dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1265 z 2205
Pokaż wyniki od 25.281 do 25.300 z 44087
  1. #25281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Jeszcze raz zapytam,czego R@K się wstydzi/boi/obawia się nie zapodając licznika zużycia i faktur ?
    Tyle razy co Ci pisał żebyś pojechał - wszystko Ci pokaże, tak daleko nie masz. Jedz przekonaj się. Sam bym się przejechał ale ja to mam ku....o daleko.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  2. #25282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli dla Ciebie będzie normą 9000kWh za sezon za c.o to też nie będziesz marudził
    Prawda ?
    Od jakiego zużycia Ty będziesz marudził ? 11000kWh ?
    Przyznam,że dla mnie to kosmos,także nadajemy na innych falach
    Dla mnie kosmos to zbudować dom energooszczędny i wydać na pompe kpln. Tak na marginesie ta Twoja cena za nią w mojej okolicy z instalacją to w ogóle inna bajka. Tutaj ceny się zaczynają od 40 kpln w górę. To jest kosmos. I na to wszystko gwarancja 2 lata - hiperkosmos
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  3. #25283
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Tyle razy co Ci pisał żebyś pojechał - wszystko Ci pokaże, tak daleko nie masz. Jedz przekonaj się. Sam bym się przejechał ale ja to mam ku....o daleko.
    Do bittera masz bliżej,on też grzeje/grzał prądem to zobaczysz jak to w praktyce wygląda
    Ale bitterowi wyliczeń nie robił asolt

  4. #25284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli dla Ciebie będzie normą 9000kWh za sezon za c.o to też nie będziesz marudził
    Prawda ?
    Od jakiego zużycia Ty będziesz marudził ? 11000kWh ?
    Przyznam,że dla mnie to kosmos,także nadajemy na innych falach
    Wg twojego przelicznika poszło ci już 2500 - 3500 kWh, a zimy jeszcze nie ma
    Czyżby dom durszlak?
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 15-12-2013 o 00:46
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  5. #25285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do bittera masz bliżej,on też grzeje.grzał prądem to zobaczysz jak to w praktyce wygląda
    Akurat tak się składa że byłem dzisiaj u qubica (super ma domek i dzięki mu wielkie za jego pokazanie). Utwierdziłem się tylko planowanych wyborach.

    edit : nie jestem pewien ale bitter chyba dom sprzedaje więc temat trochę chyba nie aktualny
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 15-12-2013 o 00:45 Powód: dom bittera
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  6. #25286
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Tak na marginesie ta Twoja cena za nią w mojej okolicy z instalacją to w ogóle inna bajka. Tutaj ceny się zaczynają od 40 kpln w górę. To jest kosmos. I na to wszystko gwarancja 2 lata - hiperkosmos
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oferty między instalatorami tych samych pomp do tego samego domu,na tych samych materiałach różnią się między sobą nawet o 10tys.zł.
    Przykład właśnie od sąsiada,gdzie ofertę na tego samego Panasa z Krakowa miał o 8tys.zł wyższą niż faktycznie zapłacił.
    Taka różnica widocznie jest dlatego,że jeleni nie brakuje
    Uderz do Panasonic Polska i wiedz o co spytać,to jest podstawa bo inaczej potraktują Cię za jelenia i owcę do strzyżenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gdynia.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	230256

    To jest oferta dla Lobo,z okolic Lobo,bo też był jeleniem
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-12-2013 o 00:50

  7. #25287
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Wg twojego przelicznika poszło ci już 2500 - 3500 kWh, a zimy jeszcze nie ma
    Czyżby dom durszlak?
    Dokładnie,dom durszlak,dlatego też nie wszedłem w kable mimo,że tylko 40kWh/m2/rok
    Jak już nie raz pisałem,kable to tylko dla kamikadze lub chopków,którzy chcą pomieszkać sezon lub dwa w takim domu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-12-2013 o 00:53

  8. #25288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale bitterowi wyliczeń nie robił asolt
    I dlatego ma zapewne bardziej wiarygodne.

  9. #25289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie,dom durszlak,dlatego też nie wszedłem w kable mimo,że tylko 40kWh/m2/rok
    Jak już nie raz pisałem,kable to tylko dla kamikadze lub chopków,którzy chcą pomieszkać sezon lub dwa w takim domu
    Jakoz nie słyszałem aby Konrad miał sie w przyszłym wyprowadzić, te 1600 za ogrzewanie chyba nie moze byc tego powodem?

  10. #25290
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    I dlatego ma zapewne bardziej wiarygodne.
    Zapewne tak,bitter podawał rzeczywiste ale R&K przy wyliczeniach asolta ściemnia i nie podaje nic,ciekawe czego się wstydzi ?

    Taki chłopak nieśmiały a budowę przedstawiał od wnętrzności...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-12-2013 o 00:57

  11. #25291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zapewne tak,bitter podawał rzeczywiste ale R&K przy wyliczeniach asolta ściemnia i nie podaje nic,ciekawe czego się wstydzi ?

    Taki chłopak nieśmiały a budowę przedstawiał od wnętrzności...
    Klamstwo i oszukiwanie jest ostatnią rzeczą która mozesz mi zarzucic, ale ja za to mogę zarzucic to Tobie i ma to pokrycie w wielu Twoich postach.
    Co do bittera nie sądze zeby wykonał obliczenia ozc dokładniej niz ja , wyraziłem wątpliwosci co rzetelnosci jego obliczeń, ale zarzucono mi ze wymuszałem wykonanie tego ozc. Wobec takiego dictum dałem sobie spokój ze jego ozc, a zdania nie zmieniłem.
    Co obliczen ozc Konrada to nawet on nie zna wyników z uwzglednioną faktyczną temp. i aktualny, stanem ocieplenia wewnątrz.

  12. #25292
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Dla mnie naturalną koleją rzeczy jest,że skoro uzewnętrzniam się na forum,pokazuje jak i z czego buduje w postaci dziennika budowy i zdjęć z etapów budowy to po budowie pokazuje zdjęcia jaki efekty osiągnąłem budując tak i tak.
    Nie ważne dla mnie byłoby moje własne ego,że nie wyszło tak jak chciałem,dziennik budowy jest nie dla mnie,bo ja zdjęcia swoje mam.
    Ale jak ktoś po budowie cwaniaczy i ma coś do ukrycia nie jest to fajne.
    Ja przedstawiam zużycie jakie jest,mimo,że większe,dla niektórych niż się spodziewali ale faktyczne,bez źdźbła wstydu czy przekłamania.
    Od tego jest forum a nie od wprowadzania innych w błędne przekonania.

  13. #25293
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co do bittera nie sądze zeby wykonał obliczenia ozc dokładniej niz ja ,.
    Już Ci pisałem,że swoje obliczenia możesz sobie wsadzić gdzieś.
    Jeśli mi zagwarantujesz,że Twoje obliczenia będą adekwatne do zużycia to daje Ci kontrakt na ok.50 domów,którzy to inwestorzy wejdą w kable.
    Daj mi to na piśmie,jak mi nie dasz to Twoje obliczenia warte są papieru toaletowego zużytego przy obecności w WC,także może zacznij stopować swoje wypowiedzi.

  14. #25294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla mnie naturalną koleją rzeczy jest,że skoro uzewnętrzniam się na forum,pokazuje jak i z czego buduje w postaci dziennika budowy i zdjęć z etapów budowy to po budowie pokazuje zdjęcia jaki efekty osiągnąłem budując tak i tak.
    Nie ważne dla mnie byłoby moje własne ego,że nie wyszło tak jak chciałem,dziennik budowy jest nie dla mnie,bo ja zdjęcia swoje mam.
    Ale jak ktoś po budowie cwaniaczy i ma coś do ukrycia nie jest to fajne.
    Ja przedstawiam zużycie jakie jest,mimo,że większe,dla niektórych niż się spodziewali ale faktyczne,bez źdźbła wstydu czy przekłamania.
    Od tego jest forum a nie od wprowadzania innych w błędne przekonania.
    W sprawie Konrada wypowiadałem sie wielokrotnie podając przyczyny róznicy i albo ich nie czytałes, albo nie zrozumiałes albo co najbardziej prawdopodobne uwazasz ze to ja oszukuje i kłamie. Jezeli tak to witaj w szacownym gronie TB i sunrise, obawiam sie jednak ze w oczach czytelników tego forum jestes juz dawno w tym gronie. Mozesz byc jednak pewny ze w tym i następnych sezonach grzewczych te wyniki zblizą sie maksymalnie do obliczonych.

  15. #25295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już Ci pisałem,że swoje obliczenia możesz sobie wsadzić gdzieś.
    Jeśli mi zagwarantujesz,że Twoje obliczenia będą adekwatne do zużycia to daje Ci kontrakt na ok.50 domów,którzy to inwestorzy wejdą w kable.
    Daj mi to na piśmie,jak mi nie dasz to Twoje obliczenia warte są papieru toaletowego zużytego przy obecności w WC,także może zacznij stopować swoje wypowiedzi.
    Twoj kontrakt mnie nie obchodzi, na pismie mogę potwierdzic ale nie tobie, chyba ze jestes deweloperem i budujesz 50 domów. Bedziesz stroną w kontrakcie to podpiszę i wcale sie tego nie obawiam. A moje obliczenia potwierdzone są przez wielu uzytkowników tego forum (wiem ze oni wszyscy kłamią ale coz na to poradze, przeciez na forum jest tylko jeden sprawiedliwy i uczciwy)
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 15-12-2013 o 01:28

  16. #25296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Plecież bzdury do kwadratu,żadnemu inwestorowi nie podpisałeś i nie podpiszesz gwarancji zużycia energii wg swoich obliczeń.
    A czemu nie podpiszesz ?
    Bo Twoje obliczenia są g... warte i można sobie nimi tyłek tylko wytrzeć
    Dla twojej informacji jestem ubezpieczony obowiazkowo i nie boje sie odpowiedzialnosci, a inwestorom mogę sie podpisac pod warunkiem wykonania prac izolacyjnych dokładnie i starannie, zgodnie ze sztuką. Gdy inwestor przedstawi takie oswiadczenie i ja sie podpiszę.
    Twoje zdanie na na temat moich obliczen pozostaw sobie, gdyz publicznie jego prentowanie swiadczy tylko o twojej kulturze a raczej jej braku.

  17. #25297
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dla twojej informacji jestem ubezpieczony obowiazkowo i nie boje sie odpowiedzialnosci,
    Czy wszystkim inwestorom wklejasz ten tekst do umowy czy robisz obliczenia tylko na gębę ?
    Czy R&K korzystał z Twojego ubezpieczenia ?
    Bo na jego miejscu od razu bym to zrobił bo jego zużycie ma się nijak do Twoich obliczeń.

    Przy okazji proponuję spisać z asoltem umowę pisemną,jakby co to ubezpieczenie zapłaci za większe zużycie niż te z obliczeń

  18. #25298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    idziemy arturo spać

    asolt bedzie warował przy włączonym kompie do jutra, żeby tylko się nie wydało...

    przerabiałam to jakiś czas temu i było podobnie - chyba nawet nie spał, bo w pracy patrzę, a tam od 7 rano się uaktywnił, czego wcześniej nie było
    Tak własnie to jest, gdy zaczynam dyskusję z Tobą w ogole nie kłade sie spac, waruje przy komputerze czekając na Twój pierwszy poranny wpis.
    I dzisiaj bedzie to samo, tak bardzo boje sie zeby sie nie wydało, zaczynam myslec o samobójstwie, nachodzą mnie czarne mysli, nie wiem czy sie z tego podniosę.

  19. #25299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    C
    Czy R&K korzystał z Twojego ubezpieczenia ?
    Bo na jego miejscu od razu bym to zrobił bo jego zużycie ma się nijak do Twoich obliczeń.
    A miał taką potrzebę?

  20. #25300
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przy okazji proponuję spisać z asoltem umowę pisemną,jakby co to ubezpieczenie zapłaci za większe zużycie niż te z obliczeń
    Wogólę to proponuję dodać klauzulę "w przypadku gdy...",bo asolt to cfany gość i prawdopodobnie takiej formuły w umowie nie ma.
    Jakby zużycie było większe niż z obliczeń asolta to od razu rzucać o odszkodowanie do ubezpieczyciela.

Strona 1265 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony