dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 789 z 2205
Pokaż wyniki od 15.761 do 15.780 z 44087
  1. #15761

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Całkiem możliwe.
    Osobiście jeszcze zastanawiam się nad dwutaryfowym w ogóle bo jak do ogrzewania nie będę potrzebował wiele, to za "parę groszy" nie będzie mi się chciało kombinować z praniem, zmywaniem i może jeszcze gotowaniem w okresach II taryfy.
    No faktycznie wielkie wyzwanie. Dlaczego ci co nie maja dwóch taryf myślą że to jest jakiś łańcuch. Napisałem - przeżyj jeden rok. Na pewno nie stracisz a później zdecydujesz czy jest to warte czy nie. U mnie w zasadzie ja tylko wiem co to są dwie taryfy i kiedy.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  2. #15762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak ja pamiętam to jasiek i chyba b_l przekazywał największe zużycie grubo ponad 100kWh/dobę(150kWh ?)
    Jasiek tak i to chyba w ubieglym lub jeszcze wczesniejszym sezonie , w tym nie - nikt inny ....

  3. #15763
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Akumulacja sterowalnosc NCO CO i co tam jeszcze chcecie

    Wczoraj piekne slonce praktycznie tylko lazienka i sypialnia sie zalaczyly w godzinach13-16, no ale to juz bedzie standard marzec/kwiecien...
    Wieczorem w salonie 22,7. Dzisiaj 6:30 w sypialni i lazience ogrzewanie pracuje w salonie nie i w nocy raczej sie nie zalaczylo bo temp paneli ok 22, a tam gdzie grzalo ponad 23. Rano w salonie ciepelko 21,9 i bedzie roslo bo znowu piekne slonce i znow ogrzewanie sie nie zalaczy. Rano temp zewn -11...

    Pozdrawiam Hater'ow
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  4. #15764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post

    Wczoraj piekne slonce praktycznie tylko lazienka i sypialnia sie zalaczyly w godzinach13-16, no ale to juz bedzie standard marzec/kwiecien...
    to w kwietniu jeszcze grzejesz? jest taka potrzeba przy tak zaizolowanym domu?
    no chyba, zeby wykorzystac te słynne 3000kWh - ale to lepiej zrobic oswietlenie w ogrodzie
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  5. #15765
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Kwiecien mysle ze kolo 250kWh zalezy od pogody, cos tam zawsze nakreci, lazienki, sypialnia, wiatrolap, jeszcze nie raz bedzie pochmurno zimno i deszczowo
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  6. #15766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    mar1173 ile kWh spalasz srednio w sezonie? mam podobny dom i ciekawa jestem
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  7. #15767
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    JEDYNA zaleta podłogówki wodnej i zarazem wada kabli - brak alternatywy wykorzystania TEGO KONKRETNIE GRZEJNIKA (ni piszcie to o szumiących klimatyzatorach bo i kozę można do salonu wstawić i chwalić się, że mam alternatywę) to możliwość zastosowania dowolnego źródła ciepła. Wstawienie PCI, kozy, pieca na miał, pieca kondensacyjnego wymaga pewnej delikatnej przeróbki instalacji ale w pomieszczeniu gosp a nie prucia kabli, wstawiana kozy do każdego pokoju czy szumiącego klimatyzatora w każdym pomieszczeniu. Jeżeli prąd będzie w cenie ustabilizowanej do innych źródeł energii a PCI nie potanieją trzykrotnie to za 20 lat napiszę, że kable były lepsze bo prostsze choć nie jestem pewien co do sterowalności tylko w II taryfie bez sterownika podłogowego ale użytkownicy piszą, że sterowalność jest choć nie pokazali faktur i zużycia taryf wiec nie wiem czy to wiarygodne.

    Jeżeli natomiast PCI potanieje i będzie w cenie dobrej lodówki to ja będę na wierzchu.
    Na dzien dzisiejszy posiadacze wodnej podlogowki i PCI NIE MAJA zadnej alternatywy, poniewaz nie ma nic co bedzie grzalo im taniej kWh, to tak dla uscislenia.
    Druga sprawa jak bym szukal alternatywy po dwoch latach to bym kabli nie montowal, choc alternatyw mam wiele, od grzalki w WM zaczynajac do wiatraka na posesji koncząc, tyle ze zadna z tych opcji mnie nie interesuje, bo jestem swiadomym posiadaczem kabli... Ty masz piec wiec zamienisz na PCi i ok twoj dom twoja decyzja.

    Skany rachunkow za en. el. za 2010 i 2011 udostepnialem na forum w tym watku, wiec wiec nie pisz ze nie pokazuja!
    Czy prad nie ma ceny ustabilizowanej do innych zrodel energii? Czy skoki ceny sa wieksze niz innych nosnikow? Uzasadnij, poprzyj dowodami, bo pisasac tylko po to zeby pisac to nie sztuka. Ocen ostatnie 5-10 lat.
    Wybila godzina 13 ogrzewanie zalaczylo sie w wiatrolapi, czujnik posadzki, tam ma byc cieplo w nogi i w lazience, reszta ani drgnie, sypialnia tez sie nie zalaczyla mimo ze lazienka jest obok. Przyklad z praktyki, a nie teoretyzowanie jak kablowi Hater'zy,
    Temp w salonie 22,7 w sypialni 22 w lazience 21,4 - nie poszcie ze WM wszystko wymiesza, ze macie wszedzie identyczna temperature, nie piszcie ze jeden sterownik ogarnie w szystko idealnie, on to ogranie ale akceptowalnie, a to czy ktos to akceptuje to juz jego indywidualna sprawa
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  8. #15768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zazdroszcze slonca ... u nas cieplej - ale slonca brak - 3 dzien grube chmury wisza i dzis niezle rano snieg sypal jakies 10-15 cm

  9. #15769
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Akumulacja sterowalnosc NCO CO i co tam jeszcze chcecie

    Wczoraj piekne slonce praktycznie tylko lazienka i sypialnia sie zalaczyly w godzinach13-16, no ale to juz bedzie standard marzec/kwiecien...
    Wieczorem w salonie 22,7. Dzisiaj 6:30 w sypialni i lazience ogrzewanie pracuje w salonie nie i w nocy raczej sie nie zalaczylo bo temp paneli ok 22, a tam gdzie grzalo ponad 23. Rano w salonie ciepelko 21,9 i bedzie roslo bo znowu piekne slonce i znow ogrzewanie sie nie zalaczy. Rano temp zewn -11...

    Pozdrawiam Hater'ow
    Ahh te Twoje NCO.
    Dom będzie na płycie ale po wycenie się okaże co dalej. I tak, ściany będą albo w szalunku traconym i odpada akumulacja ścian albo silka 18 z akumulacją.
    Marzy mi się NCO ale różnice w zapotrzebowaniu pewnie będą ( jakie będę wiedział po OZC). Kombinuje tak żeby się troszkę od płyty odciąć styropianem np 5cm ( am może więcej ?) i na tym zrobić kable w wylewce np 10 cm I teraz nie wiem czy uda mi się zrobić NCO w przypadku braku akumulacji ścian. Czy 10 cm w takim przypadku będzie to działać (akumulować na tyle dużo ciepła żeby grzać tylko w drugiej taryfie). Chciałbym mieć większy wpływ na to gdzie grzeje i jak mocno. Kable bezpośrednio na płycie mogą to (sterownie) utrudnić.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  10. #15770
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Ja natomiast mam każdy kabel na swoim przekaźniku (w rozdzielni), do każdego obwodu czujniki temp. oraz czujniki temp. w pomieszczeniach (wszystko zbiega się w rozdzielni). Przekaźniki obwodów załączane są wg. odp. logiki procesorem (sterownikiem) który jest sobie gdzieś.
    Dlatego nie ma znaczenia ile i gdzie sterowniki tylko czy każdy obwód sterowany indywidualnie czy wszystkie razem, co nie ma większego sensu ani ekonomicznego ani pod względem komfortu.
    prawdziwy profesor... skomplikowałeś rzeczy oczywiste - chyyyyba, że będziesz mieć sterowanie dedykowane, ale przy tym stopniu skomplikowaniu instalacji + przewymiarowaniu kabli xkrotnie + klasie cenowej kabli (nie ma dobrze i tanio) + ich lokalizacji także w ścianie, pewność awarii takiego rozwiązania zaczyna niepokojąco dążyć do jedności

    obawiam się, że wyprodukujesz MON czyli MIejscowo Ogrzewany Niewypał
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  11. #15771
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Spokojnie, nie trzeba wybitnej wiedzy żeby pojąć to, że instalacja elektryczna składająca się tylko z trzech stref, gdzie nie ma znaczenia ani moc kabli ani ich położenie ani tym bardziej producent, może być bardzo wydajnie, prosto i wygodnie sterowalna. To jest naprawdę najmniejszy pikuś choć takich co wierzą tylko w centralny kocioł z gorącą wodą może przerażać
    i tak i nie, bo dochodzi wiele czynników zewnętrzych - usytuowanie względem stron świata, kierunek wiatrów czy charakter pomieszczenia - nie wyobrazam sobie sterowania jednej strefy w postaci sypialni od polnocy, kuchni od wschodu i np. salonu od poludnia (kierunki swiata podalam przypadkowo).

    swiki - nie spotkałam, ale wydaje mi się, że tylko w pierwszym sezonie - w drugim i n-tym juz się zwyczajnie nie chce od termostatu do termostatu;

    dla takich wymyslono DEVILink
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 13-03-2013 o 14:20
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  12. #15772
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Strefy są przemyślane a nie przypadkowe ale gdyby miały być przypadkowe to też nie problem - trzeba by ich więcej i musiałyby być mniejsze.
    Czynniki zewnętrzne na podstawie czujników i danych meteo oczywiście muszą być uwzględnione ale to logika ma analizować a nie ja - takie hobby
    domyślam się, ze przemyslałeś strefy, niemniej sam piszesz, że w przypadku idealnym powinno ich być w zasadzie tyle, co pomieszczeń

    po prostu ja nie widzę sensu w tym łączeniu tego w większe "bloki" zwłaszcza, że pociągnąłeś magistralę przez wszystkie potencjalne termostaty i mozesz wszystkim sterować niezależnie z jednego miejsca

    co do zestawu: logika - pogodówka - akumulacja w posadzce - tylko II taryfa - nie zagra to - sam domyśl się, dlaczego

    p.s. piątą niewiadomą są zyski bytowe - gotowanie, pranie z suszeniem czy choćby większa plazma - chyba, że będziesz mieszkać poza domem, jak lobo_mlastic
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 13-03-2013 o 14:40
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  13. #15773

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    ?? właśnie.. co napiszecie o tych kablach.. piszesz z taką pogardą jakby było coś nie tak z nimi poproszę użytkownikow o info jak się spisują?
    Ja mam dokladnie takie kable od dwóch lat. Tak naprawde grzeje pierwszy rok calkowita moc 12,4kW na 100m2.
    Srednie zuzycie dobowe od XI-III ~ 52kWh/dobe. Myśle że przyszly rok bedzie bardziej miarodajny.

    Temperatura w domu ~ 22*C.
    Porotherm (najwieksze gówno) 25cm, izolacja styro 0,044 grubość 15cm (z frezem niestety klejone ma placki wiec latem (utykanie mostków)).
    Podłoga styro 2x 5cm =10cm, grubość wylewki 11cm kable na głębokości -8cm (mogły być deczko wyzej np. -5cm).
    Dom parterowy 9 x 14 m z możliwościa adaptacji poddasza (kolejne 100m2) strop opieplony 15cm wełny, dach 30 cm wełny 0,044.

    Narazie jestem zadowolony (grzanie od 4-6, 13-15 i 21-22) temperatyra w domu stabilna.

  14. #15774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    W przypadku idealnym powinno być 1000 diód równo rozmieszczonych na całym suficie a nie po 100 w 10ciu żarówkach
    Ale, że ideałów nie ma więc ja zdecydowałem się tylko na 3 strefy (z tego jedną "przekrojową" grzejącą całość); żadnych termostatów tylko czujniki temp. w posadzkach i pomieszczeniach do zbierania danych o właśnie takich okolicznościach jak zyski bytowe, słoneczne itp.
    Logika, nawet z zaplątaną wentylacją, różnymi czerpniami, ewent. PC CWU jest nieporównywalnie prostsza od np. algorytmów giełdowych, które sobie świetnie radzą.
    a mógłbyś nanieść te strefy na rzut poziomy swojego projektu i wrzucić tu czy tam?

    na jakiej głębokości masz / bedziesz mieć czyjnik temp. posadzki? chodzi mi o jego lokalizację zakładając, że poziom 0 jest na powierzchni finalnej podłogi (terakoty, parkietu czy co tam sobie wymodziłeś)?

    no i na jakiej głebokosci, liczac analogicznie, beda kable?
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  15. #15775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_BB Zobacz post
    Ja mam dokladnie takie kable od dwóch lat. Tak naprawde grzeje pierwszy rok calkowita moc 12,4kW na 100m2.
    Srednie zuzycie dobowe od XI-III ~ 52kWh/dobe. Myśle że przyszly rok bedzie bardziej miarodajny.

    Temperatura w domu ~ 22*C.
    Porotherm (najwieksze gówno) 25cm, izolacja styro 0,044 grubość 15cm (z frezem niestety klejone ma placki wiec latem (utykanie mostków)).
    Podłoga styro 2x 5cm =10cm, grubość wylewki 11cm kable na głębokości -8cm (mogły być deczko wyzej np. -5cm).
    Dom parterowy 9 x 14 m z możliwościa adaptacji poddasza (kolejne 100m2) strop opieplony 15cm wełny, dach 30 cm wełny 0,044.

    Narazie jestem zadowolony (grzanie od 4-6, 13-15 i 21-22) temperatyra w domu stabilna.
    uważam, że bardzo przyzwoity wynik na te parametry domu
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  16. #15776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    uważam, że bardzo przyzwoity wynik na te parametry domu
    Byłby dużo lepszy gdyby nie (pieprzone listwy startowe krecone do wysunietych bloczków porotcherm i niedoklade uszczelnienie = przedmuchy).
    Ale do kabli nic niemam dogrzewaja elegancko.

  17. #15777

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ....
    Czego chcieć więcej - drut to drut, jak kto mechanicznie nie zniszczy to te naście W/mb ani izolacji nie zniszczy ani domu w powietrze nie wysadzi.
    kWh (stan licznika na dziś, godzina na termostacie zgodna z godzina na liczniku głównym)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co_cwu_indu.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	176395   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	licz.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	176402   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	termo.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	176403  
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_BB ; 13-03-2013 o 15:31

  18. #15778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Krzysiek ŻUŻYCIE MASZ BARDZO OK
    idukcja to widzę grosze
    natomiast zastanawia mnie twoje rewelacyjne zużycie na cwu
    w ile osób się myjecie?T
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #15779

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Krzysiek ŻUŻYCIE MASZ BARDZO OK
    idukcja to widzę grosze
    natomiast zastanawia mnie twoje rewelacyjne zużycie na cwu
    w ile osób się myjecie?T
    2 + 2 (13 i 16 lat) zbiornik gamlet 200L ale miejsce na grzalke totalna porażka w połowie zbiornika, w ten sposob grzeje tylko nieco ponad 100L (chodz nigdy nie braklo)
    w łazience prysznic (można powiedzieć codziennie) oraz wanna sobota badz niedziela (raczej dzieci) my wolimy prysznic.

    (czy ja wiem czy to takie rewelacyjne zuzycie, w mieszkaniu w bloku rowniez 4 osoby mielismy srednia caloroczna na poziomie 2,9kWh ale pomieszczenie bylo duzo cieplejsze i zbiornik tylko 50L)
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_BB ; 13-03-2013 o 15:47

  20. #15780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    czyli normalnie -codziennie
    to robi wrażenie

    tylko nie mów że listonosz jak twoja żona odbiera pocztę do południa też się załapię na prysznic
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Strona 789 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony