dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1500 z 2205
Pokaż wyniki od 29.981 do 30.000 z 44087
  1. #29981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    jaka zajadłość? złosliwość? masz jakies kompleksy czy jak? przecież rozmawiamy o ogrzewaniu.

    TB pisze, że w domu izolowanym możesz liczyć do konca świata, tylko wynik nie rzutuje na cokolwiek, bo ogrzejesz ten dom za grosze czymkolwiek.

    Przecież to jasne, ze pakowanie w taki dom PocoCito to bezsens? Jak masz indukcję, to przysłuchaj się, jak ona działa na 1/10 mocy a jak na full... Tak działają kable.

    takie cos w przypadku pompy a la pyxis, czyli bez invertera, to zwyczajna głupota - zwykłe, siermiężne on - off

    o niesterowalności temperaturowej poszczególnych pomieszczeń nawet nie piszę.

    Twoje liczenie w przypadku domów naprawdę izolowanych to praca zacna, ale raczej nikomu niepotrzebna - w realu wykonuje ją za Ciebie termostat w każdym z pomieszczeń. O tym pisze TB - ustawiasz 23stC i nie dotykasz - jak u Jaśka. A czy tam jest 10kW czy 0,5kW kabli, to nie ma żadnego znaczenia, o ile rozumiesz przed ich doborem sens II taryfy ( a nie jak arturo, ktory zaczał od dupy strony, czyli G11)
    Tak oczywiscie 5 kW kabli kosztuje tyle samo co 15 kW (ale przy 15 kW są rzekomo wieksze oszczednosci)
    Oczywiscie ze nie rozumiem sensu II taryfy pracując w Tauronie przez 25 lat w zakresie taryf i gospodarki licznikowej, ten sens znasz tylko Ty i przywódca sekty czyli TB, wszyscy inni to półgłówki mające problem z rozumieniem najprostszych rzeczy.
    Po co wspominasz o pompie Pyxisa, przeciez sa pompy gruntowe inwertorowe, które mozna wykorzystac przy sterowaniu pomieszczeniowym temperatury.
    Widziałas taka regulacje przy podłogówce wodnej? zapewne nie, ja widziałem bo je projektuje i wykonuje i sprawdzam poprawnosc działania.
    To co pisze TB jest dla ciebie prawdziwe i niepodwazalne, dla mnie nieistotne i mało wartosciowe, podpieranie sie akurat jego wypowiedziami w dyskusji nic nie daje.

  2. #29982
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    jaka zajadłość? złosliwość? masz jakies kompleksy czy jak? przecież rozmawiamy o ogrzewaniu.

    TB pisze, że w domu izolowanym możesz liczyć do konca świata, tylko wynik nie rzutuje na cokolwiek, bo ogrzejesz ten dom za grosze czymkolwiek.

    Przecież to jasne, ze pakowanie w taki dom PocoCito to bezsens? Jak masz indukcję, to przysłuchaj się, jak ona działa na 1/10 mocy a jak na full... Tak działają kable.

    takie cos w przypadku pompy a la pyxis, czyli bez invertera, to zwyczajna głupota - zwykłe, siermiężne on - off

    O tym pisze TB - ustawiasz 23stC i nie dotykasz - jak u Jaśka. A czy tam jest 10kW kabli czy 0,5kW splita, to nie ma żadnego znaczenia, o ile rozumiesz przed ich doborem sens II taryfy ( a nie jak arturo, ktory zaczał od dupy strony, czyli G11)
    A jak można nazwać mój dom z zużyciem energii na ogrzewanie 15kWh/m2/rok ?
    Izolowany czy nie izolowany ?
    Ustawiam raz 22,5st.C i nic nie dotykam i żadna taryfa G12 mnie nie interesuje.

  3. #29983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Co znaczy "liczy domy" ?
    Pan się gubi i gmatwa.
    Dom izolowany to z definicji, dom bez kotłowni. Po co więc liczyć kotłownie bez centralnego - czyli nie potrzeba zapotrzebowania ?? A 30kWh/m2 to zużycie a nie zapotrzebowanie.
    Rozróżnia Pan te sprawy?
    Nie, nie rozrózniam przeciez jestem nieukiem, z zapotrzebowania wynika zuzycie po uzwglednieniu sprawnosci systemu grzewczego. Proszę przyswoic sobie oznaczenia Eu, Ek, Ep.i potem pytac czy ja rozrózniam. Ale to jest widac wiedza tajemna dostępna tylko Panu, inni mogą tylko czytac Pana wypowiedzi z wypiekami na twarzy i nie mogą wyjsc z podziwu nad panskim geniuszem.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 06-06-2014 o 13:19

  4. #29984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viksten Zobacz post
    Tylko ze Szanowny pan TB nawet do domu pasywnego chce zainstalowac kable 100W/m2 i PC P/P.
    Moze kolega nie doczytal w innych watkach.

    Chce, bo to przynosi oszczednosci dla inwestora(???) i wiekszy obrót dla instalatora

  5. #29985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak oczywiscie 5 kW kabli kosztuje tyle samo co 15 kW (ale przy 15 kW są rzekomo wieksze oszczednosci)
    Akurat przykład TB:

    zagotuj czajnik wody grzałką 5W - nie uda się nawet przez 100h - bo moc jest za mała - ale zuzyłeś 5kWh
    ale grzałka 5kW x 1h wygotuje wodę w parenaście/paredziesiąt sekund...

    rozumiesz tę subtelną różnicę?


    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Po co wspominasz o pompie Pyxisa, przeciez sa pompy gruntowe inwertorowe, które mozna wykorzystac przy sterowaniu pomieszczeniowym temperatury.
    za 17k pln na gotowo zapewne? no proszę Cię...

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Widziałas taka regulacje przy podłogówce wodnej? zapewne nie, ja widziałem bo je projektuje i wykonuje i sprawdzam poprawnosc działania.
    To co pisze TB jest dla ciebie prawdziwe i niepodwazalne, dla mnie nieistotne i mało wartosciowe, podpieranie sie akurat jego wypowiedziami w dyskusji nic nie daje.
    wiem, co pisze TB, mam kable w domu, bo nie jestem zwolenniczką komplikowania rzeczy prostych.
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  6. #29986
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viksten Zobacz post
    A jak to dziala w letnie dni gdy 30*C za oknem? Tez 23*C w domu? Dzieki tym kablom?
    zamieniasz L z N i chłodzą.
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  7. #29987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viksten Zobacz post
    A jak to dziala w letnie dni gdy 30*C za oknem? Tez 23*C w domu? Dzieki tym kablom?
    Nie, wtedy musisz dołozyc pompę P-P w celu chłodzenia w lecie, w zimie dla obnizenia rachunków, aby te rachunki były jeszcze mniejsze to w przypadku duzego zuzycia cwu
    dokładasz kolejną pompę P-W ale tylko z COP sredniorocznym COP=3, która nie jest tania. Daikin Altherma LT wg badan niemieckich (przez ciepłowników??) ma ten COP=2,7. Tym sposobem mamy 15 kW kabli oraz dwie pompy, wszystko razem jest "tanie" i nieskomplikowane.

  8. #29988
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jak można nazwać mój dom z zużyciem energii na ogrzewanie 15kWh/m2/rok ?
    Izolowany czy nie izolowany ?
    Ustawiam raz 22,5st.C i nic nie dotykam i żadna taryfa G12 mnie nie interesuje.
    był tutaj kiedyś - i pewnie duchem nadal jest obecny niejaki mr HenoK, który analogicznie, jak Ty z zapotrzebowania na CO +CWUok 60kWh/m2 po zainstalowaniu PocoCito zszedł do poziomu 20kWh/m2 na rok i odtrąbił sukces.

    jak Cetera zainstaluje PocoCito, to zejdzie na 10kWh/m2/rok (4500kWh/COP=3=1500kWh na 150m2)
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 06-06-2014 o 13:33
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  9. #29989
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    zamieniasz L z N i chłodzą.
    A gdzie wsadzić zero ?

  10. #29990
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie, wtedy musisz dołozyc pompę P-P w celu chłodzenia w lecie, w zimie dla obnizenia rachunków, aby te rachunki były jeszcze mniejsze to w przypadku duzego zuzycia cwu
    dokładasz kolejną pompę P-W ale tylko z COP sredniorocznym COP=3, która nie jest tania. Daikin Altherma LT wg badan niemieckich (przez ciepłowników??) ma ten COP=2,7. Tym sposobem mamy 15 kW kabli oraz dwie pompy, wszystko razem jest "tanie" i nieskomplikowane.
    albo zakładasz PC + klimakonwektory a kable ustawiasz na komfortowe 23stC w posadzce, by nie było odczucia chłodu.

    za proste, by ogarnąć - czy celowo pomijasz takie rozwiązanie? ortodoksi jak malux odłaczyliby kable w rozdzielni a termostaty sprzedali...
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  11. #29991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    A gdzie wsadzić zero ?
    do szafy.
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  12. #29992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    Akurat przykład TB:

    zagotuj czajnik wody grzałką 5W - nie uda się nawet przez 100h - bo moc jest za mała - ale zuzyłeś 5kWh
    ale grzałka 5kW x 1h wygotuje wodę w parenaście/paredziesiąt sekund...

    rozumiesz tę subtelną różnicę?




    za 17k pln na gotowo zapewne? no proszę Cię...



    wiem, co pisze TB, mam kable w domu, bo nie jestem zwolenniczką komplikowania rzeczy prostych.
    Producent kabli Devi i jak i Elektra zalecają przewymiarowanie mocy kabli zainstalowanych w danym pomieszczeniu o ok 30-40% w stosunku do strat dla temperatury obliczeniowej. Potwierdził mi to rzecznik Elektry z którym rozmawiałem. Takie są zalecenia projektowe i do nich sie stosuję. Oficjalnie ci producenci nie popieraja przewymiarowania o kilkaset % ale zapewne nie są temu przeciwni. Porównanie z czajnikiem jest w stylu eksperymentów TB w rodzaju stania z gołą d..pą na mrozie na styropianie, po prostu przejaskrawione i zmanipulowane. Taka to jest ta subtelna róznica.
    Nie twierdzę ze są pompy G-W inwerter na gotowo za 17 kpln.

  13. #29993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    albo zakładasz PC + klimakonwektory a kable ustawiasz na komfortowe 23stC w posadzce, by nie było odczucia chłodu.

    za proste, by ogarnąć - czy celowo pomijasz takie rozwiązanie?
    To sie nie da, TB jest temu przeciwny, nie uzyskamy COP= 4 dla -30 oC, nie wytłumaczył Tobie tego twój guru?

  14. #29994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    przyznaj, że inny jest koszt przewymiarowania kabli - 30% z 5kpln a inny z PocoCito - 30% z nastu tysięcy;

    i najważniejsze - kablom przewymiarowanie jest wszystko jedno a PocoCito morduje się cyklami start-stop...
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  15. #29995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To sie nie da, TB jest temu przeciwny, nie uzyskamy COP= 4 dla -30 oC, nie wytłumaczył Tobie tego twój guru?
    własnie TB o tym pisał! nie czytasz ze zrozumieniem!
    a COP przy -30 wszędzie jest 1! nawet u Pyxisa, ktory pewnie zadymia kominkiem, bo PocoCito nie wydala...
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  16. #29996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Heheh.... czyli kabli dajemy duuuuuzo w podloge, ale pompy juz nie przewymiarowujemy, tylko koniecznie inverter trzeba.
    Te brednie sie kupy nie trzymaja. Anie logika ani ekonomia przez to nie przemawia. Klasyczne awracanie doopska a Ty z tym jeszcze polemizujesz asolt. Podziwiam.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  17. #29997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    przyznaj, że inny jest koszt przewymiarowania kabli - 30% z 5kpln a inny z PocoCito - 30% z nastu tysięcy;

    i najważniejsze - kablom przewymiarowanie jest wszystko jedno a PocoCito morduje się cyklami start-stop...
    I dalej nie rozumiesz, ale chcesz mnie pouczac, przewymiarowanie kabli o 30-40 % to standartowa praktyka i taki jest koszt faktyczny kabli, przewymiarowanie o 300-400% to jest praktyka TB rzekomo w interesie inwestora a własciwie to w swoim interesie. Dlatego tez trzeba przeliczać przewymiarowanie kabli o te 300-400% a przewymiarowanie mocy pompy o 30 %, trzeba jednak zaznaczyc (jesli sie nie jest manipulatorem) ze wzrost kosztów przewymiarowanej pompy jest nieliniowy, kabli jak najbardziej liniowy. Co do start-stop jezeli producent daje gwarancie na okresloną iliosc tych załaczen to chyba nie ma wielkiego problemu.

  18. #29998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hippek Zobacz post
    własnie TB o tym pisał! nie czytasz ze zrozumieniem!
    a COP przy -30 wszędzie jest 1! nawet u Pyxisa, ktory pewnie zadymia kominkiem, bo PocoCito nie wydala...
    Nie jest wszedzie nie pisz głupot, u TB jest 4, czytaj dokładnie swojego mistrza, to wstyd nie znac jego ideii.

  19. #29999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Heheh.... czyli kabli dajemy duuuuuzo w podloge, ale pompy juz nie przewymiarowujemy, tylko koniecznie inverter trzeba.
    Te brednie sie kupy nie trzymaja. Anie logika ani ekonomia przez to nie przemawia. Klasyczne awracanie doopska a Ty z tym jeszcze polemizujesz asolt. Podziwiam.
    Juz sam TB ma zdolnośc rozp...nia kazdego wątku, gdy połaczył siły z swoimi wyznawcami to chyba nawet forum elektrody byłoby zagrozone

  20. #30000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jest wszedzie nie pisz głupot, u TB jest 4, czytaj dokładnie swojego mistrza, to wstyd nie znac jego ideii.
    COP = 4 to ma Pyxis jako jedyny na fm.
    nie chce mi sie szukac teraz...
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

Strona 1500 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony