dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1978 z 2205
Pokaż wyniki od 39.541 do 39.560 z 44087
  1. #39541
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, wychodzi sporo drożej niż kablami, którymi możesz opędzić 100% w taniej. Inwestycja też pewnie dużo droższa.
    Nie doczytałeś " utrzymać stałą temp. przez cała dobę " Kablami tak się da nie grzejąc nic w drogiej?

  2. #39542
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Może i to nie głupie. Na nawiewie z 30 stopni nie powinno zaszkodzić peflexom. Jeszcze może akumulator od melexa i grzałka na 12v i ładowanie w taniej. Hehe.
    Aż popatrzę ile to takie cudo kosztuje.
    A po co Ci to ?
    Wiesz dobrze, że ogrzewanie nadmuchowe (klimą) nie jest komfortowe w szczególności w skrajnych temperaturach, a ty chcesz dać nagrzewnice kanałową. Ani to tanie, bo grzejesz w I taryfie, ani efektywne, bo ile ciepła dostarczysz wentylacją o strumieniu 100m3/h?, ani komfortowe, bo ciepło unosi się pod sufitem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #39543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A po co Ci to ?
    Wiesz dobrze, że ogrzewanie nadmuchowe (klimą) nie jest komfortowe w szczególności w skrajnych temperaturach, a ty chcesz dać nagrzewnice kanałową. Ani to tanie, bo grzejesz w I taryfie, ani efektywne, bo ile ciepła dostarczysz wentylacją o strumieniu 100m3/h?, ani komfortowe, bo ciepło unosi się pod sufitem.
    No popatrz ty się...
    Jak bym nie miał tej nagrzewnicy u siebie to pewnie bym uwierzył w to co piszesz ...
    Tyle że mam i widzę same sprzeczności...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #39544
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    No popatrz ty się...
    Jak bym nie miał tej nagrzewnicy u siebie to pewnie bym uwierzył w to co piszesz ...
    Tyle że mam i widzę same sprzeczności...
    Zapewne nie grzejesz tylko tym. Zapewne trzymasz temp. podłogi a powietrzem dogrzewasz. Przemkowi to niepotrzebne, bo ma klimę i nią dogrzewa.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #39545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Nie doczytałeś " utrzymać stałą temp. przez cała dobę " Kablami tak się da nie grzejąc nic w drogiej?
    Przy kablach możesz mieć spadek temperatury w drogich godzinach o 0,5-1 stopień. A ile przy panelach?

  6. #39546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Zapewne nie grzejesz tylko tym. Zapewne trzymasz temp. podłogi a powietrzem dogrzewasz. Przemkowi to niepotrzebne, bo ma klimę i nią dogrzewa.
    No z tego co opisuje to raczej jest jakiś problem z tym dogrzewaniem klimą...
    Może to że u nas jest zima ...?
    A może brak termostatów do podłogówki ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #39547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Klima nie pójdzie przy minus 20, a już przy minus 30 to żadna, a termostat w podłodze mrozu nie wyczuje. Tam są stabilne warunki niezależnie od aury.

  8. #39548

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Klima nie pójdzie przy minus 20, a już przy minus 30 to żadna, a termostat w podłodze mrozu nie wyczuje. Tam są stabilne warunki niezależnie od aury.
    A to rewelacje... W tym roku przy -27 kanałowa midea chodziła i dogrzewała. Podobnie jak stare gree przy -23. -30 też nie byłoby problemem dla pewnych urządzeń.

  9. #39549

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    No popatrz ty się...
    Jak bym nie miał tej nagrzewnicy u siebie to pewnie bym uwierzył w to co piszesz ...
    Tyle że mam i widzę same sprzeczności...
    Kiedy włączasz nagrzewnicę? Ile powietrza idzie. Jakie są plusy twoim zdaniem? Co zaobserwoeałeś?

  10. #39550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    A to rewelacje... W tym roku przy -27 kanałowa midea chodziła i dogrzewała. Podobnie jak stare gree przy -23. -30 też nie byłoby problemem dla pewnych urządzeń.
    Dla pewnych urządzeń jednak jest to problem, dodatkowy problem w tym, że dla mojego.
    Taką nagrzewnicą można spokojnie kilkanaście klowatogodzin dziennie dostarczyć, a to już jest wystarczająco. Instalacja poniżej 1000zl z akumulatorem i mamy ciepło, cicho i tanio.

  11. #39551

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Dla pewnych urządzeń jednak jest to problem, dodatkowy problem w tym, że dla mojego.
    Taką nagrzewnicą można spokojnie kilkanaście klowatogodzin dziennie dostarczyć, a to już jest wystarczająco. Instalacja poniżej 1000zl z akumulatorem i mamy ciepło, cicho i tanio.
    Tak, dla pewnych może być problem w mrozy jeśli ktoś zdecyduje się je wyłączyć a potem próbować włączać poza danymi katalogowymi. U ciebie jaki miałeś problem z klimą?

    Co do nagrzewania powietrza wentylacyjnego mam podobne odczucia co Barthz. Ale sam tego nie praktykowałem dlatego pytam Jaśka o szczegóły.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #39552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przy minus 23 wyła jakby się miała rozleciec i powietrze leciało letnie, czyli ani komfortu, ani efektu, za to na pewno zużycie spore.
    Szczerze mówiąc coraz mi się bardziej ten pomysł z nagrzewnicą podoba, tylko żeby była 500W, to nie trzeba wcale wyłączać, no i na 12v. A może przetwornica? Jaką to ma sprawność?

  13. #39553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    No z tego co opisuje to raczej jest jakiś problem z tym dogrzewaniem klimą...
    Może to że u nas jest zima ...?
    A może brak termostatów do podłogówki ...?
    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Klima nie pójdzie przy minus 20, a już przy minus 30 to żadna, a termostat w podłodze mrozu nie wyczuje. Tam są stabilne warunki niezależnie od aury.
    U mnie śmigała bez żadnych problemów do -16oC, bo mniej nie było.

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Taką nagrzewnicą można spokojnie kilkanaście klowatogodzin dziennie dostarczyć,
    Na pewno nie przy temp. nawiewu 30oC...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #39554
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    A ja 128m2 i niecałe 35kwh na dobę. Izolacja dobra rzecz.
    U mnie poniżej 10kWh, ale elektrycznej i przy znaczącym udziale klimy.

    PS. Przed chwilą w końcu podłączyłem kolejne moduły fibaro. Będę wiedział, ile kWh zużyło ogrzewanie sporadycznie załączanego pokoju dzieci i łazienki.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 27-01-2017 o 12:32
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #39555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Przy minus 23 wyła jakby się miała rozleciec i powietrze leciało letnie, czyli ani komfortu, ani efektu, za to na pewno zużycie spore.
    Szczerze mówiąc coraz mi się bardziej ten pomysł z nagrzewnicą podoba, tylko żeby była 500W, to nie trzeba wcale wyłączać, no i na 12v. A może przetwornica? Jaką to ma sprawność?
    Ty masz LG z tego co pamiętam. Fanem ich nie jestem. Co do wycia to aby nie był zalodzony? Taca, dolna część wymiennika?

    Co do tego letniego powietrza to moja Gree kanałowa z katalogowym -10'C przy -23' dmuchała około 36'C. I to mówię o temperaturze przy wywiewie na parterze. Natomiast midea mission przy -20'C wyciągnąłem z niej nawiew na poziomie 49'9 'C. A o wyciu nie było mowy.

    No i dodam to po raz kolejny, że z kanałówki komfort jest bez porównania lepszy a porównanie mam .

    Wracając do Twojej nagrzewnicy. Mnie się to jakoś nie widzi. Tam są małe przepływy powietrza to raz. Dwa to powietrze zostanie przy suficie. Trzy podgrzewanie wentylowanego powietrza spowoduje, że to świeże nie zejdzie niżej. No ale niech wypowie się praktyk.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #39556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Kiedy włączasz nagrzewnicę? Ile powietrza idzie. Jakie są plusy twoim zdaniem? Co zaobserwoeałeś?
    Nagrzewnica działa cały czas a jedynym kagańcem jest temperatura nawiewu ( 35*) i temperatura w domu ( poniżej 23*)
    Idzie ok 100m3/h i nagrzewnica łyka ok 12kWh na dobę...
    Jako główny plus to bardzo wypłaszczyła się sinusoida temperatury w całym domu...
    Kolejny to fotowoltaika ma co robić z energią w dzień ...

    Z obserwacji wynika że idealna moc nagrzewnicy to ok 0,6kW bo nie potrzeba by było żadnego termostatu pilnującego temperatury w kanałach...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #39557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przy 100m3/h powietrzem można przenieść 0,8 kWh/K. Wystarczy więc te 30stC i mamy 10 kWh, a Jasiek pisał o 35st.
    To się musi rozejść, bo są wyciągi, więc ruch jest wymuszony.

  18. #39558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    To się musi rozejść, bo są wyciągi, więc ruch jest wymuszony.
    Pod sufitem ...
    Jak te świeże i ciepłe powietrze ma zejść na dół ?
    Nie od dziś pisze się, że nie należy łączyć ogrzewania z wentylacją.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #39559

    Domyślnie

    Barth, uwierz mi to powietrze się miesza bardziej niż Ci się wydaje.

  20. #39560
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Barth, uwierz mi to powietrze się miesza bardziej niż Ci się wydaje.
    Nie uwierzę, bo sam doświadczam jak to działa. Nawet klima ogrzewająca salon nie jest w stanie wymieszać powietrza. Przy ujemnych temperaturach na zewnątrz mam cieplej przy suficie, dlatego czasami "przepalam" podłogówkę.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 1978 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony