dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1764 z 2205
Pokaż wyniki od 35.261 do 35.280 z 44087
  1. #35261
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    tylko jednostronnie zasilane kupuj.. tylko musisz mieć dobrane moce bo ich nie można skracac

    ale tak naprawdę czym one się różnią bo w necie nie mogę żadnych info uzyskac.
    Kolejna sprawa czy kable rozmieszczaliście równomiernie na całej powierzchni bezwzgledu na to czy będzie jakiś mebel według producentów w miejscu szafy bez nóżek nie należy kłaść kabli ale nie wiem jak to wygląda gdy kable są jako akumulacja. Ja generalnie chcę kłaść 60W na 1 m2 a w miejscu jakiś mebli typu komoda szafki kuchenne dać 30W na m2 - w ten sposób będzie dobrze to rozwiązane ?
    Jest jakiś patent aby wszystko wysterować z jednego miejsca na jednym zbiorczym sterowniku do którego sa podłączone termostaty w moim przypadku z 8 pomieszczeń. Chodi o to aby wyeliminować, że w momencie wyjazdu na kilka dni, nie biegać po 8 termostatach tylko zroić to na jednym i obniżyć temp do np. 8 stopni

  2. #35262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    hmm.. moesz napisać jak liczyłeś to zapotrzebowanie.. pytam z ciekawości bo u mnie wyszło tak jak powyzej napisałem, mam płytę fundamentową i 20cm styroduru, silkę 24cm i 20cm styro 0.031, okna 3 szyby w ocieplenie wyciągnięte, od góry aktualnie 40cm wełny.. i wyliczone mam ponad dwa razy tyle.. a wszędzie piszą że powyżej pewnej granicy zwiększanie grubości ocieplenia praktycznie nic nie daje..
    masz DB albo na innym forum..?
    Przepraszam za OFF.... _artur_ właśnie jak jest z tymi oknami w warstwie ocieplenia, Horher też ma na MOWO.....też będę miał V90+, za MOWO chcą dopłaty 5000PLN....jest sens dopłacać, jakie są plusy i jakiem minusy oprócz ceny?

  3. #35263

    Domyślnie

    Powiadacie że u Was już po zimie ? hmmmmm szczęściarze ..... ja wciąż grzeje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyndzielnia_05-04-2015.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	311796  
    parterówka GL 332 / GL 371 obecnie parter 121m2 z garażem + możliwość adaptacji poddasza (kolejne 98m2)
    ściana 25+15 styro 0.04 pióro wpust, okna MS-termo 3-szyby, podłoga 2x5 styro
    strop 15 wełna, dach 30 wełna, wentylacja narazie niestety grawitacja
    CO kable 12 kW na powierzchni 98m2 cdn......

  4. #35264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    hmm.. moesz napisać jak liczyłeś to zapotrzebowanie.. pytam z ciekawości bo u mnie wyszło tak jak powyzej napisałem, mam płytę fundamentową i 20cm styroduru, silkę 24cm i 20cm styro 0.031, okna 3 szyby w ocieplenie wyciągnięte, od góry aktualnie 40cm wełny.. i wyliczone mam ponad dwa razy tyle.. a wszędzie piszą że powyżej pewnej granicy zwiększanie grubości ocieplenia praktycznie nic nie daje..
    masz DB albo na innym forum..?
    Liczyłem w Purmo OZC 5.0. Na zapotrzebowanie na ciepło duże znaczenie mają przeszklenia i ustawienie względem stron świata. Ja od północy nie mam okien, natomiast od południa i zachodu duże przeszklenia. Do obliczeń U podłogi nie brałem podbudowy, tylko styrodur i beton (bez wykończenia podłogi). Myślę, że to nie ma sensu, ponieważ podbudowa pod styrodurem nie będzie pewnie całkiem sucha.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  5. #35265
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ale tak naprawdę czym one się różnią bo w necie nie mogę żadnych info uzyskac.
    Kolejna sprawa czy kable rozmieszczaliście równomiernie na całej powierzchni bezwzgledu na to czy będzie jakiś mebel według producentów w miejscu szafy bez nóżek nie należy kłaść kabli ale nie wiem jak to wygląda gdy kable są jako akumulacja. Ja generalnie chcę kłaść 60W na 1 m2 a w miejscu jakiś mebli typu komoda szafki kuchenne dać 30W na m2 - w ten sposób będzie dobrze to rozwiązane ?
    Jest jakiś patent aby wszystko wysterować z jednego miejsca na jednym zbiorczym sterowniku do którego sa podłączone termostaty w moim przypadku z 8 pomieszczeń. Chodi o to aby wyeliminować, że w momencie wyjazdu na kilka dni, nie biegać po 8 termostatach tylko zroić to na jednym i obniżyć temp do np. 8 stopni
    60W/m2 ? Nie za cieniutko jak na główne ogrzewanie ?
    To prawda że nie należy kłaść kabli tam gdzie są meble bez nóżek tudzież pralka, WC a i puszysty dywan nie pomoże w rozchodzeniu się ciepła.
    Jest patent na sterowanie w jednym miejscu. Ja takowe będę miał ale szczegółów Ci nie podam "gdyż ponieważ" zna je instalator, który będzie montował całość ogrzewania kablami. Wiem tylko jak to się zwie, jak chcesz to prześlę ci ogólny opis na priva.

  6. #35266
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Przepraszam za OFF.... _artur_ właśnie jak jest z tymi oknami w warstwie ocieplenia, Horher też ma na MOWO.....też będę miał V90+, za MOWO chcą dopłaty 5000PLN....jest sens dopłacać, jakie są plusy i jakiem minusy oprócz ceny?
    5000 różnicy w stosunku do czego? Mi jedna znana firma z Wrocławia zrobiła wycenę, i za MOWO policzyli 12000, a za konsole JB-D 9000. Nie skorzystałem z ich oferty, ponieważ znalazłem inną firmę, która nigdy nie montowała MOWO i ustaliliśmy, że zrobią mi to w koszcie materiału, a w zamian będą mogli pochwalić się na swojej stronie, że mają już doświadczenie . Suma sumarum jestem bardzo zadowolony z tego systemu, przede wszystkim dużo łatwiej zapewnić szczelność przy MOWO niż konsolach JB-D. I trudno coś spieprzyć przy montażu.

    5000 zł kosztuje ekspres do kawy, który można kupić później. Okien już nie poprawisz.
    Ostatnio edytowane przez Horher ; 06-04-2015 o 13:15
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  7. #35267
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    5000 różnicy w stosunku do czego? Mi jedna znana firma z Wrocławia zrobiła wycenę, i za MOWO policzyli 12000, a za konsole JB-D 9000. Nie skorzystałem z ich oferty, ponieważ znalazłem inną firmę, która nigdy nie montowała MOWO i ustaliliśmy, że zrobią mi to w koszcie materiału, a w zamian będą mogli pochwalić się na swojej stronie, że mają już doświadczenie . Suma sumarum jestem bardzo zadowolony z tego systemu, przede wszystkim dużo łatwiej zapewnić szczelność przy MOWO niż konsolach JB-D. I trudno coś spieprzyć przy montażu.

    5000 zł kosztuje ekspres do kawy, który można kupić później. Okien już nie poprawisz.
    Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  8. #35268
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    60W/m2 ? Nie za cieniutko jak na główne ogrzewanie ?
    To prawda że nie należy kłaść kabli tam gdzie są meble bez nóżek tudzież pralka, WC a i puszysty dywan nie pomoże w rozchodzeniu się ciepła.
    Jest patent na sterowanie w jednym miejscu. Ja takowe będę miał ale szczegółów Ci nie podam "gdyż ponieważ" zna je instalator, który będzie montował całość ogrzewania kablami. Wiem tylko jak to się zwie, jak chcesz to prześlę ci ogólny opis na priva.
    Powiem tylko ... no to jestem zainteresowany tym opisem
    wiadomo ze WC to bez kabli ale np. szafki kuchenne to też zupełnie bez ogrzewania ? Bo ja chcę tam włożyć z 30 W na 1 m2 aby nie było sytuacji ze "płyta grzewcza" jest tylko w 3/4 grzana a 1/4 pobiera ciepło i wychładza..

  9. #35269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście.
    Być może, ostatnio robię trochę baboli w postach. Możesz wskazać mój błąd?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  10. #35270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja juz zgłupiałem, przeważnie piszą że przy akumulacji to kable należy wybierać 150w na m2, czy jak w takim salonie 27m2 dam kable 3kW to wystarczy?, dom wydaje sie że będzie dobrze zaizolowany, sciany solbet24 + styro grafit 20cm, podloga 20cm styro, okna 3 szybowe, wsp. 0, 7-0, 8.

  11. #35271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Twoja puenta wskazuje na to, że montaż okien to bardzo ważna sprawa. A powierzasz ten montaż nowicjuszom. To jakby się wyklucza.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  12. #35272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Okna monotowała firma w której te okna kupiłem, zwykły , ontaż na piankę

  13. #35273
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Powiem tylko ... no to jestem zainteresowany tym opisem
    wiadomo ze WC to bez kabli ale np. szafki kuchenne to też zupełnie bez ogrzewania ? Bo ja chcę tam włożyć z 30 W na 1 m2 aby nie było sytuacji ze "płyta grzewcza" jest tylko w 3/4 grzana a 1/4 pobiera ciepło i wychładza..
    To może dać właśnie porządany efekt. Jeżeli będziesz ogrzewał mniejszą powierzchnią to podłoga będzie grzana do wyższych temperatur a to z kolei może dać porządany efekt ciepłej podłogi

  14. #35274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Okna monotowała firma w której te okna kupiłem, zwykły , ontaż na piankę
    To do Henhor
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  15. #35275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Twoja puenta wskazuje na to, że montaż okien to bardzo ważna sprawa. A powierzasz ten montaż nowicjuszom. To jakby się wyklucza.
    Nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie wiem czy wiesz jak wygląda montaż MOWO, ale razem z pakietem materiałów na ileś tam mb, dostajesz faceta od spraw technicznych, który jest przez cały czas montażu na budowie, patrzy na ręce ekipie montującej, służy pomocą techniczną i udziela wskazówek. To Illbruck udziela gwarancji na montaż, a nie ekipa montująca, więc ten facet jest tam po to, żeby wszystko odbyło się na tip top. To dlatego napisałem, że trudno coś spieprzyć przy montażu, tym bardziej, że sama technologia nie pozostawia wielu miejsc do popełnienia błędów w odróżnieniu od konsol JD-B.

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    To do Henhor
    Ale nie ma tu takiego...
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  16. #35276
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    To ja juz zgłupiałem, przeważnie piszą że przy akumulacji to kable należy wybierać 150w na m2, czy jak w takim salonie 27m2 dam kable 3kW to wystarczy?, dom wydaje sie że będzie dobrze zaizolowany, sciany solbet24 + styro grafit 20cm, podloga 20cm styro, okna 3 szybowe, wsp. 0, 7-0, 8.

    ale gdzie piszą ??? w marketingowych broszurkach sprzedawców ? Z tego co znalazłem to Jasiek ma 66W na 1m2, a Artur 73 W na m2.

  17. #35277
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie wiem czy wiesz jak wygląda montaż MOWO, ale razem z pakietem materiałów na ileś tam mb, dostajesz faceta od spraw technicznych, który jest przez cały czas montażu na budowie, patrzy na ręce ekipie montującej, służy pomocą techniczną i udziela wskazówek. To Illbruck udziela gwarancji na montaż, a nie ekipa montująca, więc ten facet jest tam po to, żeby wszystko odbyło się na tip top. To dlatego napisałem, że trudno coś spieprzyć przy montażu, tym bardziej, że sama technologia nie pozostawia wielu miejsc do popełnienia błędów w odróżnieniu od konsol JD-B.



    Ale nie ma tu takiego...
    Czyli na mowo każdy zamontuje dobrze
    Sorki za Nicka.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  18. #35278
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Przepraszam za OFF.... _artur_ właśnie jak jest z tymi oknami w warstwie ocieplenia, Horher też ma na MOWO.....też będę miał V90+, za MOWO chcą dopłaty 5000PLN....jest sens dopłacać, jakie są plusy i jakiem minusy oprócz ceny?
    ja nigdzie nie pisalem że mam na movo czy choćby jbd.. nie stać mnie bo wydałem te 5000 na expres do kawy
    okna mam wysuniete w warstwę ocieplenia tyle ile się dało - około 3 cm.. a to co wysunięte obrobiłem styrodurem.. szczegóły i termowizja u mnie w db.. teraz zrobiłbym chyba lekko inaczej.. - kupiłbym styrodur 8cm xps500, przeciął płyty na pół, przykleiłbym całość tych płyt na piankę dookoła okien(może dla pewności zakołkował) i w tym okna zamontował. podejrzewam że nie do ruszenia..
    plusy - u mnie w db na termowizję zerknij.. a może być tylko lepiej.. tyle że sam obrabiałem więc mam pewność że pianki i czasu nie oszczędzałem..

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Liczyłem w Purmo OZC 5.0. Na zapotrzebowanie na ciepło duże znaczenie mają przeszklenia i ustawienie względem stron świata. Ja od północy nie mam okien, natomiast od południa i zachodu duże przeszklenia. Do obliczeń U podłogi nie brałem podbudowy, tylko styrodur i beton (bez wykończenia podłogi). Myślę, że to nie ma sensu, ponieważ podbudowa pod styrodurem nie będzie pewnie całkiem sucha.
    no u mnie podbudowa jest 80cm piasku zagęszczonego a wody gruntowej nie ma do 5m..

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    60W/m2 ? Nie za cieniutko jak na główne ogrzewanie ?
    To prawda że nie należy kłaść kabli tam gdzie są meble bez nóżek tudzież pralka, WC a i puszysty dywan nie pomoże w rozchodzeniu się ciepła.
    Jest patent na sterowanie w jednym miejscu. Ja takowe będę miał ale szczegółów Ci nie podam "gdyż ponieważ" zna je instalator, który będzie montował całość ogrzewania kablami. Wiem tylko jak to się zwie, jak chcesz to prześlę ci ogólny opis na priva.
    eee.. ja nie ma tylko w kuchni gdzie szafki będą zawsze.. gadałem z gościem w elektrze i przy kablach głębiej nie ma co się bać.. kable w kleju pod płytkami nie powinny byc pod meblami czy dywanem bo kabel nagrzewa sie do 60 czy 80 stopni (nie pamiętam teraz) i szybko do powierzchni temperatura dotrze i to może rodzić kłopoty.. jak jest głębiej to ze względu na pojemność cieplną wylewki nie ma szans żeby się przegrzała podłoga nawet pod dywanem z wełny.. u mnie jakbym grzał kablami 10W/m całą noc (10h w taniej taryfie) to nagrzałbym wylewkę do około 32-34 stopni, a w łazience 17W/m do 38 moze 40.. jak ktoś zainteresowany to mogę sprawdzić.. producent daje takie zalecenia bo ludzie robią różne rzeczy i żeby potem nie mieli problemów.. najlepiej zadzwonic i pogadać, w dziale technicznym w elektrze cakiem fajny i konkretny facet siedzi..

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Powiem tylko ... no to jestem zainteresowany tym opisem
    wiadomo ze WC to bez kabli ale np. szafki kuchenne to też zupełnie bez ogrzewania ? Bo ja chcę tam włożyć z 30 W na 1 m2 aby nie było sytuacji ze "płyta grzewcza" jest tylko w 3/4 grzana a 1/4 pobiera ciepło i wychładza..
    nie martw sie, ciepło ucieka tam gdzie mu pasuje i jest bliżej do chłodnego, a najbliżej ma w górę.. - chociaż z moich obserwacji (mam termometrów od cholery) wynika że efektywny "zasięg" grzania wylewki jest około metra od kabla (czyli tam temperatura jest wyższa lekko niż by obok nie grzał kabel), a odczuwalny jeszcze w pomiarach to jakieś 2m, dalej nie..

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    To ja juz zgłupiałem, przeważnie piszą że przy akumulacji to kable należy wybierać 150w na m2, czy jak w takim salonie 27m2 dam kable 3kW to wystarczy?, dom wydaje sie że będzie dobrze zaizolowany, sciany solbet24 + styro grafit 20cm, podloga 20cm styro, okna 3 szybowe, wsp. 0, 7-0, 8.
    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ale gdzie piszą ??? w marketingowych broszurkach sprzedawców ? Z tego co znalazłem to Jasiek ma 66W na 1m2, a Artur 73 W na m2.
    ja mam 62W/m licząc średnio..

    edit:
    stan temperatur na teraz u mnie:


    niebieskie Temp w posadzkach, czerwone temp. powietrza ale mierzona w puszkach przy wyłącznikach więc te w ścianie zewnętrznej trochę mniej pokazują, ale nie mam pomysłu na razie jak je wysunąć, rzeczywiste to te w środkowych. scianach, przy nich nie ma żadnych sterowników czy czegokolwiek co by je nagrzewało..:


    a tu ustawienia ogrzewania (grzeję tylko w tamiej a oprocz tego nie grzeję w godzinach podanych z boku (w wekendy).. poza tym włącza się z podaną histerezą


    jak mam kable położone itp. opisane w dzienniku..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 06-04-2015 o 19:34
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #35279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    .. teraz zrobiłbym chyba lekko inaczej.. - kupiłbym styrodur 8cm xps500, przeciął płyty na pół, przykleiłbym całość tych płyt na piankę dookoła okien(może dla pewności zakołkował) i w tym okna zamontował. podejrzewam że nie do ruszenia..
    Ja tak zrobiłem. tylko zamiast okien same pakiety wstawiłem i zamiast XPS 500 dałem XPS300. Huragany prztrwały będąc tylko punktowo zamontowane. Teraz wiem, że to lepsze niż jakiekolwiek jbd itp. Nie do ruszenia.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #35280
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    W porównaniu do ciepłego montażu na taśmach Illbrucka - 4500PLN, do systemu MOWO 9500PLN.....tak się zastanawiam czy jest sens dopłacać....nie wiem jak to obliczyć, czy coś przez długie lata użytkowania się skorzysta - jakieś kWh??? Okien mam 30m2, 67mb....

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    5000 różnicy w stosunku do czego? Mi jedna znana firma z Wrocławia zrobiła wycenę, i za MOWO policzyli 12000, a za konsole JB-D 9000. Nie skorzystałem z ich oferty, ponieważ znalazłem inną firmę, która nigdy nie montowała MOWO i ustaliliśmy, że zrobią mi to w koszcie materiału, a w zamian będą mogli pochwalić się na swojej stronie, że mają już doświadczenie . Suma sumarum jestem bardzo zadowolony z tego systemu, przede wszystkim dużo łatwiej zapewnić szczelność przy MOWO niż konsolach JB-D. I trudno coś spieprzyć przy montażu.

    5000 zł kosztuje ekspres do kawy, który można kupić później. Okien już nie poprawisz.
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 06-04-2015 o 19:50

Strona 1764 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony