dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 265 z 2205
Pokaż wyniki od 5.281 do 5.300 z 44087
  1. #5281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    jest jeszcze opcja zamiany fazy z zerem przy podłaczaniu przez elektryka i wtedy w ogóle moga chłodzić - ale zakładam, ze takiego błędu nie popełniliscie...
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  2. #5282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jest jeszcze opcja zamiany fazy z zerem przy podłaczaniu przez elektryka i wtedy w ogóle moga chłodzić - ale zakładam, ze takiego błędu nie popełniliscie...
    do jutra mogą zamarznąć i pójść z torbami za prąd. lepiej to sprawdzić czym prędzej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #5283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    do jutra mogą zamarznąć i pójść z torbami za prąd. lepiej to sprawdzić czym prędzej.
    myślę, że tenb proces może potrwac ok 2tyg - wylewka ma trochę zakumulowanego ciepła z wiązania zawartego w niej cementu.
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  4. #5284

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Przy poprawnie wykonanym ogrzewaniu podłogowym w domu energooszczędnym (a taki masz prawdopodobnie wybudowany), różnica pomiędzy temperaturą podłogi i powietrza w pomieszczeniu wynosi 2-3 st. C. Jeżeli w pomieszczeniu ma być 22 st. C, to temperatura podłogi wyniesie np. 25 st. C (zależy to do wielkości strat budynku, czyli m.in. od temperatury zewnętrznej). Taka podłoga w dotyku wydaje się zimna.
    Podłogówka jest ciepła (ma temperaturę ponad 30 st. C) jeżeli jest źle zaprojektowana lub dom ma bardzo duże straty ciepła.
    Dzieki za choc jedna powazna odpowiedz. ...
    Ale ja jeszcze nie mam sterowan, wiec ona idzie non stop, temp w budynku nie jest wysoka, bo grzeje tylko po to, by wygrzac wylewke, podniesc min temperature budynku by schly sciany. No i dopiero skonczyli klasc styropian (nareszcie)
    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    zobacz, czy nie położyłaś kabli "na lewą stronę" - możliwe, ze grzeją w dół
    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jest jeszcze opcja zamiany fazy z zerem przy podłaczaniu przez elektryka i wtedy w ogóle moga chłodzić - ale zakładam, ze takiego błędu nie popełniliscie...
    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    myślę, że tenb proces może potrwac ok 2tyg - wylewka ma trochę zakumulowanego ciepła z wiązania zawartego w niej cementu.
    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    do jutra mogą zamarznąć i pójść z torbami za prąd. lepiej to sprawdzić czym prędzej.
    alez Was sie poczucie humoru widze trzyma

    Kable napenwo grzaly bo dotykalam, tak samo sama wylewka tez grzala a jak doszly teraz plytki to wczoraj 12 godzin i hm...no malo ciekawy efekt byl.

  5. #5285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    jak kable grzały, to w takim razie terakota musi mieć korkową wkładkę
    wewnątrz...
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  6. #5286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jak kable grzały, to w takim razie terakota musi mieć korkową wkładkę
    wewnątrz...
    Tak może być, są lżejsze w transporcie.

  7. #5287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    myślę, że tenb proces może potrwac ok 2tyg - wylewka ma trochę zakumulowanego ciepła z wiązania zawartego w niej cementu.
    Ciepło hydratacji cementu - z tym nie żartów. 2 tygodnie i 16 godzin dokładnie. Chyba że cement był klasy 42,5 wtedy potrzyma z dobę dłużej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #5288
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jest jeszcze opcja zamiany fazy z zerem przy podłaczaniu przez elektryka i wtedy w ogóle moga chłodzić - ale zakładam, ze takiego błędu nie popełniliscie...
    To by była chyba najtańsza inwestycyjnie klimatyzacja domu

  9. #5289
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jak kable grzały, to w takim razie terakota musi mieć korkową wkładkę
    wewnątrz...
    Może to zewnętrzna terakota izolacyjno-ozdobna na chałupę?

  10. #5290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    tak czytam te dzisiejsze wypociny...

    i za diabła nie mogę was zrozumieć...

    żytko - jakieś chalucynki jadłeś ??
    wmnich- jaką masz temp. w domu ?
    jak rozgrzejesz chałupę to wtedy porozmawiamy o temp. podłogi i ilości energii na ogrzewanie
    na razie zaciśnij zęby grzej na maksa i czekaj (nie patrz na licznik bo zawału dostaniesz )
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #5291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    jasiek - zebys Ty wiedział, co ja jadlem...

    ok - do rzeczy i na poważnie:
    odnosnie lokowania: uważam, ze HenoK'a powienien zachwalac budowlany_laik a nie sam HenoK

    odnosnie wmnicha: pozwolilem sobie, bo kazdy elektryczny świerzak robi oczy przy pierwszym grzaniu, jak licznik kręci się tak,ze mało nie wyskoczy z orbity a efektów od ręki "ni ma"

    odnośnie termowizji: to nie moja - pierwsza lepsza z googla tak na odczepnego.

    od teraz jestem smiertelnie poważny! a przynajmniej się postaram - ale nie obiecuję!
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  12. #5292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    Wyłączasz WM na czas nieobecności w domu? ktos jeszcze tak robi? dlaczego? Nie czujecie zaduchu jak wracacie do domu?
    U mnie WM chodzi non stop.
    jak nikogo nie ma to z kont niby zaduch?
    went. włącza się o 18 na tygodniu i chodzi do 2, potem od 6 do 8
    w soboty i niedziele od 6 do 2 w nocy
    jest też przycisk w holu, po naciśnięciu chodzi dwie godz. z wydajnością ok.400m3/h (jak jest taka potrzeba )
    ostatnio przerobiłem też okap w kuchni, po włączeniu wyłącza się went. wyciągowy, a nawiewowy włącza się na max. (400m3/h przez GWC )
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #5293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    Uwaga! posty HenoK'a zawierają lokowanie produktu!
    Oczywiście masz rację, od ponad 8 lat piszę na FM tylko po to, aby "lokować produkt".
    Ciekawe jaki to produkt tak wytrwale "lokuję"?
    Od ładnych paru lat jest to budownictwo energooszczędne w różnych formach.
    W tym wątku np. piszę, bo miałem także z taką formą ogrzewania do czynienia. Zaprojektowałem i pomogłem w wybudowaniu kilku takich budynków.
    Piszę jednak także sporo w wątkach o pompach ciepła, bo mam z nimi do czynienia od wielu już lat, a od kilku lat pompę taką użytkuję we własnym domu.
    Piszę w wątkach o budynkach energooszczędnych, bo w nich widzę przyszłość budownictwa. Ponieważ aby budynek był energooszczędny musi spełniać wiele dosyć ostrych kryteriów, staram się poruszać tematy z tym związane.
    Większość moich postów wynika z wiedzy praktycznej, chociaż nie stronię też od rozważań teoretycznych, np. obliczeń zapotrzebowania budynków na ciepło, doboru ogrzewania, analizy mostków cieplnych.
    Nigdy nie kryłem, jakie mam wykształcenie i czym się zajmuję.

    Jak myślisz, czy Forumowicze wolą czytać moje w zdecydowanej większości merytoryczne posty, czy takie jak ten Twój ?
    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    zobacz, czy nie położyłaś kabli "na lewą stronę" - możliwe, ze grzeją w dół

  14. #5294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    wiedziałem

    odpiszę, bo czytam Cię tu i tam i doceniam Twoją wiedzę i zaangazowanie w temacie tym i nie tylko.

    Twój post (a nie budowlanego_laika) o kierownikowaniu i optymalizacji zapachniał autoreklamą. Coś takiego - moim subiektywnym zdaniem - mniej lub bardziej nachalnie uprawia Brz... wski i Zem...wski - znani Tobie doskonale zapewne z innego miejsca w sieci. Dotychczas u Ciebie tego nie było a tutaj taki zonk! Lokowanie "siebie przez Ciebie" a przejaskrawione przeze mnie było zartobliwą formą zwrócenia uwagi na ten fakt - ot tyle. Chciałoby się zacytować klasyka: HenoK'u! nie idź ta drogą!

    a propos merytoryki - masz rację, lecz troszkę świezego powietrza także tutaj nie zaszkodzi - wciąz zbyt smutnym narodem jestesmy - niestety - i kazdy, kto ma uśmiech na buzi, wygląda jak ufo.

    Dziś ja jestem ufo.

    P.S. panów Liwko i Arturo proszę o skasowanie postów - odpowiednio - #5727 i #5734 celem uporządkowania offtopu. Tyle tytułem wyjasnień, mozemy wracać do dyskussu o kWh.
    Ostatnio edytowane przez kszh.uint ; 01-12-2011 o 23:13 Powód: doprecyzowałem
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  15. #5295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Kiedyś liczyłem to dla przeciętnej sypialni w której śpią dwie osoby. Po dwóch godzinach braku wentylacji lub wietrzenia przekraczane są dopuszczalne normy stężenia dwutlenku węgla. Nie jest to oczywiście stężenie zabójcze, ale wystarczająco duże, czuć się rano niewyspanym.
    Sytuacja poprawia się, gdy drzwi do sypialni są otwarte na inne pomieszczenia - mamy wtedy do dyspozycji większą ilość powietrza, więc stężenie CO2 jest mniejsze.
    ciekawe jak to się ma do sytuacji...
    często zdarza się że jak wchodzimy do pokoju kogoś śpiącego to on jest przykryty razem z głową ...
    ciekawe jakie tam jest stężenie ?
    większym problemem jest raczej "pod kołdernik jadowity" lub "dwu kapuścian grochu"
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #5296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ciekawe jak to się ma do sytuacji...
    często zdarza się że jak wchodzimy do pokoju kogoś śpiącego to on jest przykryty razem z głową ...
    jest to rekacja obronna organizmu posiadacza jednej taryfy, który zbytnio obniżył temperaturę pomieszczenia na noc...

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    większym problemem jest raczej "pod kołdernik jadowity" lub "dwu kapuścian grochu"
    ... na którą to reakcję natura znalazła rozwiązanie w postaci BPC (biologicznej pompy ciepła)...

    sorry, lecz jasiek mnie sprowokował!
    Ostatnio edytowane przez kszh.uint ; 01-12-2011 o 23:41
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  17. #5297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jest to rekacja obronna oragnizmu posiadacza jednej taryfy, który zbyt obniżył temperaturę pomieszczenia na noc...



    ... na którą to reakcję natura znalazła rozwiązanie w postaci BPC (biologicznej pompy ciepła)...

    sorry, lecz jasiek mnie sprowokował!
    he he he...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #5298

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    masz już to GWC ??
    jeżeli tak to jakie i jakiej wielkości ?
    Witaj,

    GWC w najbliższą sobotę się zrobi - powietrzne rura fi 200 mm, 65 m długości.
    Humira

  19. #5299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Humira Zobacz post
    Witaj,

    GWC w najbliższą sobotę się zrobi - powietrzne rura fi 200 mm, 65 m długości.
    Humira
    dlaczego tak bardzo zależy tobie na tym dobrym COP w skrajnych warunkach ?, tych jest raptem ze 30-40 dni w roku...
    jak dużo wody zużywacie, taryfa G-12 czy G-11 ?
    wszystko jest do zrobienia, tylko czy warto kombinować ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #5300

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    wmnich- jaką masz temp. w domu ?
    jak rozgrzejesz chałupę to wtedy porozmawiamy o temp. podłogi i ilości energii na ogrzewanie
    na razie zaciśnij zęby grzej na maksa i czekaj (nie patrz na licznik bo zawału dostaniesz )
    Jasko - ja nie patrze na licznik - chodzi mi o czas, jaki potrzebuje podoga, by nagrzac sie do takiej temperatury, ktora bys odczuwal dotykajac ja, (podoga chodzi ciagle) dziwi mnie ze w dzien, gdzie grzane jest jeszcze nagrzewnica i temp w srodku ma napewno okolo 18-19 stopni w te dni teraz, podloga po 12 godzinach grzania byla zimna. w salonie gdzie sa juz plytki ... (nie mam nadal regulatorow) a delikatnie ciepla w pokojach dzieci, gdzie jest tylko wylewka.
    Cytat Napisał ?ytko Zobacz post
    jodnosnie wmnicha: pozwolilem sobie, bo kazdy elektryczny świerzak robi oczy przy pierwszym grzaniu, jak licznik kręci się tak,ze mało nie wyskoczy z orbity a efektów od ręki "ni ma"
    j.w. ja nie robie wielkich oczu na licznik, od kilku dni wogole nie spojrzalam nawet w tamtym kierunku, robie wielkie oczy na to, ze podloga idzie ciagle 12 godzin na maksa i jest nadal zimna, to ile czasu potrzebuje by zrobic sie ciepla?

Strona 265 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony