dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1003 z 2205
Pokaż wyniki od 20.041 do 20.060 z 44087
  1. #20041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I dobranoc bo 03:00 wybije za moment...
    a u nas 22ga czyli PYK i wszyscy ortodoksi właczają komputery, bo tanio zaraz będzie wysyp postów
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  2. #20042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To bylo juz tyle walkowane... PC sie sprawdza... a sprawdza sie bardziej im wieksze zapotrzebowanie na pund. proste?
    Ja nie mam podlogowki... wstawilem PC do starego domu z grzejnikami wysokotemperaturowymi....
    Kooozwa... pol Szwecji wstawia PC do domow zastepujac bezposredni prad... P/W jak i G/W... najprosciej jest zaistalowac P/P,
    ktore nierzadko ogrzewaja cale domy... aby wlasciel mogl zejsc z 20000kWh na np 8000kWh ... sa Ci co schodza z 30000kWh...
    dla was to kosmos ale takie domy istnieja... Spojrzcie na wszyskie dymiace kominy w PL... nie fajniej gdyby mialy PC?
    Wiem ze cena jest przeszkoda...
    Tak samo nikt nie neguje kabli... nie badzcie kuzwa tacy delikatni... ale prawda jest taka ze zawsze bedzie punkt gdzie pC zacznie sie oplacac....
    Zalezy jak duzy i jak cieply dom... do domku 100m2 dobrze ocieplonego ciezko bedzie uzasadnic instalacje za 30000:- jak mozna kupic naåprawde fajna PC P/P i miec kable... zalezy tez troszke od rozkladu domku... sama P/P mogla by starczyc a kable w lazience... kazdy robi jak chce.

    To tez juz bylo...
    Nie ma co porownywac rachunkow na slepo... domy sa rozne rodziny sa rozne jak i miejsca zamieszkania ... i.e klimat...
    To bezsens i glupota... tak samo jak twierdzenie ze calosc z rachunku to CO...
    pewnie ze sa zyski... to normalne... ale kazdy je ma... CO to jest to co potrzeba ponad... przeciez wiem ze rozumiecie...

    Takze fajnie pogadac, podroczyc sie i posmiac ale porownywanie i przekonywanie jest bez sensu... obie strony maja racje do pewnego punktu...
    Np. mysle ze Hipka bedzie widziala roznice na rachunkach po zainstalowaniu PC jak bedzie mniej korzystala z kabli...
    Ale wolno tak zrobic prawda... po to te gadzety sa



    I dobranoc bo 03:00 wybije za moment...
    oj droczę się trochę; umiem sobie policzyć, ile zaoszczędzę, mając zużycie domu z kilku lat - ba - mając zużycie poszczególnych pomieszczeń;

    ale kupię dopiero wtedy, kiedy będzie kosztować tyle, co lodówka na razie niech producenci doskonalą urządzenia za wasze pieniądze
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  3. #20043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To bylo juz tyle walkowane... PC sie sprawdza... a sprawdza sie bardziej im wieksze zapotrzebowanie na pund. proste?
    Ja nie mam podlogowki... wstawilem PC do starego domu z grzejnikami wysokotemperaturowymi....
    Kooozwa... pol Szwecji wstawia PC do domow zastepujac bezposredni prad... P/W jak i G/W... najprosciej jest zaistalowac P/P,
    ktore nierzadko ogrzewaja cale domy... aby wlasciel mogl zejsc z 20000kWh na np 8000kWh ... sa Ci co schodza z 30000kWh...
    dla was to kosmos ale takie domy istnieja... Spojrzcie na wszyskie dymiace kominy w PL... nie fajniej gdyby mialy PC?
    Wiem ze cena jest przeszkoda...
    Tak samo nikt nie neguje kabli... nie badzcie kuzwa tacy delikatni... ale prawda jest taka ze zawsze bedzie punkt gdzie pC zacznie sie oplacac....
    Zalezy jak duzy i jak cieply dom... do domku 100m2 dobrze ocieplonego ciezko bedzie uzasadnic instalacje za 30000:- jak mozna kupic naåprawde fajna PC P/P i miec kable... zalezy tez troszke od rozkladu domku... sama P/P mogla by starczyc a kable w lazience... kazdy robi jak chce.

    To tez juz bylo...
    Nie ma co porownywac rachunkow na slepo... domy sa rozne rodziny sa rozne jak i miejsca zamieszkania ... i.e klimat...
    To bezsens i glupota... tak samo jak twierdzenie ze calosc z rachunku to CO...
    pewnie ze sa zyski... to normalne... ale kazdy je ma... CO to jest to co potrzeba ponad... przeciez wiem ze rozumiecie...

    Takze fajnie pogadac, podroczyc sie i posmiac ale porownywanie i przekonywanie jest bez sensu... obie strony maja racje do pewnego punktu...
    Np. mysle ze Hipka bedzie widziala roznice na rachunkach po zainstalowaniu PC jak bedzie mniej korzystala z kabli...
    Ale wolno tak zrobic prawda... po to te gadzety sa



    I dobranoc bo 03:00 wybije za moment...
    byłem w Szwecji w 2004 roku przy remoncie starego domu ale on miał z 400m2 i wlaśnie montowali PC OUTO-CUMPO czy jakos tak nie pamietam dokladnie do tego naprawde ogromny bufor ~ 3m3 wiem ze tak w kraja skandynawskim robia ..... ale tu jest PL i niestety zarobki do takich gadżetów niestety jeszcze nam nie dorosły.
    Miłej nocki.
    parterówka GL 332 / GL 371 obecnie parter 121m2 z garażem + możliwość adaptacji poddasza (kolejne 98m2)
    ściana 25+15 styro 0.04 pióro wpust, okna MS-termo 3-szyby, podłoga 2x5 styro
    strop 15 wełna, dach 30 wełna, wentylacja narazie niestety grawitacja
    CO kable 12 kW na powierzchni 98m2 cdn......

  4. #20044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To bylo juz tyle walkowane... PC sie sprawdza... a sprawdza sie bardziej im wieksze zapotrzebowanie na pund. proste?
    Ja nie mam podlogowki... wstawilem PC do starego domu z grzejnikami wysokotemperaturowymi....
    w takim przypadku jak ty jakbym nie chciał robić od nowa elewacji i docieplać starej chałpy to pewnie też bym kupił PC
    to dobre rozwiązanie aby zmniejszyć rachunki na CO i CWU
    co innego jak się buduje nowy dom, wtedy od razu można założyć grubszą izolację i przekalkulować jakie źródło ciepła będzie okey
    wtedy niekoniecznie PC będzie potrzebna

  5. #20045

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    w takim przypadku jak ty jakbym nie chciał robić od nowa elewacji i docieplać starej chałpy to pewnie też bym kupił PC
    to dobre rozwiązanie aby zmniejszyć rachunki na CO i CWU
    co innego jak się buduje nowy dom, wtedy od razu można założyć grubszą izolację i przekalkulować jakie źródło ciepła będzie okey
    wtedy niekoniecznie PC będzie potrzebna
    dokładnie myśle, że rozsądna wielkość domu dla PC przy obecnych jej cenach i realnym czasie zwrotu to od 200m2 w góre przy dobrze ocieplonym budynku lub 150m2 w słabo ocieplonym, a poniżej przedstawiam dom ~ 400m2 w Szwecji i PC jedna nowa, a wcześniejsza chyba z lat 60 lub 70 ubiegłego wieku a na poważnie to chyba z lat 80-90
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se_01.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	214215   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se_02.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	214216   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se_03.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	214217  
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_BB ; 23-09-2013 o 22:02
    parterówka GL 332 / GL 371 obecnie parter 121m2 z garażem + możliwość adaptacji poddasza (kolejne 98m2)
    ściana 25+15 styro 0.04 pióro wpust, okna MS-termo 3-szyby, podłoga 2x5 styro
    strop 15 wełna, dach 30 wełna, wentylacja narazie niestety grawitacja
    CO kable 12 kW na powierzchni 98m2 cdn......

  6. #20046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A wiec jezeli instalacja podlogowa kosztuje tyle co kable... to do zwrotu mamy 20500:-

    pyk...
    jak wierzysz w bajki to tak jest chyba ze masz na mysli rurki jedna petle bezposrednio w PC i niech każdy kto buduje na kredyt doda sobie te dwadzieścia parę tysięcy i zobaczy jak mu skacze rata to wesoło już nie jest

  7. #20047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    wrzucam cię do wora z Lobo, który to wór ma naszywkę PRĄDOMAN GAWĘDZIARZ i zapominam o twej nędznej kreaturze
    Poza dzieciecym "humorem" niewiele tu wnosisz, wiec sie jakos bardzo tym nie martwie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  8. #20048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    niech każdy kto buduje na kredyt doda sobie te dwadzieścia parę tysięcy i zobaczy jak mu skacze rata to wesoło już nie jest
    Czy ktos buduje na kredyt, czy za gotowke, to wydatek 25 tys zl stanowi mniej wiecej 5% inwestycji zwanej ogolnie "dom". Pompa to jedna z niewielu rzeczy w domu, ktora jest w stanie zapewnic sobie "zwrot" inwestycji. Zamortyzowac sie. U jednego bedzie to lat 5 u innego 10 czy lat 15, ale z kadym sezonem czesc kasy ktora by trzeba wydac na prad nam zostaje na koncie i sa to kwoty niemale (zwlaszcza juz dla kogos, kogo przeraza wydanie 25 tys zl). To ogromana zaleta tego urzadzenia godna uwagi.

    Wykonanie bruku na podjezdzie kosztuje porownywalnie z cena takiej pompy, a zrobienie "takiego sobie" frontowego ogrodzenia niewiele mniej. Nie mowie juz o parkietach, wyposazeniu kuchni czy inny "gadzetach" na ktore kasy nie zalujemy. Dlaczego zamiast pieknych schodow za 25 tys nie mamy w domku drabiny na pietro? Kiedy nam sie te schody "zwroca"?

    Kable to jest kuszaca propozycja, bo poczatkowa inwestycja smiesznie juz mala a do tego kto nie potrafi rozlozyc samemu kabli na posadzce? Zapomina sie tylko, ze system CO+CWU to jest jedna z najwazniejszych i generujaca najwieksze rachunki instalacja. Tego sie nie wybiera na 5 zezonow z naiwna "perspektywa" zakupu "w razie czego" pompy P/P za 700 zl. Z tym trzeba bedzie w domu zyc przez lat dziesci i w przypadku nietrafionego wyboru placic duze rachunki. To co dla nas teraz jest smieszna roczna kwota, za pare latek moze by powazna pozycja w budzecie. O tym tez nalezy pamietac (tak tak, wiem, starzeja sie wszyscy dookola, ale nie my! ). Inwestorzy zastanawiajacy sie czym grzac swoj dom i CWU powinni bardzo powaznie rozwazyc temat PCi, a na pewno juz IMHO nie zamykac sobie drogi koncentrujac sie tylko na "tanich" kablach. Po tym watku widac, ze mozna pozniej tego zalowac, a wzajemne "kablarskie" poklepywanie sie po pleckach tylko na chwile lagodzi cierpienia.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 23-09-2013 o 22:34 Powód: ort
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #20049
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    jak wierzysz w bajki...
    Co do bajek,to zapodam coś dla ludzi bardzo wierzących w bajki opowiadane na forum o niskim zużyciu prądu na ogrzewanie,głównie przez grzejących kablami.
    Mamy mianowicie taki post:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    koszt roczny CO (liczony wg taniej taryfy - bo chodzi tylko w tej) 1270 zł
    koszt dotychczasowy (10 mcy - liczony wg taniej taryfy - bo chodzi tylko w tej) CWU - 525 zł
    koszt dotychczasowy (10 mcy - liczony wg średniej ceny 1 kwh - chodzi 24h) WM 85 zł - tu jakoś dziwnie mało :d
    A dalej:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ja grzeje czystym pradem 3000 rocznie co+ cwu/
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ja podaje kwoty z FV a nie z stawki G12 czyli trzebaby bylo przeliczyc srednioroczna cene 1 kwh
    No i jeszcze:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tyle za u mnie co i cwu to max3-3,5 tys
    O grzaniu tylko w taniej taryfie i o cwu:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    u mnie na okrągło liczac bez wdawania sie w szczegoly z duza nadwyzka sezon miesci sie w 1800 zl a woda w 100 zl miesiecznie - razem 3 tys zl - gdyby nie zona i moja wygoda to CWU byloby 100% w taniej - dla wygody i narazie bez przemyslenia dokladnie rozwiazania mam ok 80/20% dla taniej
    Jaki w rzeczywistości jest rachunek tego pewnie nie dowiemy się nigdy.
    Nawet 3000zł to przy grzaniu w II taryfie za 0,32zł daje nam zużycie 9375kWh tylko za c.o+cwu a wiemy jaki Konrad budował dom i jak drogie rozwiązania zastosował,żeby ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło.
    Nie o to chodzi,żeby komuś coś wytykać ale żeby zamiast wysłuchiwać ochy i achy na temat kabli w super energooszczędnych domach zużywających mało energii zaprząc swój własny rozum do roboty bo jak widac te mało energii to wcale nie jest tak mało.
    Być może dzisiaj te 10000kWh to niezbyt duży koszt,chociaż i nie mały ale za 5-10 lat przy podwyżkach prądu zostajemy w ręką w nocniku lub z kuciem posadzki...

    Z tego co widzę 100zł/miesiąc za cwu daje nam 1200zł a to jest roczne zużycie 3750kWh a biorąc pod uwagę tylko bojler u Konrada to moje zakładane a "wyśmiewane" przez jaska i jego popleczników 4500kWh przy wannie wydaje się pikusiem





    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-09-2013 o 22:59

  10. #20050

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    czy ja czego w tej ofercie nie zauwazylem czy jak?
    VAT 8% zauważyłeś?

  11. #20051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do bajek,to zapodam coś dla ludzi bardzo wierzących w bajki opowiadane na forum o niskim zużyciu prądu na ogrzewanie,głównie przez grzejących kablami.


    Jaki w rzeczywistości jest rachunek tego pewnie nie dowiemy się nigdy.
    Nawet 3000zł to przy grzaniu w II taryfie za 0,32zł daje nam zużycie 9375kWh tylko za c.o+cwu a wiemy jaki Konrad budował dom i jak drogie rozwiązania zastosował,żeby ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło.
    Nie o to chodzi,żeby komuś coś wytykać ale żeby zamiast wysłuchiwać ochy i achy na temat kabli w super energooszczędnych domach zużywających mało energii zaprząc swój własny rozum do roboty bo jak widac te mało energii to wcale nie jest tak mało.
    Być może dzisiaj te 10000kWh to niezbyt duży koszt,chociaż i nie mały ale za 5-10 lat przy podwyżkach prądu zostajemy w ręką w nocniku lub z kuciem posadzki...

    Z tego co widzę 100zł/miesiąc za cwu daje nam 1200zł a to jest roczne zużycie 3750kWh a biorąc pod uwagę tylko bojler u Konrada to moje zakładane a "wyśmiewane" przez jaska i jego popleczników 4500kWh przy wannie wydaje się pikusiem
    a ja cierpliwie poczekam na twoje roczne zestawienie...
    zobaczymy jaka to matematyka będzie obowiązywała ...

    jak na razie dużo krzyczycie i mieszacie wszystkich z błotem ale jakoś rachunki specjalnie wam nie spadły ...

    wszyscy coś tam kombinują po swojemu i uważają to za słuszne a na końcu i tak lądują w jednym worku ...

  12. #20052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ale mozna przyjac Twoj tok myslenia... to powiedz... jak ktos wybuduje domek z PC i ma kredytu 350000:-
    A ktos inny wybuduje sobie ten fajny z kablami ale ma kredytu 450000:- to kto ma sie bardzie racie przyjzec?
    I kto ma weselej... ten z PC co zaoszczedzi marne 1500:- vs kable ale kredytem 350000:- czy ten co sie smieje z PC bo dla 1500:-/rok sie nie oplaca ale ma kredytu 450000:-
    a dlaczego nie przeliczysz odwrotnie...???

    ale to typowe podejście "pompiarzy"...

  13. #20053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do bajek,to zapodam coś dla ludzi bardzo wierzących w bajki opowiadane na forum o niskim zużyciu prądu na ogrzewanie,głównie przez grzejących kablami.



    Jaki w rzeczywistości jest rachunek tego pewnie nie dowiemy się nigdy.
    Nawet 3000zł to przy grzaniu w II taryfie za 0,32zł daje nam zużycie 9375kWh tylko za c.o+cwu a wiemy jaki Konrad budował dom i jak drogie rozwiązania zastosował,żeby ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło.
    Nie o to chodzi,żeby komuś coś wytykać ale żeby zamiast wysłuchiwać ochy i achy na temat kabli w super energooszczędnych domach zużywających mało energii zaprząc swój własny rozum do roboty bo jak widac te mało energii to wcale nie jest tak mało.
    Być może dzisiaj te 10000kWh to niezbyt duży koszt,chociaż i nie mały ale za 5-10 lat przy podwyżkach prądu zostajemy w ręką w nocniku lub z kuciem posadzki...

    Z tego co widzę 100zł/miesiąc za cwu daje nam 1200zł a to jest roczne zużycie 3750kWh a biorąc pod uwagę tylko bojler u Konrada to moje zakładane a "wyśmiewane" przez jaska i jego popleczników 4500kWh przy wannie wydaje się pikusiem


    ten przypadek jest szczególny, bo u R$K powierzchnia domu zmienia się dynamicznie a więc i zużycie będzie zmienne w czasie

    no ale za to plus w postaci żony w stringach
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 24-09-2013 o 07:53
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  14. #20054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a ja cierpliwie poczekam na twoje roczne zestawienie...
    zobaczymy jaka to matematyka będzie obowiązywała ...

    jak na razie dużo krzyczycie i mieszacie wszystkich z błotem ale jakoś rachunki specjalnie wam nie spadły ...

    wszyscy coś tam kombinują po swojemu i uważają to za słuszne a na końcu i tak lądują w jednym worku ...
    wiesz co, jasiu? ale kablarze też niebezpiecznie kręcą się wokół 10 000kWh - wpierw faktura Cetery, teraz wyliczenia arturo dla R$K, Ty no i zamykającą peleton Hipcia
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 24-09-2013 o 08:01
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  15. #20055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    wiesz co, jasiu? ale kablarze też niebezpiecznie kręcą się wokół 10 000kWh - wpierw faktura Cetery, teraz wyliczenia arturo dla R$K, Ty no i zamykającą peleton Hipcia
    ej no nieprawda, ty się nie kręcisz koło 10k kWh.. zapomniałaś dodać "prądy" bytowe
    to pewnie będzie z 13 k kWh, a może więcej...

  16. #20056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    ej no nieprawda, ty się nie kręcisz koło 10k kWh.. zapomniałaś dodać "prądy" bytowe
    to pewnie będzie z 13 k kWh, a może więcej...
    ale ja o tym doskonale pamietam

    no i nie przestrzeliłam się o 100%, jak niektorzy
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  17. #20057
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ale Hipcia da rade bo kupi PC
    A powiesz w jakiej cenie udalo Ci sie Emure znalesc? I faktycznie chcesz akurat ta bo ladna? Czy studiowalas rozne... Wieczorami przed spaniem
    nie onanizuję się pompą przed snem, jak Ty

    potanieje, to kupię - moje warunki znasz
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  18. #20058

    Domyślnie

    już zauważam że coś się zmienia na rynku - PC PW 7 kW można już kupić za 12-14 kpln z montażem i to nie chińczyka made in china, tylko firmówka.. pewnie z częściami made in china

  19. #20059
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Tez jestem "kablarzem" Tylko ze ja nie mam licznika w kazdym mozliwym miejscu Mam to gdzieś czy zapłace za prąd tyle czy tyle...
    Dlatego zakupileś pompę ciepła do cwu

  20. #20060
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    która to chodzi srednio 2h na dobe
    I która przechodziła już 167h... od kiedy masz tą pompę ?Wydawało mi się,że od sierpnia ?Jaki był cel zakupu skoro wszystko jedno Ci jest ile wydasz na prąd ?

Strona 1003 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony