dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 767 z 2205
Pokaż wyniki od 15.321 do 15.340 z 44087
  1. #15321
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    odpowiem na przykładzie domku noname2, jego termostat pokojowy miał nastawę fabryczną histerezy 0,5stopnia, po zmianie na 0,8stopnia miał bezwładność jak u bitter, po zmianie na 0,2 stopnia za moją radą wahania temperatury są w granicach 0,2 stopnia jak u lobo i tak już zostało bo tak jest lepiej
    Moje devireg 550 mają histerezę 0,2 i chyba nie da się jej zmienić. Co by potwierdzało to co piszesz
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  2. #15322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    pytanie merytoryczne do asolta i professorre:

    dlaczego u bittera bezwładność jest a u lobo jej [ponoć] nie ma?

    wystarczy jednym zdaniem - dziękuję
    Jezeli u Lobo jest lub ponoć nie ma (co się wzajemnie wyklucza bo nie nie może być i jednoczesnie nie być) to ja sie do tego nie odniosę. Pytanie musi być byc jednoznaczne. Po za tym nie znam przekrójów przegród u Lobo. Jak można oceniac coś o czym się nie wie.

    Przy okazji dziekuję o troskę o moją zawodową przyszłość, ja krzyzysu nie widzę a wręcz przeciwnie. Paranoję widzę u Ciebie, a Twoje wypowiedzi traktuję jako swoisty folklor na tym wątku nie wnoszący merytorycznie absolutnie nic do toczących sie tu dyskusji. Radzę przeniesc sie na forum o tematyce towarzyskiej i tam uskuteczniać cięte riposty i celne komentarze. Na forum elektroda dla przykładu ban byłby już dawno, a tu moderatorzy działają bardzo selektywnie.

  3. #15323

    Domyślnie

    W okolicy temat łazienek to zapytam.
    Nie chcę u siebie drabinki bo primo mam wątpliwości czy będą wogóle potrzebne, secundo te które znośnie wyglądują kosztują trochę mniej znośnie. Będzie podłogówka wodna liczona na temperaturę 24.

    Jak półśrodek myślę aby umieścić sobie matę grzejną pod płytkami (jakąś małą, metr*dwa?) w miejscu wieszaka na ręczniki (belki i/lub haczyków), załączaną pśtryczkiem. Celem podgrzania ręczniczka np.

    Czy spełni to swoje zadanie? Czy na ścianie z silikatu (bardziej bo mi chyba psaowało) będzie wyraźnie gorzej jak na BK (taka ścianka też będzie)? A może należało by wręcz w ściance z BK wkleić np. XPSa (gr. 2-3cm) pod tę matę aby ciepło wychodziło mocniej na zewnątrz (a nie w ścianę). Czy wspomiany ręczniczek wiszący w tym miejscu lecz nie przyjegający tak jak do drabinki ma szanse ogrzeje się choć w pólowie tak samo?

  4. #15324
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Jak jest definicja akumulacyjnosci i bezwladnosci? Są konkretnie zdefiniowane godziny wyznaczające te pojęcia. Jeśli grzejąc tylko w taniej taryfie wahania w domu są na poziomie niezauważalnym dla domownika to znaczy że jakaś akumulacja jest, a z drugiej strony jeśli sterowniki załączają sie o 5 rano a potem o 13 ( o 22 też by się załączyły ale im na to nie pozwalam, bo jest to zbyteczne, przy naszym trybie życia, nie jestem nocnym markiem) tzn ze bezwładność nie jest jakaś ogromna, wykluczająca sens chociażby nCO.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  5. #15325
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    W okolicy temat łazienek to zapytam.
    Nie chcę u siebie drabinki bo primo mam wątpliwości czy będą wogóle potrzebne, secundo te które znośnie wyglądują kosztują trochę mniej znośnie. Będzie podłogówka wodna liczona na temperaturę 24.

    Jak półśrodek myślę aby umieścić sobie matę grzejną pod płytkami (jakąś małą, metr*dwa?) w miejscu wieszaka na ręczniki (belki i/lub haczyków), załączaną pśtryczkiem. Celem podgrzania ręczniczka np.

    Czy spełni to swoje zadanie? Czy na ścianie z silikatu (bardziej bo mi chyba psaowało) będzie wyraźnie gorzej jak na BK (taka ścianka też będzie)? A może należało by wręcz w ściance z BK wkleić np. XPSa (gr. 2-3cm) pod tę matę aby ciepło wychodziło mocniej na zewnątrz (a nie w ścianę). Czy wspomiany ręczniczek wiszący w tym miejscu lecz nie przyjegający tak jak do drabinki ma szanse ogrzeje się choć w pólowie tak samo?
    Pomysł z matą na pstryczek, moim aniem się, nie spisze prędzej czy później dasz tam termostat, co kosztowo i tak nie bedzie dużo tańsze. Najlepiej jest kupić, osobno grzejnik ja np kupiłem drabinkę termo w castoramie, do tego grzałkę i zalałem go olejem, wychodzi to taniej gotowy zestaw, ktory nichym nie bedzie sie różnił od tego ktory zrobisz sam, tylko bedzie miał pseudo profesjonalny olej ktory jest specjalny dla grzejników, a defacto jest to olej transformatorowy, ktory jak chcesz to ci dam, bo mam w pracy kilka beczek ktore czekaja na utylizacje.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  6. #15326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Pomysł z matą na pstryczek, moim aniem się, nie spisze prędzej czy później dasz tam termostat, co kosztowo i tak nie bedzie dużo tańsze. Najlepiej jest kupić, osobno grzejnik ja np kupiłem drabinkę termo w castoramie, do tego grzałkę i zalałem go olejem, wychodzi to taniej gotowy zestaw, ktory nichym nie bedzie sie różnił od tego ktory zrobisz sam, tylko bedzie miał pseudo profesjonalny olej ktory jest specjalny dla grzejników, a defacto jest to olej transformatorowy, ktory jak chcesz to ci dam, bo mam w pracy kilka beczek ktore czekaja na utylizacje.
    Akurat ten pśtryczek to takie uproszczenie, byłoby to samowłączającesię, jakoś (z automatyką PLC możliwości sporo), w każdym razie razie bezobsługowe. Wyłącznie do suszenia i podgrzania ręcznika (w razie potrzeby w praktyce).
    Drabinka sama w sobie mnie w żaden sposób nie urzeka (a te upgrade'y do sterowanie, kabelki, złączki tym bardziej). Do tego mam przeczucie że może być całkiem zbędna. Myślę o tym zapobiegawczo, stąd pytanie czy sam mechanizm maty w ścianie podsuszy/podgrzeje ręcznik.

    Przy okazji będąc w jakim Lerła podejrzę sobie na żywo jak te zwyklejsze wyglądają...
    Pozdrawiam

  7. #15327
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Czy przy sterowaniu plc, nie bedzie tak, ze jak zona bedzie chciala cos szybciej wysuszyc, np. Jakis ciuch dla dziecka na rano do przedszkola, bez zmian w sofcie plc sie nie obejdzie? Przy drabince dwa klikniecia i po temacie, a rano wracasz znowu do nastawy minimum.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  8. #15328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Czy przy sterowaniu plc, nie bedzie tak, ze jak zona bedzie chciala cos szybciej wysuszyc, np. Jakis ciuch dla dziecka na rano do przedszkola, bez zmian w sofcie plc sie nie obejdzie? Przy drabince dwa klikniecia i po temacie, a rano wracasz znowu do nastawy minimum.
    To już dla mnie rzecz drugorzędna, przede wszystkim w każdej chwili do przekonfigurowania. Zależy też o skuteczności działania. Pierwsza myśl - włączane np. przy prysznicu (jednocześnie ze światłem tej "strefy"?) i wyłączane np. godzinę "po", dodatkowo włącznik "na rządanie" (w standardowyh ramkach inst.), plus może program czasowy. Ten etap (wymyślanie, programowanie) to dla mnie raczej hobby, więc czasu nie wliczam w koszty Idzie głównie o estetykę, i chęć wydania powiedzmy kwoty trzycyfrowej.

    Dotyczy to łązienki na dole (tylko z prysznicem). Chodzi mi o możliwość, i np. wielkość i moc maty. W górnej będze pewnie typowa el. drabinka.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 24-02-2013 o 13:39

  9. #15329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ale wziąć ciepły ręcznik z grzejniczka, po kąpieli bezcenne

  10. #15330
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Grzejnik wraz z grzałką 300W 4-stopnie kosztował mnie 720zł, grzejnik grafitowy, żeberka o przekroju prostokątnym więc wygląda prosto i nowocześnie, a czy to dużu czy mało kosztowało, to już kwestia indywidualna.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  11. #15331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Marcin - TY będziesz w stanie może jakoś odnotować wpływ OC na sezonowe/miesięczne zużycie .... ja mam od samego początku więc nie wiem... po prostu mam OC i z niego korzystam - nie zastanawiam się nad stratami
    chyba nikt oprócz nas nie ma OC wiec ciężko tu jednoznacznie odpowiedzieć ile (kWh z CO) dodatkowo kosztuje taka zabawka

    w domu mam wiele jeszcze nie zrobione - choćby brak drzwi między garażem nieocieplanym a pomieszczeniem technicznym a w OZC tzw normatywnym dla n=1 zmieszczę się ....
    ciesze się że Ci się Vroom spodobał

  12. #15332
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Napewno jest to do wyliczenia, zalozmy 4h*187m3 taki jest przemial mojego i branzowcy to wyliczą. Istotne jest je teraz odkurza, a nie wzbija kurz i ze jest cicho, zalet jeszcze wiele ale to nie w temacie
    Jedno jest pewne ze sa takie 'zabawki' ktore jak dla mnie sa niezbedne np. Ekspres do kawy, w momencie jak sie zepsuje od razu jade po nowy, cos czuje ze CO niedlugo dolaczy do tego grona, cale szczescie ma gwarancje 7lat
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  13. #15333
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    U Ciebie może nie sprawdzi się, może też nie masz takich potrzeb. Są jednak łazienkowe grzejniki "drabinki" (elektryczne, cieczowe), które w godzinę potrafią podnieść temp. o kilka stopni i takie rozwiązania, zwłaszcza w dwutaryfowym prądzie są bardzo dobre - po co wyżej grzać cały dzień łazienki jak można tylko chwilowo wieczorem je podgrzać, zwłaszcza gdy cała reszta poczeka z grzaniem do poranka bo w nocy nikomu wyższa temp. nie potrzebna.
    Osobnym tematem są "scenariusze" grzania różnych pomieszczeń/stref domu w zależności od pory dnia czy dnia tygodnia - ręcznie jest to upierdliwa robota.
    Ja tam nie kąpie się o stałych porach. Wpadam na pomysł, że się kąpie i się kąpie. Musiałbym planować kąpiel albo czekać na nagrzanie łazienki ... jak dla mnie bez sensu

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    te odpływy fi-32 z umywalek zaczną ci dokuczać po min 10 latach, widać przemyślałeś sobie dogłębnie sprawę, i się wyprowadzisz zanim trzeba będzie kuć
    mpoplaw możesz nie siać teorii spiskowych? Co ma mi się z tymi odpływami niby zrobić?

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Pomysł z matą na pstryczek, moim aniem się, nie spisze prędzej czy później dasz tam termostat, co kosztowo i tak nie bedzie dużo tańsze. Najlepiej jest kupić, osobno grzejnik ja np kupiłem drabinkę termo w castoramie, do tego grzałkę i zalałem go olejem, wychodzi to taniej gotowy zestaw, ktory nichym nie bedzie sie różnił od tego ktory zrobisz sam, tylko bedzie miał pseudo profesjonalny olej ktory jest specjalny dla grzejników, a defacto jest to olej transformatorowy, ktory jak chcesz to ci dam, bo mam w pracy kilka beczek ktore czekaja na utylizacje.
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ale wziąć ciepły ręcznik z grzejniczka, po kąpieli bezcenne
    Ech ... a u mnie coś się stało z grzejnikami. Musiałem odciąć zaworami dopływ wody do nich bo nagle zaczęło ciśnienie schodzić. Prawdopodobnie kafelkarz, który mocował grzejniki naruszył gdzieś rurę. Musiał bym podkuć fugę wokół przyłączy ale i tak mój pomysł na te grzejniki był do bani. Zimą woda z pieca rzeczywiście jest w miarę ciepła, prawie gorąca i grzeją. Wiosną, latem i jesienią woda ma 30-kilka stopni i grzejnik nie jest ciepły a letni. Z kolei pomysł LOBO mogę jeszcze zrealizować. Mogę poprowadzić instalację przez sufit i wyciąć fugę i tam wprowadzić kabel. Tylko czy normalnie już wiszący grzejnik można jakoś doposażyć w grzałkę?

  14. #15334
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    bitter jasne że możesz odpinasz rurki od CO, jeden otwór zaślepiasz, w drugi dajesz grzałkę, zalewasz olejem, nie ma rdzy i jest stabilniejsza temperatura i po temacie. Po ostatnim remoncie, jak widziałem jak mój magik przeprowadził dwa przewody do gniazd OC o których zapomniałem w czasie budowy, to zainspirował mnie do dalszych zmian w okablowaniu, ktore wejdą w życie przy najbliższej okazji
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  15. #15335
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    zatkają się od piasku włosów i tłuszczu, jak nie za 10 lat to za 15

    PS jaką masz histerezę na termostacie ??
    A o krecie słyszałeś? (nie chodzi mi o zwierzątko )

    Jakim termostacie?

  16. #15336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    bitter jasne że możesz odpinasz rurki od CO, jeden otwór zaślepiasz, w drugi dajesz grzałkę, zalewasz olejem, nie ma rdzy i jest stabilniejsza temperatura i po temacie. Po ostatnim remoncie, jak widziałem jak mój magik przeprowadził dwa przewody do gniazd OC o których zapomniałem w czasie budowy, to zainspirował mnie do dalszych zmian w okablowaniu, ktore wejdą w życie przy najbliższej okazji
    Co to są gniazda OC? Zastanawiam się czy się bawić w te grzejniki. Grzałka, dorobienie instalacji elektrycznej ... ze dwa dni dłubaniny. Może jak pilniejsze sprawy zejdą ... zresztą nie wiem ile taki grzejnik mi podgrzeje łazienkę no i naparzał będzie jednak w drogiej taryfie ...

  17. #15337
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Co to są gniazda ?
    zresztą nie wiem ile taki grzejnik mi podgrzeje łazienkę no i naparzał będzie jednak w drogiej taryfie ...
    Standardowe, do kazdego gniazda OC musisz doprowadzić przewód dwużyłowy żeby móc załączać odkurzacz zdalnie.
    Podgrzejesz tyle ile bedziesz chciał, a od tego zeby chodzily w II taryfie są chocby najprostrze zegary do gniazd wtykowych za 9,99 z obi
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  18. #15338

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Co to są gniazda OC?
    Bitter, Lobo pisze o swoim odkurzaczu centralnym. Za dużo tych skrótów, też czasami się w tym już gubię o co chodzi. OC, OP, AC, NW, OP, WM, FM itd...
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  19. #15339
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    A myślałem ze tylko ja mam problem z tymi wszystkimi skrótami, jak kilka miesięcy temu pierwszy raz tu zaglądnąłem to był to spory problem zorientować się w temacie. Współczuje każdemu kto zaczyna przygodę w terminologii.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  20. #15340
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    piszę z własnego doświadczenia, kwas i zasada na zmianę nic nie dała, ani wrzątek, pomogło dopiero wymienić rurę na grubszą

    PS daj linka do twojego dziennika gdzie masz opisaną automatykę twojej podłogówki, bo mam pewne podejrzenia dlaczego masz taką dużą bezwładność
    No to będę się martwił za 10 lat. Jakby co rozkuję ścianę ale pierwsze słyszę o takich problemach. Moja podłogówka to piec Kospela plus rozdzielacz. Nie ma co rysować schematu. Ja też mam podejrzenia dlaczego mam taką dużą bezwładność ... może te 10cm betonu plus silikaty? Eeee pewnie nie

    OC - odkurzacz centralny ... no nie wpadłbym. A zegary za 10 zł w gniazdku w łazience ... brrrr ohyda ... choć można dać zegar w tablicy i stamtąd poprowadzić osobne przewody

Strona 767 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony