dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 663 z 2205
Pokaż wyniki od 13.241 do 13.260 z 44087
  1. #13241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    tobie chodzi żeby nie wyłączać różnych pomieszczeń a następnie je odpalać?
    z tego co wyczytałem to bitter nie ogrzewa salonu podłogówką tylko kominkiem, nie wiem jak inne pomieszczenia...
    budynek łącznie ze wszystkimi przegrodami trzeba ogrzewać równomiernie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #13242

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Od dawna śledzę kilka wątków z forum, począwszy od dzienników j-j, lobo_M, piczmana, R&K, jaśka71. Ten również należy do moich ulubionych, jak i kilka założonych przez adama_mk. Powoli kompletuję projekt i może kiedyś dołączę do grzejących prądem.
    Zastanawiam się czy problemów bittera nie należy upatrywać również w ociepleniu fundamentów
    http://img208.imageshack.us/img208/2914/192vpl.jpg
    zwłaszcza, że nie stosował chyba żadnej izolacji cieplnej ścian zewnetrzych w poziomie ocieplenia posadzki. Przy dość płytkim posadowieniu daje to niezły mostek.

  3. #13243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał k-g Zobacz post
    Zastanawiam się czy problemów bittera nie należy upatrywać również w ociepleniu fundamentów
    czołem...
    mój dom wcale nie ma ocieplenia fundamentów...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #13244

    Domyślnie

    Ale z tego co pamiętam masz termomury ze styropianu czyli jest jednak cieplej niż tu

    http://img827.imageshack.us/img827/4084/074bi.jpg
    http://img713.imageshack.us/img713/2324/076zw.jpg

    i decyduje też poziom posadowienia

  5. #13245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #13246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    bitter a gdzie ocieplenie ...???
    znalazłem...
    [/QUOTE]
    przecież ty masz zajeb.... mostek do gruntu ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #13247
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a nie wpadło ci do głowy że musisz rozgrzać podłogę do temperatury roboczej
    do tej pory jej nie używałeś więc jej temp. była znacznie niższa ...

    najpierw ustabilizuj temperaturę a potem będziemy debatowali ...

    właśnie dla tego ja mam włączone ogrzewanie cały rok na okrągło

    masz sterownik pokojowy czy sterujesz temp. wody w układzie ?
    Sterowanie mam pogodowe. Piec Kospel mierzy sobie temperaturę na zewnątrz i ustawia na tej podstawie i na podstawie ustawionej krzywej grzania temperaturę wody w podłogówce. Wiem, że odpaliłem nieużywaną część podłogi i musi się podgrzać ale i tak kiedy była wyłączona zużycie zaczęło wynosić ponad 30kWh przy ogrzewaniu połowy domu kominkiem

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Bitter a sprawdzałeś jak masz ustawione sterowanie? U nas przez pierwsze dwa tygodnie żarło jak głupie po 70kwh na dobę i nie mogliśmy załapać "o co kaman" a okazało się, że winne są sterowniki - przestawiały się jak chciały.
    U mnie steruje całym domem piec Kospela, mam wodną podłogówkę jak pisałem

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    przy ogrzewaniu akumulacyjnym cały pic polega na ładowaniu i rozładowywaniu ...
    cały budynek musi pracować w jednym rytmie, takie popierdywanie raz tu a raz tam niczemu nie służy
    u mnie wystarczy przełączyć sterowniki na stałą temperaturę bez ładowania i rozładowywania a zużycie będzie średnio z 10-15kwh wyższe a w odczuciu nic się nie zmienia i temp. też są na tym samym poziomie ...
    Ja mam ustawione to tak, że w taniej taryfie sterownik ma ustawione że ma grzać pomieszczenia do wirtualnej temperatury (wirtualnej bo nie ma czujnika wewnątrz) 26 stopni. W ten sposób w taniej taryfie udaje mu się dogrzać podłogę do temperatury 23 stopnie. W taryfie drogiej mam ustawioną temperaturę 18 stopni tak aby piec się nie włączał no chyba że nagle przymrozi o 20 stopni na dworze mocniej

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    z tego co wyczytałem to bitter nie ogrzewa salonu podłogówką tylko kominkiem, nie wiem jak inne pomieszczenia...
    budynek łącznie ze wszystkimi przegrodami trzeba ogrzewać równomiernie
    No tak właśnie robiłem do tej pory a teraz eksperymentuje i wyłączyłem grzanie kominkiem a właczyłem podłogówkę w salonie. Dla tych co mówią, że dom musi się wygrzać. Mieszkam już miesiąc, nie raz zdarzyło mi się w salonie grzać kominkiem i się tak rozpędziłem, że było 27 stopni! Moim zdaniem przez ten miesiąc dom się wygrzał jak cholera.

    Cytat Napisał k-g Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Zastanawiam się czy problemów bittera nie należy upatrywać również w ociepleniu fundamentów
    http://img208.imageshack.us/img208/2914/192vpl.jpg
    zwłaszcza, że nie stosował chyba żadnej izolacji cieplnej ścian zewnetrzych w poziomie ocieplenia posadzki. Przy dość płytkim posadowieniu daje to niezły mostek.
    Halo halo to nie tak. zobacz na zdjęciu poniżej. Mam ocieplone ściany fundamentowe , na nich listwa startowa i ocieplenie ścian. W szczelinę pomiędzy listwę a styropian zapakowałem 3 puszki pianki i robiłem to sam pół dnia. Nie ma tam szczeliny dla komara nawet.
    Rzeczywiście mam płytko fundamenty (ławy zaczynają się na głębokości 80 cm poniżej gruntu a ściany fundamentowe tylko 40cm) i styropianu jest raptem ze 30-40 cm pod ziemią ale nie widziałem jeszcze żeby ktoś ocieplał ławy.



    Nieocieplone belki o których pisałem wcześniej widać tutaj ->> http://img854.imageshack.us/img854/6776/185nj.jpg

    Pozostaje jeszcze kwestia licznika .... może źle pokazuje zaraz wyskoczę na dwór do głównego licznika i po nocy go sprawdzę, jak się okaże że podlicznik do pieca pokaże więcej niż licznik z elektrowni to wiadomo ... boje się jednak, że nie pokaże
    Ostatnio edytowane przez bitter ; 27-11-2012 o 18:06

  8. #13248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    bitter
    podłącz sobie normalny sterownik pokojowy do tego kociołka, ustaw taką temperaturę jaka was interesuje i czekaj aż budynek ( ziemia pod nim też... ) na akumuluje odpowiednią ilość energii
    masz ściany z silikatów bezpośrednio na ścianach fundamentowych a izolacji tyle co kot napłakał ...
    ocieplenie powinno sięgać przynajmniej do ław a nie tyle że pod ziemię ...
    teraz grzejesz ziemię za pośrednictwem ścian, po jakimś czasie temperatura gruntu się ustabilizuje na jakimś uśrednionym poziomie ale cudów nie oczekuj, a już na pewno nie w tym sezonie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #13249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Moim zdaniem przez ten miesiąc dom się wygrzał jak cholera.


    zmierz temperaturę ścian w narożnikach przy podłodze...
    obstawiam ze 12-13*...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #13250
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    zmierz temperaturę ścian w narożnikach przy podłodze...
    obstawiam ze 12-13*...
    Też obstawiam, że się nie wygrzał. Co najwyżej nagrzał i chwilowo przegrzał w trakcie odpalania kominka.
    Grzać, grzać i jeszcze raz grzać. Woda musi wyjść poza ocieplenie (styropian).
    Co z licznikami? Są jakieś znaczące różnice?
    Jeśli się nie ustabilizuje i jest zrobiony duży błąd w ociepleniu, to w nieszczęściu szczęście, że masz bitter rurki z wodą.
    Co najwyżej zaczniesz się w przyszłym sezonie udzielać na wątku "ekonomiczne spalanie węgla"

  11. #13251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Jeśli się nie ustabilizuje i jest zrobiony duży błąd w ociepleniu, to w nieszczęściu szczęście, że masz bitter rurki z wodą.
    Co najwyżej zaczniesz się w przyszłym sezonie udzielać na wątku "ekonomiczne spalanie węgla"
    Zawsze może odkopać fundamenty i zaizolować ponownie
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

  12. #13252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brygada RR Zobacz post
    Zawsze może odkopać fundamenty i zaizolować ponownie
    szczególnie jak się ma zagospodarowane podwórko (kostka i inne duperele )...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #13253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    bitter a miałeś przy takim przepalaniu do 27 stop pełno wilgoci w domu
    jak u mnie posadzka miała na wierzchu 35-37 stop to miałem 2-3 dnii że jak otwierałem drzwi to wilgoć czułem na twarzy-jakbym wchodził do sauny
    moim zdaniem to jest kwestia wygrzewania , czekaj spokojnie na przyszły sezon .
    a ile w pionie u niego przez fundamenty ucieknie
    szacuję że ma z50mb nośnych
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 27-11-2012 o 19:50
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #13254
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brygada RR Zobacz post
    Zawsze może odkopać fundamenty i zaizolować ponownie
    Chyba właśnie to rrrrroooobbbbiiiii bo miał podać ewentualne różnice w licznikach (legalizowany i nielegalizowany) ale przepadł bez wieści

  15. #13255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    szczególnie jak się ma zagospodarowane podwórko (kostka i inne duperele )...
    Najgorzej wyciągnąć pierwszą, reszta łatwo pójdzie
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

  16. #13256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    a ile w pionie u niego przez fundamenty ucieknie
    szacuję że ma z50mb nośnych
    obstawiam tak z 700kwh może trochę mniej bo mu się temp. pod chałupą podniesie po kilku sezonach...
    w tym sezonie pewnie z 800-900kwh wessie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #13257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    zmierz temperaturę ścian w narożnikach przy podłodze...
    obstawiam ze 12-13*...
    U mnie też nie za dobrze z ociepleniem fundamentu (cholerny kierbud) tylko 8cm, sprawdziłem temp w narożniku 18,5 C
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

  18. #13258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Chyba właśnie to rrrrroooobbbbiiiii bo miał podać ewentualne różnice w licznikach (legalizowany i nielegalizowany) ale przepadł bez wieści
    Może padł pod licznikiem i potrzebuje pomocy, a ty się tu nabijasz

    Schwarz żart

  19. #13259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Może padł pod licznikiem i potrzebuje pomocy, a ty się tu nabijasz
    pewnie latarki nie może znaleźć ...

    a tak na poważnie to nie ma co siać paniki...
    zeżre mu prądu za 2-3 stówy więcej w sezonie i tyle
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #13260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jednak liczniki różnie naliczały
    ?
    ten energetyki więcej?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Strona 663 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony