dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1215 z 2205
Pokaż wyniki od 24.281 do 24.300 z 44087
  1. #24281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post


    A jak myslicie dobrze zrobilem ze poszedlem w kable zamiast paneli?
    tego to dowiesz się po sezonie grzewczym ...
    ewentualnie wylądujesz na odwyku z FM, nie będziesz miał odniesienia więc będziesz zadowolony ...

  2. #24282
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No pewnie,dla Twojej wiedzy nie grzeję wogóle pompą,cały czas kominek jest w użyciu.

    Jakbym słuchał psycholi ekogroszkowych...
    I pewnie dlatego oszczędzam bo mam G11 a nie G12.

  3. #24283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Serio to tłumaczyć trzeba? Już to 10 x pisałem - bo w praktyce uzależnili ogrzewanie domu tylko do jednego źródła ciepła. Wydając pewnie tyle samo mieliby też bezobsługowe grzanie prądem / grzałką, a przy tym bardziej komfortowe. Mi nie chodzi o sam wybór ogrzewania - prąd, tylko po prostu można to zrobić zdecydowanie bardziej przyszłościowo, komfortowo i w tej samej cenie
    Daga, ale na jaki ch... mi niezaleznosc jak mnie interesuje dom tu i teraz?

    Jakiego rzedu zmiany musza zajsc zeby inwestowac iles tys PLN w inne zrodlo ciepla?

    Czy prad (zwlaszcza ten tani w nocy) jest zupelnie niezaleznym zrodlem energii wobec calego rynku zrobel energii?

    I ustalmy jedno, osoba bez zadnego doswiadczenia podpina kable w 1 dzien, bez zamartwiania czy cos sie rozszczelni, zapowietrzy itp, jak mozna porownywac to do wykonania samemu kompletnej instalacji podlogowej wlacznie z kotlownia robiac to pierwszy raz?

    Kablarz ma tak jakby jezdzil malym autkiem benzyniakiem, jezdzi oszczednie i placi niewiele.

    Uzytkownik PC to osoba jezdzaca dieslem z najwyzszej polki, bardzo male zuzycie i koszt spalania nisk, ale bardzo droga inwestycja.

    Kablarz moze zawsze zalozyc GAZ (np w postaci PC P-P lub kominka), natomiast awaria turbiny w dieslu doprowadzi do zawalu i zniweczy caly sens inwestycji

    Edit: Pamietam, ze Sw. P. Liwko ma PC polskiej produkcji, jakos nikomu to wtedy nie przeszkadzalo, natomiast jak wrzucilem tutaj parametry markowego klimatyzatora od razu bylo larum, ze jego DTRka to tylko pobozne zyczenia. Przeciez te klimy nie moga dzialac tak samo dobrze jak PC P-W, jakby sobie to pompiarz inaczej mogl wytlumaczyc?
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 21-11-2013 o 19:47
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #24284

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a nie sądzisz że właśnie taki system na kablach bardziej pasuje do tych "przyszłościowo, komfortowo, w tej samej cenie" ...???
    Tzn. co oprócz prądu podłączysz do tych kabli jeszcze? Nic - tylko prąd. Do wodnej podłogówki podłączysz każde źródło ciepła. Więc co jest bardziej przyszłościowe i uniwersalne? No nie rób sobie jaj i nie szukaj argumentów na siłę

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    tak na prawdę to raczej nikt nie wie co będzie najlepsze za te kilkanaście kilkadziesiąt lat, może np rozpowszechnią się masowo ogniwa paliwowe albo jakieś inne przydomowe generatory energii z odpadków ...
    Może tak, może nie - nie wiemy tego. Jednak do wodnej podłogówki podepniesz i ogniwa paliwowe i generator energii z odpadków. I wszystko inne co ewentualnie ludzkość stworzy Przy kablach jesteś ograniczony do jednego typu źródła ciepła - prądu. No przecież Ty to wiesz, po co ciągniesz bez sensu dyskusję ?

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  5. #24285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do tego nie jestem przekonany,sporo osób montując niedawno kable oparlo się o Wasze bzdurne NCO,o wbijaniu do głowy,że kable są tanie i nie myśląc o przyszłych rachunkach jak nie wyjdzie dom 3 litrowy tylko 9 litrowy lub o podwyżkach prądu,uwierzyło Wam na słowo w rachunki za prąd przy kablach,które okazały się nie prawdą oraz w 2000kWh za cwu itd.
    kto opierał się tylko na NCO ?? to tylko watośc dodana do całego systemu
    kto nie mysli o przyszłych rachunkach ?
    komu wyszedł zamiast 3 to 9 litrowy dom ??
    kto komu na slowo uwierzył ?
    i kto nie zuzywa 2-2,5 tyś na cwu ????


    KONKRETY !!!!! REKORDZISTO FORUM - KONKRETY POPROSIMY ....

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A u R&K ? Przypomnijmy,że wg OZC wyszło mu 18kWh/m2/rok a po sezonie zapłacił jak za 40kWh/m2/rok ale ile ludzi dało się nabrać na kable ?
    a co R&K ???
    wg OZC wyszlo 18,9 przy pewnych założeniach które zostały przyjęte na papierze
    - 1 z nich np nie zostało zrealizowane i nigdy juz nie bedzie - tj ocieplenie ściany między garazem a WC i PT 10 cm warstwa styropianu - przez co w WC dla gości mam nieco niższa temperaturę (wspólny kabel dla korytarza i WC)
    dwa - to ozc bylo liczone dla powierzch podłóg grzewczych a nie dla pow uzytkowej (skosy na poddaszu) przez co wynik zostal "sztucznie" zaniżony o czym byla już wielokrotnie mowa - i nie jest to żadna tajemnicą - dzieki mojemu domowi i OZC wypracowany zostal standard np porównywania domow równiez pod wzgledem kubatury bo sama pow uzytkowa czy pow podłóg nie zawsze wszystko mowi !! jak widzisz danymi można żonglować jak sie tylko chce - i TY TO WŁAŚNIE PROBOJESZ ROBIĆ!!

    - nikt na kable mnie nie namawiał
    - był to mój świadomy i przemyślany wybór
    - brałem pod uwagę wszelkie aspekty poczawszy od wybudowania domu "9-litrowego" , poprzez zmiane cen jak i zmianę zródła CO
    - jestem bardzo zadowolony z decyzji jaka podjąłem oraz z efektów jakie uzyskałem - a dzieki mojemu szczegółowemu DB wiele osób mogło zapoznać się bliżej z wzmaganiami takiego laika jak ja .... i to oni chyba najbardziej "nabrali się" na wskazania licznika których TY nie widziałeś i nie zobaczysz

  6. #24286

    Domyślnie

    Kopiuje z watku o kompletnych systemach zanim zniknie

    Pyxis, napisze Ci raz i zapamietaj to sobie do konca Twoim forumowych dni...

    Osobiscie to co mnie interesowalem sprawdzilem namacalnie, zarowno podlogowe na kablach i jak i wodne.

    Bylem w bardzo roznych domach, glownie to takie od 4 do 6 litrow, te z kablami blizej tych 4.

    Domy te sa umiejscowione w przeroznych strefach klimatycznych, bo i w podparpaciu i na pomorzu i w wielkopolsce (i oczywiscie w malopolsce).

    Nie uwierzylem w ani jedna rzecz, ktora trudno bylo potiwerdzic badz nie byla powszechnie znana. Sprawdzalem sam zeby na wlasnej skorze odczuc czy w tych domach pojecie warunkow komfortowych jest adekwatne do komfortu dla mnie.

    Jasiek jest jedna z kilkunastu osob z tego forum, ktore bez zadnych zobowiazan podzielily sie ogromem wlasnych nastoletnich doswiadczen, wpuscili na swoje wlosci i pokazali wszystko, co dalo sie pokazac i ocenic.

    Nikt z osob, ktore odiwedzilem, nie sprzadal mi ani nic mi nie zainstalowal.

    Nie rozumiem, dlaczego mimo powyzszego zarowno Ty jak i Arturo zarzucacie mi naiwnosc czy latwowiernosc.

    Szczerze wam zycze, zeby wasze PC pracowaly nawet do waszej emerytury, ale nie upowaznia was to do obrazania i ublizania wszystkim tym, ktorzy wybrali inna droge.

    Poza tym forum istnieje inny swiat i nie kazdy musi miec PC zeby byc tym "wybrancem".

    I nie myslcie sobie, ze mnie na PC nie bylo czy nie stac teraz. Tylko jaki bylby sens dawac PC w moim domu, gdzie piec gazowy z zasobnikiem kosztowal 5,5 tys, a PC musialaby 3 lata temu kosztowac 20 tys?

    Jaki sens dawac PC w domu, gdzie planowane rachunki beda na poziomie 800 PLN?

    Edit: Estymowanie inwestycji w instalacje CO na nascie lat do przodu jest dzisiaj totalnym nieporozumieniem. Bo nic posiadacza PC nie uratuje, jesli KWh pradu skoczy do 2 PLN, kablarz wstawi klime albo sobie zrobi kotlownie kominkowa, uzytkownik PC nie bedzie mial za co tego zrobic, wydal wszystko na PC.

    Acha, juz kiedys pisalem. Na tym forum sa tylko PC ktore sie nigdy nie popsuja.

    I, wszystkie te powyzsze PC moga miec awarie nie drozsza niz 300-400 PLN...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #24287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    tego to dowiesz się po sezonie grzewczym ...
    ewentualnie wylądujesz na odwyku z FM, nie będziesz miał odniesienia więc będziesz zadowolony ...
    Piekar, a czy zaoszczedzone srodki odlozyles na koncie?

    Bo jak nie to nie zaposzczedziles
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #24288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Tzn. co oprócz prądu podłączysz do tych kabli jeszcze? Nic - tylko prąd. Do wodnej podłogówki podłączysz każde źródło ciepła. Więc co jest bardziej przyszłościowe i uniwersalne? No nie rób sobie jaj i nie szukaj argumentów na siłę



    Może tak, może nie - nie wiemy tego. Jednak do wodnej podłogówki podepniesz i ogniwa paliwowe i generator energii z odpadków. I wszystko inne co ewentualnie ludzkość stworzy Przy kablach jesteś ograniczony do jednego typu źródła ciepła - prądu. No przecież Ty to wiesz, po co ciągniesz bez sensu dyskusję ?
    skoro wcześniej czy później i tak świat będzie pędzony w 100% elektrycznością więc jakoś nie bardzo będzie miało znaczenie co stoi w kotłowni...

  9. #24289
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kto opierał się tylko na NCO ?? to tylko watośc dodana do całego systemu
    Duża ilość inwestorów w tym wątku tylko dla NCO instalowała kable a nie wodną podłogówkę także tylko dzięki Wam i tylko dlatego mają kable a nie dla wartości dodanej
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kto nie mysli o przyszłych rachunkach ?
    komu wyszedł zamiast 3 to 9 litrowy dom ??
    Ten,kto uważa,że jak mu wyjdzie z OZC 3 litry to będzie miał 3 litry a w rzeczywistości wyjdzie 9.

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a co R&K ???
    wg OZC wyszlo 18,9 przy pewnych założeniach które zostały przyjęte na papierze
    Ot właśnie,papier wszystko przyjmie a budowa i to czyimiś rękami jest jedną wielką niewiadomą i opieranie się na papierze w przypadku instalacji w kablach uważam za ryzyko,no chyba,ze inwestor przyjmuje do świadomości pomyłkę rzędu nawet 100% czyli zużycie na ogrzewanie nie 5000kWh a 10000kWh i podwyżkę prądu za X lat ileś %.
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    - był to mój świadomy i przemyślany wybór
    Brałeś pod uwagę koszt kWh za kilka lat na poziomie 1zł przy zużyciu 6000 czy 7000kWh za samo ogrzewanie z biokominkiem zamiast zwykłego ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-11-2013 o 20:02

  10. #24290
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Serio to tłumaczyć trzeba? Już to 10 x pisałem - bo w praktyce uzależnili ogrzewanie domu tylko do jednego źródła ciepła. Wydając pewnie tyle samo mieliby też bezobsługowe grzanie prądem / grzałką, a przy tym bardziej komfortowe. Mi nie chodzi o sam wybór ogrzewania - prąd, tylko po prostu można to zrobić zdecydowanie bardziej przyszłościowo, komfortowo i w tej samej cenie
    Pytanie było retoryczne.... Od jednego źródła ? O nie, nie. Jakie przyszłościowe ? A wiesz że słońce dostarcza 63 tysiące razy więcej energii niż zapotrzebowanie całej Ziemi ? A skąd wiesz że za dziesięć lat nie wymyślą czegoś co będzie akumulowało tę energię ?
    Co jest takie przyszłościowe pompa ?

  11. #24291

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Daga, ale na jaki ch... mi niezaleznosc jak mnie interesuje dom tu i teraz?
    O tym też cały czas piszę Interesuje Cię TU I TERAZ ale dom nie jest tylko na teraz ale na kilkadziesiąt lat do przodu.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jakiego rzedu zmiany musza zajsc zeby inwestowac iles tys PLN w inne zrodlo ciepla?
    Olej opałowy kosztował w 2000r. 1 pln / l. Dziś (ledwo 13 lat później!) kosztuje 4 pln / l i ciągle drożeje.
    Pamiętam jak węgiel kosztowal 150 pln / t, dziś kosztuje ~700 pln / t.
    Naprawdę trzeba być krótkowzrocznym żeby nie zakładać scenariusza dużej podwyżki cen również i dla prądu

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    [...]
    I ustalmy jedno, osoba bez zadnego doswiadczenia podpina kable w 1 dzien, bez zamartwiania czy cos sie rozszczelni, zapowietrzy itp, jak mozna porownywac to do wykonania samemu kompletnej instalacji podlogowej wlacznie z kotlownia robiac to pierwszy raz?
    No cóż - ja robiłem pierwszy raz podłogówkę sam i wszystko działa bezbłędnie. Dla osoby bez wiedzy technicznej nie ma znaczenia kable czy wodna podłogówka - zawsze będzie się bała i zleci to komuś innemu.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Kablarz ma tak jakby jezdzil malym autkiem benzyniakiem, jezdzi oszczednie i placi niewiele.
    Uzytkownik PC to osoba jezdzaca dieslem z najwyzszej polki, bardzo male zuzycie i koszt spalania nisk, ale bardzo droga inwestycja.
    Kablarz moze zawsze zalozyc GAZ (np w postaci PC P-P lub kominka), natomiast awaria turbiny w dieslu doprowadzi do zawalu i zniweczy caly sens inwestycji
    Poza faktem że turbinę można wymienić / naprawić stosunkowo tanio (w porównaniu do całej inwestycji), to problem u kablarza pojawi się kiedy na rynku nagle benzyna podskoczy do 20 pln, a ten ma tylko prawo jazdy na benzyne. Wtedy albo zaciska zęby, płacze i płaci albo oddaje samochód na złom i bardzo dużym kosztem kupuje nowego diesla + dużym kosztem robi nowe prawo jazdy

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  12. #24292
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    problem w tym, że ja bardziej wierzę Kondradowi niż tobie....
    tylko tyle i aż tyle....
    Nie musisz mi wierzyć na słowo,ja przedstawiam swoje zużycie na bieżąco w postaci zdjęć licznika zużycia a i FV także.
    Konrada licznika się nie doczekałem,faktury także nie.

    A żebyś Konradowi jeszcze bardziej uwierzył to do analizy przedstawiam:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a co to jest inne? ja grzeje czystym pradem 3000 rocznie co+ cwu/
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ja podaje kwoty z FV a nie z stawki G12 czyli trzebaby bylo przeliczyc srednioroczna cene 1 kwh
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    u mnie na okrągło liczac bez wdawania sie w szczegoly z duza nadwyzka sezon miesci sie w 1800 zl a woda w 100 zl miesiecznie - razem 3 tys zl - gdyby nie zona i moja wygoda to CWU byloby 100% w taniej - dla wygody i narazie bez przemyslenia dokladnie rozwiazania mam ok 80/20% dla taniej
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tyle za u mnie co i cwu to max3-3,5 tys


    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tapeta kupiona z alledrogo.pl - musisz szukać

    pod wpływem tego co się dzieje na wątku dla ogrzewających prądem szybciej niż planowałem postanowiłem podsumować koszty mieszkania w naszym domu
    mieszkamy od 13 października
    pierwszy pełny rachunek mamy
    od 17.10.2012 do 17.12.2012
    TD 543 kWh , TN 1699 kWh , średnia cena 1 kWh 0,4033, FV 904,21 (z kosztami stałymi)
    od 17.12.2012 do 14.02.2013
    TD 446 kWh , TN 2170 kWh , średnia cena 1 kWh 0,3768, FV 985,71 (z kosztami stałymi)
    od 14.02.2013 do 23.04.2013
    TD 692 kWh , TN 2625 kWh , średnia cena 1 kWh 0,3916, FV 1298,93 (z kosztami stałymi)
    od 23.04.2013 do 14.06.2013
    TD 504 kWh , TN 321 kWh , średnia cena 1 kWh 0,5736, FV 473,25 (z kosztami stałymi)
    od 14.06.2013 do 23.08.2013
    TD 555 kWh , TN 472 kWh , średnia cena 1 kWh 0,5291, FV 543,42 (z kosztami stałymi)

    OGÓŁEM:
    od 17.10.2012 do 23.08.2013
    taryfa dzienna (droga) - 2740 kWh = 27,3%
    taryfa nocna (tania 13-15, 22-6) - 7287 kWh = 72,7%
    razem: 10027 kWh = 100%
    koszt - 4205,52 zł
    średnia cena 1 kWh = 0,4194 gr brutto (stawka + opłaty przesyłowe)

    dojdzie jeszcze 1 FV na ok 1000 kWh na ok 450 zł od sierpnia do pazdziernika

    koszt roczny CO (liczony wg taniej taryfy - bo chodzi tylko w tej) 1270 zł
    koszt dotychczasowy (10 mcy - liczony wg taniej taryfy - bo chodzi tylko w tej) CWU - 525 zł
    koszt dotychczasowy (10 mcy - liczony wg średniej ceny 1 kwh - chodzi 24h) WM 85 zł - tu jakoś dziwnie mało :d
    Wiara czyni cuda
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-11-2013 o 20:08

  13. #24293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Pytanie było retoryczne.... Od jednego źródła ? O nie, nie. Jakie przyszłościowe ? A wiesz że słońce dostarcza 63 tysiące razy więcej energii niż zapotrzebowanie całej Ziemi ? A skąd wiesz że za dziesięć lat nie wymyślą czegoś co będzie akumulowało tę energię ?
    Co jest takie przyszłościowe pompa ?
    W ogóle nie czytałeś o czym pisałem. Ani słowa nie napisałem o pompie tylko o SPOSOBIE używania tego prądu. Zamiast kabli -> wodna podłogówka pędzona grzałeczką.

    Tak - wiem że słońce dostarcza bardzo dużo energii - nie wiem czy szybciej / ekonomiczniej rozwiną się systemy fotowoltaiczne czy po prostu zwykłe solary - bo tymi drugimi już teraz mógłbyś dogrzewać buforek ciepła z wodnej podłogówki

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  14. #24294

    Domyślnie

    Daga, w skrocie odpowiem.

    Nie ma co straszyc kosztem KWh (ja to robie dla jaj ) bo w malych kablowanych domkach KWh na CO/CWU sa czesto ponizej rocznych KWh bytowych.

    Jak ktos ma duzy rozlozysty dom i wiele telewizorow, to on jest w znacznie gorszej sytuacji od kablarza

    Co do mieszkania dziesiatki lat w 1 domu, postep w kazdej dziedzinie jest coraz szybszy, zobacz co warte sa domy budowane 15 lat temu?

    Ilu z nas mieszka w tych samych domach w ktorych dorastalo? Dzisiaj powinno sie budowac powszechnie modulowo, jest rodzina 2 osobowa, to 75 m, 3 osoba 100 metrow (dokladamy modul 25 m), itd.

    Po jakiego grzyba zadluzamy sie na lata i grzejemy 2 razy wiecej powierzchni niz nam potrzeba?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  15. #24295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Bo nic posiadacza PC nie uratuje, jesli KWh pradu skoczy do 2 PLN, kablarz wstawi klime albo sobie zrobi kotlownie kominkowa, uzytkownik PC nie bedzie mial za co tego zrobic, wydal wszystko na PC.
    Jak to przeczytalem, to mi wszystki czlonki opadly - z rekami wlacznie.
    Miloszenko, prosze Cie zebys sie nie blaznil takimi "wnioskami". Naprawde pomysl nim cos napiszesz.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #24296
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    W ogóle nie czytałeś o czym pisałem. Ani słowa nie napisałem o pompie tylko o SPOSOBIE używania tego prądu. Zamiast kabli -> wodna podłogówka pędzona grzałeczką.
    mógłbyś dogrzewać buforek ciepła z wodnej podłogówki
    Czytałem. Ale mnie nie interesuje buforek, rureczki z wodą, rozdzielacze z modą, pędzenie grzałeczką i ogrzewanie świeczką.
    Chce proste kable w dobrze ocieplonym domu, bez odzyskiwania ciepła z pierdzenia. Jak zabraknie prądu to każdy rodzaj ogrzewania nie działa lub prawie nie działa.

  17. #24297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    problem w tym, że ja bardziej wierzę Kondradowi niż tobie (Arturo72)....
    tylko tyle i aż tyle....
    adiqq mam tak samo - jacyś dziwni jesteśmy
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  18. #24298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    może np rozpowszechnią się masowo ogniwa paliwowe albo jakieś inne przydomowe generatory energii z odpadków ...
    Nooo, to jest godna fachowca prognoza. Jak karmisz takimi bzdetami swoich klientow, to szacun, ze jeszcze w branzy siedzisz.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #24299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i co w tym dziwnego .... co napisałem ??? bo ja niczego nie widze ....
    jedno to dane z FV za cały prąd
    a 2 to CO i CWU
    tu nadal masz 2 sposoby liczenia
    wg ceny taniej taryfy i uśrednionej ceny 1 kWh

    podajac komuś na FM podaje zawsze ok 3 tys na co i cwu bo nie wiem jaką bedzie mial taryfe i jak bedzie grzał - 2 lepiej jeśli ktoś rozważa kable by załozył sobie wyższą kwotę a później był miło zaskoczony niż na odwrót

    srednia cena 1 kWh u kablazy z G12 jest i tak niższa od ceny w G11 więc zasadne jest podawanie kosztu CWU i CO wg taniej stawki czyli moje podsumowanie jest w 100% peawdziwe

    dodam więcej ...
    z 6 listopada 2012

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zakładam 15% wyższe zużycie niż w OZC i część grzaną w drogiej taryfie (tu będzie widać po 1 rachunku ... ile) zakładam że w 1700 za 1 sezon się zmieszczę spokojnie - narazie spokojnie przyglądam się zużyciu i temu jak dom reaguje czy to na słońce , czy na zyski bytowe
    sprawdziło się w 100%

    jeszcze cos??????

    PS. ostatni wpis który zacytowałeś jest z przed edycji !!!! on zaraz po opublikowaniu został zedytowany ze wzgledu na ceny netto / brutto - popelnilem blad bo na fv podaja stawki netto za 1 kWh

    tu masz aktualnie podsumowanie calego roku
    dzis dodalem ostatnia - 6 FV
    #2565
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-11-2013 o 20:27

  20. #24300
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    adiqq mam tak samo - jacyś dziwni jesteśmy
    Spoko,nie ja będę płacił Twoje rachunki w przyszłości i nie ja będę zawiedzony NCO,które miało być a nie będzie

Strona 1215 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony