dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 761 z 2205
Pokaż wyniki od 15.201 do 15.220 z 44087
  1. #15201

    Domyślnie

    Doradzi mi ktoś?

    - mieszkanie w starym budownictwie, 75m kwadratowych,
    - zwykłe kaloryfery, stary piec na węgiel, stary bojler w łazience,

    chciałbym wymienić piec na przepływowy, elektryczny ogrzewacz wody. Niestety w sieci jest sam spam, ciężko znaleźć konkretne informacje. Czy ktoś ma
    tego typu ogrzewanie w mieszkaniu? Jakie musi być urządzenie do takiego małego metrażu i jak z kosztami?

    czy taki kocioł by wystarczył?
    http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10...GIALIX-6C.html

    Najlepiej by był najmniejszy, musi być 230V. Nie wiem jaki to musi być typ, kiedyś widziałem mały przepływacz ogrzewający do 150m ale w tym googlowym syfie nie potrafię już tej strony odszukać

  2. #15202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przepływowe mają dużą moc,trzeba najpierw sprawdzić jakiej wielkości są bezpieczniki,czy masz jedną fazę,czy trzy?

  3. #15203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    Doradzi mi ktoś?

    - mieszkanie w starym budownictwie, 75m kwadratowych,
    - zwykłe kaloryfery, stary piec na węgiel, stary bojler w łazience,

    chciałbym wymienić piec na przepływowy, elektryczny ogrzewacz wody. Niestety w sieci jest sam spam, ciężko znaleźć konkretne informacje. Czy ktoś ma
    tego typu ogrzewanie w mieszkaniu? Jakie musi być urządzenie do takiego małego metrażu i jak z kosztami?

    czy taki kocioł by wystarczył?
    http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10...GIALIX-6C.html

    Najlepiej by był najmniejszy, musi być 230V. Nie wiem jaki to musi być typ, kiedyś widziałem mały przepływacz ogrzewający do 150m ale w tym googlowym syfie nie potrafię już tej strony odszukać
    Szanuj piec który masz bo taniej miał nie będziesz!
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  4. #15204

    Domyślnie

    Przepływowe mają dużą moc,trzeba najpierw sprawdzić jakiej wielkości są bezpieczniki,czy masz jedną fazę,czy trzy?
    Mam jedną fazę, potrzebuję coś własnie małej mocy i takie pasujące wydajnościowo do mieszkania (75m). Chciałbym tym zasilać kaloryfery i boiler.

  5. #15205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    P
    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    Mam jedną fazę, potrzebuję coś własnie małej mocy i takie pasujące wydajnościowo do mieszkania (75m). Chciałbym tym zasilać kaloryfery i boiler.
    Policz ile masz zamontowanych wszystkich żeberek w mieszkaniu,pomnóż przez 120W ,wynik będzie przybliżoną mocą zainstalowaną dla parametrów wody 70/50 st.C

  6. #15206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    to ile tona wyjdzie?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #15207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    Mam jedną fazę, potrzebuję coś własnie małej mocy i takie pasujące wydajnościowo do mieszkania (75m). Chciałbym tym zasilać kaloryfery i boiler.
    jak masz jedną fazę, to prądem raczej nie ogrzejesz tego mieszkania ... zapewne będzie za mała moc przyłącza. Podaj jakie masz zabezpieczenie przedlicznikowe
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  8. #15208

    Domyślnie

    Policz ile masz zamontowanych wszystkich żeberek w mieszkaniu,pomnóż przez 120W ,wynik będzie przybliżoną mocą zainstalowaną dla parametrów wody 70/50 st.C
    No i to są konkrety
    Czyli jak na przykład tamten kocioł z linku ma zakres mocy 700-6000[W] to może obsłużyć maksymalnie 50 żeberek, dobrze rozumiem?
    Tylko mi jeszcze wytłumacz bo jestem zielony - jak mam "policzyć żeberka"? Mam kaloryfery tego typu:

    http://www.radio90.pl/files/2012/09/...er-300x250.jpg

    z góry dziękuję.
    Jakbyś znał jakiś konkretny godny uwagi produkt to chętnie bym sprawdził.

    1igor1 - no właśnie niczego nie mogę sprawdzić obecnie bo mnie tam nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Gryl ; 14-02-2013 o 19:05

  9. #15209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post

    1igor1 - no właśnie niczego nie mogę sprawdzić obecnie bo mnie tam nie ma.
    To do póki tego nie sprawdzisz, to odpuść sobie gdybanie, bo gdy się okaże że masz zabezpieczenie 25A czyli 230*25 to masz 5750W czyli piecyk nie za duży, a gdzie reszta urządzeń w domu
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  10. #15210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    No i to są konkrety
    Czyli jak na przykład tamten kocioł z linku ma zakres mocy 700-6000[W] to może obsłużyć maksymalnie 50 żeberek, dobrze rozumiem?
    Tylko mi jeszcze wytłumacz bo jestem zielony - jak mam "policzyć żeberka"? Mam kaloryfery tego typu:

    http://www.radio90.pl/files/2012/09/...er-300x250.jpg

    z góry dziękuję.
    Jakbyś znał jakiś konkretny godny uwagi produkt to chętnie bym sprawdził.

    1igor1 - no właśnie niczego nie mogę sprawdzić obecnie bo mnie tam nie ma.
    Może jest logo producenta,i poszukać w jego katalogach,alternatywą jest policzenie strat ciepła przez przenikanie i zapotrzebowanie do ogrzania powietrza wentylowanego

  11. #15211
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    . . .
    W jakim temacie były te przepychanki i z kim ?

  12. #15212

    Domyślnie

    kalizbi

    Sposób na wzięcie pod uwagę ilość żeberek kaloryferów jest w mojej sytuacji najprostszy. A skąd masz takie obliczenia?
    Tylko nie wiem jak "wyszczególnić" w takim standardowym kaloryferze żeberka:

    http://www.sklepzgrzejnikami.pl/grze...mo/purmo-typ22

    Producentów jest dużo, ale konstrukcja jest taka sama.

  13. #15213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    kalizbi

    Sposób na wzięcie pod uwagę ilość żeberek kaloryferów jest w mojej sytuacji najprostszy. A skąd masz takie obliczenia?
    Tylko nie wiem jak "wyszczególnić" w takim standardowym kaloryferze żeberka:

    http://www.sklepzgrzejnikami.pl/grze...mo/purmo-typ22

    Producentów jest dużo, ale konstrukcja jest taka sama.
    Napisałeś że stary dom i zwykłe kaloryfery,dla grzejnika składającego się z żeberek można w przybliżeniu przyjąć jak napisałem,dla grzejnika płytowego nie jest to już takie oczywiste, było wielu producentów i każdy miał inne parametry

  14. #15214

    Domyślnie

    No właśnie, kaloryfery nowe nie są ale "przedpotopowe" też nie. A nie wiesz może jak takie obliczenia zastosować dla kaloryfera płytowego? Parametry różnych producentów aż tak bardzo nie powinny się różnić, one są wszystkie bardzo podobne i mają malutką ilość wody.

    A co powiesz o tym kotle:

    http://www.cieplotech.pl/Technika-gr...GIALIX-6C.html

    Moc:
    0,7 - 6 kW
    chyba powinien starczyć. W sumie od tej firmy jednofazowy jest też mocniejszy Moc:
    6 - 12 kW, może lepiej taki wziąć na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez Gryl ; 14-02-2013 o 21:50

  15. #15215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    No właśnie, kaloryfery nowe nie są ale "przedpotopowe" też nie. A nie wiesz może jak takie obliczenia zastosować dla kaloryfera płytowego? Parametry różnych producentów aż tak bardzo nie powinny się różnić, one są wszystkie bardzo podobne i mają malutką ilość wody.
    Można spróbować tak jak piszesz, trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię grzejną,sprawdź czy twój kaloryfer nie jest zbudowany z dwóch płyt grzejnych

  16. #15216
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Najfajniejsze kaloryfery na forum ma boguś
    Jedna faza wystarczy z zapasem do pralki, piekarnika i zmywarki

  17. #15217

    Domyślnie

    mpoplaw
    Ale to chyba za dużo kosztów, instalacja, wywalenie kaloryferów. Da się to zainstalować w zwykłym mieszkaniu?
    Acha, no i jak mam ogrzać tym wszystkie pomieszczenia?
    Ostatnio edytowane przez Gryl ; 15-02-2013 o 10:20

  18. #15218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    jak żyć, panie premierze, jak żyć?
    Jedna flaszka na czterech...

  19. #15219

    Domyślnie

    mpoplaw
    "PS PPCi to się wiesza na ścianie całkowicie niezależnie od kaloryferów, i pracuje to sobie całkowicie niezależnie, poproś 1igor1 o zdjęcia, to sobie popatrzysz w szczegółach jak to wygląda"
    A więc ci chodzi o zwykłą klimę, każde takie urządzenie w każdym z pomieszczeń? Myślałem że klima w jednym miejscu i doprowadzane powietrze instalacją po całym mieszkaniu czy coś w tym stylu. Chyba faktycznie się nie rozumiemy, poszperałem w sieci i widzę własnie same wielkie pudła na ścianie

  20. #15220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS PPCi to się wiesza na ścianie całkowicie niezależnie od kaloryferów, i pracuje to sobie całkowicie niezależnie, poproś 1igor1 o zdjęcia, to sobie popatrzysz w szczegółach jak to wygląda
    Tylko że ja mam klimatyzator centralny, i rozprowadzenie do każdego pokoju, ale spokojnie by mógł zrobić multisplita, wyjdzie może trochę drożej niż kociołek, ale ogrzeje i ochłodzi latem mieszkanie. a koszty ogrzewania będą o około 3 raza mniejsze niż przy kociołku, nie mówiąc już o instalacji elektrycznej, która raczej nie jest przygotowana na moce powyżej 6kW
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

Strona 761 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony