dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 2205
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 44087
  1. #4281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    Wykladziny dywanowe zupelnie odpadaja, bo nienawidze odkurzac a trzepac to juz wogole nie ma kto i ja bym musiala to robic.
    A na reszcie domu co masz?
    Ma ktos zwykle panele? Dzieje sie cos z nimi?
    I ile sie traci na panelach zamonotwanych zamiast plytek?
    to bryknij sobie płytki w całym domu
    ja mam na całym dole ale przestaja sie nam podobać, salon mógłby byc w panelach
    pod panelami bedzie nieco wyższa temperatura, bo panele mają wiekszy opór cieplny
    trzeba tylko odpowiednio ustawić sterowniki, oczywiście czym wieksza temp. podłogi tym wyższe straty przez izolacje do gruntu
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #4282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    No ale jestem w stanie jakos policzyc jakie to beda straty?
    Ja mam tylko 15 cm styro na zaklad, ale dosc szczelnie kladzione wszystko bylo - pilnowalam - nawet pianke dawalam w szpray, wiec moze by tych strat az takich nie bylo. Tylko ze 4 stopnie straty to cholenrie duzo mi sie wydaje.. I z jednej strony nie chcialabym plytek na calym domu, a z drugiej boje sie wysokich rachunkow.
    tych strat to raptem kilka procent, bez paniki
    zrób część w płytkach, część w panelach, w sypialni daj wykładzinę dywanową i nie będzie źle...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #4283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ja mam cały dół w płytlach, cala góra z wjątkiem łazienki w panelach(tanich) Nic się z nimi nie dzieje, co się niby ma dziać?
    podłoga grzeje, a tego że słabiej to ja nie odczuwam w ogóle..
    Bo niby gdzie te straty mogą być na górze, do gruntu?

  4. #4284
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    To, że panele czy deska barlinecka nie nadaje się na ogrzewanie podłogowe to mit. Jaka może być strata jak pod ogrzewaniem masz 15cm superizolacyjnego styropianu a na górze 7mm panela? Ja w poprzednim domu miałem deskę barlinecką 15mm i ciepło było aż miło. Wczesniej nie chciałem płytek w salonie ale teraz zaczyna mi się podobać ten pomysł. Jasiek dlaczego przestają się Wam podobać płytki?

  5. #4285

    Domyślnie

    przekopałem mega ilość wątków na tym forum i powoli kończę ten wątek od podstaw. Aktualnie sprawa wygląda tak: co kilka dni odkrywam nową technologie i zmieniam założenia. wniosek-jeszcze troszkę muszę poczytać, żeby się na coś zdecydować(odnośnie ogrzewania) wniosek 2-każde ogrzewanie jest ok w zależności od potrzeb, warunków, upodobań i, to co dla mnie ważne, tego jaki mamy (swój własny, wymarzony, światopoglądowy etc.) dom. Wiem przynajmniej tyle, że w zależności od tego jak ten dom będzie zbudowany mamy wachlarz rozwiązań do rozważenia. W tej chwili materiały izolujące są stosunkowo tanie, więc i procent kasowy w kosztach całej budowy jest niewielki(kto jak chce może postawić cudzysłów) .warto ocieplać, nawet na wyrost, byle mądrze. Więc aktualnie tak będę budował. jaki wachlarz mam zatem pod ręką? to pytanie pierwsze. drugie bardziej konkretne: podajecie cenę za prąd jak z oferty, z normalnych rachunków. czy jednostka za kilowat, jej realny koszt, nie wzrasta, kiedy potrzebujecie 3 faz? rozumiem, że ogrzewanie elektryczne, czy to wodne, czy kablowe, czy to kondensacja czy PC takiego wymaga. nie wzrasta wtedy koszt jednostki? to tak rozruchowo, poczytam, doczytam, pytań będzie więcej na razie skłaniam się do PC/ogrzewanie elektryczne z wodną podłogówka, oba przy niezłej izolacji. niby wąski zakres ale ponad 200 stron w tym wątku świadczy, że wcale nie aż tak
    abstrahując, choć jedynie trochę, dowaliłbym jeszcze kominek bo być musi. kto ma żonę/kobietę wie o co chodzi poza tym drewno mam za free na lata a i ja sam lubię. spraw kominkowych też jest parę, ale o tym potem. Proszę o kilka luźnych komentarzy. przeczytam, znowu poczytam i popytam dalej pozdrawiam


    ps. sporo osób twierdzi,że po wybudowaniu domu murowanego potrzebuje on 1-4(!) sezonów grzewczych na wygrzanie murów, podczas których nie wolno mieszkać.wtf?
    Ostatnio edytowane przez greyhawk ; 16-10-2011 o 08:11

  6. #4286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    znalazłem fajne termosataty do podłogówki - Marcin chyba Ty szukałeś takich co wyświtlają bierzącą temp i zadaną a nie wyglądają jak kupa: http://thermoplus.pl/katalog/termost...owe/tc610.html
    Tego akurat używam do sterowania bojlerem (ma zakres do 90StC) ale jest napawdę przyjazny. I dość estetyczny.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #4287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    znalazłem fajne termosataty do podłogówki - Marcin chyba Ty szukałeś takich co wyświtlają bierzącą temp i zadaną a nie wyglądają jak kupa: http://thermoplus.pl/katalog/termost...owe/tc610.html
    Tego akurat używam do sterowania bojlerem (ma zakres do 90StC) ale jest napawdę przyjazny. I dość estetyczny.
    mam podobnego typu u siebie, trzeba sie troche na tańcować przy ustawieniu podłogówki
    one mierzą promieniowanie pomieszczenia a nie temperaturę (wyświetlacz pokazuje temp. tylko czujnik w pomieszczeniu mierzy promieniowanie i podczas pracy sterownik pokazuje różne głupoty )
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #4288
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    wmnich, skończ słuchać się niedouczonych pseudospecy w sklepach, daj panele tam gdzie masz ochote i to jakie chcesz, najlepiej 7mm, podkład taki cieniutki w rolce z małymi dziureczkami i po temacie. U mnie podłoga nigdy nie nadgrzała się do więcej niż 24oC, a czas nagrzewania to KILKA godzin. sprzedawca myślał osytuacji że bezpośrednio pod panelami masz maty grzejne. U mnie od słońca panele nagrzewają się dużo bardziej, więc skończmy wierzyć w zabobony.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  9. #4289
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    znalazłem fajne termosataty do podłogówki - Marcin chyba Ty szukałeś takich co wyświtlają bierzącą temp i zadaną a nie wyglądają jak kupa: http://thermoplus.pl/katalog/termost...owe/tc610.html
    Tego akurat używam do sterowania bojlerem (ma zakres do 90StC) ale jest napawdę przyjazny. I dość estetyczny.
    ładny, powiedz tylko na jaki jest skok nastawy czasu 5/1-/15min?
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  10. #4290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pół godziny w przypadku tego typu. Są tam jeszcze tygodniowe i one mają co do minuty możliwośc ustawienia pięciu zdarzeń. Ten ma mozliwość ustawienia dwóch temperatur i pzrełączania sie pomiędzy nimi dowolną ilość razy co te pół godziny
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #4291

    Domyślnie

    Mam problem, jesli ktos to jeszcze czyta to prosze o pomoc.
    To pierwszy sezon grzewczy w nowym domu. Mam ogrzewanie tylko elektryczne. Legalett plyty fundamentowej z 2 grzalkami łącznie 8 kW. Piec elektryczny Kospel 24 kW ze sterowaniem pogodowym, zasobnik 300l i Solary Biawar, kaloryfery z termostatami Danfoss Living (programowalne).
    Zasobnik biawar z 2 wężownicami, dolna solar, górna c.o.. Mam problem z tym aby grzejniki grzały. Najpierw wyczaiłem, że zawór trójdrogowy nie puszczał c.o., Nastawiłem do ręcznie na otwarty i puscił. Potem przyszły temp. dodatnie w dzien do plus 14st. i system się wychłodził (termostaty na 21st. temp. max. na piecu 24 st.). Temp. w pokojach spadły do 20/21 st. dałem termostaty wyżej i nic, ale grzeje tylko kaloryfer w garażu bez żadnego termostau (pomieszczenie obok). Kaloryfery odpowietrzone, piec nastawiłem na auto, pompa c.o. praca ciągła, C.O. temp. dzienna max. 27~st. przez 24 h, cwu 42 st. przez 24h, temp. zewn. 15 st.. Piec podgrzewa co. w zależnosci od temp. zewn. od 42 do 61 stopni i grzałki ciągle cos pobierają. Termostaty ustawiłem na 25st. i nic.

  12. #4292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No ja zamierzam się ogrzewać w przyszłości prundem.
    Moja instalacja C.O w założeniu.
    Bufor 1000 l + mały 120 l razem 3 wężownice koszt obydwóch baniek to ok. 6,5 tyś zł z grzałką 10 kw do tego zegar sterujący 80 zł tak by grzałka chodziła tylko w 2 taryfie koszt 1 kw/h brutto 0,26 zł ze wszystkimi opłatami rejon Poznań.
    Na parterze podłogówka wodna. Na piętrze 3 grzejniki tradycyjne plus łazienkowa drabinka.
    Jak na razie koszt podłogówki z wylaniem jastrychu to po paru rozmowach 80-100 zł za m2 .
    Jeden instalator mi powiedział żebym zrobił tak Gorąca woda np. 75c idzie do kaloryferów i powraca przez podłogę, już schłodzona. Nie wiem czy tak można ale ma to jakiś sens. Dom projektowany i zabawa w różnych programach wychodzi mi 2- 3 litrowych w zależności jaką temp pokażę na zewnątrz. Jako alternatywę będzie kominek. Tradycyjny. Bo gdy ktoś mówi że jak wyłączą prąd to nie mam ogrzewania to jakie będzie miał bez pracy pomp i elektroniki w piecu gazowym lub węglowym . Oczywiście życie mnie zweryfikuje. Ale zacząłem Myślec nad kablami grzejnymi. I chyba niemożliwym jest by pracowały tylko na 2 taryfie.
    Generalnie jeżeli potrafimy zmagazynować energię np. w buforze. To za gaz wychodzi 1 kwh 0,23 zł za prąd 0,26 zakładając 100 m2 i zużycie 120kwh/m2/rok to dom będzie potrzebował 12 tyś kwh za różnicę cen zapłacimy 360 zł .W rok Jeżeli dom będzie bardziej oszczędny ta różnica będzie mniejsza.
    Mam wgląd na paru znajomych którzy się budują i koszt przyłącze gazu plus komin plus piec to wydatek ok. 20 tyś. Plus np. grzejniki czy podłogówka. Więc tu koszt taki sam. Ja zamierzam wydać 6,5 tyś czyli zostaje mi 13,5 tyś w kieszenie różnica to 360 zł Czyli zaczniemy przepłacać po 37 latach. Zakładając że podwyżki są takie same dla prądu i gazu np. 10% . Zaletą prądu jest to ze niema czegoś takiego jak kaloryczność. A wydajność grzałki jest prawie 100%. Piec traci swoja wydajność z czasem użytkowania (wypala się) A teraz gdyby te 13 tyś wrzucić na lokatę 5 % - podatek realna 4% daje nam 520 zł zysku rocznie i nigdy nie będziemy przepłacać a co roku będziemy zarabiać niecałe 200 zł.

  13. #4293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    też będzie u mnie grzanie prądem. Ale z tymi grzejnikami i 75st to ja bym sobie dał spokój. Jak zejść do 30st z 70? Chodzi o dokładność bo wiadomo im mniejsza temperatura w rurkach tym oszczędniej. Dla tego ja daję wszędzie podłogówkę, a nawet rezygnuję z drabinek w łazienkach. Może jakąś elektryczną dam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #4294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    II taryfa w Enei to 0,29.

  15. #4295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    powiem więcej to nie mit to głupota.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #4296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    II taryfa w Enei to 0,29.
    Dokładnie to

    0,2714 zł za kwh Chyba wstępnie każdy się pomylił

  17. #4297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    też będzie u mnie grzanie prądem. Ale z tymi grzejnikami i 75st to ja bym sobie dał spokój. Jak zejść do 30st z 70? Chodzi o dokładność bo wiadomo im mniejsza temperatura w rurkach tym oszczędniej. Dla tego ja daję wszędzie podłogówkę, a nawet rezygnuję z drabinek w łazienkach. Może jakąś elektryczną dam.
    . . No też mnie to zastanawiało lecz napisze wyjaśnienia instalatora.
    Z bufora wypływa woda o temp 75 st. Dochodzi do kaloryfera. i tu jakieś obliczenia dla mnie magia i kaloryfer gdzie przepływ wody wynosi x odda y ciepła i na rurkach powrotnych będzie 30 st podczas drogi do podłogi odda 0,5 st i reszta pójdzie w beton. Na ile to jest prawdziwe to nie wiem. Może ktoś się zna i podpowie.
    Nie mam nic przeciwko podłogówce w sypialni . Lecz tutaj ma znaczenie koszt wykończenia. Na parter spodziewam się wydać na gotowo 120 zł max za podłogę wykończoną Za piętro liczyłem bez łazienki 35 zł za m2 praca własna panele. Ale zważywszy na to że po chacie chce sobie zmontować własną solarę do tego buforka. ehh nie wiem już sam ale chyba na pięterku pozostanę w kaloryferach chociaż...
    Gdy za dugo się zastanawiam to pojawia się zbyt wiele pytań.
    Domek ma być energooszczędny ale też tani w budowie.

  18. #4298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1. Po co ma wypływać woda 75st? wystarczy ok 30.
    2. Na dodatek potem wraca woda do pieca o temp ok 30st i piec ja musi podgrzać o 45st.
    A nie lepiej zrobić jak najmniejszą różnice temperatur? Dla kilku grzejników demolujesz cały układ, tak na to patrze.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #4299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    Dokładnie to

    0,2714 zł za kwh Chyba wstępnie każdy się pomylił
    Doliczyłeś akcyzę? Mi według rachunku wychodzi 0,29.

  20. #4300

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A nie lepiej zrobić jak najmniejszą różnice temperatur? Dla kilku grzejników demolujesz cały układ, tak na to patrze.
    właśnie! jak to w końcu działa?
    na innym forum trafiłem na patent z buforami na zamówienie lub "tymi ręcami" a tu trafiłem na dzieło Piczmana.
    On grzeje wodę do chyba 80C węglem, w środku jest jakaś wężownica... nie znam się na tym, ale efekt mi się bardzo podoba(poza tym węglem ... jak to w końcu działa? w zbiorniku jest cwu a w wężownicy woda do co?

Strona 215 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony