dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1635 z 2205
Pokaż wyniki od 32.681 do 32.700 z 44087
  1. #32681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    ponieważ "bieżące" zużycie w prosumencie jest bilansowanie. Nie ma sensu robić instalacji PV tylko pod CO i CWU, bo więcej z niej wyciągniesz jeśli w trakcie produkcji prądu zużycie jego będzie jak największe.
    Bilansowanie jest tylko chwilowe. Żeby było dobrze, trzeba sobie zainstalować odpowiednie sterowanie z priorytetami (tzw. strażnik mocy, są fabryczne, można zrobić na Arduinie). Cwu najlepiej ogrzewać gdy pojawiają się nadmiary prądu ponad bieżące zużycie przez inne urządzenia. Ja z mojej instalacji latem (tzn. do końca września) spokojnie bym ogrzał nadmiarami prądu cwu bez szkody dla bieżącego zużycia, ale mam panele wodne, więc nie mam takiej potrzeby.
    Jeśli chcesz instalować na dachu, to polecam mono lub poli, a nie amorficzne, bo są mniejsze, mniejsza i tańsza jest konstrukcja, łatwiej się zakłada, są mniej delikatne.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  2. #32682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak tak , tylko do sprawdzenia co nasz WFOSIGW na to

  3. #32683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Bilansowanie jest tylko chwilowe. Żeby było dobrze, trzeba sobie zainstalować odpowiednie sterowanie z priorytetami (tzw. strażnik mocy, są fabryczne, można zrobić na Arduinie). Cwu najlepiej ogrzewać gdy pojawiają się nadmiary prądu ponad bieżące zużycie przez inne urządzenia.
    Dokładnie tak.
    Czekam na info o dotacji, ponieważ u mnie opłacać się może instalacja z bateriami (ładowanie auta).

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jeśli chcesz instalować na dachu, to polecam mono lub poli, a nie amorficzne, bo są mniejsze, mniejsza i tańsza jest konstrukcja, łatwiej się zakłada, są mniej delikatne.
    Raczej będą to panele CIGS lub hybrydowe np. Sharp: http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/...35L5&cat=46010
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 21-11-2014 o 17:54 Powód: link
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #32684
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Te dofinansowanie o którym pisze nfosigw to 40% na instalację PV i PC. Przy takim dofinansowaniu opłaca się wziąć instalację z bateriami.
    Wersja skrótowa PV 40%/30% a PC 20%/15%

    Wersja długa źródlana:
    do 15% dofinansowania dla instalacji [...] a w okresie lat 2014–2015 do 20% dofinansowania
    a) źródła ciepła opalane biomasą o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt,
    b) pompy ciepła o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt,
    c) kolektory słoneczne o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt

    do 30% dofinansowania dla instalacji [...] a w okresie lat 2014–2015 do 40% dofinansowania
    d) systemy fotowoltaiczne o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40kWp,
    e) małe elektrownie wiatrowe o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40kWe,
    f) mikrokogeneracja o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWe,
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #32685
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Stał się cud,Feniks z popiołów wstał
    Nie będę się rozwodził tutaj o aktualnej sytuacji na forum ale konkrety same.
    Od dwóch dni mam G12W,procedura zmiany z G11 w Tauron Gliwice to jeden dzień,pojechałem do BOK,wypełniłem formularz a na drugi dzień zmiana taryfy i licznik wyzerowany.
    A grzeje z COP1 co zresztą w stopce zaznaczyłem.

  6. #32686
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    cud ? ciekawe kto do tego dopuścił - pochwal się!

    teraz każda PC będzie z cop=1
    śmiech na sali

    przecież nikt Wam nie zabrania tu pisać - nie trzeba deklarować COP=1
    było o tym kilka stron temu

  7. #32687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Było. Za chwile zamknę wam ten cudownie offtopowy temat i będzie spokój.
    I szczerze ci powiem, że jak mnie tu nie było w ostatnim czasie i tylko sobie czytałem te wasze przepychanki, to stwierdziłem, że chyba by to było najlepsze rozwiązanie.
    Z drugiej strony, ogrzewanie prądem to szereg naczyń połączonych i same kabelki czy PC to nie wszystko. Ja uważam (jasiek zresztą też), że ogrzewamy dom zyskami bytowymi, a tylko brakującą resztę dostarczamy w inny sposób. Im dom lepiej ocieplony, lub im wiecej zysków bytowych, tym mniej musimy czymś dogrzewać. W takim razie pisząc że ogrzewamy dom kablami a dogrzewamy klimą (PC), czym według ciebie jest? Tego nie da się tak prosto zaszufladkować.
    Dlatego napisałem wam, zostawcie ten temat w spokoju, niech ścierają się w nim różne poglądy, a kto chce pisać jedynie o kabelkach niech zmiata na kabelki. I tyle w temacie.

  8. #32688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro czytałeś to przeczytałeś też, że byli forumowicze zadowoleni z podziału, bo mieli dośc nachalnej reklamy PC.
    I tego się tu teraz trzymam. To wątek zamknięty dla tematu grzania domu PC.
    EOT

  9. #32689

    Domyślnie

    Watek np dla mnie, bo wlasnie klade kable w budownym domu i poszukuje opinii od ich uzytkownikow.

    Poza tym nie mam problemu z tym,ze grzeje gazem i klima, jestem tu ze wzgledu na kable a nie chec rozmowy o grzaniu gazem.

    Wy, posiadajacy PC za niemale kwoty generalnie niewiele tutaj mozecie znalesc, ewentualnie chec ublizania "kablarzom" moze was tu przyciagac.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #32690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dla tych wszytskich


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-11-2014 o 15:10

  11. #32691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Watek np dla mnie, bo wlasnie klade kable w budownym domu i poszukuje opinii od ich uzytkownikow.

    Poza tym nie mam problemu z tym,ze grzeje gazem i klima, jestem tu ze wzgledu na kable a nie chec rozmowy o grzaniu gazem.

    Wy, posiadajacy PC za niemale kwoty generalnie niewiele tutaj mozecie znalesc, ewentualnie chec ublizania "kablarzom" moze was tu przyciagac.
    Dlaczego tak generalizujesz. Już napisałem, że np. ja ogrzewam dom zyskami bytowymi, podobnie ty i inni, one też nie są z COP1. Temat dla kabli jest osobny założony i nie sądzę by w nim ktoś pisał o PC. Ale zadam jedno proste pytanie. Jeżeli wiecej energii na ogrzewanie w ciągu roku wydobędziemy z klimy i zysków bytowych niż z kabi, to ogrzewamy dom kablami czy PC?
    Uważam że niektórzy na tym wątku maja klapki na oczach i widzą tylko kable, ale prąd to cały szereg rozwiązań i powinni wszyscy ogrzewający energią elektryczną wystąpić TO NIE JEST TEMAT ZAREZERWOWANY WYŁĄCZNIE DLA JEDNEGO SYSTEMU GRZEWCZEGO. ZAŁOŻYCIEL TEGO TEMATU NIE WYKLUCZYŁ DYSKUSJI NA TEMAT PC!. Może nawet nie wiedział wtedy jeszcze o ich istnieniu, a może były wtedy zbyt drogie i nie znane? Czasy się zmieniają i to co było wczoraj, wcale nie musi być jutro.
    O kablach piszcie w w temacie kablarzy, nawet tam nie zajrzę

    Odnośnie ublizania kablarzom.
    Widziałeś wątek "Kabelki kontra KLAMOT"? Ciekawe kto go założył... (Elfir też to nie przeszkadzało)

  12. #32692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A dlaczego ma mi przeszkadzać nazwa wątku? Obraża jakiegoś forumiwcza?

    Elektryczne ogrzewanie to też grzejniki akumulacyjne, nadmuch podgrzany grzałką elektryczną.
    I tylko takie będzie tolerowane. Nie masz co dalej się tu produkowac Liwko, twoje posty o PC pójda na odstrzał.

  13. #32693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a teraz zobaczcie ilu już tu nie ma , 480 osób czytających wątek (subskrypcja) a udzielajacych sie XXX w tym YYY osob ktore jako głowne urzadzenie grzewcze wybrały PC

    Najpierw podziel to przez 3 (wielokrotne wcielenia forumowiczów (Elfir sama o tym pisała że to nagminne i normalne)), natępnie podziel przez 11 i wybierz z nich te osoby, które jednak zdecydowały się na kable. Bo na pewno znajdą się tacy, którzy dziekują Bogu że w to nie weszli.

  14. #32694
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Watek np dla mnie, bo wlasnie klade kable w budownym domu i poszukuje opinii od ich uzytkownikow.
    No i znajdziesz takie opinie,jaki widzisz problem ?
    Głos rozsądku:
    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Ten wątek, to jeden z najdłuższych wątków na FM, w dodatku jeden z najstarszych (jestem autorem jednych z pierwszych postów w tym wątku).
    Jakoś przez 11 lat nikomu nie przeszkadzał jego tytuł. Po co to COP=1 ?
    Jedenaście lat temu sytuacja wyglądała inaczej - wystarczy przeczytać pierwszych kilka stron tego wątku. Inne były ceny energii elektrycznej i inne relacje tych cen do innych źródeł energii. Temat pomp ciepła już wtedy był wałkowany, ale ceny instalacji w tamtym czasie szokowały i tylko nieliczni się na nie decydowali. Dzisiaj pompy ciepła różnej "maści" trafiły pod strzech. Może nie każdy się na takie urządzenie decyduje, ale każdy co najmniej sprawdza jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze.
    Wyłączenie z tego wątku uwag na temat pomp ciepła nie służy postępowi, tylko monopolowi mało efektywnych systemów grzewczych.
    Ale też doszły inne możliwości - np. panele PV, o których wtedy nikt nie myślał. Instalacja PV + ogrzewanie elektryczne to bardzo dobra alternatywa dla innych systemów grzewczych.

  15. #32695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tu jest jakaś masakra co tu się dzieje.

  16. #32696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Arturo - chodzi o to, że te opinie toną w zalewie nawracania Świadków Pompy.
    PC ma własny dział. Może spokojnie dyskutowac o wyższości PC we wątku "jakie ogrzewanie wybrać?". Ale jak każda sekta stale im mało.
    Tematy z cyklu "ogrzewanie kablami" powstały, bo po prostu tu już zrobiło się tak pompiarsko, że nie dało się wytrzymać.

  17. #32697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Elfir, a co z pytanie. Co zrobisz z tym, którzy do nowych domów będą pakowali i kable i PC, bo inaczej nie dostanie niedługo już nikt zezwolenia? Też ich stąd wywalisz? Zastanów się co ty robisz. Tak się zapętliłaś, że teraz trudno ci się wycofać z bzdurnych deklaracji! Przemyśl to dokładnie. Do jutra.

  18. #32698
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Arturo - chodzi o to, że te opinie toną w zalewie nawracania Świadków Pompy.
    PC ma własny dział. Może spokojnie dyskutowac o wyższości PC we wątku "jakie ogrzewanie wybrać?". Ale jak każda sekta stale im mało.
    Tematy z cyklu "ogrzewanie kablami" powstały, bo po prostu tu już zrobiło się tak pompiarsko, że nie dało się wytrzymać.
    Od tego jest właśnie Moderator,żeby wyłapał takie "nawracanie" i takiego nawracającego uspokoił a nie robi się tego poprzez zmianę tytułu wątku.
    Ja jakoś nie zauważyłem,że jeśli ktoś się pyta o kable ktoś inny wciska mu pompę,jeśli już to Kospela z wodną podłogówką czyli również ogrzewanie prądem z COP1.
    Nie jestem zwolennikiem kabli ale jestem zwolennikiem ogrzewania prądem np przez wodną podłogówkę czy to z Kospelem czy to z buforem i sam chciałem takie ogrzewanie zapodać.

  19. #32699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Elfir, a co z pytanie. Co zrobisz z tym, którzy do nowych domów będą pakowali i kable i PC, bo inaczej nie dostanie niedługo już nikt zezwolenia? Też ich stąd wywalisz? Zastanów się co ty robisz. Tak się zapętliłaś, że teraz trudno ci się wycofać z bzdurnych deklaracji! Przemyśl to dokładnie. Do jutra.

    To wątek umrze śmiercią naturalną i pytający bedą szukać wątków w stylu "co wybrac zamiast grzania kablami", albo "jaką PC wybrać".
    Niczego nie zamierzam przemyślić - zamierzam wywalać stad wpisy o PC.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-11-2014 o 16:05

  20. #32700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja jakoś nie zauważyłem,że jeśli ktoś się pyta o kable ktoś inny wciska mu pompę,jeśli już to Kospela z wodną podłogówką czyli również ogrzewanie prądem z COP1.
    Nie dziwię się, że nie zauważyłeś...

Strona 1635 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony