dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 773 z 2205
Pokaż wyniki od 15.441 do 15.460 z 44087
  1. #15441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ja mam podobną wielkośc użytkową, a kubaturę znacznie większą
    Ty się nie liczysz, ty masz piwnicę

  2. #15442

    Domyślnie

    Poszperałem, rzeczywiście w stopce R&K jest współczynnik N a nie jak sądziłem n50. Chodzi zatem o ilość wymian. Ale R&K wentylował zdaje się 60m^/h a to jest znacznie mniej niż 0,4 wymiany. Jak dla mnie wniosek jest taki sam: jego ozc jest warte tyle ile ozc bittera!
    50% błędu Asolt: oto cała prawda o Twoich wyliczeniach.
    Ostatnio edytowane przez orko ; 28-02-2013 o 16:00
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  3. #15443

    Domyślnie

    Ja bym spokojnie poczekał na "zime" bo to co było w tym roku zimą raczej bym nie nazwał szczególnie patrząc rok wstecz gdzie przez 3 tygodnie nie było cieplej niż -20 stopni. A tej tzw. zimy to może było ze 2 dni zimniej niż -5 stopni. A śnieg tylko pomagał bo ziemia nie przemarzała.
    A co to za współczynnik n50?
    OZC jest przydatne ale jako zarys lub ew. próba znalezienia złotego środka między kosztami a zyskami, aby zobaczyć gdzie warto zainwestować.
    O jakieś drobne 10 czy 20 % w te czy we te bym sobie głowy nie zawracał szczególnie, ze często jak widać jakość wykonania jest bardzo ważna.
    Jeśli chodzi natomiast konkretnie o dom R&K to spokojnie poczekajmy do przyszłego roku i napewno będzie bardziej konkretnie. Właściciel jest zadowolony więc nie wiem gdzie jest problem? Osobiście dziękuje R&K za prowadzenie obszernego dziennika, nie zdążyłem go jeszcze w dużej części przeczytać ale cieszę się, że są takie osoby.
    Chętnie bym sobie go zarchiwizował moze R&K ma go gdzieś w jednym pliku? Albo znacie jakiś darmowy program, którym można ściągnąć całą zawartość dziennika za jednym zamachem. Idealnie jak by był w wersji mobile bez koniecznośći instalacji

  4. #15444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Poszperałem, rzeczywiście w stopce R&K jest współczynnik N a nie jak sądziłem n50. Chodzi zatem o ilość wymian. Ale R&K wentylował zdaje się 60m^/h a to jest znacznie mniej niż 0,4 wymiany. Jak dla mnie wniosek jest taki sam: jego ozc jest warte tyle ile ozc bittera!
    50% błędu Asolt: oto cała prawda o Twoich wyliczeniach.
    Widzę ze rózrózniasz juz wsp N od n50, ale jeszcze duzo nauki przed Tobą. Zapoznaj się jeszcze z normami i rozporządzeniem MI w sprawie wykonywania audytów energetycznych, szczególnie zwróć uwagę na normy dotyczące wentylacji, gdy to przyswoisz w stopniu chociaż dostatecznym spróbuj wykonac jakiekolwiek obliczenia ozc. Do Twojego sprawdzania poprawności obliczeń ozc wykonanych przez innych droga daleka i prawdopodobnie nigdy nie osiągalna. Twoje wnioski na temat moich obliczeń całkowicie mnie nie interesują. Jezeli uważasz ze normy wentylacyjne nie w pełni odzwierciedlają rzeczywistość to twój problem, ja również nie mam na nie wpływu. Jak wczesniej wspominałem mogę udostepnić plik zródłowy obliczeń ozc, jezeli jestes w stanie ( a sądzę nie jesteś) dokonaj analizy i przedstaw wykaz moich błedów na forum.Czekam na odpowiedź. Te rzekome 50 % szybko znajdziesz.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 28-02-2013 o 17:15

  5. #15445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Poszperałem, rzeczywiście w stopce R&K jest współczynnik N a nie jak sądziłem n50. Chodzi zatem o ilość wymian. Ale R&K wentylował zdaje się 60m^/h a to jest znacznie mniej niż 0,4 wymiany. Jak dla mnie wniosek jest taki sam: jego ozc jest warte tyle ile ozc bittera!
    50% błędu Asolt: oto cała prawda o Twoich wyliczeniach.
    orko - czy TY wiesz jaki dom uwaza się za szczelny wg badań blow test door ?? czy TY wiesz ile powietrza wentyluje się poza WM i WG ? test wykonuje sie przy sztucznie wytworzonym n50 czyli takie ktore jest porównywalne z cisnieniem dla sredniego wiatru padajacego na 2 sciany domu ....

    dodaj sobie więc wyniki z WM + cyrkulacje powietrza wynikajaca z nieszczelnosci i wyjdzie Ci tyle jakbys w szczelnym podelku mial wstawiona w ścianie Fi 200 ..... i weż sobie takie coś ogrzewaj całą zime ....

    2. blad jest nie w OZC tylko w wykonaniu domu - czy TY , hipka itp zrozumiecie to !?!?!?!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-02-2013 o 19:56

  6. #15446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no ok .
    ozc jest ok.
    ozc to jest teoria
    ozc nie przypilnuje robót itp.
    ja nie śledziłem na bieżąco waszej dyskusji
    może hipce itp chodziło o to że skoro ktoś podaję swoje zapotrzebowanie to musi sobie zdawać że wielu przyszłych inwestorów może wyciągnąć jakieś niepotrzebne wnioski
    osób które są szpicą w marszu energooszczędności w naszym kraju [a tutaj mówimy o takim przypadku]
    czytają tysiące osób -tutaj nie chodzi o osoby już po budowie tylko te przed
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #15447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    no ok .
    ozc jest ok.
    ozc to jest teoria
    ozc nie przypilnuje robót itp.
    ja nie śledziłem na bieżąco waszej dyskusji
    może hipce itp chodziło o to że skoro ktoś podaję swoje zapotrzebowanie to musi sobie zdawać że wielu przyszłych inwestorów może wyciągnąć jakieś niepotrzebne wnioski
    osób które są szpicą w marszu energooszczędności w naszym kraju [a tutaj mówimy o takim przypadku]
    czytają tysiące osób -tutaj nie chodzi o osoby już po budowie tylko te przed
    Piotr, Hipce nie chodziło o wyjasnienie sprawy do końca a jedynie o udowodnienie swojej racji, moja i Konrada argumentacja ją absolutnie nie przekonuje.
    Przyszli inwestorzy nie powinni podejmować decyzji tylko i wyłacznie na podstawie wpisu w stopce Konrada nie jest to jedyna i objawiona prawda, a wpis dotyczy tylko i wyłacznie domu Konrada, kazdy dom jest inny i do kazdego trzeba podejsc indywidualnie. Konrad dokładnie wytłumaczył jakie były zawirowania z jego wpisem.
    Wykonałem mu obliczenia dla normowej wymiany i wymian zmniejszonych (nie uwzgledniających norm). Wybrał wyniki nie normowe i takie wpisał. Twierdzenia o niedokładnosci obliczen na podstawie takich wpisów są jedynie niczym nie uzasadnionym atakiem na ideę takich obliczeń, na moją niedokładność oraz na niedoskonałość norm, szczególnie wentylacyjnych. Zima się konczy a Konrad przewiduje ze zmiesci sie granicach obliczonego zapotrzebowania pomimo:
    nie wykonania wszystkich prac ociepleniowych
    utrzymywania wyzszej o1,5 oC temp niz przyjetej do obliczeń
    I sezonu grzewczego i wilgoci technologicznej.
    Trzeba miec naprawdę duzo złej woli aby tego nie zrozumieć. Jestem pewien ze następne sezony grzewczej potwierdzą zgodność obliczen z rzeczywistością

  8. #15448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    może będętu śmieszny ale ja każdej ze stron przyznaję rację
    ja nie czytałem tego skasowanego.
    natomiast konrad niech uwzględni[i właściwie to zrobił] że na podstawie jego stopki parę osób w polsce może się przejechać.
    on jako właściwie osoba publiczna [do sejmu go]
    jest na świeczniku-bez jaj
    tak przy okazji -setny raz robić ozc przed budową
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #15449

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    2. blad jest nie w OZC tylko w wykonaniu domu - czy TY , hipka itp zrozumiecie to !?!?!?!
    Bład nie jest w wykonaniu domu bo do tego asolt zastrzeżeń nie miał!
    Główny błąd asolta polega na jego przekonaniu o nieomylności.
    Dla Twojego domu strzelił byka!
    Jego profesjonalizm polega na wstawieniu danych do programu Audytora OZC a śmiem wątpić czy ten program w ogóle daje wiarygodne wyniki dla domów bliskich pasywnych.
    Całe to zasłanianie się współczynnikiem N, który raz jest równy 0,4 a raz 0,9 to już jest zwykła kpina.
    Wentylowałeś na poziomie 0.2 wymiany i dla takiej wymiany powinieneś mieć policzone zapotrzebowanie.

    Szczelność budynku może być powodem takich wyników jakie uzyskałeś, ale na pewno nie krotność wymian, którą tu się wspomina.
    Szczelność, czyli współczynnik n50, ale dalej uważam, że Audytor OZC jest za cienki i daje zbyt duży błąd, co tutaj znakomicie wyszło!

    Asolt: domy pasywne , dwu i trzylitrowe to nie Twoja liga!
    Dużo nauki przed Tobą.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  10. #15450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja sądzę że asolt jednak się zna na swojej robocie
    mi policzył 4000kwh sezon 20 stop i jakaś normowa wymiana
    prądu wyjdzie mi z 1300-1500kwh x cop 2-2,5 i z 300- 400kg[tu chyba przesadzam]
    przy tych energooszczednych domach realia a wyliczenia mogą się procentowo mocno różnić ale kwotowo to nie dużo wychodzi.
    ja uważam że te wszystkie chałupy to tak po trochu magia cyferek mnożników itp
    co znaczy że to jest jedyny kierunek w budownictwie-najwłasciwszy
    tłumaczenie że na życzenie czytających zaokrągla się m2 jest żartobliwe
    [to tak jak z przysłowiową studnią]
    tak przy okazji jest mała szansa na słowo przepraszam za sugerowanie pewnych rzeczy
    zawsze mi milej tu bylo [wiem prywatne sprawy tu załatwiam]?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #15451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Bład nie jest w wykonaniu domu bo do tego asolt zastrzeżeń nie miał!
    Główny błąd asolta polega na jego przekonaniu o nieomylności.
    Dla Twojego domu strzelił byka!
    Jego profesjonalizm polega na wstawieniu danych do programu Audytora OZC a śmiem wątpić czy ten program w ogóle daje wiarygodne wyniki dla domów bliskich pasywnych.
    Całe to zasłanianie się współczynnikiem N, który raz jest równy 0,4 a raz 0,9 to już jest zwykła kpina.
    Wentylowałeś na poziomie 0.2 wymiany i dla takiej wymiany powinieneś mieć policzone zapotrzebowanie.

    Szczelność budynku może być powodem takich wyników jakie uzyskałeś, ale na pewno nie krotność wymian, którą tu się wspomina.
    Szczelność, czyli współczynnik n50, ale dalej uważam, że Audytor OZC jest za cienki i daje zbyt duży błąd, co tutaj znakomicie wyszło!

    Asolt: domy pasywne , dwu i trzylitrowe to nie Twoja liga!
    Dużo nauki przed Tobą.
    Do jakości prac wykonczeniowych zastrzezen nie miałem, ale do niewykonania wszystkich założen do obliczeń tak.
    Konrad sam podał co zostało wykonane a co nie, o wpływie tych braków trzeba wspominac.
    Tak samo jak zwiększenie temp wewnetrznej.
    Co do "audytora ozc" zawsze mozna mieć watpliwości, ale ponieważ autorami są naukowcy z politechniki warszawskiej uważam ze dołożono wszelkich staran aby to oprogramowanie spełniało wszystkie wymagania norm i rozporządzen i najnowszych osiągnięc w tej dziedzinie.
    Ty zapewne znasz inne inne nie normowe metody obliczeń i mógłbyś wiele nauczyć pp P. Wereszczynskiego i D. Strzeszewskiego z Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji PW.
    Dom Konrada nie jest az tak bliski pasywnemu, pomimo odpowiedniego doboru izolacji i jakosci wykonania i stosowanie audytora jak i innych programów wspomagających nie zadnym błedem. Konrad nie miał badan szczelności budynku i musiałem sie oprzec na normie, a bład tym spowodowany jest niemozliwy do ocenienia
    Kwestia czy aktualne normy uwzględniają specyfikę budownictwa pasywnego i jakie są ewentualne odchyłki z tego powodu jest problemem dla naukowców i instytutów badawczych przygotowujących aktualizację starych norm oraz nowe normy. Kazde obliczenia muszą mieć podstawę w akualnych przepisach, normach i rozporządzeniach
    i czynienie z tego zarzutu jest niepoważne. Zaden audytor i projektant tego nie zrobi (obliczen wg swoich nie zatwierdzonych metod). Postęp w fizyce budowli jest domeną naukowców i to oni powinni opracowywać takie metody obliczen aby jak najwierniej odzwierciedlic rzeczywistość.
    Idziesz drogą TB który chce przewrotu w fizyce budowli i zmiany wiekszosci norm. Mysle ze Sankom chętnie przyjmie Twoje merytoryczne uwagi odnośnie audytora. Musisz tylko udowodnić im błedy w założeniach porównując swoje dokładne obliczenia domu pasywnego i obliczenia tego samego budynku wykonane za pomocą audytora. Dziś poprawisz Sankom, jutro PKN (Polski Komitet Normalizacji), pojutrze Instytut domów pasywnych w Darmstadt.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-03-2013 o 10:43

  12. #15452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    asolt uważam że robisz wszystko dokładnie
    natomiast te naukowe założenia mogą się mijać z życiem[najbardziej kwestia wentylacji]
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #15453

    Domyślnie

    u mnie OZC asolta raczej się sprawdzi bo teraz grzeję swój domek malutką kozą o mocy 4,5kw..... palę po 8-10 godz dziennie, deskami z budowy, i mam 18st(w trakcie palenie) a po 14-16godz przerwy temperatura spada do 15st. dodam jeszcze że w domu nikt nie mieszka (brak zysków bytowych) i jest to pierwszy sezon gdzie ogrzewam. myślę że gdyby tej kozy w ogóle nie wygaszać albo wstawić do domu dwie farelki po 2kw - to po dwóch tygodniach bym miał mały piekarnik z domu!!
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  14. #15454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    te zużycie to tylko normy, teoria
    przyzwyczajenia mieszkanców
    gdyby nie to że to strasznie wygląda to śmieszniej jest w temacie rozgrzewającej się plyty i pekających ścian
    niesamowite jak uczony w piśmie przeszedł do porządku - beztroska która w przyszlości jeszcze kogoś może narazić na kłopoty
    sprawa przeszła po roku delikatnie pewnie za sprawą i na życzenie ubezpieczyciela
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #15455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    u mnie OZC asolta raczej się sprawdzi bo teraz grzeję swój domek malutką kozą o mocy 4,5kw..... palę po 8-10 godz dziennie, deskami z budowy, i mam 18st(w trakcie palenie) a po 14-16godz przerwy temperatura spada do 15st. dodam jeszcze że w domu nikt nie mieszka (brak zysków bytowych) i jest to pierwszy sezon gdzie ogrzewam. myślę że gdyby tej kozy w ogóle nie wygaszać albo wstawić do domu dwie farelki po 2kw - to po dwóch tygodniach bym miał mały piekarnik z domu!!
    Obecnie u mnie potrzeba niewiele ponad 2kW mocy i ok. 55kW/m2/rok.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  16. #15456
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    te zużycie to tylko normy, teoria
    przyzwyczajenia mieszkanców
    gdyby nie to że to strasznie wygląda to śmieszniej jest w temacie rozgrzewającej się plyty i pekających ścian
    niesamowite jak uczony w piśmie przeszedł do porządku - beztroska która w przyszlości jeszcze kogoś może narazić na kłopoty
    sprawa przeszła po roku delikatnie pewnie za sprawą i na życzenie ubezpieczyciela
    skoro inwestor zadowolony, to to zwyczajnie nie nasza sprawa ciekawe tylko, co na to okręgowa Izba?
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  17. #15457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    asolt napisz że ty odpowiadasz za część teoretyczną
    i masz czyste sumienie
    i tyle w temacie
    forum to miejsce czerpania od innych doświadczen
    nie powinniśmy tu beztrosko podawać cyferek , liczb bo ktoś się napali na pewne rozwiązania nie przypilnuje detali i potem katastrofa
    czy zachowywałbym się uczciwie jeśli podaje zużycie kwh nagle zapominałbym o coniedzielnym kominku-trzeba brać pod uwagę że inni biorą przykład
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #15458
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Co powiecie na taki zestaw do samodzielnego usunięcia mostków, ktoś coś wie na ten temat ZA i PRZECIW mile widziane ???

    http://www.honter.pl/produkty/froth-...taw-izolacyjny

    Sam mam kilka takich podejrzanych miejsc, a aplikacja pianki była by najlepszym rozwiązaniem
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

  19. #15459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ciekawe - a ile takie cos kosztuje i jak z cena akcesoriow dodatkowych ? - sprawdzales?

  20. #15460
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Dopiero co wysłałem zapytanie, więc odpowiedź dopiero w poniedziałek.
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

Strona 773 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony