dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 814 z 2205
Pokaż wyniki od 16.261 do 16.280 z 44087
  1. #16261
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    jakie macie orientacyjne zużycie roczne przy ogrzewaniu kablami musze podac do warunków przyłącza
    Rzuć 10000kWh.

  2. #16262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    tez tak myślałem
    ps artuta jaka masz alfe

  3. #16263
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    tez tak myślałem
    ps artuta jaka masz alfe
    Była 156 2,4 jtd,będzie 159 2,4 jtdm
    http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/233.html

  4. #16264
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Arturo zacząłeś budować dom chyba przede mną ... co Ty robisz, że jeszcze nie mieszkasz?

  5. #16265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Szukam identycznej

  6. #16266
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Arturo zacząłeś budować dom chyba przede mną ... co Ty robisz, że jeszcze nie mieszkasz?
    Ociągam się
    Nie było czasu na podgonienie robót a i z kasą też bida była żeby płacić i żądać a budżet nie był naciągliwy
    Wstępny i raczej ostateczny termin przeprowadzki to czerwiec.
    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    Szukam identycznej
    Uderz na alfaholików lub aflaclub,tam czasami zdarzają się perełki
    Mnie szukanie czeka za parę miechów.

  7. #16267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Czy mozna ukladac kable grzejne w miejscu gdzie jest prysznic?? Wszystko na plasko z plytek z odplywem liniowym
    układaj wszędzie równomiernie, pod meblami w kuchni też...

  8. #16268
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Czy mozna ukladac kable grzejne w miejscu gdzie jest prysznic?? Wszystko na plasko z plytek z odplywem liniowym
    Obowiązkowo! Czujesz ten dyskomfort kiedy wchodzisz z cieplutkiej podłogi w łazience na lodowatą podłogę w prysznicu? Brrr

  9. #16269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Hehe a tam po co? żeby talerze miec od razu ciepłe?
    A bo jak Ci przyjdzie do głowy kiedyś przemeblować kuchnię to już ogrzewania nie położysz. Ja ominąłem miejsce na szafę do zabudowy w wiatrołapie bo dałbym sobie rękę uciąć, że będzie tam na 100% i teraz ... nie miał bym ręki.

  10. #16270

    Domyślnie

    faktycznie nie ma co kombinować i robić "pustych" miejsc, tylko dawać rurki czy kable na całej powierzchni

  11. #16271

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeśli wiadomo na 100%, że tu i ówdzie będą szafy, to nie ma sensu dawać tam ogrzewania, szczególnie pod szafkami kuchennymi.
    Efekt taki, że wszystko tam suche jak pieprz, słoiki i żywność, która nie musi być w lodówce po prostu się psuje albo wysycha i ląduje w śmietniku.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  12. #16272

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie (w wyszukiwarce nie znalazłam). Dotyczy ono kotłów elektrodowych. Ktoś ma? Ktoś coś słyszał? Wygląda bajecznie ale..Pomóżcie ogrzewającej dom na ropę
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  13. #16273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Obowiązkowo! Czujesz ten dyskomfort kiedy wchodzisz z cieplutkiej podłogi w łazience na lodowatą podłogę w prysznicu? Brrr
    ja nie dawałem i nie widzę żadnego dyskomfortu - temperatura i tak się wyrównuje na tym 1m2 choćby od temperatury powietrza w łazience, w kuchni pod meblami też nie dawałem - jasiek z tego co pamiętam też nie dawał - ale opowiadał że 10 cm od szafek podłoga chłodniejsza i go to wkurza .... ja kiedyś badałem temperaturę podłogi między salonem a kuchnią i wniosek jest taki że dla gołej stopy (* mojej) 21,25 to podłoga zimna a już 21,50* = podłoga ciepła, dlatego kable w tych miejscach należy ułożyć idealnie do granicy zabudowy
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-04-2013 o 15:21

  14. #16274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    "Sugerowałbym zakup pompy ciepła do cwu np. Eplorera firmy Atlantic. To całkowicie nowa konstrukcja. Jest ona przystosowana do pracy dwutaryfowej - programujemy godziny pracy pompy, automatyczny tryb zapobiegający rozwojowi legionelli itp. - ma w pełni programowalny, bezprzewodowy sterownik.

    Praca pompy ciepła zużywa ok. 4 krotnie mniej energii niż praca bojlera elektrycznego. (Zima będzie to ok. 3,6 razy a latem ponad 5 razy).

    Spróbujmy to policzyć

    Explorer moc 0,525 kW (srednia) x 6,16 h = 3,23 kWh x 30 = 96,9 kWh = 29,07 zł.

    Pominąłem oczywiście straty cieplne oraz działanie systemu zapobiegającemu legionelli ( w Vizengo włącza się co 3 tygodnie a w Exploatorze raz na miesiąc).

    Zwykle pompa zwraca się w niecałe dwa lata, u Pana będzie to dwukrotnie dłuzej z uwagi na wyłącznie drugą taryfę, ale pompa będzie działać 20 lat jak nic przy właściwym serwisowaniu.

    Więcej na temat zasady działania - http://www.e-bhu.pl/5/zrodla-wiedzy/...o-cwu-144.html

    Podłączenie pompy jest identyczne jak bojlera z jednym wyjątkiem, że na pompie skrapla się para wodna, więc trzeba odprowadzić skropliny.

    W przypadku gdyby zainteresował się Pan zakupem pompy Explore 200 l, to proponuję specjalną cenę 5500 zł brutto (katalogowo 7995 zł) aktualna przez 30 dni i obowiązującą w przypadku przedpłaty."

    To jest wiadomość od handlarza z Allegro. Co Wy o tym myślicie. Zastanawiam się czy nie zainwestować te dodatkowe 4 tyś (boiler ok1,5 tyś) i kupić takie cudo. U mnie poddasze co prawda nie będzie ocieplone ( na pewno nie teraz) więc dodatkowy problem.

  15. #16275
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordka007 Zobacz post
    Zastanawiam się czy nie zainwestować te dodatkowe 4 tyś (boiler ok1,5 tyś) i kupić takie cudo.
    Nie,jak już to do całości.
    W połączeniu z kablami nie uzasadnione ekonomicznie.

  16. #16276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chodzi mi o podgrzanie wody do mycia itp. A kable do ogrzania domu.

  17. #16277

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Masz na myśli te cuda zwane np. YOGI? Kilka lat temu toczyły się batalie na temat takich rzeczy (np: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1499356.html). Jakoś przycichło więc w porównaniu do zwykłej grzałki chyba szału nie ma.

    Też już to czytałam. W sumie same przepychanki raczej teoretyków niż faktycznych właścicieli tego cuda. Kurczę, już sama nie wiem jaki kocioł elektr. wybrać Każda pliszka swój ogonek chwali a ty człeku się martw 6 lat temu gdy kupowałam ten dom- ceny ropy nie były aż tak drastyczne. Teraz muszę uciekać od tego nośnika a właśnie dowiedziałam się, że mam za wąski komin na podłączenie pieca na węgiel, miał itp. Pozostaje elektryczność. Ale co wybrać? Pomóżcie kobicie
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  18. #16278
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordka007 Zobacz post
    Chodzi mi o podgrzanie wody do mycia itp. A kable do ogrzania domu.
    Odpowiedziałem wyżej

  19. #16279
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Czy tylko ja nie rozumiem tej odpowiedzi?


    Że niby dlaczego jest nieopłacalne w przypadku kabli?

    Ja też nie rozumiem Arturo. Niby dlaczego miałoby nie być opłacalne. Nie chcę kupować pompy za kilkadziesiąt tyś, myślałem o takiej za ok 5 tyś. Czy jest sens, jak z jakością czegoś takiego i czy faktycznie warto?

  20. #16280
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Czy tylko ja nie rozumiem tej odpowiedzi?
    Że niby dlaczego jest nieopłacalne w przypadku kabli?
    Cytat Napisał mordka007 Zobacz post
    Ja też nie rozumiem Arturo. Niby dlaczego miałoby nie być opłacalne. Nie chcę kupować pompy za kilkadziesiąt tyś, myślałem o takiej za ok 5 tyś. Czy jest sens, jak z jakością czegoś takiego i czy faktycznie warto?
    Kurcze,rzucacie się na kable i nie wiecie do czego służy kalkulator ?
    Nie wierzę,że "kablujecie" na pałę
    Kalkulator prawdę powie.
    Dla tutejszych kablarzy pompa ciepła jest be i nie opłacalna w jakiejkolwiek postaci,chociaż dla mnie sama pompa do cwu też była nie opłacalną inwestycją,mimo tego,że będę rekordzistą w zużyciu cwu na tym wątku
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 10-04-2013 o 20:27

Strona 814 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony