dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 805 z 2205
Pokaż wyniki od 16.081 do 16.100 z 44087
  1. #16081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    chyba igor w szkieletorze grzeje powietrze-powietrze bez problemu
    a to co u góry to raczej jest dowod na to że ceny pomp pow-woda są przegięciem
    choć przy obecnej zimie jakoś cieplej mysle o rurkach
    Ceny pomp są absolutnym przegięciem. Zobacz, że pompę do grzania wody (galmet, hewalex) można kupić już za 4 tysiaki. Minus tej pompy to brak sterowania do CO oraz hałas w budynku. Co tak podnosi cenę, że rozdzielenie pompy na split i zastosowanie sterownika do sterowania CO z pompy o TEJ SAMEJ MOCY robi pompę CZTERY RAZY droższą? Nie do końca rozumiem politykę producentów. Dla domów jak mój wystarczyło by wyprodukować pompę o poborze mocy 2kW i wsadzić na wszelki wypadek dwie grzałki po 2kW. Taka pompa w większości okresu grzewczego nie bedzie grzałek używać. Zbyt takiej pompy w cenie powiedzmy 6 tys byłby tak gigantyczny, że szkoda gadać. Aż dziw bierze, że taki np Kospel nie dodaje jakiegoś modułu ze sprężarką na zewnątrz do swojego pieca i już jest super połączenie pieca i PCi. Nie są w stanie za 3 tys dorobić taki moduł ze sprężarką.

  2. #16082
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Ciekawy ten Duon: 0,1353 zl/kwh brutto.... oplata handlowa 12,3 zl/mies to dodatkowa oplata, czy po stronie dystrybutora cos odchodzi poza kosztem samej energii? Ktos sie orientuje?

    U mnie daje to rocznie w stosunku do enea: -600 zl tania taryfa
    +110 zl droga taryfa

    ewentualna oplata handlowa +150 zl
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 30-03-2013 o 15:25
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  3. #16083
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    jest jedna rzecz ciekawa jakiej się dowiedziałem w PGE (u mojego operatora) jak chciałem się dowiedziec o zmianę na innego..
    powiedzieli ze owszem ale założą dodatkowo licznik mocy biernej(czy cosinus fi czy jakos tak) - normalnie tego nie mierzą ale jak inny operator będzie to znierzą bo mogą.. i jak się ma jakieś indukcyjne obciażenia (świetlówki, silniki) to podobno może to sporo kosztować..

  4. #16084

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    jest jedna rzecz ciekawa jakiej się dowiedziałem w PGE (u mojego operatora) jak chciałem się dowiedziec o zmianę na innego..
    powiedzieli ze owszem ale założą dodatkowo licznik mocy biernej(czy cosinus fi czy jakos tak) - normalnie tego nie mierzą ale jak inny operator będzie to znierzą bo mogą.. i jak się ma jakieś indukcyjne obciażenia (świetlówki, silniki) to podobno może to sporo kosztować..
    Nie ma jak dać wybór bez realnej możliwości przejścia do innego producenta energii. Propaganda rządów pełną gembą.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #16085
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    dostalam 2 ostrzezenia - screeny wieczorem, zgadnijcie, kto doniosl

    mam nadzieje, ze zony tak nie klamiesz, jak forumowiczów?
    No dobra. Z całą sympatią do Was obojga .... przestańcie. Docinki od czasu do czasu są fajne bo urozmaicają temat ale ciągnięcie tego przez kilkanaście stron zaczyna być już męczące. Dominujecie i zaśmiecacie wątek. Mogę prosić o to abyście dali sobie siania i jeżeli już musicie dogryzać to już choćby rzeczowo w temacie bez wycieczek osobistych?

    Dzięki

  6. #16086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    pobór mocy 2kw?!?
    rozumiem że miałeś na myśli pobór prądu 2kwh?
    czy moc grzewczą 2kw?
    moja PC dla 0/35 ma pobór w okolicy 1,8kwh (z obiegówkami)
    pisz precyzyjniej....
    Wydawało mi się że pobór mocy to pobór mocy czyli pobór. Prąd z tego co mi wiadomo ma jednostkę Amper nie Wat. Nie piszę o mocy grzewczej bo ona zależy od COPu, realna moc grzewcza w tym wypadku pewnie dojdzie maks do 6kW.

  7. #16087

    Domyślnie

    dobrze napisałeś bitter.. pobór mocy wyraża się w Watach lub kW
    pobór prądu w kWh nie istnieje na elektotechnice za takie definicje groziała Pała
    w kWh jest pobór energii elektrycznej (moc * czas)

  8. #16088
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    adiq mnie własnie chodzi o tę cenęm tylko o to. No i gruntowa odpada ze względu na cenę DZ i to, że ja już nie miałbym gdzie go zrobić na mojej działeczce. Choć na wątku PCI P-W podlinkował ktoś pompę za 6 tys ale to jakaś "promocja". Czekam na ceny nie "promocyjne" a standardowe bo nie ma żadnego technicznego uzasadnienia takiej ceny tylko i wyłącznie mydlenie ludziom oczu że to jakaś kosmiczna technologia. Zwykła odwrócona lodówka i tyle.

  9. #16089

    Domyślnie

    Dzisiejszej nocy zmiana czasu na letni. Przestawcie wieczorem godzinę na sterownikach (o jedną do przodu).

  10. #16090
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Dzisiejszej nocy zmiana czasu na letni. Przestawcie wieczorem godzinę na sterownikach (o jedną do przodu).
    Niedosc ze snieg za oknem to jeszcze o godzine mniej snu...
    Ps. Dzieki za info,
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  11. #16091
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    na liczniku się samo zmieni, ale sterowniki trzeba przestawić ręcznie...wbrew pozorom jeszcze dość sporo takich zostało...
    O i kolejna wyższość rurek Ja przestawiam tylko w piecu ;-P

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    g12w mam matołku, przestawię w pon.

    p.s. jak rysy? szpachlowałes, zeby się goscie przy stole nie śmiali?
    Aleś ty złośliwa, ja nie mogę

  12. #16092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Na wstepie przepraszam za merytoryczny wpis.
    Ostatne 2 tyg. 17-31.03.2013 zuzycie 28,85 kWh taniej na dobę, temp wewnątrz 21*

    http://www.wunderground.com/history/...q_statename=NA
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  13. #16093
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Na wstepie przepraszam za merytoryczny wpis.

    kurt wstydził byś się

  14. #16094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    bitter coś czuję że kombinujesz powoli jak się dostać do miodu w słoiku typu np. daikin.
    faktycznie przy tych cenach to właściwie nie ma co się zastanawiać.[może jedynie poczekać jak jeszcze opadną]
    kurt żona kazała napisać że przy waszych małych nakładach to wasze koszty są ok -szkoda że do maja trzeba będzie grzać.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #16095
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ja ciągle kombinuję. Wyznaję teorię podobnie jak Arturo, że PCi są lekiem na obniżenie rachunków. Tyle, że na razie są za drogie. Jak stanieją to zamienię Kospela na PCi. Trochę żałuję, że nie kupiłem bojlera z wężownicą. Jeżeli zdecydował bym się na PCi to musiałbym również wymienić bojler cholera. Przerabianie klimatyzatora na PCi to też zajebista sprawa ale używanego nie kupię bo się nie znam i mogą mi wcisnąć złom. Myślałem o wstępnym podgrzewaniu wody która leci po schłodzeniu w podłodze do pieca. Gdyby pomiedzy powrotem z podłogi a wejsciem do pieca dać zwykłą PCI do grzania CWU to piec miałby już podgrzaną wodę i nie musiał by jej podgrzewać. Problem tylko z tym, że co będzie jak zapotrzebowanie będzie na niższą temperaturę niż woda nagrzana przez PCI - przegrzeją się pomieszczenia. No i ceny tych PCI do CWU to też pomyłka

  16. #16096
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    W piątek podpisywałem umowę z elektrownią ,taryfa c12b ,pan uświadomił mnie że czas zimowy to 22-6 i 13-15 a letni to22-6 i 15-17.Też tak macie?

  17. #16097

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ja ciągle kombinuję. Wyznaję teorię podobnie jak Arturo, że PCi są lekiem na obniżenie rachunków. Tyle, że na razie są za drogie. Jak stanieją to zamienię Kospela na PCi. Trochę żałuję, że nie kupiłem bojlera z wężownicą. Jeżeli zdecydował bym się na PCi to musiałbym również wymienić bojler cholera. Przerabianie klimatyzatora na PCi to też zajebista sprawa ale używanego nie kupię bo się nie znam i mogą mi wcisnąć złom. Myślałem o wstępnym podgrzewaniu wody która leci po schłodzeniu w podłodze do pieca. Gdyby pomiedzy powrotem z podłogi a wejsciem do pieca dać zwykłą PCI do grzania CWU to piec miałby już podgrzaną wodę i nie musiał by jej podgrzewać. Problem tylko z tym, że co będzie jak zapotrzebowanie będzie na niższą temperaturę niż woda nagrzana przez PCI - przegrzeją się pomieszczenia. No i ceny tych PCI do CWU to też pomyłka
    Zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem. W przypadku braku mocy pompy przy większych mrozach, obieg puścić przez PC do kospela. PC zachowa przyzwoity COP, a resztę i tak trzeba dogrzać grzałkami (jeśli ich brak w pompie). W Daikinie za 7,5k brak grzałek. Ta z allegro je posiada.
    Chyba że grzałki to groszowe sprawy.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 31-03-2013 o 18:14
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #16098

    Domyślnie

    bitter ile zużywasz na CO i CWU?
    Jak ktoś wcześniej napisał o 10-cio letniej trwałości powietrznej, trzeba przeliczyć czy w ogóle opłaca się w to wchodzić. Nawet za tych 8-9k.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #16099
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem. W przypadku braku mocy pompy przy większych mrozach, obieg puścić przez PC do kospela. PC zachowa przyzwoity COP, a resztę i tak trzeba dogrzać grzałkami (jeśli ich brak w pompie).
    Ale to właśnie miałem na myśli

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    bitter ile zużywasz na CO i CWU?
    Jak ktoś wcześniej napisał o 10-cio letniej trwałości powietrznej, trzeba przeliczyć czy w ogóle opłaca się w to wchodzić. Nawet za tych 8-9k.
    CWU mam szacunkowo policzone 3 tys kWh. CO wyjdzie mi w tym roku ok 8-9 tys .. zależy ile się ta cholerna zima utrzyma. W przyszłym roku będzie mniej bo muszę docieplić wieniec w narożniku w jednym pokoju (okazało się że całą zimę był nieosłonięty bo zapomniałem ;-/), nadproża nad tarasami i w ogóle zrobię inspekcję ocieplenia na strychu bo w większości układali mi to pomocnicy. Przykładali się ale wiadomo, nie wszystko musieli zrobić dobrze. Jeżeli założyć czas życia PCi 10 lat to lipa będzie. Zakałdając że moje wydatki na dziś na CO i CWU to ok 4 tys i zaoszczędzę montując PCI 2 tys co roku to PCI za 10 tys zwróci się po 5 latach. Niestety nie mam na nią kasy więc będę musiał policzyć koszt kredytu czyli pewnie drugie 10 tys i tu oszczczędności zamortyzuje pompa. Przy takim układzie do du.py taki interes bo bardziej skomplikowana instalacja, bardziej awaryjne i wychodzi na to samo. Jeżeli zejdę z zużyciem do 3 tys zł to już w ogóle się nie opłaca. Dlatego ustawiłem sobie próg myślenia o pompie na 5 tys. Wtedy na pewno ma sens.

  20. #16100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Jeżeli założyć czas życia PCi 10 lat to lipa będzie. Zakałdając że moje wydatki na dziś na CO i CWU to ok 4 tys i zaoszczędzę montując PCI 2 tys co roku to PCI za 10 tys zwróci się po 5 latach. Niestety nie mam na nią kasy więc będę musiał policzyć koszt kredytu czyli pewnie drugie 10 tys i tu oszczczędności zamortyzuje pompa. Przy takim układzie do du.py taki interes bo bardziej skomplikowana instalacja, bardziej awaryjne i wychodzi na to samo. Jeżeli zejdę z zużyciem do 3 tys zł to już w ogóle się nie opłaca. Dlatego ustawiłem sobie próg myślenia o pompie na 5 tys. Wtedy na pewno ma sens.
    Czytam i nasuwa mi się pytanie czy wszystko musi się zawsze zwracać - amortyzować ?? Jestem na etapie projektowania wszystkich elementów składowych domu i ostatnio na tapecie było własnie cwu. Początkowo myślałem o jakimś bojlerze na prąd ale z racji tego że mam trójkę małych urwisów zainwestuję pewnie w PC-pw. Zakładam że woda może być mocno eksploatowana i będzie potrzebny jakiś większy zbiornik aby się ta woda nagrzała za taniej taryfy. A jak pompa za 10 lat się rozkraczy to kupi się nową lub coś innego co wymyślą lepszego i będzie ok. Ważne żeby dokonać zakupu pompy dobrej jakościowo która wytrzyma możliwie najdłużej. Wszystko się kiedyś zużyje pompa, samochód, pralka czy buty - każda wymieniona z tych rzeczy ma swój czas życia (niektórzy twierdzą że nawet zaprojektowany z góry) i chyba (ja tak myślę) nie z wszystkiego co się kupi należy oczekiwać 100 % zwrotu poniesionych kosztów.
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 31-03-2013 o 20:49 Powód: pralka za telewizor - który raczej nie zdąży się zużyć ale i tak trzeba będzie go wymienić :)
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

Strona 805 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony