dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1986 z 2205
Pokaż wyniki od 39.701 do 39.720 z 44087
  1. #39701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Zapewne sterujesz zaworem trójdrogowym na wyjściu z bufora. Możesz się pochwalić jaki sterownik steruje Twoim zaworem 3D?
    Tech ST-431n - kupując go nie zwróciłem uwagi że minimalna histereza wynosi 1st.C to trochę za dużo przy podłogówce ale kombinując obniżeniem pokojówki udało mi się jakoś wszystko wysterować
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  2. #39702
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalizbi Zobacz post
    Tech ST-431n - kupując go nie zwróciłem uwagi że minimalna histereza wynosi 1st.C to trochę za dużo przy podłogówce ale kombinując obniżeniem pokojówki udało mi się jakoś wszystko wysterować
    Dzięki. W takim razie, czy jest może podobny sterownik z pogodówką o małej histerezie?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  3. #39703
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Etherma eTouch mini ma histerezę od 0,2deg https://sklep.enerzon.pl/termostaty/...061390078.html

  4. #39704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Dzięki. W takim razie, czy jest może podobny sterownik z pogodówką o małej histerezie?
    Ja nie szukałem ale zamierzałem zadzwonić po sezonie do producenta i zapytać o możliwość przeprogramowania
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  5. #39705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Etherma eTouch mini ma histerezę od 0,2deg https://sklep.enerzon.pl/termostaty/...061390078.html
    To nie jest sterownik zaworu mieszającego
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  6. #39706
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalizbi Zobacz post
    To nie jest sterownik zaworu mieszającego
    Przepraszam,źle przeczytałem.Myślałem ,że chodzi o termostat podłogówki.Raz jeszcze przepraszam.

  7. #39707
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Witaj.
    Bardzo dziękuję za rozmowę telefoniczną.
    Co do kominka,nie bardzo rozumiem jego "sens" w bezobsługowym domu....Noszenie drewna czy wynoszenie popiołu do czynności bezobsługowych raczej nie należy.
    Kable,sterowniki,termostaty i bam kominek-który psuje całą zabawę w "stabilną temperaturę" jedynie....dla klimatu.
    APZ,czy te pizgające płytki leżą na izolowanej płycie fundamentowej,czy przekładaniec ze styro?Jak mierzysz temp.podłogi,tzn jak głęboko są zatopione czujniki?Chciałbym grzać podłogówka na podstawie odczytów z podłogi i zastanawiam się jak głęboko umieścić czujniki.Wydaje się,że w tym wypadku,im głębiej tym lepiej.Rozumiem ,że takie odczucia tylko wtedy kiedy nie grzeje podłogówka.Jestem ciekaw,czy przy dużej akumulacji i grzaniu jedynie w drugiej taryfie efekt będzie taki sam..
    Dziękuje.
    Tak szczerze napiszę, przy drugim domu zastanowiłbym się nad prawdziwym kominkiem. Mam biokominek i palone było 3 razy. Nie ma potrzeby więcej. Jak chce ciepło tu i teraz włączam klimę. Mam ciepło a nie saunę. W tym domu nie zgodziłem się z żoną na prawdziwy. Fajne są na pellet.

    Te pizgające płytki leżą na stropie nad piwnicą. Docieplony od spodu 15 cm styropianu.
    Zresztą to nie ma znaczenia. Liczy się temperatura płytek a jeżeli jest na poziomie 21-22oC to jest zimna. To nie tylko moja opinia.
    Jeżeli masz płytę ogrzewaną to jej temperatura będzie taka jak zadasz albo wyjdzie z temp. powietrza. Od izolacji będzie zależeć zużycie energii. Ile ucieknie do gruntu lub piwnicy

    Wiem bo tak mam. Na części jest nieocieplona piwnica. W wiatrołapie ogrzewanie działa ile chce, podłoga jest cały czas ciepła. W weekend potrafi mieć 32oC - to jest miłe, nie ma wody ze śniegu a jak rozbierasz buty to jest przyjemnie. Pod częścią salonu też jest nieocieplone i tam mam problem ze sterownikiem- wariuje. Może kiedyś to docieplę
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 01-02-2017 o 10:51
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  8. #39708
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Tak szczerze napiszę, przy drugim domu zastanowiłbym się nad prawdziwym kominkiem. Mam biokominek i palone było 3 razy. Nie ma potrzeby więcej. Jak chce ciepło tu i teraz włączam klimę. Mam ciepło a nie saunę. W tym domu nie zgodziłem się z żoną na prawdziwy. Fajne są na pellet.

    Te pizgające płytki leżą na stropie nad piwnicą. Docieplony od spodu 15 cm styropianu.
    Zresztą to nie ma znaczenia. Liczy się temperatura płytek a jeżeli jest na poziomie 21-22oC to jest zimna. To nie tylko moja opinia.
    Jeżeli masz płytę ogrzewaną to jej temperatura będzie taka jak zadasz albo wyjdzie z temp. powietrza. Od izolacji będzie zależeć zużycie energii. Ile ucieknie do gruntu lub piwnicy
    Dzięki.
    Trochę mnie to martwi,bo nie wyobrażam sobie paneli lub drewna na podłodze,chyba że nie miałbym dziecka,psa w planach,a chciałbym dom na pokaz.
    W moim wypadku zadziała ogrzewanie nadmuchowo-podłogowe.Taka klima z podłogówką w jednym Może się uda.
    Zrezygnowałem z komina i kominka tradycyjnego,mam obecnie.Kotłownia w salonie to zdecydowanie zły pomysł.A dlaczego bio kominek się nie sprawdza,dla klimatu najlepszy Teraz można kupić nawet do 3-4kW-gdyby było potrzebne dogrzanie pomieszczenia...

  9. #39709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalizbi Zobacz post
    Tech ST-431n - kupując go nie zwróciłem uwagi że minimalna histereza wynosi 1st.C to trochę za dużo przy podłogówce ale kombinując obniżeniem pokojówki udało mi się jakoś wszystko wysterować
    W takim sterowniku najlepiej sprawdza się sterowanie pogodowe ...
    Sterownik pokojowy tylko rozwala harmonogram krzywej grzewczej...
    Jeżeli nie ma potrzeby celowania w okienka czasowe to tylko sterowanie pogodowe ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #39710
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dzięki.
    Trochę mnie to martwi,bo nie wyobrażam sobie paneli lub drewna na podłodze,chyba że nie miałbym dziecka,psa w planach,a chciałbym dom na pokaz.
    W moim wypadku zadziała ogrzewanie nadmuchowo-podłogowe.Taka klima z podłogówką w jednym Może się uda.
    Zrezygnowałem z komina i kominka tradycyjnego,mam obecnie.Kotłownia w salonie to zdecydowanie zły pomysł.A dlaczego bio kominek się nie sprawdza,dla klimatu najlepszy Teraz można kupić nawet do 3-4kW-gdyby było potrzebne dogrzanie pomieszczenia...
    Dom na wysoki połysk. Mamy 4 letnie dziecko, moja żona jeszcze nie odpuściła ale jest to bardzo trudne.
    Panele są ok. łatwe w wymianie nie to co parkiet. Jak zapłacisz odpowiednie pieniądze to laik nie odróżni od parkietu. Płytki też się niszczą, fugi brudzą, roboty jest sporo.
    Kominek to taki mebel. Nic specjalnego.
    Taka pompa o ile sterownik będzie dopracowany będzie rewelacyjnym połączeniem. Mam nadzieję, że będziesz dzielić się wrażeniami.
    Napisz jeszcze z czego budujesz i kiedy się wprowadzasz?
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 01-02-2017 o 11:14
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  11. #39711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Dzięki. W takim razie, czy jest może podobny sterownik z pogodówką o małej histerezie?
    A do czego mniejsza histereza przy podmieszaniu na podłogówce ...?
    Sterownik zaworu służy do regulacji temperatury wody zasilającej ogrzewanie a nie temperaturę pomieszczenia ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161230_130148.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	380335
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #39712
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Dom na wysoki połysk. Mamy 4 letnie dziecko, moja żona jeszcze nie odpuściła ale jest to bardzo trudne.
    Panele są ok. łatwe w wymianie nie to co parkiet. Jak zapłacisz odpowiednie pieniądze to laik nie odróżni od parkietu. Płytki też się niszczą, fugi brudzą, roboty jest sporo.
    Mam 5 letniego synka,w obecnym domu zajechał panele migiem A kafle,niewzruszone choć za 50zł/m2 -podstawa to mat,żaden połysk.Ma się pojawić pies...spory Leonberger.Wybór padł na drewnopodobne płytki Marazzi,wyglądają jak deski.Chciałbym zrobić najmniejszą fugę jaka się da.Wiem,że przy podłogówce 3-4mm to minimum,ale może zaryzykuje...
    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Taka pompa o ile sterownik będzie dopracowany będzie rewelacyjnym połączeniem. Mam nadzieję, że będziesz dzielić się wrażeniami.
    Napisz jeszcze z czego budujesz i kiedy się wprowadzasz?
    Nie chcę przynudzać,pompa to samsung EHS TDM. Podłogówka wodna,do tego dwa klimatyzatory kanałowe typu slim 3,6kW (jedyny problem w zabudowie sufitu,ale dużo tańsze od sufitowych).Opcja nadmuch ciepłe lub zimne powietrze,grzanie 100% nadmuch/100% podłoga,tryb auto 80% nadmuch /20% podłoga aż do całkowitego przejścia w grzanie tylko podłogą (tryb np.po dłuższej nieobecności).Reku z odzyskiem wilgoci,tej samej firmy,współpraca ze sterownikami od klimatyzatorów.Podłogówka wodna,wylewka 10cm bez przekładki ze styro.
    Dom na płycie fundamentowej 25cm betonu+ 20cm XPS,137m2+60m2 nieogrzewany odizolowany garaż.Ściany z Ytonga 350+20cm grafitu/10cm EPS/płytka klinkierowa.Chciałbym się wprowadzić za 6 miesięcy,chyba że zima wcześniej odpuści

  13. #39713
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A do czego mniejsza histereza przy podmieszaniu na podłogówce ...?
    Sterownik zaworu służy do regulacji temperatury wody zasilającej ogrzewanie a nie temperaturę pomieszczenia ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161230_130148.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	380335
    Tak, zgadza się. Przejrzałem instrukcję sterownika i wiem o co biega.
    Ten zawór na zdjęciu to nie jest 4D?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  14. #39714
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Witaj.
    j.Rozumiem ,że takie odczucia tylko wtedy kiedy nie grzeje podłogówka.Jestem ciekaw,czy przy dużej akumulacji i grzaniu jedynie w drugiej taryfie efekt będzie taki sam..
    Bywa. Moze nie pizga ale im bardziej zmeczony jestes tym bardziej to odczuwasz. Za pare lat zerwe w ch...j caly ten kur....sko drogi, ciezki w utrzymaniu łupek i poloze drewno.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  15. #39715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Tak, zgadza się. Przejrzałem instrukcję sterownika i wiem o co biega.
    Ten zawór na zdjęciu to nie jest 4D?
    Tak to jest 4D ...
    Kocioł stałopalny wymaga ochrony temperatury powrotu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #39716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Mam 5 letniego synka,w obecnym domu zajechał panele migiem A kafle,niewzruszone choć za 50zł/m2 -podstawa to mat,żaden połysk.Ma się pojawić pies...spory Leonberger.Wybór padł na drewnopodobne płytki Marazzi,wyglądają jak deski.Chciałbym zrobić najmniejszą fugę jaka się da.Wiem,że przy podłogówce 3-4mm to minimum,ale może zaryzykuje...
    Mam od prawie ośmiu lat płytki drewnopodobne i potwierdzam. W zeszłym roku wzięliśmy berneńczyka i po za tym, że się na nich ślizga, to w utrzymaniu są super. Jedynie przy psie warto pomyśleć o odkurzaczu robocie - POLECAM!

  17. #39717
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mam od prawie ośmiu lat płytki drewnopodobne i potwierdzam. W zeszłym roku wzięliśmy berneńczyka i po za tym, że się na nich ślizga, to w utrzymaniu są super. Jedynie przy psie warto pomyśleć o odkurzaczu robocie - POLECAM!
    Kurcze,mam już instalacje centralnego odkurzacza,zbyt późno poczytałem o robocie do odkurzania...

  18. #39718
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Kurcze,mam już instalacje centralnego odkurzacza,zbyt późno poczytałem o robocie do odkurzania...
    heh na to nigdy nie jest za późno .
    sam używam irobota i teraz kupiłem drugi Harper za 300zł. jak dla mnie nie ma zbyt wielkiej różnicy a robotę robią super.jeden na parterze a drugi na piętrze. polecam. przy piesku jest znacznie czyściej. poza tym pupil też się nie nudzi bo musi "pilnować" robota przynajmniej przez godzinę
    mam też centralny odkurzacz ale przy robotach używa się go znacznie rzadziej.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #39719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Kurcze,mam już instalacje centralnego odkurzacza,zbyt późno poczytałem o robocie do odkurzania...

    Przy psie lepszy jest robot. Puszczam go codziennie i codziennie mam niemal pełny pojemnik. Ogólnie wtedy wszędzie mam mniej kurzu. Centralny jednak jest bardziej upierdliwy.

  20. #39720
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Bywa. Moze nie pizga ale im bardziej zmeczony jestes tym bardziej to odczuwasz. Za pare lat zerwe w ch...j caly ten kur....sko drogi, ciezki w utrzymaniu łupek i poloze drewno.
    Może drewno,ale dla paneli nigdy bym tego nie zrobił.Panele nie są wcale łatwe w utrzymaniu.Trzeba uważać na nadmiar wody.Niechybnie,zaletą jest możliwość szybkiego demontażu.Co do drewna...wygląda pięknie.Ale krótko,chyba że dom jest na pokaz dla programu TV,nikt w nim nie mieszka albo jest się niewolnikiem czystości ,bo każde większe ziarnko piasku,ze swoją twardością zostawia rysę.
    Ale karolek,z gustami się nie dyskutuje,teraz mam w domu drewno,kafle i panele.Mam małe dziecko,kto ma dzieci wie,że są one najlepszymi testerami możliwości i trwałości produktów.
    Wszyscy piszą,o niezniszczalnym egzotycznym tarasowym drewnie.Koleś w niemczech,zarabia krocie na wymianie tego cuda na ekodrewno.Opowiadał co się z tym dzieje nawet po 3 latach.Pewnie zwykły modrzew na elewacji,zestarzeje się lepiej-choć to też sprawa gustu.

Strona 1986 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony