dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1965 z 2205
Pokaż wyniki od 39.281 do 39.300 z 44087
  1. #39281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Tak tak. To chyba oczywiste. Zrób wkład o elektrowni, sprzedawcy, dystrybutor ...
    Oczywiście że nie będą wydawać. Tak jak nie dostaniesz pozwolenia na wpiecia do kanalizacji z deszczowka jak sieć jest przeciazona.
    A dlaczego mają nie wydawac jezeli bedą warunki techniczne do zwiekszenia mocy, oczywistym jest gdy brak tych warunków ze takiej zgody nie będzie. Dystrybutor chce energie sprzedawac bo od tego jest, a nie od utrudniania zycia odbiorcom i sztucznego zmniejszania sprzedazy poprzez chociazby brak zgody na zwiekszenie mocy.
    Co wpiecia deszczówki do sieci kanalizacyjnej to chyba zaden zakład wodociagów i kanalizacji nie wydaje zgody, a przynajmniej nie słyszałem o takiej praktyce
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 13-12-2016 o 13:21

  2. #39282
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    To nie jest próba zrobienia 'dobrze" komus tylko tutaj tez jest rachunek ekonomiczny. Po pierwsze elektrownie chcą sprzedawać jak najwięcej energii elektrycznej bo z tego zyją. Do energi doliczana jest akcyza VAt - jeżeli tutaj bedzie jakaś obnizka to moga zrobic 17 groszy za Kwh. Co to za problem nie brac akcyzy z tego co teraz nie ma ? Dlaczego rzad ma to zrobić? - bo lepiej zmniejszyc gdzieś tam np akcyze a później nie ponosic miliardowych kosztów kar zwiazanych z pakietem klimatycznym. JAKOBY 1 tona wegla spalana w zwykłym piecu produkuje 9 x więcej syfu niz gdy jest spalana w zmodernizowanej elektrowni. Więc jest jednak zasadnicza róznica pomijając ze do domowych spalarni trafia tez coś jeszcze ....

  3. #39283
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    nie wiem czy to prawda - ale rozmawiałem z osoba która jest w temacie (właściciel wiatraka itp. ) i usłyszałem że podobno ustalono kwotę tego prądu do grzania na 70 zł za MWh.. jak dojdzie do tego przesyłowa (u mnie około 10gr) to faktycznie to co piszecie o 17gr za kWh jest możliwe
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #39284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Jak by ktoś potrzebował to jest sterownik który ma odpowiedni program dla ogrzewania kablami itp...
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...f=last-visited
    Żadnych przekłamań temperatury
    Histereza od 0,2* i od 0,4* dla podłogi ustawiane oddzielnie
    Programator tygodniowy który można ustawić nawet co godzinę na przemian ...
    I najważniejsze... można ustawić minimalną temperaturę podłogi która będzie pilnowania niezależnie od temp pomieszczenia ...
    Jedynym drobnym mankamentem jest zasilanie bateryjne i konieczność zastosowania dodatkowego stycznika/przekaźnika do załączania ogrzewania bo sterownik ma tylko wyjście zamykające obwód o małym obciążeniu ...
    Właśnie się nim bawię i jak dla mnie rewelacja ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #39285

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jedynym drobnym mankamentem jest zasilanie bateryjne i konieczność zastosowania dodatkowego stycznika/przekaźnika do załączania ogrzewania bo sterownik ma tylko wyjście zamykające obwód o małym obciążeniu ...
    Właśnie się nim bawię i jak dla mnie rewelacja ...
    Czyli mam rozumieć że do mojego beznapieciowego pieca Eltermu będzie się nadawał ? Podoba mi się histeryza bo obecna minimalna 0,5 jest za duża.

  6. #39286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Czyli mam rozumieć że do mojego beznapieciowego pieca Eltermu będzie się nadawał ? Podoba mi się histeryza bo obecna minimalna 0,5 jest za duża.
    Będzie się nadawał...
    Wystarczy podłączyć dwa kabelki...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #39287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Będzie się nadawał...
    Wystarczy podłączyć dwa kabelki...
    W takim razie biorę jest nawet na allegro za 130 złotych mam nadzieję że faktycznie temperatury są prawidłowe.

  8. #39288

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jak by ktoś potrzebował to jest sterownik który ma odpowiedni program dla ogrzewania kablami itp...
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...f=last-visited
    ... można ustawić minimalną temperaturę podłogi....
    W aukcji napisali :
    wbudowany czujnik pokojowy
    Ma tez dodatkowy zewnętrzny?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #39289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jak by ktoś potrzebował to jest sterownik który ma odpowiedni program dla ogrzewania kablami itp...
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...f=last-visited
    Żadnych przekłamań temperatury
    Histereza od 0,2* i od 0,4* dla podłogi ustawiane oddzielnie
    Programator tygodniowy który można ustawić nawet co godzinę na przemian ...
    I najważniejsze... można ustawić minimalną temperaturę podłogi która będzie pilnowania niezależnie od temp pomieszczenia ...
    Jedynym drobnym mankamentem jest zasilanie bateryjne i konieczność zastosowania dodatkowego stycznika/przekaźnika do załączania ogrzewania bo sterownik ma tylko wyjście zamykające obwód o małym obciążeniu ...
    Właśnie się nim bawię i jak dla mnie rewelacja ...
    Tak jeszcze dodam dla informacji...
    Producent podaje że do podłogi musi być podłączony ich oryginalny czujnik ale obadałem że ma dokładnie takie same parametry jak ten od sterowników ESCO...
    http://allegro.pl/czujnik-podlogowy-...040860925.html
    I jest kilkakrotnie tańszy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #39290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    W aukcji napisali :


    Ma tez dodatkowy zewnętrzny?
    Zewnętrzny = podłogowy
    Są też inne wersje tego sterownika które mają możliwość podłączenia temp zewnętrznej i jest ona pokazywana na przemian z temperaturą podłogi ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #39291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Mam pytanie, na jakiej głębokości w płycie dajecie czujniki temperatury? Pomyślałem, że wytnę kątówką płytki rowek na powierzchni płyty żeby położyć kabel i czujnik, zachlastam to jakims gipsem i położę panele. Co o tym sądzicie?

  12. #39292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Mam pytanie, na jakiej głębokości w płycie dajecie czujniki temperatury? Pomyślałem, że wytnę kątówką płytki rowek na powierzchni płyty żeby położyć kabel i czujnik, zachlastam to jakims gipsem i położę panele. Co o tym sądzicie?
    a po co ci ten czujnik?

    ja dałbym jak najbliżej paneli, jeśli ma służyć np. do utrzymywania komfortowej temperatury podłogi (bo to temperatura powierzchni podłogi jest dla mieszkańców najważniejsza a nie temperatura płyty. umieszczenie go głębiej spowoduje też brak jego reakcji na zyski słoneczne.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #39293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    W takim razie biorę jest nawet na allegro za 130 złotych mam nadzieję że faktycznie temperatury są prawidłowe.
    A ten za 130pln to nie jest w innej wersji...??
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #39294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a po co ci ten czujnik?

    ja dałbym jak najbliżej paneli, jeśli ma służyć np. do utrzymywania komfortowej temperatury podłogi (bo to temperatura powierzchni podłogi jest dla mieszkańców najważniejsza a nie temperatura płyty. umieszczenie go głębiej spowoduje też brak jego reakcji na zyski słoneczne.
    No właśnie tak jak napisałeś. Będę brał dane z czujnikow umieszczonych w wylacznikach światła i w podlodze. Na tej podstawie odczytam temperatury powietrza i plyty i sklecę jakiś algorytm sterujacy pracą Kospela.

  15. #39295

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A ten za 130pln to nie jest w innej wersji...??
    Wersja V3

  16. #39296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Wersja V3
    Model 290 czy 292 ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #39297

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    model 290 czy 292 ...?
    st292-v3 używany faktura zakupu z 08.11.2016

    jeszcze ma takie siłowniki

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6643063282
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 17-12-2016 o 20:23

  18. #39298

    Domyślnie

    Sterownik doszedł nie miałem za wiele czasu na testy ale zaważyłem ze sterowanie temperatura posadzki odbywa się na zasadzie jak "spadnie to grzeje" nie można zaprogramować godzin ani dni tylko widełki temperatury.
    Dobrze ze wróciłem na chwile do domu bo ustawiłem temperaturę posadzki 26-27 i włączyło się ogrzewanie w drogiej taryfie .

    Temperatura powietrza ustawiona na 23 grzanie od 1 do 6 . Tak miałem ustawiona poprzednio tylko nie powietrza a 26 płyty . Kaganiec temperatury płyty wyłączyłem ale podgląd temperatury został. Zobaczymy jak to się sprawdzi.

    Jasiek można ustawić żeby chodziło to razem tylko w godzinach zaprogramowanych ?
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 22-12-2016 o 21:58

  19. #39299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Sterownik doszedł nie miałem za wiele czasu na testy ale zaważyłem ze sterowanie temperatura posadzki odbywa się na zasadzie jak "spadnie to grzeje" nie można zaprogramować godzin ani dni tylko widełki temperatury.
    Dobrze ze wróciłem na chwile do domu bo ustawiłem temperaturę posadzki 26-27 i włączyło się ogrzewanie w drogiej taryfie . Temperatura powietrza ustawiona na 23 grzanie od 1 do 6 .

    Jasiek można ustawić żeby chodziło to razem tylko w godzinach zaprogramowanych ?
    Obniż sobie temperaturę minimalną podłogi do takiego poziomu aby się nie załączało i tyle ...
    Temperatura pokojowa wedle komfortu i godzin taniego prądu ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #39300
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witam mam płytę 25cm jest szlifowana bo miały być maty woodtec +panel ale zastanawiam się nad kablami i teraz mam dylemat jaka ma być wysokość wylewki nad kablami bo zostaje mi wszystkiego 2cm w tym panel 1cm i mata

Strona 1965 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony