dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1851 z 2205
Pokaż wyniki od 37.001 do 37.020 z 44087
  1. #37001
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    czy ogrzewajac elektrycznie kablami jest mozliwosc ich uszkodzenia, przepalenia ?

  2. #37002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    czy ogrzewajac elektrycznie kablami jest mozliwosc ich uszkodzenia, przepalenia ?
    Jak ktoś lubi wiercić w podłożach to pewnie uda mu się popaść w kabel ...
    Ją swoje zalewałem dwanaście lat temu i mają się dobrze pomimo tego że praktycznie wszystkie wylewki popękały po wyschnięciu ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #37003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doomika Zobacz post
    Bardzo dziękuję Ci za te informacje. A ile w takim razie wyniósł koszt płyty z 25 cm styro? Bo w naszej wycenie mamy 5cm XPS, EPS 10cm, wylewka żelbetowa B20- 12cm, roboty ziemne, tłuczeń, piasek w cenie,a cena 32000 zł.

    I jeszcze pytanie, skoro szkieletowy dom jest nieakumulacyjny, to czy ta dwustrefowa taryfa się opłaca? Bo tak sobie myślę, w nocy do spania lubimy mieć chłód, maks to 19 stopni, więc w nocy grzać byśmy nie chcieli za bardzo, w ciągu dnia nas nie ma, więc ewentualnie to, co się nagrzało w nocy oddawałoby się w ciągu dnia do pustego domu. Chociaż w domu bez akumulacji, nie za wiele by się tego oddawało, więc jak to jest w praktyce?
    Sprawdza się o ile będą dobrze przemyślane. Trzeba trochę przewymiarować grzejniki. W sypialni mam 19, na dole w pustym salonie w nocy grzeje do 22. Rano wychodzimy i jest ciepło. W środku dnia, w taniej taryfie trzeba podgrzać do wyższej temperatury, po to przewymiarowana instalacja, żeby zrobić to szybko ( gdybym miał kable to by się ciepło dłużej utrzymało) i da radę wykorzystać dwie taryfy. Pamiętaj, że ciepły dom nie ma wielkiej straty temperatury, a szkielet możesz rozgrzać bardzo szybko o ile masz zapas mocy. Ja 75% wykorzystuje w taniej taryfie, według mnie się opłaca. Nawet jeśli podgrzeje trochę w drogiej, to wszystkie moje grzejniki mają łączną moc 3kw (teraz dałbym więcej, żeby mieć większy zapas mocy i szybciej grzać) , nie pociągną za dużo przez godzinę.
    Ile wyniesie płyta z taką ilością styro nie wiem, sam styropian nie jest na maksa drogi. Ale cena samej płyty, to po prostu kosmos.

  4. #37004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Lepiej jak jest warstwa ciągła 25 cm niż dzielona, to nie to samo. Ale może ktoś typowo "obliczeniowy" będzie miał inne zdanie...
    No wiem właśnie. Niby wychodzi ten sam opór cieplny, ale jednak... No ale tu chyba tylko Asolt, lub inni od OZC mogą się wypowiedzieć.

  5. #37005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    No wiem właśnie. Niby wychodzi ten sam opór cieplny, ale jednak... No ale tu chyba tylko Asolt, lub inni od OZC mogą się wypowiedzieć.
    Opór niby ten sam, ale nie te same mostki na styku płyta sciana zewnętrzna i wewnętrzna. Zalecana jak najgrubsza warstwa pod płytą. Rozwiązanie drozsze ale bardziej efektywne. Poza tym tam juz nigdy nic nie poprawimy to nie sciana zewnetrzna gdzie mozemy dołozyc, zerwac całkowicie i załozyc od nowa. Izolację pod płytą wykonuje sie tylko raz bez mozliwosci poprawy. Nie warto szukac pozornych oszczednosci.

  6. #37006

    Domyślnie

    Czy ktoś ma umowę z Deltis ?
    Bo po sprawdzeniu na stronach URE mają chyba najlepszą ofertę i zastanawiam się nad zmianą dostawcy obecnie płacę z przesyłem 0,35 groszy w PGE w Deltis wychodzi 0,25 brutto.


    Policzyłem ostatnie zużycie za dwa miesiące i wychodzi oszczędność 210zł
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 12-02-2016 o 07:26

  7. #37007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Opór niby ten sam, ale nie te same mostki na styku płyta sciana zewnętrzna i wewnętrzna. Zalecana jak najgrubsza warstwa pod płytą. Rozwiązanie drozsze ale bardziej efektywne. Poza tym tam juz nigdy nic nie poprawimy to nie sciana zewnetrzna gdzie mozemy dołozyc, zerwac całkowicie i załozyc od nowa. Izolację pod płytą wykonuje sie tylko raz bez mozliwosci poprawy. Nie warto szukac pozornych oszczednosci.
    No pod płytę już nie wlezę. Teraz jedynie mogę dołożyć parę cm cieplejszego styro na niej.
    Duże różnice pomiędzy tymi dwoma sposobami ocieplenia? Nie poprawię i tak, no może tylko humor sobie

  8. #37008
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Czy ktoś ma umowę z Deltis ?
    Bo po sprawdzeniu na stronach URE mają chyba najlepszą ofertę i zastanawiam się nad zmianą dostawcy obecnie płacę z przesyłem 0,35 groszy w PGE w Deltis wychodzi 0,25 brutto.


    Policzyłem ostatnie zużycie za dwa miesiące i wychodzi oszczędność 210zł
    to się spiesz - bo ta firemka to wałek. Juz w PGE szukają kto podpisał takie umowy, gdzie w ten sposób z PGE wyciekło prawie 200mln

  9. #37009

    Domyślnie

    Możesz jaśniej

  10. #37010

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Sprawdza się o ile będą dobrze przemyślane. Trzeba trochę przewymiarować grzejniki. W sypialni mam 19, na dole w pustym salonie w nocy grzeje do 22. Rano wychodzimy i jest ciepło. W środku dnia, w taniej taryfie trzeba podgrzać do wyższej temperatury, po to przewymiarowana instalacja, żeby zrobić to szybko ( gdybym miał kable to by się ciepło dłużej utrzymało) i da radę wykorzystać dwie taryfy. Pamiętaj, że ciepły dom nie ma wielkiej straty temperatury, a szkielet możesz rozgrzać bardzo szybko o ile masz zapas mocy. Ja 75% wykorzystuje w taniej taryfie, według mnie się opłaca. Nawet jeśli podgrzeje trochę w drogiej, to wszystkie moje grzejniki mają łączną moc 3kw (teraz dałbym więcej, żeby mieć większy zapas mocy i szybciej grzać) , nie pociągną za dużo przez godzinę.
    Ile wyniesie płyta z taką ilością styro nie wiem, sam styropian nie jest na maksa drogi. Ale cena samej płyty, to po prostu kosmos.
    Ehhh to jest najtańsza cena jaką otrzymaliśmy od wykonawców płyt Dzięki za uwagi dot. konwektorów i kabli. Musimy zrobić OZC i zobaczymy co tam nam jeszcze wyjdzie ciekawego.

    Jeśli ktoś ma podobne rozwiązania, np. kable na parterze i konwektory na piętrze w domu szkieletowym lub prefabrykowanym, to proszę o podzielenie się doświadczeniami.

    Dziękuję i pozdrawiam

  11. #37011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doomika Zobacz post
    Ehhh to jest najtańsza cena jaką otrzymaliśmy od wykonawców płyt Dzięki za uwagi dot. konwektorów i kabli. Musimy zrobić OZC i zobaczymy co tam nam jeszcze wyjdzie ciekawego.

    Jeśli ktoś ma podobne rozwiązania, np. kable na parterze i konwektory na piętrze w domu szkieletowym lub prefabrykowanym, to proszę o podzielenie się doświadczeniami.

    Dziękuję i pozdrawiam
    w takim domu ja osobiście poszedłbym w jakiś klimatyzator (szczególnie na poddaszu, gdzie może latem być całkiem ciepło), ewentualnie bufor z grzałką i wodne przewymiarowane kaloryfery na poddaszu. dzięki temu można znacznie zmniejszyć koszt grzania dzięki COP klimatyzatora lub wykorzystaniu taniej taryfy za pomocą bufora.

    czy płyty nie może wykonać ekipa od SSO wg projektu?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #37012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w takim domu ja osobiście poszedłbym w jakiś klimatyzator (szczególnie na poddaszu, gdzie może latem być całkiem ciepło), ewentualnie bufor z grzałką i wodne przewymiarowane kaloryfery na poddaszu. dzięki temu można znacznie zmniejszyć koszt grzania dzięki COP klimatyzatora lub wykorzystaniu taniej taryfy za pomocą bufora.

    czy płyty nie może wykonać ekipa od SSO wg projektu?
    Według mnie bufor to nie jest dobry pomysł, jeżeli zrobisz naprawdę ciepły dom, to oszczędności ( wliczając straty i sprawność instalacji) będą niewielkie, za to koszt całego systemu dość spory, według mnie już lepiej zrobić jakąś ścianę grzewczą albo wsadzić grzałkę do reku, żeby w razie potrzeby szybko dogrzać dom. Oczywiście split też jest pomysłem, ale wtedy ogrzejemy tylko jedno pomieszczenie. Ja myślę, że na grzanie w styczniu wydałem około 250 zł ( +/- 30), nie zaoszczędzę zbyt wiele, choćbym nie wiem jak się starał. Pozdr

  13. #37013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Według mnie bufor to nie jest dobry pomysł, jeżeli zrobisz naprawdę ciepły dom, to oszczędności ( wliczając straty i sprawność instalacji) będą niewielkie, za to koszt całego systemu dość spory, według mnie już lepiej zrobić jakąś ścianę grzewczą albo wsadzić grzałkę do reku, żeby w razie potrzeby szybko dogrzać dom. Oczywiście split też jest pomysłem, ale wtedy ogrzejemy tylko jedno pomieszczenie. Ja myślę, że na grzanie w styczniu wydałem około 250 zł ( +/- 30), nie zaoszczędzę zbyt wiele, choćbym nie wiem jak się starał. Pozdr
    Jakie masz wyniki wg. OZC, bo nie wiem jak odebrać Twoje słowa "jeżeli zrobisz naprawdę ciepły dom, to oszczędności".
    Dobieram źródło ciepła. Mam roczne zużycie (z OZC) ok 6200 kWh (na ogrzewanie tylko) przy chacie 134 m2. Był gaz, potem pompa ciepła powietrzna, teraz ma być bufor z grzałkami. Co radzisz?

  14. #37014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Jakie masz wyniki wg. OZC, bo nie wiem jak odebrać Twoje słowa "jeżeli zrobisz naprawdę ciepły dom, to oszczędności".
    Dobieram źródło ciepła. Mam roczne zużycie (z OZC) ok 6200 kWh (na ogrzewanie tylko) przy chacie 134 m2. Był gaz, potem pompa ciepła powietrzna, teraz ma być bufor z grzałkami. Co radzisz?
    Pompa ciepła i tyle ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #37015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Pompa ciepła i tyle ...
    Uzasadnienie bogate w tresc, ale moze by tak cos na liczbach, kiedy pompa ma szanse sie zrównac z buforem, moze cos o kosztach serwisu płatnego w okresie gwarancyjnym i po, kosztach ewentualnych napraw itd.

  16. #37016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Dobieram źródło ciepła. Mam roczne zużycie (z OZC) ok 6200 kWh (na ogrzewanie tylko) przy chacie 134 m2. Był gaz, potem pompa ciepła powietrzna, teraz ma być bufor z grzałkami. Co radzisz?
    Przy jakich stratach? Wg mnie albo budżetowa PC (typu Julka vel Anslut 6+3) albo prąd. Ale prąd z buforem w stosunku do rzeczonej PC zwróci się już (albo aż) po 6-7 latach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #37017
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Uzasadnienie bogate w tresc, ale moze by tak cos na liczbach, kiedy pompa ma szanse sie zrównac z buforem, moze cos o kosztach serwisu płatnego w okresie gwarancyjnym i po, kosztach ewentualnych napraw itd.
    Ciekawe jak by suma kosytow wygladala np po 25 latach! Moze ktos z doswiadczeniem w exploatacji PC oraz kabli, moglyby zrobic takie zestawienie?

    To chyba pewne ze zadna pompa nie wytrzyma 25lat, wiec dochodza koszty drugiej, wymiany itp.
    Dlatego wlasnie pytalem o mozliwe uszkodzenia kabli. Znacie kogos komu sie same jakos uszkodzily, przepalily? Bo jesli nie to faktycznie PC z jej wszystkimi kosztami moze byc porownywalna z kablami

  18. #37018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przy jakich stratach? Wg mnie albo budżetowa PC (typu Julka vel Anslut 6+3) albo prąd. Ale prąd z buforem w stosunku do rzeczonej PC zwróci się już (albo aż) po 6-7 latach.
    Zwróci sie albo i nie, warunek jest jeden zadnej powazniejszej (drogiej ) naprawy w okresie pogwarancyjnym. Czyli tak trochę hazardu, ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa.

  19. #37019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Uzasadnienie bogate w tresc, ale moze by tak cos na liczbach, kiedy pompa ma szanse sie zrównac z buforem, moze cos o kosztach serwisu płatnego w okresie gwarancyjnym i po, kosztach ewentualnych napraw itd.

    Zbiornik buforowy ma jak dla mnie jedyne uzasadnienie przy podłogówce i kotle śmieciuchu , w każdym innym przypadku to przerost formy nad treścią ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #37020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Jakie masz wyniki wg. OZC, bo nie wiem jak odebrać Twoje słowa "jeżeli zrobisz naprawdę ciepły dom, to oszczędności".
    Dobieram źródło ciepła. Mam roczne zużycie (z OZC) ok 6200 kWh (na ogrzewanie tylko) przy chacie 134 m2. Był gaz, potem pompa ciepła powietrzna, teraz ma być bufor z grzałkami. Co radzisz?
    Nie mam ozc, mam za to rachunek za prąd w wysokości 400 zł za wszystko w domu. Woda jako nośnik ciepła nie ma sprawności 100%, sam bufor ciepła też ma swoje dobowe straty. Uważam, że gdybym zrobił bufor, nie oszczędził bym nawet 100 zł miesięcznie. Za to nakład na bufor, grzałki, grzejniki, pompy, rurki, robociznę będzie ogromny. Trzeba policzyć jak szybko się zwróci. Może lepiej dołożyć ocieplenia i grzać czystym prądem?

Strona 1851 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony