , najmniejsze rozstawy u mnie to 20 cm.
    Nie grzebie nic przy nastawach , po prostu wszystko otwarte na full. Jak na razie nie żałuje tej decyzji,

    Ja wolałem nie ryzykować, zwłaszcza, że jak bym kiedyś wpadł na pomysł zainstalowania PCi to przy 20 cm mogło by wymagać ogrzewania na wyższej temperaturze a co za tym idzie większych stratach przez mniejszy COP.

    Co do propozycji dławienia to tak mam. Mógłbym podnieść temperaturę całego ogrzewania poprzez podniesienie krzywej ale wtedy przegrzeję salon bo już nie mogę bardziej zdławić przepływu. Zastanawiałem się nawet czy nie przerobić salonu i połączyć dwóch pętli w jedną oraz sprząc pętlę z kuchni z korytarzem. Co o tym myślicie?

    I o co chodzi z tym dławieniem na rotametrze? Jak to się robi?

  13. #15293
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No i już wiem co z tymi rotametrami. Nie wiedziałem, że można nimi kręcić! Rotametr był w tym pokoju skręcony. Po jakiego grzyba to jest skoro na górnej belce są zawory? Zobaczymy co się będzie działo teraz. Przepływ poszedł dwukrotnie w górę. Ja pierniczę a ja tyle czasu się z tym piep...em

  14. #15294

    Domyślnie

    [QUOTE=bitter;5838677]
    Cytat Napisał noname2 Zobacz post


    Ja wolałem nie ryzykować, zwłaszcza, że jak bym kiedyś wpadł na pomysł zainstalowania PCi to przy 20 cm mogło by wymagać ogrzewania na wyższej temperaturze a co za tym idzie większych stratach przez mniejszy COP.
    Fakt. Bede się tym martwił....kiedyś, mam nadzieję .

    A z tymi rotametrami faktycznie nie wiadomo po co to. Mnie też dopiero jeden hydraulik uświadomił że można kręcic gałkami i rotametrami. A tak naprawde (podobno) gałki na full odkręcone a przy rotametrach sie grzebie czyli kręci.

  15. #15295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    i dobrze że się dzielisz z innymi
    niestety tylko doświadczeniami
    przyjrzyj się jesze kominkowie[obudowa?]
    u mnie nie ma absolutnie efektu przegrzewania
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #15296

    Domyślnie

    bitter - to było niezłe

    jak dla mnie rotametr służy do nastawy przepływu, a kurek to głównie do zamykania / otwierania całej pętli
    pewnie nim też można kręcić dla regulacji

  17. #15297

    Domyślnie

    Oj Bitter, Bitter, po to się instaluje rotametry, żeby łatwo ustawiać te przepływy wg skali. Odpuść sobie te łączenie pętli! Wszystkie kurki otwórz na maksa i pobaw się teraz tymi rotametrami. Zamierzony efekt uzyskasz na 100%.
    A już chciałeś dom sprzedawać...
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  18. #15298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    30-50 zł za pętle .
    przy dobrze wykonanym domu i instalacji obejdzie się
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #15299

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    30-50 zł za pętle .
    przy dobrze wykonanym domu i instalacji obejdzie się
    Dokładnie tak. Zamiast kurków na pętlach, są siłowniki. Do tego sterowniki pokojowe z czujnikiem temp. wewnętrznej (ok 100zł sztuka) plus okablowanie i centralka ok 200zł. Kosztowo się tego trochę nazbiera, ale potem nie trzeba majstrować w rozdzielaczu, tylko ustawia się zadaną temperaturę pomieszczenia na sterowniku pokojowym. U mnie to się sprawdza, ale nie jest to konieczne, jeśli wykona się OP z głową i odpowiednio ustawi na przepływach. Ale rotametry to mus, i dziwię się, że niektórzy z oszczędności ich nie instalują.
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 23-02-2013 o 22:00
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  20. #15300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    kszu nie dam ci bo mi to niepotrzebne- u mnie podłogówka z pogodówką i pompą pięknie się reguluję
    w moim domu to mi jest absolutnie niepotrzebne
    parę osób z forum u mnie było i widziało termometry w każdym pokoju bez sterowań itp
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Strona 765 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony