dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1888 z 2205
Pokaż wyniki od 37.741 do 37.760 z 44087
  1. #37741

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    1. co znaczy zrobi sie odpowiednio dobrze?
    2. jak mierzysz/ sprawdzasz/oceniasz czy jest zrobione odpowiednio dobrze?
    3. co znaczy ze rachunki beda satysfkcjonujace?
    4. w jaki sposob oceniasz/mierzysz/sprawdzasz czy rachunki sa satysfkcjonujace? masz jakas specjalna skale satysfakcji? okreslasz Jakis wspolczynnik satysfakcji rachunku?
    Ale się czepiacie.

    Jeśli ktoś stawia typowy dom, 15-20 cm styro na ściany, 15 cm styro w podłogę i z 25-30 wełny w dach, okna średniej klasy, najmniej sprawna wentylacja mechaniczna, to dom o powierzchni od 100 do 130 m2 będzie zużywał energii w bardzo ograniczonych widełkach strzelam: 1500 - 2500 zł/CO/CWU - sezon grzewczy. Ile czasu warto poświecić na to, żeby szacować to z dokładnością do 50 zł wiedząc, że jest tyle zmiennych czynników, że i tak tylko "przewidujemy"?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #37742

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    1. co znaczy zrobi sie odpowiednio dobrze?
    2. jak mierzysz/ sprawdzasz/oceniasz czy jest zrobione odpowiednio dobrze?
    3. co znaczy ze rachunki beda satysfkcjonujace?
    4. w jaki sposob oceniasz/mierzysz/sprawdzasz czy rachunki sa satysfkcjonujace? masz jakas specjalna skale satysfakcji? okreslasz Jakis wspolczynnik satysfakcji rachunku?
    Odpowiednio dobrze, to znaczy dokładnie. Dom musi być szczelny. Ja sprawdzam prace między innymi termowizją czy testem szczelności. Jak robię sam to przykładam się do roboty. Satysfakcjonujące... podam przykład budynku gdzie mieszkańcy wydawali na ogrzewanie średnio 4 tys zł za sezon a udało się zejść o połowę z tego zwiększając komfort cieplny i ogólny komfort w budynku. Inny przykład to zejście z rachunków z poziomu 2 tys zł za ogrzewanie na 1 tys zł. Ludzie mają satysfakcje z mniejszych rachunków jak ewidentnie płacą mniej. Tyle.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #37743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ale się czepiacie.

    Jeśli ktoś stawia typowy dom, 15-20 cm styro na ściany, 15 cm styro w podłogę i z 25-30 wełny w dach, okna średniej klasy, najmniej sprawna wentylacja mechaniczna, to dom o powierzchni od 100 do 130 m2 będzie zużywał energii w bardzo ograniczonych widełkach strzelam: 1500 - 2500 zł/CO/CWU - sezon grzewczy. Ile czasu warto poświecić na to, żeby szacować to z dokładnością do 50 zł wiedząc, że jest tyle zmiennych czynników, że i tak tylko "przewidujemy"?
    Niby tak ale ten sam dom w Szczecinie, w Suwałkach czy Zakopanem bedzie miał całkiem inne zapotrzebowania, poza tym rozrzut 1500-2500 zł tez dosc spory, chociaz w wartosciach bezwglednych to tylko czy moze az 1000 zł.

  4. #37744

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ale się czepiacie.

    Jeśli ktoś stawia typowy dom, 15-20 cm styro na ściany, 15 cm styro w podłogę i z 25-30 wełny w dach, okna średniej klasy, najmniej sprawna wentylacja mechaniczna, to dom o powierzchni od 100 do 130 m2 będzie zużywał energii w bardzo ograniczonych widełkach strzelam: 1500 - 2500 zł/CO/CWU - sezon grzewczy. Ile czasu warto poświecić na to, żeby szacować to z dokładnością do 50 zł wiedząc, że jest tyle zmiennych czynników, że i tak tylko "przewidujemy"?
    Jak nie "skopie" się domu i instalacji to na prawdę utrzymanie go wychodzi tanio. Na podstawie różnych budynków jakie się zna można ocenić i wiele zrozumieć.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #37745

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Niby tak ale ten sam dom w Szczecinie, w Suwałkach czy Zakopanem bedzie miał całkiem inne zapotrzebowania, poza tym rozrzut 1500-2500 zł tez dosc spory, chociaz w wartosciach bezwglednych to tylko czy moze az 1000 zł.
    1000 zł to dużo. Nie ma co. Oczywiście lokalizacja też nie jest bez znaczenia. jak ktoś chce to zrobić bardzo dokładnie to OZC może się przydać jak najbardziej.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #37746

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ale się czepiacie.
    nie odbieram tego jako czepianie sie. dykusja jest na temat scisly, zmierzalny i opisywalny. do Ciebie pojawiaja sie konkretne lczby, od asolta tez i od wielu innych. za to do grzesia, kreujacego sie na forum na specjaliste, pioniera i tak chetnie wszystkim doradzajacego zawsze ta sama pusta spiewka. zero konkretow. skoro pisze ze rachunki sa satysfakcjonujace to chce wiedziec co to jest, bo inaczej to jest tak samo jak z mitycznym "bedzie pan zadowolony". posty grzesia niosa cale 0 wartosci dodanej.

  7. #37747

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    nie odbieram tego jako czepianie sie. dykusja jest na temat scisly, zmierzalny i opisywalny. do Ciebie pojawiaja sie konkretne lczby, od asolta tez i od wielu innych. za to do grzesia, kreujacego sie na forum na specjaliste, pioniera i tak chetnie wszystkim doradzajacego zawsze ta sama pusta spiewka. zero konkretow. skoro pisze ze rachunki sa satysfakcjonujace to chce wiedziec co to jest, bo inaczej to jest tak samo jak z mitycznym "bedzie pan zadowolony". posty grzesia niosa cale 0 wartosci dodanej.
    nie wiem jakim niby pionierem jestem... wybacz nie wiem skąd te wymysły. Co do pustych śpiewek co bym nie napisał to i tak widziałbyś w tym pustkę taki już wariant został przez ciebie przyjęty. co do moich postów to widocznie traktujesz je wybiórczo a co byłoby w nich napisane i tak będzie be. co do Twoich to widzę że raczej potrafisz się tylko czepiać i nic więcej. Przez internet można jednak robić co się chce. Większość i tak wyciąga rozsądne wnioski i z tego się cieszę.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #37748
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Większość i tak wyciąga rozsądne wnioski i z tego się cieszę.
    Podasz choć trzy przykłady?
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  9. #37749
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie kolego Asolt zwracam uwagę na OZC
    No tak, ale jeszcze nie dawno:
    Cytat Napisał TwojOszczednyDom
    Nie wiem....jak kogoś to uspokoii to niech OZC sobie robi. Potem albo będzie mile zaskoczony albo będzie się dziwił czemu zapłacił mniej. Przy WG nie wiem jak można liczyć ile "wydmucha" ale jak widać jakoś kombinują. Ja jednak na OZC się nie znam. Wiem jedno, dom trzeba dobrze zaizolować i uszczelnić i po sprawie. Budujmy lepiej niż normy i będzie OK.
    No to jak to jest: jak można zwracać uwagę na coś na czym się nie zna?
    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    jak nie ma to na izolacje i z doświadczenia się wie co można a czego nie. Nie poleciłbym nikomu podłogówki elektrycznej zrobić na 10 cm styropianu. Nie wiem zatem skąd te Twoje osądy.
    Właśnie o to pytałem o te doświadczenia, co można a co nie.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  10. #37750

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    No tak, ale jeszcze nie dawno:

    No to jak to jest: jak można zwracać uwagę na coś na czym się nie zna?

    Właśnie o to pytałem o te doświadczenia, co można a co nie.
    I nadal twierdze to samo. Skoro mam odniesienie do konkretnych przypadków to dla mnie OZC nie jest potrzebne. Mówię zawsze że zrobić można. Niektórzy pytają gdzie więc daję namiar i tyle.

    Co można a co nie... w zasadzie wszystko można sobie robić tylko zależy co chcemy osiągnąć Dom musi być szczelny z dobrymi izolacjami jeśli chcemy rachunki mieć niskie. Przykładów takich na forum jest wiele.

    Co do WG i OZC dla mnie nadal liczenie jest bez sensu bo jak to obliczyć ile tego ciepła ucieknie dokładnie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #37751
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ile domów zbudowałeś i widziałeś? mierząc rozkłady temperatur, ciepłomierze i inne liczniki stosując?
    twórcy programów do OZC korzystają z doświadczeń setek jak nie tysięcy wyników badań.. wszystko da się policzyć..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #37752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Jak ktoś jest myślący, i to bynajmniej nie tak jak instalatorzy węglosyfów trwający w swoich przekonaniach z lat 80-90, to można ekstrapolować zapotrzebowanie i potrzebną moc na podstawie posiadanych parametrów domu. Oczywiście też uważam, że lepiej to policzyć dokładnie, ale przecież inwestora nikt nie zmusi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #37753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak ktoś jest myślący, i to bynajmniej nie tak jak instalatorzy węglosyfów trwający w swoich przekonaniach z lat 80-90, to można ekstrapolować zapotrzebowanie i potrzebną moc na podstawie posiadanych parametrów domu. Oczywiście też uważam, że lepiej to policzyć dokładnie, ale przecież inwestora nikt nie zmusi.
    Otóż to. Z tym że liczyć nikomu nikt nie zabroni tym bardziej jeśli nie kosztuje to majątku. Potem można zweryfikować to liczenie w pewnym zakresie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #37754

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ile domów zbudowałeś i widziałeś? mierząc rozkłady temperatur, ciepłomierze i inne liczniki stosując?
    twórcy programów do OZC korzystają z doświadczeń setek jak nie tysięcy wyników badań.. wszystko da się policzyć..
    I niech liczą. Dla mnie istotne są ostatecznie opłaty za ogrzewanie, cwu czy też chłodzenie. Widzisz, sam w stopce piszesz że jesteś nienormalny grzejąc czystym prądem... ja tak samo nienormalny jestem twierdząc że OZC nie jest konieczne jak podejdziesz do tematu właściwie. Zapewne nie jeden kazał się Tobie popukać po czole jak powiedziałeś że grzejąc prądem płacisz takie a nie inne rachunki. A i tak mógłbyś płacić jeszcze mniej.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #37755
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    I nadal twierdze to samo. Skoro mam odniesienie do konkretnych przypadków to dla mnie OZC nie jest potrzebne.
    Mówisz o konkretnych przypadkach a jeszcze ani razu nie zaprezentowałeś tego konkretnego przypadku. Dokładnie jak Brzęczkowski. Coś twierdzi ale podeprzeć tego jakąkolwiek dokumentacją to już nie.
    A wiec prosiłem wcześniej przedstaw te konkretne przypadki!!!
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  16. #37756

    Domyślnie

    Witam
    Pozwole sobie na wtracenie.
    Tu jest dyskusja co jest cięższe 1kg pierza czy 1kg piachu xD
    Każdy ma racje i tego się trzymajmy xD
    A tu ludzie czekają na wasze cenne rady
    Mało kogo interesuje ozc itp.
    Ja osobiście chciał bym dostać kilka kombinacji na ogrzewanie. Inaczej z głupoty i niewiedzy wpakuje się w "eCoGroszek".

    Pozdrawiam

  17. #37757
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparrow2 Zobacz post
    Witam
    Pozwole sobie na wtracenie.
    Tu jest dyskusja co jest cięższe 1kg pierza czy 1kg piachu xD
    Każdy ma racje i tego się trzymajmy xD
    A tu ludzie czekają na wasze cenne rady
    Mało kogo interesuje ozc itp.
    Ja osobiście chciał bym dostać kilka kombinacji na ogrzewanie. Inaczej z głupoty i niewiedzy wpakuje się w "eCoGroszek".

    Pozdrawiam
    Pewnej rzeczy nie rozumiesz a pisałem i wyjaśniałem dokładnie Tobie na Forum Budowlanym. Powtórzę jeszcze raz
    Aby coś sensownego Tobie doradzić to większość tu doradzających musi wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie na ciepło Twojej remontowanej stodoły. A to jest do wykonania przez osobę, która wykona OZC. OZC to taki audyt indywidualny Twojej stodoły.Jak już będzie wiadomo ile ciepła potrzebuje Twój dom to dopiero można zabrać się za przymiarki do ogrzewania. Jeżeli z obliczeń OZC wyniknie, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 10 kWh/m2/rok to najlepszym będzie elektryczne, dla tego, że będziesz potrzebował bardzo mało ciepła, jeżeli z OZC wyjdzie, że będziesz potrzebował 40 kWh/m2/rok to można pomyśleć o gazie, natomiast jeżeli zapotrzebowanie wyjdzie na poziomie 100 kWh/m2/rok to trzeba będzie pomyśleć co tu jeszcze ocieplić bo to zbyt duże zapotrzebowanie i ogrzewanie węglem zje Twój portfel. Po OZC zwróć się do kolegi aslota, wszak on jedyny to tu wykonuje.
    A na razie to nie żądaj cennych rad bo to wróżenie z fusów. Cenne rady daje Brzęczkowski na FB wróżąc z fusów.
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 23-07-2016 o 15:07
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  18. #37758

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Mówisz o konkretnych przypadkach a jeszcze ani razu nie zaprezentowałeś tego konkretnego przypadku. Dokładnie jak Brzęczkowski. Coś twierdzi ale podeprzeć tego jakąkolwiek dokumentacją to już nie.
    A wiec prosiłem wcześniej przedstaw te konkretne przypadki!!!
    Na forumbudowlanym podawałem kilka przypadków gdzie robione były instalacje i o ile spadło zużycie. Jak brakuje to raz jeszcze przypominam, na forum takich przypadków jest wiele gdzie dom zbudowano z głową z dobrymi izolacjami. Ludzie podają ile kosztuje ich utrzymanie. Nie bawię się w biurokrację i dokumentacje.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #37759

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Pewnej rzeczy nie rozumiesz a pisałem i wyjaśniałem dokładnie Tobie na Forum Budowlanym. Powtórzę jeszcze raz
    Aby coś sensownego Tobie doradzić to większość tu doradzających musi wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie na ciepło Twojej remontowanej stodoły. A to jest do wykonania przez osobę, która wykona OZC. OZC to taki audyt indywidualny Twojej stodoły.Jak już będzie wiadomo ile ciepła potrzebuje Twój dom to dopiero można zabrać się za przymiarki do ogrzewania. Jeżeli z obliczeń OZC wyniknie, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 10 kWh/m2/rok to najlepszym będzie elektryczne, dla tego, że będziesz potrzebował bardzo mało ciepła, jeżeli z OZC wyjdzie, że będziesz potrzebował 40 kWh/m2/rok to można pomyśleć o gazie, natomiast jeżeli zapotrzebowanie wyjdzie na poziomie 100 kWh/m2/rok to trzeba będzie pomyśleć co tu jeszcze ocieplić bo to zbyt duże zapotrzebowanie i ogrzewanie węglem zje Twój portfel. Po OZC zwróć się do kolegi aslota, wszak on jedyny to tu wykonuje.
    A na razie to nie żądaj cennych rad bo to wróżenie z fusów. Cenne rady daje Brzęczkowski na FB wróżąc z fusów.
    A to dobre dopiero.... Elektryczne wszędzie można dać robiąc to z głową. Przecież PC to elektryczne zgadza się?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #37760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    A to dobre dopiero.... Elektryczne wszędzie można dać robiąc to z głową. Przecież PC to elektryczne zgadza się?
    Mozna, pewnie ze mozna, mistrzem jest w tym TB który to wykonuje w domach nawet przedwojennych, polepi stare okna, przesunie grzejniki na sciany wewnętrzne, załozy z
    5 bojlerków 15l i juz zuzycie spada ponizej 30 kW. Wykonywanie z głową cokolwiek to znaczy nie odpowie na wiele pytan inwestora a w szczegolnosci dotyczących optymalizacji ocieplen, doboru okien, optymalnej mocy kabli, podłogówki wodnej i wielu wielu innych. Robienie z głową widocznie dla tych mało pytających.

Strona 1888 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony