dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 2205
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 44087
  1. #3481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    kol. Adolf odpowiedz na pytanie jakie zadałem wcześniej, chwalisz sie że ty dr jesteś więc pytam jaki? Jakich nauk? jaka uczelnia?
    Marcinie, to nie jest zaden doktor tylko jakis oszolom. Doktora to on moze kiedys widzial. Przeciez facet pisze takie glupoty ze sie tego nie da czytac.
    Nie wiem jaki jest cel jego tu dzialalnosci, ale chyba RAFI@RAFI ma racje, zeby trolla nie karmic. Bo to albo troll, albo bardzo chory czlowiek jest.

    Przyklad. max 2,7 KWh (bo to ma chyba doktorek na mysli) z 1m3 gazu. Przy cenie gazu powiedzmy 1.65PLN to daje 0,61 PLN za kWh ciepla. Drozej niz prad w calodobowej taryfie.

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 16-06-2011 o 08:24

  2. #3482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przyklad. max 2,7 KWh (bo to ma chyba doktorek na mysli) z 1m3 gazu. Przy cenie gazu powiedzmy 1.65PLN to daje 0,61 PLN za kWh ciepla. Drozej niz prad w calodobowej taryfie.
    może mówimy o zupełnie innym gazie, zgodnie z PN 1m3 GZ50 ma wartość opałową 35892kJ/m3, co jest równe 9,97kWh/m3, jeśli ktoś uważa że jest inaczej to kontrolerzy jakości gazu mają obowiązek to udowodnić - wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Jest to wartość brutto, która dopiero pomnożona przez odpowiedni współczynnik sprawności kotła czy całego układu grzewczego pokaże rzeczywiste zapotrzebowanie netto domu. Jeśli ktoś uważa, że taki gaz dostarcza mu netto ok 1/4 swojej wartości opałowej, to może mieć "wyjątkowo" mało sprawny system grzewczy, ale wtedy praktycznie zużycie tego nośnika energii jest 3-4 razy wyższe niż w systemach o standardowej wysokiej sprawności - może "doktorzy" tak mają. Osobiście nie widzę różnicy w 1kWh ciepła dostarczonego przez energię elektryczną, czy też przez inny nośnik, czy to będzie węgiel, drewno, gaz itd. Ktoś te wartości wyliczył, w doświadczeniach udowodnił i tego trzeba się trzymać. dr AN będzie trolem dopóki nie udowodni swojej teorii, może coś mocno przedawkował i jest w transie.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  3. #3483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adolf Nowak

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-143
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    może mówimy o zupełnie innym gazie, zgodnie z PN 1m3 GZ50 ma wartość opałową 35892kJ/m3, co jest równe 9,97kWh/m3, jeśli ktoś uważa że jest inaczej to kontrolerzy jakości gazu mają obowiązek to udowodnić - wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Jest to wartość brutto, która dopiero pomnożona przez odpowiedni współczynnik sprawności kotła czy całego układu grzewczego pokaże rzeczywiste zapotrzebowanie netto domu. Jeśli ktoś uważa, że taki gaz dostarcza mu netto ok 1/4 swojej wartości opałowej, to może mieć "wyjątkowo" mało sprawny system grzewczy, ale wtedy praktycznie zużycie tego nośnika energii jest 3-4 razy wyższe niż w systemach o standardowej wysokiej sprawności - może "doktorzy" tak mają. Osobiście nie widzę różnicy w 1kWh ciepła dostarczonego przez energię elektryczną, czy też przez inny nośnik, czy to będzie węgiel, drewno, gaz itd. Ktoś te wartości wyliczył, w doświadczeniach udowodnił i tego trzeba się trzymać. dr AN będzie trolem dopóki nie udowodni swojej teorii, może coś mocno przedawkował i jest w transie.
    Wystarczy że poda Pan ile zużył gazu na swoje 130m2 w XII i I. Powinny to być zbliżone wartości. Jeśli nie były robione odczyty liczników,można na wyczucie +-15%. I wszystko się wyjaśni. Ja sądzę że ok 350m/mc.
    Dlaczego nikogo nie interesuje bezpłatna energia? A komu to potrzebne! facebook.com/nsppp

  4. #3484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    użytkownik Adolf Nowak został zbanowany, proszę o nie odpowiadanie na jego posty, bo tylko zaśmiecają wątek.

  5. #3485
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paviko

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Daleki sąsiad nie zgodził się na poprowadzenie gazu w linii swojej działki i tym samym pozbawił kilka domów "taniego" surowca.

    Myślę o ogrzewaniu elektrycznym podłogowych z akumulacja. Mam płytę fundamentową - 20 cm styro od gruntu, 20 cm betonu. W wyniku błędu muszę jeszcze podnieść podłoże o 14 cm aby wyrównać do progów i stopni schodów. Teraz pytanie, czy lepiej przygotować nową powierzchnie akumulacyjną (z dylatacją, bo płyta jej nie ma) dając nad płytę fundamentową cienką warstwę styropianu i kable grzewcze w 10 cm kolejnej wylewki, czy może stworzyć ponad 30 cm warstwę akumulacyjną (bez dodatkowego styropianu, czyli płyta + nowa wylewka)?
    Powierzchnia to około 100 m2.

  6. #3486
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ten "tani surowiec" wcale nie jest tani

  7. #3487

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ten "tani surowiec" wcale nie jest tani
    Tańszy od prądu jak by nie liczyć.
    Oczywiście są też "niewolnicy" drugiej taryfy którzy za nic na świecie na gaz by się nie zdecydowali. Czyżby uzależnienie?

  8. #3488
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Proszę o nie zaczynanie bezsensownych pogawędek w stylu "Co jest tańsze" potem ludzie czytają 100 stron forum na których jest 5 stron przydatnych informacji

  9. #3489

    Domyślnie

    Ejże B ... RR przyganiał kocioł garnkowi ... pianka o którą pytałeś ma jeszcze mniejszy związek z ogrzewaniem elektrycznym niż gaz który w końcu też jest źródłem energii.

  10. #3490
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Jak już pisałem pasuje z bezsensownymi odpowiedziami AMEN

  11. #3491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No wiec ja mam zamiar grzać prądem Wszystko ma byc robione na kablach/matach grzejnych elektry. Ale to sobie z mojego blogu doczytać.

    Natomiast ostatnio zakupiłem ogrzewacz przepływowy, fakt jeszcze nie zainstalowany. Ale z ciekawostek, mam możliwość zmiany mocy miedzy 18/21/24kw. Robi sie to przekładając zworkę. Konkretnie chce go wykorzystać do prysznica, a dokładniej to dwie sztuki tych ogrzewaczy zakupiłem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #3492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ile kosztowały?
    Kiedyś miałem taki 21kW Siemensa i miałem problemy z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody pod prysznicem. Obyś nie miał podobnie.

  13. #3493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dałem za sztukę 1290zł. Konkretnie mto model STIEBEL ELTRON DEL SLi electronic LCD. No ale teraz mu cena lekko podskoczyła ja kupowałem na allegro jakieś 2 miesiące temu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #3494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Drogie draństwo

  15. #3495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zależało mi na modulowanej mocy i wyświetlaczu. Dla tego taka cena. Choć siemens sa ponad 1800 bo brat chciał kupić.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #3496
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ile kosztowały?
    Kiedyś miałem taki 21kW Siemensa i miałem problemy z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody pod prysznicem. Obyś nie miał podobnie.
    Baterie termostatyczne rozwiązuja problem.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  17. #3497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niby tak, ale to następny element w układzie który może paść. Dla tego wole dopłacić do podgrzewacza.

    Widzę z podpisu że odizolowałeś garaż, lecę zerknąć jak ci poszło
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #3498
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    Baterie termostatyczne rozwiązuja problem.
    Baterie termostatyczne nie działaja z przeplywowymi ogrzewaczami wody... głupieją...
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  19. #3499
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tu sie nie zgodzę, mam taki układ: piec dwu funkcyjny i panel prysznicowy z termostatem. System działa.

    Co nie zmienia faktu ze chciałbym przepływowy elektryczny z regulacją.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #3500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    witam, w czym podgrzewacz przepływowy jest lepszy od bojlera?

Strona 175 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony