dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 315 z 2205
Pokaż wyniki od 6.281 do 6.300 z 44087
  1. #6281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Witam czy ktos kiedy probowal oszacowac jaki bylby koszt inwestycyjny i rachunki za CWU jesli wszedzie daloby sie podgrzewacze przeplywowe ??

    Ktos tak ma ?? Wtakiej sytuacji nie ma praktycznie strat na podtrzymanie temperatury jak w zasobniku CWU.

    Pozdrawiam
    Tak samo minus mniej więcej 1 kwh/dobę na kazde 100litrów pojemności podgrzewaczy. Tylko weż pod uwagę że żeby w miare komfortowo napełnić wannę musisz mieć podgrzewacz o mocy 27 kW. Do drugiej łazienki np tylko z prysznicem dasz 18 kW i zaczyna się jazda z mocami, przełącznikami priorytetowymi etc.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #6282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Witam czy ktos kiedy probowal oszacowac jaki bylby koszt inwestycyjny i rachunki za CWU jesli wszedzie daloby sie podgrzewacze przeplywowe ??

    Ktos tak ma ?? Wtakiej sytuacji nie ma praktycznie strat na podtrzymanie temperatury jak w zasobniku CWU.

    Pozdrawiam
    Ja mam w firmie podgrzewacze. Ogólnie wychodzą rewelacyjnie Ale są też plusy ujemne Dla domu np:

    - jednak musi być dość duża moc przyłączeniowa
    - do wanny to min 18kw, do mycia rąk 4,4 całkowicie wystarcza

    Poza tym same plusy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #6283
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Witam czy ktos kiedy probowal oszacowac jaki bylby koszt inwestycyjny i rachunki za CWU jesli wszedzie daloby sie podgrzewacze przeplywowe ??

    Ktos tak ma ?? Wtakiej sytuacji nie ma praktycznie strat na podtrzymanie temperatury jak w zasobniku CWU.

    Pozdrawiam
    Dla mnie sam komfort jest nie do przyjęcia

  4. #6284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    @ProStaś
    Mam juz 21,5 st radiatory wylaczone, akumulacja na 5 kresek... wentylacja na 40% 4 duoheaty grzeja teraz cala kubature (450 m3)... chyba jest dobrze.

    Temp pow nawiewanego 20 st.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  5. #6285

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja mam w firmie podgrzewacze. Ogólnie wychodzą rewelacyjnie Ale są też plusy ujemne Dla domu np:

    - jednak musi być dość duża moc przyłączeniowa
    - do wanny to min 18kw, do mycia rąk 4,4 całkowicie wystarcza

    Poza tym same plusy.
    A jak to kosztowo wychodzi ? Ile kosztowaly podgrzewacze ?? Oszczedniej wychodzi niz zasobnik?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #6286

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Witam czy ktos kiedy probowal oszacowac jaki bylby koszt inwestycyjny i rachunki za CWU jesli wszedzie daloby sie podgrzewacze przeplywowe ??

    Ktos tak ma ?? Wtakiej sytuacji nie ma praktycznie strat na podtrzymanie temperatury jak w zasobniku CWU.

    Pozdrawiam
    Witam przez 12 lat mialem przeplywowy ogrzewacz wody. W zimie bywalo troche gorzej bo trzeba bylo kryzowac na wyjsciu aby woda miala odpowiedni komfort cieplny (DT okolo 30*C). Po spaleniu sie jednej z grzalek zdecydowalem sie na bojler 50L i tak od 2008 mam bojler i powiem ze tu komfort i temperatura rewelacja, grzeje go tylko w II taryfie do okolo 65*C i to spokojnie starcza (bez wanny tylko prysznic + umywalka + kuchnia zlewozmywak)
    przy czteroosobowej rodzinie w tym 2 dzieci 12 i 15 lat. Zuzycie średnie dobowe pradu w II tar wynosi 2,7 - 3,1 kW (na dobe)
    to koszt około 0,30PLN x 3kW = 0,90 PLN/dzienne x 365 = rocznie CWU wynosi niecałe 330 PLN, jestem z tego bardzo zadowolony polecam jak najbardziej.
    Drugi raz niezałożyłbym przepływowego.

    nawet fizyka nie kłamie

    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_BB ; 26-12-2011 o 08:46

  7. #6287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    pierwsze spostrzeżenia z mojego eksperymentu...
    na samych czujnikach podłogowych nie da się komfortowo i ekonomicznie sterować ogrzewaniem
    nastawy dla jednego przedziału temp. zewnętrznych nie pasują gdy parametry zewnętrzne sie zmieniają (trzeba korygować bo inaczej gdy rośnie temperatura zewnętrzna to podnosi się także stopniowo wewnętrzna, zużycie energii pozostaje praktycznie bez zmian )
    następna ciekawostka...
    przy nastawach 23* wylewek na dole (histereza powoduje wahania od 22,5 do 23,5 *), temp. całego dołu jest pomiędzy21,6* dla dolnego zakresu podłogi a 22,3* dla górnego zakresu podłogi, przy temp. zewnętrznych na na poziomie od -2* do +2*
    największym zaskoczeniem jest że podłoga w każdym pomieszczeniu mając te 22,5* wydaje się zimna, a mając 23,5* wydaje się ciepła...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #6288
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    pierwsze spostrzeżenia z mojego eksperymentu...
    na samych czujnikach podłogowych nie da się komfortowo i ekonomicznie sterować ogrzewaniem
    nastawy dla jednego przedziału temp. zewnętrznych nie pasują gdy parametry zewnętrzne sie zmieniają (trzeba korygować bo inaczej gdy rośnie temperatura zewnętrzna to podnosi się także stopniowo wewnętrzna, zużycie energii pozostaje praktycznie bez zmian )
    następna ciekawostka...
    przy nastawach 23* wylewek na dole (histereza powoduje wahania od 22,5 do 23,5 *), temp. całego dołu jest pomiędzy21,6* dla dolnego zakresu podłogi a 22,3* dla górnego zakresu podłogi, przy temp. zewnętrznych na na poziomie od -2* do +2*
    największym zaskoczeniem jest że podłoga w każdym pomieszczeniu mając te 22,5* wydaje się zimna, a mając 23,5* wydaje się ciepła...
    temat jest chyba bardziej złozony.
    Po pierwsze testy w tym roku moim zdaniem były nieadekwatne bo: temp. zewn. w świeta była bardzo wysoka, po drugie bynajmniej u mnie ogrzewanie salon-kuchnia wyłączyłem w sobote rano i właczyłem wczoraj rano, bo miałem w wigilię i 1-szy dzień swiąt po 16-18 osób+3 dzieci w domu co było niezłym grzejnikiem.
    Co do takiego samego zużycia bez względu na temp. zewnętrzna przy korzystaniu z czujnika podłogowego to się nie zgodzę. W tym roku liczniki spisuje generalnie raz na miesiąc, ale w zeszłym roku było to prawie codziennie i np. dla tych samych nastaw na sterownikach zużycie w dniu kiedy temp. zewnętrzna wynosiła +3oC zużycie było 22kWh, a dla -6oC 33kWh
    U mnie non stop mam te same nastawy i temp w sypialni i pokojach jest praktycznie stała, salon-kuchnia zależnie od gotowania+ilosci gości itd. Nie przeczę że lepiej sterowało by się z czujnikiem pokojowym+podłogowym, ale mnie denerwowało to początkowe ustawianie offsetu na regulatorach. Może powienienem dac im druga szansę ale jakos mi się nie chce
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  9. #6289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    po drugie bynajmniej u mnie ogrzewanie salon-kuchnia wyłączyłem w sobote rano i właczyłem wczoraj rano, bo miałem w wigilię i 1-szy dzień swiąt po 16-18 osób+3 dzieci w domu co było niezłym grzejnikiem.
    nie gadaj, że dla splendoru nie zadymiłes dla Szanownych Gości w kominku
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  10. #6290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    cytat z mojego dwu i poł latka:
    -Tata rozpalimy w kominku?
    - a po co?
    - Bo jest psia pogoda.
    - A jak rozpalimy to co będzie?
    - Będzie mniej psia ta pogoda...

    No i sie pali
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #6291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    a póżniej otwierasz okno i narciarze narzekają, ze +10stC na zewnątrz
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  12. #6292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    a póżniej otwierasz okno i narciarze narzekają, ze +10stC na zewnątrz
    Wyjąłeś mi to z ust.

  13. #6293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    panowie, nastąpił przełom i nauczyłem się palić w kominku. Mimo że się ładnie paliło to temp w domu trzyma się rozsądnych granic. Ha!
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #6294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    temat jest chyba bardziej złozony.
    Po pierwsze testy w tym roku moim zdaniem były nieadekwatne bo: temp. zewn. w świeta była bardzo wysoka, po drugie bynajmniej u mnie ogrzewanie salon-kuchnia wyłączyłem w sobote rano i właczyłem wczoraj rano, bo miałem w wigilię i 1-szy dzień swiąt po 16-18 osób+3 dzieci w domu co było niezłym grzejnikiem.
    Co do takiego samego zużycia bez względu na temp. zewnętrzna przy korzystaniu z czujnika podłogowego to się nie zgodzę. W tym roku liczniki spisuje generalnie raz na miesiąc, ale w zeszłym roku było to prawie codziennie i np. dla tych samych nastaw na sterownikach zużycie w dniu kiedy temp. zewnętrzna wynosiła +3oC zużycie było 22kWh, a dla -6oC 33kWh
    U mnie non stop mam te same nastawy i temp w sypialni i pokojach jest praktycznie stała, salon-kuchnia zależnie od gotowania+ilosci gości itd. Nie przeczę że lepiej sterowało by się z czujnikiem pokojowym+podłogowym, ale mnie denerwowało to początkowe ustawianie offsetu na regulatorach. Może powienienem dac im druga szansę ale jakos mi się nie chce
    Marcin
    to są dopiero pierwsze spostrzeżenia po trzech dniach...
    w ubiegłych sezonach miałem inne sterowniki (takie analogowe) i zupełnie inaczej poustawiane, obecne okazały sie dziadostwem i z konieczności musiałem sie zadowolić sterowaniem podłogi, ale niestety ustawiając dla określonej temp. zewnętrznej nie da się jechać na takich nastawach...
    dom kalibrowałem jak temp. zewnętrzne były w granicach -6 a -3, po podniesieniu się temp. zewnętrznej w domu zaczęło robić się coraz cieplej więc zacząłem korygować ustawienia...
    ta sama sytuacja nastąpi jak zacznie robić się coraz zimniej...
    u ciebie wszystko działa trochę inaczej bo masz znacznie bardziej docieplony budynek.
    widzisz piszesz że przez święta miałeś częściowo wyłączony budynek bo było by w nim za ciepło, przy czujnikach pokojowych nie trzeba by było latać po domu i korygować, a w twojej sytuacji sterowanie podłogowe robiło by stratę...
    tak poza tym to u mnie temperatury przez święta na poziomie -3 do 0*, dopiero dzisiaj jest ok.5*, zobaczę jutro rano jak sie ma zużycie energii względem dni poprzednich
    w kominku nie paliliśmy ani razu bo jest ciepło i nie ma sensu a poza tym przekłamało by to wyniki
    jutro po odczytach wyciągnę sondy z podłóg i wykorzystam je jako pokojowe, zobaczę jak będzie reagowało, o nadmiar energii w wylewkach się nie martwię bo mam bardzo małe moce na 1m2, obserwując obecny stan to temp. pomieszczeń podąża za temperaturą podłogi...

    CDN...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #6295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    panowie, nastąpił przełom i nauczyłem się palić w kominku. Mimo że się ładnie paliło to temp w domu trzyma się rozsądnych granic. Ha!
    wstawiłeś tealight'a?
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  16. #6296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie



    zagadka dla znawców: co to?
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  17. #6297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    wstawiłeś tealight'a?
    Aż musiałem spojrzeć co to jest Zużywam w masowych ilościach ale do herbatki jeno.

    Palenie od góry. Pokazał mi to kominkarz, jakoś mi się nie podobało i zarzuciłem. Teraz poćwiczyłem i doszedłem do wprawy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #6298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post

    zagadka dla znawców: co to?
    Nie wiem ale wygląda na zejebiscie drogie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #6299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Palenie od góry. Pokazał mi to kominkarz, jakoś mi się nie podobało i zarzuciłem. Teraz poćwiczyłem i doszedłem do wprawy.
    Liwko o tym pisał kiedyś, prawdopodobnie Jaśka żona też już potrafi
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  20. #6300
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Nie wiem ale wygląda na zejebiscie drogie.
    e tam drogie - ale zobacz, co potrafi:

    "Powierzchnia grzejna folii wytwarza dużo anionów, które długotrwale podnoszą nasze dobre samopoczucie."

    choćby ze względów zdrowotnych nie warto więc wyłączać...
    Ostatnio edytowane przez kszh.uint ; 27-12-2011 o 20:22
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

Strona 315 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony