dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 665 z 2205
Pokaż wyniki od 13.281 do 13.300 z 44087
  1. #13281

    Domyślnie

    ok - co do nierzetelności OZC się zgodzę, o ile było robione i wyszło znacznie lepiej niż faktyczne zużycie.
    Ale pomijając rzetelność OZC tak na zdrowy rozum (nie krzyczcie prosze sami oceniacie, że zuzycie kwh u bittera jest chyba zbyt duże, biorąc pod uwagę obecne temp. zewnętrzne, powierzchnię domku i parametry ocieplenia, mimo pierwszego sezonu grzewczego. Jego dom "zachowuje się", jakby był 8-10 litrowy ...
    Mój dom posiada podobne mankamenty, jak bittera (wszystkie radości domu parterowego z drewnianym stropem + klasyczne mostki itp.), jest gorzej ocieplony i większy trochę, a zjada jednak mniej energii - o 40%? Czyli co jest naprawdę nie halo u niego?
    Na miejscu bittera zmniejszyłabym jednak wentylację (podawane tu przez użytkowników faktyczne zużycia są jednak przy mniejszym wentylowaniu), sprawdziła działanie sterowników (patrz post tutli_putli), dociepliła czym prędzej nadproża i poczekała ze 3-4 dni, aż CAŁA posadzka się wygrzeje (to już radziliście oczywiście). Nie demonizowałabym mostka do gruntu, bo mam taki sam On na pewno zjada kwh, ale nie aż tyle.
    No ale na 15 kwh z notowanych teraz 45 to raczej nie ma co liczyć. Chyba, ze jednak ten podlicznik jest zepsuty. Bitter, nie bój się i sprawdź moze licznik elektrowni

    Rozpisałam się jak swiki (której bardzo dziękuję za dociekliwość - skorzystałam z tego niejednokrotnie czytając ten wątek) Chyba tylko Hipka potrafi krótko i treściwie

  2. #13282

    Domyślnie

    Przypomnijcie sobie ile zeżarło kwh wygrzewanie płyty u budowlanego_laika a nie będziecie szukać dziury w całym. Bitter śpi na wodzie a podłogówka pracowicie ją usuwa.
    Nie bez powodu ustawił grzanie na 26oC i tych 26oC nie może osiągnąć.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  3. #13283
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Drodzy moi dziękuję za tak żywe zainteresowanie moim problemem i spieszę odpowiedzieć na wiele wątpliwości.

    Otóż jużdwa dni grzałem cały dom i temperatura wody w podłogówce osiągnęła 30 stopni i po wyłaczeniu pieca schodzi po dwóch godzinach do 29 stopni więc zakładam, że podłoga naładowała się już pierwszego dnia do swojej właściwej temperatury. Wczoraj i dziś podobne zużycia podchodzące pod 50kWh.

    Idąc za radą Jaśka zmierzyłem temperaturę w narożnikach ścian - 18,8 stopnia gdy w pomieszczeniu 24 (trochę za ciepło niby ale odczuwalni było ok). Czujnik przykleiłem do ściany i przykryłem kocem polarowym aby nie podgrzewał się od powietrza z pomieszczenia i zostawiłem tak na godzinę. W ścianie nośnej w środku domu 23,4 stopnia. Czyli według mnie widać ucieczkę w narożnikach do gruntu ale nie taką straszną bo R&K też tak ma, pomiar 10cm nad podłogą.

    Wentylacja. Mój reku ma maks wydajnosć 350 (Jan-Gaz). Ustawiłem 50% bo jestem typem który uwielbia tlen (narty, kitesurfing żagle) dusze się w pomieszczeniach. Nie mam niestety czujnika wilgotności i muszę go sprawić sobie. Dziś nie zmieniam nic w ustawieniach pieca, temperatury są podobne do wczorajszych i wyłaczyłem rano (pomiarów dokonuję rano) kompletnie wentylację. Dom od 3 dni już będzie grzany w takim samym cyklu więc po jednej dobie powinno to być już zauważalne jeżeli dom wychładza wentylacja. Na anemostatach mam 18 stopni więc mamy już dwa czynniki - mury zewnętrzne oraz wentylacja w jakimś tam stopniu na pewno.

    Pomiar zużycia prądu dokonuję z podlicznika. Zgubiłem klucz do skrzynki el i dziś go dopiero dorobiłem więc sprawdzę wskazania głównego licznika i podlicznika po dzisiejszej nocy.


    OZC ... cóż liczyłem sam )))) Ale jakby ktoś był chętny to oddam plik do analizy i sprawdzenia błędów.Zmotywowaliście mnie do odpalenia OZC. Całoroczne zapotrzebowanie budynku na ogrzewanie to zaokrąglając 5 500 kWh. W listopadzie OZC pokazuje zużycie 3,17GJ czyli 880kWh co daje prawie 30kWh dziennie. Mam więc przekroczone o 20kWh dziennie co daje błąd na poziomie 40%.

    Dziś sprawdzę też jak się mają temperatury ścian w pozostałych narożnikach domu. Co ciekawe przy suficie ściana w którą wchodzi nieocieplone nadproże różni się od temperatury powietrza tylko o 1 stopień co by oznaczało, że jakoś się nie wymroziła. Pomiar robiłem jakieś 50-60 cm od miejsca styku tej belki.

    Jasiek czujnika nie mam w salonie. Przwidziałem to, że kominek będzie zakłócał pomiar i umieściłem go w korytarzu za salonem. Niestety tam też ciepło dochodzi. Z takim czujnikiem to mega problem bo gdzie go umieścić skoro salon nagrzewa się od słońca a pokoje na północy nie. Dlatego go wywaliłem i mam pogodówkę.
    Acha jeszcze jedno, dom od północy ma częściowo nie przysypane ściany fundamentowe (jakieś 10cm) bo ma tam być wysypany kamień ozdobny (opaska).

  4. #13284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Mi w pierwszym tyg. mieszkania od 31.12.2011 bralo srednio 24,5 kWh/doba, a w drugim tygodniu (od 07-01-2012) 30,5 kWh/doba. Tak, ze z wygrzewaniem i usuwaniem wilgoci to troche lipa... gdzies masz mega mostek bitter. Termowizja potrzebna... z tego co pamietam w podanych okresach temp. byla tylko troche nizsza niz teraz.

    odnosnie rekuperacji.... mam kubature 450 m3, rekuperator 350m3/h.

    09:00-13:00 40%
    13:00-15:00 60%
    15:00-20:00 40%
    20:00-09:00 20%

    ... i zadnych odczuwalnych oznak wychlodzenia w dzien.
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 28-11-2012 o 18:53
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  5. #13285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    ...szczególnie od środka, pod posadzką
    No co ty ?!
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

  6. #13286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Drodzy moi dziękuję za tak żywe zainteresowanie moim problemem i spieszę odpowiedzieć na wiele wątpliwości.
    { ... }
    po całym tym wywodzie obstawiam wentylację i zbyt dużą wilgotność...
    po prostu grzejesz fest chałupę a całą wydobywającą się z niej wilgoć szybciutko usuwasz wentylacją...
    czym bardziej grzejesz tym bardziej paruje ...
    wyparuje cały nadmiar wody to zużycie spadnie

    pamiętaj wywalenie 1 L wody z domu to ok. 0,7kwh energii ...

    moje zużycie energii w ostatnich kilku dniach poniżej 40 kwh ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #13287

    Domyślnie

    coś w tym jest bo mnie po ostatnim malowaniu piętra pomimo łagodnej pogody zużycie poszło do góry

  8. #13288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja też myslę że to wilgoć[ale wszystkiego to nie tłumaczy]
    przy moim dzisiejszym zużyciu to napiszę to spokojnie no ale jak dawałem 45stopnii w posadzkę a posadzka miała 35-36 to przestawalem wierzyć w jakikolwiek cop pompy - na dobę szło 45-48kwh x cop4 = 180-190kwh / doba TO CHYBA NIEMOŻLIWE BO ZAWAŁ MUROWANY] jednak to bylo tak
    u bittera jest to samo ale prawdopodobnie wydłużone w czasie
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 28-11-2012 o 21:03
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #13289

    Domyślnie

    @kurt76 nie odczuwasz wychłodzenia, bo wentylujesz przewidywalnie dla ogrzewania (od do tyle, od do tyle itd).
    Moja akumulacyjna podłogówka nie ma szansy się nauczyć, bo ja ją zaskakuję Włączam 2 bieg, coby zwentylować np. 1,5h, po czym beztrosko udaję się do pracy, zapomniawszy ją przestawić, wracam po -9-10 godzinach i od razu wiem, że zapomniałam
    To znaczy Ty robisz dobrze, ja nie bardzo (choć zdarza się to sporadycznie). Ale to skutek mojej ŚWIADOMEJ decyzji o "ręcznym", 3 stopniowym przełączniku. Ibtrona oddałam Panu instalatorowi i grzecznie poprosiłam o fabryczny sterownik.
    No i sprawdziłam - u mnie 2 bieg to 230m3 (przy kubaturze 340 m3 to nie wiem, czy to dobrze), czyli wymiana 0,7 kubatury przez kilka godzin.
    Przepraszam, wiem , że to nie wątek o wentylacji - udam się do niego z pytaniami

  10. #13290
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No i poszedłem do licznika i szczena mi opadła. Jakie mam nowoczesne cudo! I cholera nie wiem co co pokazuje:

    A więc o 21:55 mamy:

    15.8.1 - 222.74
    15.8.2 - 589.14
    15.8.0 -811.89

    Domyślam się, że to pierwsze to zużycie w taryfie drogiej, drugie w taniej a trzecie w sumie? Jeżeli tak to przez tydzień zużyliśmy 134kWh drogie i 396 kWh taniej. Czyli jakoś tak 100pln za tydzień.

    No nic jutro rano odczyt po nocy bez wentylacji. Zgłaszam się rano.

  11. #13291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jakie ty masz stawki za prąd?

    moim zdaniem to się zgadza - na razie spokojnie
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 28-11-2012 o 21:30
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  12. #13292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    No i poszedłem do licznika i szczena mi opadła. Jakie mam nowoczesne cudo! I cholera nie wiem co co pokazuje:

    A więc o 21:55 mamy:

    15.8.1 - 222.74
    15.8.2 - 589.14
    15.8.0 -811.89

    Domyślam się, że to pierwsze to zużycie w taryfie drogiej, drugie w taniej a trzecie w sumie? Jeżeli tak to przez tydzień zużyliśmy 134kWh drogie i 396 kWh taniej. Czyli jakoś tak 100pln za tydzień.

    No nic jutro rano odczyt po nocy bez wentylacji. Zgłaszam się rano.
    trzecie to suma pierwszego i drugiego kolego, jak tak liczysz OZC jak czytasz licznik, to szacun

  13. #13293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Przypomnijcie sobie ile zeżarło kwh wygrzewanie płyty u budowlanego_laika a nie będziecie szukać dziury w całym. Bitter śpi na wodzie a podłogówka pracowicie ją usuwa.
    Nie bez powodu ustawił grzanie na 26oC i tych 26oC nie może osiągnąć.
    budowlany laik przesadzil z wygrzewaniem i mu sie chalupa tak zeschla, az popekala o ile dobrze wywnioskowalam z jego watku

  14. #13294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    a teraz do bitter na uszko:
    chlopaku! zejdz do 20stC w drogiej i do 20,5stC w taniej + wymiana na poziomie 0,2 teraz i 0,1 - 0,05 kubatury przy mrozach i bedziesz mial zuzycie, jak reszta (lobo gdzies publikowal swoje zuzycie i bylo na poziomie 33kWh przy -15stC

    a Ty idziesz na przekor wszystkim i w domu pewnie 23stC i wymiana 0,7

  15. #13295
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    budowlany laik przesadzil z wygrzewaniem i mu sie chalupa tak zeschla, az popekala o ile dobrze wywnioskowalam z jego watku
    Źle wywnioskowałaś...
    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    a teraz do bitter na uszko:
    chlopaku! zejdz do 20stC w drogiej i do 20,5stC w taniej + wymiana na poziomie 0,2 teraz i 0,1 - 0,05 kubatury przy mrozach i bedziesz mial zuzycie, jak reszta (lobo gdzies publikowal swoje zuzycie i bylo na poziomie 33kWh przy -15stC

    a Ty idziesz na przekor wszystkim i w domu pewnie 23stC i wymiana 0,7
    No i to prorocze słowa
    Tutaj się w pełni zgadzam
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-11-2012 o 22:07

  16. #13296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jakoś tak dzis mi wychodzi'
    a w dupie miałbym dom w którym mam trzymać w dzień 20.0 co to jest ? dom i właściciel
    kto tu ważniejszy?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 28-11-2012 o 22:15
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #13297
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    kszychuint bedzie mial 19stC w lazience, bo to zdrowo i wg zalecen DIN

  18. #13298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Źle wywnioskowałaś...
    rozwin jednym zdaniem, co tam sie stalo, ze se spekalo?

  19. #13299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    każdy ma jakieś preferencję
    a co nie było tu takich , którzy byli zadowoleni z tych temp
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #13300
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    rozwin jednym zdaniem, co tam sie stalo, ze se spekalo?
    Do końca nie wiadomo ale prawdopodobnie jest to wada konstrukcyjna domu lub płyty.

Strona 665 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony