dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2115 z 2205
Pokaż wyniki od 42.281 do 42.300 z 44087
  1. #42281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Sorry może za bardzo uprościłem Na Tauronie świat się nie kończy, i nie zaopatruje on w prąd całej Polski. Obecnie mam cen w II strefie 3x niższą niż w dziennej ale to jest w Fortum do końca br.( z tym że cena brutto całkowita 1 KWh wynosi 24gr -II i 80 gr II) Natomiast jak porównywałem z taryfami PGE do którego wracam od 1 stycznia 2019 to ta różnica jest zdecydowanie niższa. Grzejąc konwektorami elektrycznymi i cuw już obecnie PC przy mojej strukturze zużycia całkowitego zużycia prądu 3:1 (II:I) akumulowanie ciepła z prądu nie ma sensu. Tym bardziej że w tej 1/3 zużycia jest normalne korzystanie z urządzeń domowych i w tym przypadku bufory i grzałki nie pomogą. O ile ta proporcja mogła być korzystniejsza o 15 %??? i dopiero z tej różnicy pomiędzy taryfami pomniejszonej o straty bufora i gorszej od konwektorów sterowalności moglibyśmy liczyć opłacalność inwestycji w bufor z grzałkami.

    W moim przypadku bufor i centralne nigdy by mi się nie zwróciło bo nie będę żył 115 lat raczej.

    Dla mnie wodne centralne może mieć sens jako etap przejściowy pomiędzy PC i to jest fajny pomysł ale bez buforów, kupiłbym kocioł elektryczny i zaobserwował jakie będzie zużycie i jakie jest praktycznie zapotrzebowanie na moc . Po montażu PC można kocioł sprzedać, albo zostawić jako awaryjne źródło ciepła przy silnych mrozach i ewentualnej Powietrznej PC.
    Czy tak trudno odczytac skąd jest kol. Bigbox1, podaje ze z Zywca, a Zywiec to teren Tauronu. Po co ma szukac innych sprzedawców (dystrybutora nie zmieni) skoro Tauron daje najnizsze ceny. Co do opłacalnosci bufora i zuzycia domowego to bezkonkurencyjna jest taryfa G13 która ma najwiecej godzin najnizszej III taryfy, ma równiez II posrednią i tylko 5 godzin na dobę najdrozsza I taryfe (w zimie bo w lecie jest to tylko 3 godz.) Na Tauronie swiat nie konczy ale tylko Tauron ma taką taryfę, a skoro jest sie na jego terenie to dlaczego z tego nie skorzystac. Co do kotła elektrycznego to nie zapewni tego co zapewni bufor z grzalkami czyli równomiernosc grzania przez cała dobę tylko w najnizszej taryfie oraz cwu grzaną tylko w tej samej taryfie czyli najnizszej. Pomijam fakt braku wymiany anody, wymiany calego zasobnika co kilka/kilkanascie lat.

  2. #42282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Obecnie po montażu PC cuw pomimo lekkiej podwyżki w stosunku do Fortum zejdę z rachunkiem do oko lo 300 zł.
    Będziesz miał w PGE ponad 80gr/kWh?
    No i skoro używasz PC to nie ten wątek.

  3. #42283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy tak trudno odczytac skąd jest kol. Bigbox1, podaje ze z Zywca, a Zywiec to teren Tauronu. Po co ma szukac innych sprzedawców (dystrybutora nie zmieni) skoro Tauron daje najnizsze ceny. Co do opłacalnosci bufora i zuzycia domowego to bezkonkurencyjna jest taryfa G13 która ma najwiecej godzin najnizszej III taryfy, ma równiez II posrednią i tylko 5 godzin na dobę najdrozsza I taryfe (w zimie bo w lecie jest to tylko 3 godz.) Na Tauronie swiat nie konczy ale tylko Tauron ma taką taryfę, a skoro jest sie na jego terenie to dlaczego z tego nie skorzystac. Co do kotła elektrycznego to nie zapewni tego co zapewni bufor z grzalkami czyli równomiernosc grzania przez cała dobę tylko w najnizszej taryfie oraz cwu grzaną tylko w tej samej taryfie czyli najnizszej. Pomijam fakt braku wymiany anody, wymiany calego zasobnika co kilka/kilkanascie lat.

    A co z opłacalnością inwestycji w bufor?

  4. #42284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Będziesz miał w PGE ponad 80gr/kWh?
    No i skoro używasz PC to nie ten wątek.
    Proszę p przeczytanie ze zrozumieniem . Obecnie mam 80 groszy w Fortum do końca roku

  5. #42285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Będziesz miał w PGE ponad 80gr/kWh?
    No i skoro używasz PC to nie ten wątek.
    Ogrzewam cuw Pc dom ogrzewam prądem i tego nie planuje zmieniać gratuluję czytania ze zrozumieniem.

  6. #42286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Proszę p przeczytanie ze zrozumieniem . Obecnie mam 80 groszy w Fortum do końca roku
    No i piszesz, że "pomimo lekkiej podwyżki w stosunku do Fortum zejdę z rachunkiem". Czytam tak, jak piszesz.

  7. #42287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i piszesz, że "pomimo lekkiej podwyżki w stosunku do Fortum zejdę z rachunkiem". Czytam tak, jak piszesz.
    Bo to prawda po pół roku posiadania PC do ciepłej wody mam o 1000 Kwh mniej więc ogólnie rachunek zmaleje.

    Całkowite roczne zużycie mam do 9000 kwh i myslę że do 7000 zjadę
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 20-12-2018 o 09:34

  8. #42288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bo to prawda po pół roku posiadania PC do ciepłej wody mam o 1000 Kwh mniej więc ogólnie rachunek zmaleje.
    Pimimo tego, że zapłacisz >80gr/kWh?

  9. #42289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Sorry może za bardzo uprościłem Na Tauronie świat się nie kończy, i nie zaopatruje on w prąd całej Polski. Obecnie mam cen w II strefie 3x niższą niż w dziennej ale to jest w Fortum do końca br.( z tym że cena brutto całkowita 1 KWh wynosi 24gr -II i 80 gr II) Natomiast jak porównywałem z taryfami PGE do którego wracam od 1 stycznia 2019 to ta różnica jest zdecydowanie niższa. Grzejąc konwektorami elektrycznymi i cuw już obecnie PC przy mojej strukturze zużycia całkowitego zużycia prądu 3:1 (II:I) akumulowanie ciepła z prądu nie ma sensu. Tym bardziej że w tej 1/3 zużycia jest normalne korzystanie z urządzeń domowych i w tym przypadku bufory i grzałki nie pomogą. O ile ta proporcja mogła być korzystniejsza o 15 %??? i dopiero z tej różnicy pomiędzy taryfami pomniejszonej o straty bufora i gorszej od konwektorów sterowalności moglibyśmy liczyć opłacalność inwestycji w bufor z grzałkami.

    W moim przypadku bufor i centralne nigdy by mi się nie zwróciło bo nie będę żył 115 lat raczej.

    Dla mnie wodne centralne może mieć sens jako etap przejściowy pomiędzy PC i to jest fajny pomysł ale bez buforów, kupiłbym kocioł elektryczny i zaobserwował jakie będzie zużycie i jakie jest praktycznie zapotrzebowanie na moc . Po montażu PC można kocioł sprzedać, albo zostawić jako awaryjne źródło ciepła przy silnych mrozach i ewentualnej Powietrznej PC.
    było

  10. #42290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A co z opłacalnością inwestycji w bufor?
    Dla mnie bufor też jest bzdurą przynajmniej w nowym budownictwie ale to nie jest jakiś mega wydatek jak kupisz goły sam ocieplisz i podłączysz. Jak dla mnie lepiej zamiast bufora dać splita
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #42291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dla mnie bufor też jest bzdurą przynajmniej w nowym budownictwie ale to nie jest jakiś mega wydatek jak kupisz goły sam ocieplisz i podłączysz. Jak dla mnie lepiej zamiast bufora dać splita
    dokładnie

  12. #42292

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy tak trudno odczytac skąd jest kol. Bigbox1, podaje ze z Zywca, a Zywiec to teren Tauronu. Po co ma szukac innych sprzedawców (dystrybutora nie zmieni) skoro Tauron daje najnizsze ceny. Co do opłacalnosci bufora i zuzycia domowego to bezkonkurencyjna jest taryfa G13 która ma najwiecej godzin najnizszej III taryfy, ma równiez II posrednią i tylko 5 godzin na dobę najdrozsza I taryfe (w zimie bo w lecie jest to tylko 3 godz.)
    Nie dla każdego będzie ona taka bezkonkurencyjna...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #42293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ktoś tu podawał, że koszt instalacji takiego samego bufora to 15tyś.
    Bardzo drogo

  14. #42294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dla mnie bufor też jest bzdurą przynajmniej w nowym budownictwie ale to nie jest jakiś mega wydatek jak kupisz goły sam ocieplisz i podłączysz. Jak dla mnie lepiej zamiast bufora dać splita
    jestem za

  15. #42295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Nie dla każdego będzie ona taka bezkonkurencyjna...
    Im mniejsze zuzycie na cele bytowe i brak ogrzewania i przygotowania cwu prądem to zgoda, ale chyba nie tym tu mowa.

  16. #42296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Zgadzam się.
    To czy drogo to rzecz dyskusyjna jezeli wezmiemy pod uwagę brak kosztów płatnego serwisu w okresie gwarancyjnym, ze to kompletna kotłownia, ze zawiera sterowanie na czujniki ruchu z blokadą czasowa cyrkulacji cwu wraz z pompami cyrkulacyjnymi duzej mocy cwu, koszty ewentualnego serwisu w okresie pogwarancyjnym są smiesznie małe, ze współpracuje z regulatorami strefowymi calkowicie bezproblemowo, ze zapewnia zuzycie w 100% tylko w II/III taryfie. Nie zauwazyłem ze ktos tu na forum dopytywał jak i co ustawic aby praca bufora była optymalna, wynika to z faktu ze tych ustawien jest bardzo mało.

  17. #42297

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Im mniejsze zuzycie na cele bytowe i brak ogrzewania i przygotowania cwu prądem to zgoda, ale chyba nie tym tu mowa.
    wiem, że to szczególny przypadek, ale....wracam do "oryginalnego" dostawcy. Podpisałem umowę pod koniec września z gwarancją ceny na 2 lata. Musze wrócić do G12w. Dopiero 2.01.2019 mogę zmienić na G13. Ale podejrzewam, że zwyczajnie mi się to nie będzie opłacać(będą gorsze ceny). I to konkretnie miałem na myśli

    Wcześniej robiłem symulacje zużycia dla G13 i wyszło korzystniej, ale bez szaleństw....a też nie do końca jestem pewien, czy przyjęte założenia są prawidłowe.....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #42298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To czy drogo to rzecz dyskusyjna jezeli wezmiemy pod uwagę brak kosztów płatnego serwisu w okresie gwarancyjnym, ze to kompletna kotłownia, ze zawiera sterowanie na czujniki ruchu z blokadą czasowa cyrkulacji cwu wraz z pompami cyrkulacyjnymi duzej mocy cwu, koszty ewentualnego serwisu w okresie pogwarancyjnym są smiesznie małe, ze współpracuje z regulatorami strefowymi calkowicie bezproblemowo, ze zapewnia zuzycie w 100% tylko w II/III taryfie. Nie zauwazyłem ze ktos tu na forum dopytywał jak i co ustawic aby praca bufora była optymalna, wynika to z faktu ze tych ustawien jest bardzo mało.
    A jak nie masz kotłowni o czym tu dyskutować?
    Ja nie mam szkoda mi było miejsca w domu i nie zakładałem wodnego centralnego ogrzewania bo po co? Druga strefa w taryfach nie zrobi nie wiadomo jakich oszczędności, a ty piszesz jakby była ona za darmo i jakiekolwiek włączenie ogrzewania na taryfie dziennej groziło bankructwem. Ja grzeję normalnie i jakoś mi się to finansowo spina. Faktem jest że 4 lata temu jeszcze paliłem w kominku ale odkąd mam taryfę g12w to już tego nie robię bo si,e to nie opłaca.

    Jedną z zalet wykorzystania prądu jako źródła ogrzewania jest jego doskonała sterowalność i brak strat, i ja to wykorzystuję. Natomiast idea ogrzewania wody prądem żeby ogrzewać powietrze w domu jest dla mnie niezrozumiała bo raz że ponosimy nieuzasadniane koszty inwestycyjne budując kotłownię (w której się niczego nie spala defacto) i decydujemy się na niższą sprawnosć bo bufor stygnie i woda w rurach też, oddając ciepło nie tam gdzie bylibyśmy chcieli. Układ wodny zwłaszcza podłogówka ma dużą bezładność i ciężko jest zużyć tyle energii ile akurat jest niezbędne.

    Gdybym miał się decydować na grzanie tylko 2 strefą prądem to ewentualnie podłogówka z warstwą akumulacyjną i kablami grzejnymi.

  19. #42299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wiem, że to szczególny przypadek, ale....wracam do "oryginalnego" dostawcy. Podpisałem umowę pod koniec września z gwarancją ceny na 2 lata. Musze wrócić do G12w. Dopiero 2.01.2019 mogę zmienić na G13. Ale podejrzewam, że zwyczajnie mi się to nie będzie opłacać(będą gorsze ceny). I to konkretnie miałem na myśli

    Wcześniej robiłem symulacje zużycia dla G13 i wyszło korzystniej, ale bez szaleństw....a też nie do końca jestem pewien, czy przyjęte założenia są prawidłowe.....
    Ja robiłem symulacje g13 i u mnie to nie wchodzi w grę bo, to jest dla gospodarstw domowych które zaczęły ogrzewać prądem i na zasadzie różnicy w zużyciu dotychczasowym i po zmianie źródła ogrzewania. Ja grzeję od 15 lat to u mnie różnica wyszłaby żadna. Tak mi to ktoś przynajmniej na forum kiedyś wytłumaczył.

  20. #42300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    To co piszesz dotyczy taryfy G12as a nie G13.
    Masz rację mea culpa

Strona 2115 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony