dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 254 z 2205
Pokaż wyniki od 5.061 do 5.080 z 44087
  1. #5061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Forum ma pomagać i podpowiadać to odpowiedz pytającym co zrobisz jak za rok cena kWh będzie po 1zł ? Liczę na Twoje doświadczenie.
    Ja odpowiem co ja bym zrobił...
    odkąd zacząłem budowę w 2001 roku słyszę to samo...
    jak ktoś chce kable to niech zakłada, chce piec na węgiel - proszę bardzo...
    jak się tak bardzo boisz podwyżek to buduj pasywniaka bo reszta nośników energii też podrożeje
    jesteśmy w temacie o ogrzewaniu elektrycznym, więc bez sensu jest tutaj odradzanie takiego sposobu ogrzewania, raczej skupmy się jak zrobić to bardziej efektywnie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #5062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Piec Elterm 12kW-2,7tys.zł+600mb rurki Wavin=1,7tys.zł+rozdzielacz 0,7tys.zł+robocizna za ułożenie rurek 1,5tys.zł+podłączenie w jedną całość 0,5tys.zł+Euroster 2026 0,15tys.zł=7250zł
    "Znawco" tematu,zakwestionuj moje wyliczenie
    powiedz co ja mam tutaj zakwestionować?
    normalna cena,działać będzie, jak-to się okaże...
    na pewno będzie mniej ekonomiczne od kabli..., wiem wiem jest furtka do jakiegoś innego pieca
    tylko może od razu zamontuj ten inny... bo tak będziesz o te 2,7 tys. w plecy
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #5063
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    jasiek - te 2k7pln to nie jest majątek przy budowie domu;

    mnie zastanawia bardziej, po co ten auraton i w ktorym pomieszczeniu go umiescisz, skoro i tak pewnie wyregulujesz system na rozdzielaczu... nie boisz sie, ze gdzies będzie za zimno a gdzies za gorąco? dla mnie przy swoim rozwiązaniu pozbawiasz się największej zalety elektryki - czyli nie-co; rozumiem, ze koszta grzania sa priorytetem w stosunku do sterowalnosci - tylko że to wygląda tak: centralny piec - centralny sterownik - kupa betonu do akumulacji a sterowanie masz albo całością (auraton) albo niecentralnie rozdzielaczem - ale w tym drugim przypadku co na to piec?
    Ostatnio edytowane przez kszh.uint ; 17-11-2011 o 23:40
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  4. #5064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    jasiek - te 2k7pln to nie jest majątek przy budowie domu;

    mnie zastanawia bardziej, po co ten auraton i w ktorym pomieszczeniu go umiescisz, skoro i tak pewnie wyregulujesz system na rozdzielaczu... nie boisz sie, ze gdzies będzie za zimno a gdzies za gorąco? dla mnie przy swoim rozwiązaniu pozbawiasz się największej zalety elektryki - czyli nie-co; rozumiem, ze koszta grzania sa priorytetem w stosunku do sterowalnosci - tylko że to wygląda tak: centralny piec - centralny sterownik - kupa betonu do akumulacji a sterowanie masz albo całością (auraton) albo niecentralnie rozdzielaczem - ale w tym drugim przypadku co na to piec?
    da się wysterować i zadziała ale będzie mniej ekonomiczne niż kable i nie- CO, przykład masz żywcem z komputerem w moim domu
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #5065
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kitesurf
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    PYRLANDIA
    Posty
    182

    Domyślnie

    Słuchajcie. Mam pytanie odnośnie sterowalności ogrzewania elektrycznego. Tak sobię myślę, czy nie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o sterowalność, a dokładniej o szybka reakcję na zadaną zmianę temperatury, nie są przypadkiem piece akumulacyjne dynamiczne. Taki piec kumuluję ciepło z drugiej taryfy i oddaje natychmiast, jeśli zachodzi potrzeba dogrzania pomieszczenia w zależności od zadanej na sterowniku temperatury. Podczas kolejnej "taniej" taryfy pobiera tylko tyle kwh ile zostało "wydane" z pieca. Cały czas się zastanawiam nad systemem ogrzewania i mam juz w głowie taki bajzel, że sam nie wiem na co się zdecydować hehe.

    Pozdrawiam!
    Michał

  6. #5066
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O niecentralnym ogrzewaniu możemy mówić jeśli piec,kable będą grzały niezależnie od pory dnia.W tym wątku nie ma żadnej osoby,która tak grzeje,i która nie wykorzystuje akumulacji,także nie mówy o tej zalecie grzania prądem.Akumulacja i niecentralne ogrzewanie wykluczają się nawzajem...
    Centralny sterownik ma jedynie nie dopuścić do przegrzania domu,oczywiście na rozdzielaczu reguluję pętle,podłogówka jest wyliczona do każdego pomieszczenia zależnie od zapotrzebowania.
    Piec zamiast kabli jest tylko jako alternatywa na przyszłość,tym sposobem nie zamykam sobie drogi do PCi,nie koniecznie z uwagi na cenę prądu w przyszłości ale z uwagi na cenę PCi w przyszłosci
    Właśnie ja miałem być jednym z pierwszych który zrobi właśnie nie co
    Przy odpowiednim ociepleniu to może się udać. Wtedy olewamy 2 taryfę
    I uważam ze to właśnie jest największa zaleta kabli elektrycznych, grzanie na drugiej taryfie to juz taki substytut grzania, w moim mniemaniu niczym sie nie różniący od podłogówki wodnej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #5067
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    piszcie tak więcej to jeszcze trochę to poniżej 3500 nikogo nie znajdziesz...
    za dwa klocki to ja mogę komuś wyliczyć ułożyć podłączyć i uruchomić...
    Jedź i połóź Pamiętaj tylko po ile paliwo i nie zapomnij wystawić faktury Vat!!! bo klient potrzebuje np. do banku Porównywanie prywatnej roboty do szarej strefy a legalnej firmy ma się nijak. Zawsze będą duże różnice

  8. #5068
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Piece z dynamicznym rozładowaniem są jakąś alternatywą w domach które już istnieją. W nowobudowanym nigdy nie dałbym tych piecy. Lepiej zrobić wodne lub kable, ale nie piece z dyn. rozładowaniem

  9. #5069

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Jedź i połóź Pamiętaj tylko po ile paliwo i nie zapomnij wystawić faktury Vat!!! bo klient potrzebuje np. do banku Porównywanie prywatnej roboty do szarej strefy a legalnej firmy ma się nijak. Zawsze będą duże różnice
    Nie jest z tym tak prosto. Wiekszosc ekip (u mnie byl tylko 1 wyjatek od tej reguly) wycenia wszystko "netto" pomimo, ze maja dzialalnosc i moga wystawiac faktury. Przy ustalaniu szczegulow konczy sie tym, ze : "Jak Pan chce fakture/umowe to musimy doliczyc vat". Nie wiem jak to rozumiec, skoro godza sie w swojej wycenie netto przyjac robote, czyli zakladam, ze im sie oplaca, bo koszty i tak musza poniesc, to jak czlowiek cche uczciwie to musi placic ekstra.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #5070
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Odnośnie kabli i ogrzewania podłogowego jest obszerny artykuł w najnowszym numerze muratora. O ile dobrze zrozumiałem te lepsze kable rozszerzają się tworząc większą powierzchnię grzania. Ogólnie bardziej opisana jest wodna podłogówka ale chyba wiadomo dlaczego, promocja pomp, pieców kondensacyjnych. Gdyby była większa świadomość,że w małym, dobrze ocieplonym domu energi elektr. wychodzi tanio i wygodnie to kto by korzystał z gazu i pompował kasę w pompy.

  11. #5071

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorianmk Zobacz post
    Odnośnie kabli i ogrzewania podłogowego jest obszerny artykuł w najnowszym numerze muratora. O ile dobrze zrozumiałem te lepsze kable rozszerzają się tworząc większą powierzchnię grzania. Ogólnie bardziej opisana jest wodna podłogówka ale chyba wiadomo dlaczego, promocja pomp, pieców kondensacyjnych. Gdyby była większa świadomość,że w małym, dobrze ocieplonym domu energi elektr. wychodzi tanio i wygodnie to kto by korzystał z gazu i pompował kasę w pompy.
    No wlasnie to jest chyba najwieksza "wada" kabli, ze jedynym, komu na nich zalezy jest ich producent, chodz on z reguly zarabia tez na innych produktach. Ani zadnemu instalatorowi, ani zadnemu lobby ta "instalacja" nie jest po drodze. Za to jak juz ktos jest swiadomy niektorych zagadnien, to sam dojdzie co mu sie bardziej oplaca, i moze bardziej inwestowac w energie "pierwotna" domu niz w instalacje. Polecam artykuly Pana Ludomiła To jest bardzo istotny argument przy inwestycji w izolacje przegrod, obnizamy ilosc energii niezbednej do grzania, ale dzieki temu tez wiekszego znaczenia nabieraja zyski bytowe.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #5072
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Centralny sterownik ma jedynie nie dopuścić do przegrzania domu,oczywiście na rozdzielaczu reguluję pętle,podłogówka jest wyliczona do każdego pomieszczenia zależnie od zapotrzebowania.
    rozumiem, jak sobie to wszystko zaplanowales i ma to sens; ciekawi mnie jednak, jak np w pralni czy pom. gospodarczym bedziesz chcial ustalic temp. 15stC,m to czy przy dlawieniu w ten sposob przeplywow na rozdzielaczy nie bedziesz w sumie musial zastosowac pompki rzędu 100W?

    i drugie pytanie: czy masz upatrzone miejsce na sterownik i czy jest ono reprezentacyjne w temperaturę zarówno dla pokojów dajmy na to po stronie PN i PD? Kolega ma gazowe, sterownik jest na parterze w salonie i jak nadymi kominkiem, to sterownik gasi piec a na pietrze w pokoju syna robi sie 19stC... masz jakis pomysl na to, by tego uniknąć?
    Ostatnio edytowane przez kszh.uint ; 18-11-2011 o 10:17
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  13. #5073
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorianmk Zobacz post
    Odnośnie kabli i ogrzewania podłogowego jest obszerny artykuł w najnowszym numerze muratora. O ile dobrze zrozumiałem te lepsze kable rozszerzają się tworząc większą powierzchnię grzania. Ogólnie bardziej opisana jest wodna podłogówka ale chyba wiadomo dlaczego, promocja pomp, pieców kondensacyjnych. Gdyby była większa świadomość,że w małym, dobrze ocieplonym domu energi elektr. wychodzi tanio i wygodnie to kto by korzystał z gazu i pompował kasę w pompy.
    to rozszerzanie się - a raczej kurczenie - tyczy się kabli samoregulujących (zimno - kabel się kurczy - większa powierzchnia grzejna; cieplej - rozszerza się - mniejsza powierzchnia styku czegoś tam - po szczegóły odsyłam do google; mam metrowy odcinek w domu, więc wiem, jak to działa - nie potrzeba nawet termostatu, jak siędobrze dobierze moc do pomieszczenia nie czytałem artykułu, ale jeśli ktoś tak pisze o tych zwykłych kablach, to znaczy, ze nie ma o tym zielonego pojęcia;

    co do wodnej podłogówki - obejrzyj, kto zamieszcza reklamy stronę przed, w trakcie i po artykule, a wiele Ci się rozjaśni.
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  14. #5074

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    Kolega ma gazowe, sterownik jest na parterze w salonie i jak nadymi kominkiem, to sterownik gasi piec a na pietrze w pokoju syna robi sie 19stC... masz jakis pomysl na to, by tego uniknąć?
    Najlepiej dodać sterownik i pompkę do rozdzielacza na piętrze. Też tak miałem - wyregulowałem na razie zaworami na pętlach (dół prawnie zamknięty) - tak też się da, ale w planie mam jak w/w.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 18-11-2011 o 10:37
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  15. #5075
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ...
    jesteśmy w temacie o ogrzewaniu elektrycznym, więc bez sensu jest tutaj odradzanie takiego sposobu ogrzewania, raczej skupmy się jak zrobić to bardziej efektywnie
    Swięta prawda!!! Tutaj doradzamy jak i ODRADZAMY (co ostatnio miało miejsce) ogrzewanie elektryczne. radzimy jak to zrobić i jak do tego dostosować dom.
    Jeśli ktoś chce ludziom doradzać inne ogrzewanie niech zmieni temat!!!
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  16. #5076
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O niecentralnym ogrzewaniu możemy mówić jeśli piec,kable będą grzały niezależnie od pory dnia.W tym wątku nie ma żadnej osoby,która tak grzeje,i która nie wykorzystuje akumulacji,także nie mówy o tej zalecie grzania prądem.Akumulacja i niecentralne ogrzewanie wykluczają się nawzajem...
    Mylisz się cały pażdzienik i praktycznie większość listopada to spore zyski od słońca, i wtedy niecentralność sterowania to komfort i duuuuuuze oszczednosci, jak swieci slonce to ogrzewanie nie zalaczy sie miedzy 13-15, w zeszłym roku uważałem że to nic nie da, ale wtedy byłem teoretykiem, teraz wiem że to bardzo zużo daje i jestem praktykiem.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  17. #5077
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Centralny sterownik ma jedynie nie dopuścić do przegrzania domu,oczywiście na rozdzielaczu reguluję pętle,podłogówka jest wyliczona do każdego pomieszczenia zależnie od zapotrzebowania.
    Tak ale tylko w domach standardowych!!! Sam się przekonasz jak w domu niskoenergetycznym (czy jak go tam zwał), duże znaczenie mają zyski bytowe i od słońca wtedy zobaczysz że przegrzewanie pomieszczeń jest denerwujące i bezsensowane.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  18. #5078
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Śmiałą ułańską szarżą pokonaliśmy i ten punkt oporu.

    Marcinie poszło Ci w zeszłym roku 4200 kWh. Wylicz proszę na co byś zamienił - ten kanał jakim są kable grzejne - mając wodną podłogówkę ??
    Moje wyliczenia na 6500 kWh nie pomogły.

    Spróbuj Ty.....

    Pozdrawiam.
    Jerdyne co bym zmienił to zmniejszył zapotrzeboawnie domu na ciepło, zastanawiam się czy nie kupić na tablica.pl wełny ludzie często sprzedają jak im p-o budowie zostaje nie rozumiem jak może izolacji zostać ) jest 50-60% ceny i chciałbym zejsć do poziomu 3000kWh. Już teraz widzę że w tym roku zużyje mniej niż w zeszłym.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  19. #5079
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Jedź i połóź Pamiętaj tylko po ile paliwo i nie zapomnij wystawić faktury Vat!!! bo klient potrzebuje np. do banku Porównywanie prywatnej roboty do szarej strefy a legalnej firmy ma się nijak. Zawsze będą duże różnice
    To samo tyczy sie wodnej podłogówki
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  20. #5080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    to rozszerzanie się - a raczej kurczenie - tyczy się kabli samoregulujących (zimno - kabel się kurczy - większa powierzchnia grzejna; cieplej - rozszerza się - mniejsza powierzchnia styku czegoś tam - po szczegóły odsyłam do google; mam metrowy odcinek w domu, więc wiem, jak to działa - nie potrzeba nawet termostatu, jak siędobrze dobierze moc do pomieszczenia nie czytałem artykułu, ale jeśli ktoś tak pisze o tych zwykłych kablach, to znaczy, ze nie ma o tym zielonego pojęcia;

    co do wodnej podłogówki - obejrzyj, kto zamieszcza reklamy stronę przed, w trakcie i po artykule, a wiele Ci się rozjaśni.
    Tylko ze kable samoregulujace sa koszmarnie drogie, na dom wyjdzie pewnie jak za PC
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 254 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony