dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 817 z 2205
Pokaż wyniki od 16.321 do 16.340 z 44087
  1. #16321

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Kumpel wyceniał PC pw do (CO i CWU ) dostał trzy wyceny od 47 tyś w górę (i tylko jeden zapytał jakie będzie miał ocieplenie i okna - ostatecznie nie podał kwoty stwierdzając że po wykonaniu nie będzie zadowolony z kosztów) Sorry nie mam takich środków żeby się na targnąć na zbiornik plus sprężarkę w takiej cenie z gwarancja na kilka lat.
    jak to jest wycena tylko za PC PW, zbiornik CWU i podłączenie do gotowego systemu ogrzewania to podana cena to pomyłka, kosmos czy inne ustrojstwo
    no chyba że w tym jest jeszcze położenie podłogówki

  2. #16322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kocioł 2.400 zł, rozdzielacz 700 zł, kotłownia = parę rurek miedzianych. Do 8.000 zł daleko.
    ile spaliłeś w tym sezonie?
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  3. #16323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    ile spaliłeś w tym sezonie?
    U mnie do dzisiaj wypada sporo prawie 18 200kWh brutto w tym gaz(204m3=2024kWh), drewno(7mp=14700kWh) i prąd(1464kWh). Oczywiście w tym wszystko co, cwu, światło, inne.
    Netto po uwzględnieniu sprawności kotła gazowego (0,95) i kominka (0,7) zużycie wypada 13680kWh, i dla dociekliwych wkleję algorytm z art
    http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i5/i9/i7/i1/r5971/PaterS_OcenaZapotrzebowania.pdf
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	algorytm_11.04.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	182946  
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 11-04-2013 o 11:08
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #16324

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    U mnie do dzisiaj wypada sporo prawie 18 200kWh brutto w tym gaz(204m3=2024kWh), drewno(7mp=14700kWh) i prąd(1464kWh). Oczywiście w tym wszystko co, cwu, światło, inne.
    Netto po uwzględnieniu sprawności kotła gazowego i kominka zużycie wypada 13680kWh, i dla dociekliwych wkleję algorytm z art
    http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i5/i9/i7/i1/r5971/PaterS_OcenaZapotrzebowania.pdf
    od 1.10.2012 do dzisiaj - 4738kWh

    Wszystko na prąd.

    5261 kWh,
    Ostatnio edytowane przez mar1173 ; 11-04-2013 o 11:52 Powód: Błąd
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  5. #16325

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    od 1.10.2012 do dzisiaj - 4738kWh

    Wszystko na prąd.
    Zatem zapotrzebowanie naszych domów może być podobne, tylko że ja korzystam z ograniczonego dobrodziejstwa COP. Koszt podam jesienią po otrzymaniu ostatniej faktury, ale już przekroczyłem zużycie z ubiegłego roku.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5615165
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 11-04-2013 o 11:24
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  6. #16326
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Optymista.
    Ja też myślałem że po 150 tys wydanych na SSZ jeszcze maks stówa i będzie domek. Wydałęm już w sumie ponad 450 tys i ciągle coś jeszcze bym ptrzebował (zwłaszcza na ogrodzie). Oczywiście są domy i domy ale te za 200 tys widziałem i jak dla mnie to wypasione wersje szopy, choć oczywiście lepsze niż mieszkanie w bloku.

  7. #16327
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Musze Ci przyznac racje, 30 cm XPS nie ma zadnego uzasadnienia

    pozdrawiam
    Dokładnie,masakra cenowa nie uzasadniona ale kto bogatemu zabroni W moim przypadku za taką izolację musiałbym zapłacić ponad 25tys.zł...

  8. #16328

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Zatem zapotrzebowanie naszych domów może być podobne, tylko że ja korzystam z ograniczonego dobrodziejstwa COP. Koszt podam jesienią po otrzymaniu ostatniej faktury, ale już przekroczyłem zużycie z ubiegłego roku.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5615165
    PC zużyła 3715 x cop3=11145kWh
    Pozostały prąd- 1546 kWh

    Razem- 12691kWh

    Sezon trwa. W przyszłym założę ciepłomierz, będzie dokładniej.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  9. #16329

    Domyślnie

    [QUOTE=bitter;5925798]Ja też myślałem że po 150 tys wydanych na SSZ jeszcze maks stówa i będzie domek. Wydałęm już w sumie ponad 450 tys i ciągle coś jeszcze bym ptrzebował (zwłaszcza na ogrodzie). ...

    Jak bym to ja pisał.

    ,,Dokładnie,masakra cenowa nie uzasadniona ale kto bogatemu zabroni W moim przypadku za taką izolację musiałbym zapłacić ponad 25tys.zł... "

    Arturo:

    Tyle to ja wydałem na cały system grzewczy z CWU.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  10. #16330
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Panowie - pomożcie !

    Dom 160m2 plus piwnice ale nieogrzewane, ogrzewanie podlogowe wodne oraz kominek (bez DGP). Kotlownia paliwo stale+bufor 1500litrow. Wszystko niby fajnie - w sezonie 2011/2012 spalilem 6 ton brykietu po 500zl, wczesniejszy sezon drewno ale wartosciowo podobnie. Ten sezon nie liczylem zreszta jest wydluzony ponad miare ale te 15mp drewna napewno poszlo.
    CWU grzeje osobno - bojler II taryfa

    Chce przejsc albo raczej dolozyc ogrzewanie elektryczne - zmienia sie nieco moj tryb domowy i beda dluzsze nieobecnosci a domownicy zostaja. Pytanie brzmi:

    piece akumulacyjne czy kociol elektryczny wpiety w podlogowke wodna ?
    a moze jeszcze cos innego skoro to ma byc "z doskoku" (choc jak kosztowo wyjdzie dobrze to kto wie - moze bedzie w uzytku ciagle)

    logika mowi: kociol
    ale praktyka moze mowic cos innego - slowem - poradzcie

    oczywsicie cche grzac tylko w II taryfie, przy kotle elektrycznym chcialbym pominac bufor - kociol mialby pracowac bezposrednio na podlogowce

    i od razu: czym sie kierowac przy zakupie kotla elektrycznego ?
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  11. #16331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kane66 Zobacz post
    Panowie - pomożcie !
    15mp drewna to sporo, wypada brutto 31500kWh, netto będzie zależało od sprawności układu. Ogrzewanie tego domu prądem będzie kosztowne. Piece akumulacyjne przy podłogówce nie mają sensu, kocioł elektryczny wypadnie drogo w eksploatacji, może jakaś tania pc pw wpięta do układu grzewczego? Nawet jeśli by miała pracować w okresach przejściowych (do -15*) to taka inwestycja byłaby opłacalna. Policz całkowite zapotrzebowanie w kWh podobnie jak zrobiłem to kilka postów wyżej - będzie jakaś ilość wyjściowa do analizy.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 12-04-2013 o 12:09
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #16332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    kbab mądrze radzi
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #16333
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    toś mnie nieco zaskoczyl tym 31500 kWh z 15mp drewna. Skad taka wartosc ? Chyba ze to teoretyczna wartosc tj przed stratą kominową/kotłową i uwzgledniajaca pelne wysuszenie drewna (w moim przypadku tylko 5mp bylo 2 lata sezonowane, reszta byla 8-14 miesiecy).
    [edit: ok dojrzalem ze piszesz netto ! ]

    Tona brykietu ma podobno ~4000kWh, 6 ton brykietu ktore spalilem to 24000 kWh minus strata kominowa (30-40% ? ani kominek ani piec nie maja przeciez wiekszej sprawnosci realnej niz te 50-60%). z 24000kWh odliczam 1/3 to zostaje 16000kWh. ~5000zł jakbym grzał tylko prądem. A wynik w przyszlym roku bedzie nizszy bo w koncu docieple prawidłowo strop (wykryto niedoróbki ). Z ciekawosci jeszcze zajrzalem do rachunkow i pamiec bywa zawodna - brykietu w sezonie 2011/2012 poszlo 5 ton. Imho wiec nie bedzie tragedii szczególnie ze bez roboty zadnej.

    Abstrahujac wiec od kosztow...poradzicie cos jeszcze ? Pompy ciepła nie chce. Inwestycja powinna byc mozliwie mała
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  14. #16334
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Moim zdaniem przy takim zapotrzebowaniu to tylko PCI. Za prąd zapłacisz jak za zboże.

  15. #16335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kane66 Zobacz post
    Panowie - pomożcie !

    Dom 160m2 plus piwnice ale nieogrzewane, ogrzewanie podlogowe wodne oraz kominek (bez DGP). Kotlownia paliwo stale+bufor 1500litrow.
    jak masz rozwiązaną wentylację w domu i kotłowni, kominek pobiera powietrze do spalania z ...?
    coś mi się wydaje że połowę energii wyrzucasz z chałupy kominami a piwnica w tym tylko pomaga...( jak szczelna...? )

  16. #16336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kane66 Zobacz post
    toś mnie nieco zaskoczyl tym 31500 kWh z 15mp drewna. Skad taka wartosc ?
    Na 1mp drewna liczę 2100kWh, brykiet podobno jest nieco wydajniejszy, przeciętnie z kg powinno być 4,66kWh, chociaż niektórzy producenci twierdzą, że jest więcej. Sprawność systemu to nie tylko straty kominowe, bufor, nieizolowane rury niepotrzebnie mogą ogrzewać piwnice i generować dodatkowe straty, najbardziej sprawny system kieruje ciepło do pomieszczeń wg zapotrzebowania i wg preferencji domowników. Do opału nie doliczasz energii na cwu. Wstępnie oceniam, że dom Twój potrzebuje przy obecnym sezonie ponad 40000kWh na całość, zatem nawet po uwzględnieniu strat kominowych zapotrzebowanie może sięgać 25000kWh netto - prądem bez dobrodziejstwa COP rachunek sięgnie 10kzł/rok - dużo?, mało? - oceń sam.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #16337
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    A ja sie martwiłem że moj dom ma zapotrzebowaniena cieplo 9400kwh wg. obliczeń asolta.... troche do z tuninguje i mysle ze troche bedzie mniej
    Chłopaki radzą Ci kable
    Zebyś się nie zdziwił co do obliczeń,szczerze

    9400+30%=12200kWh*0,4=4888zł za samo c.o +min.3000kWh*0,4=1200zł i tak przyjmij,będzie mniej będziesz zadowolony

    Z drugiej strony 6 klocków za c.o+cwu,podziwiam decyzję nt kabli
    No ale jasiek,kszhu,Lobo, to sa wyrocznie...R&K jakoś przestał podawać zużycie,także odpadł jako wyrocznia
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-04-2013 o 23:04

  18. #16338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Chłopaki radzą Ci kable
    Zebyś się nie zdziwił co do obliczeń,szczerze

    9400+30%=12200kWh*0,4=4888zł za samo c.o +min.3000kWh*0,4=1200zł i tak przyjmij,będzie mniej będziesz zadowolony

    Z drugiej strony 6 klocków za c.o+cwu,podziwiam decyzję nt kabli
    No ale jasiek,kszhu,Lobo, to sa wyrocznie...R&K jakoś przestał podawać zużycie,także odpadł jako wyrocznia
    też zauwazyłam, że teoretyczne obliczenia względem realu należy powiększyć o te 25- 30%
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  19. #16339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Chłopaki radzą Ci kable
    Zebyś się nie zdziwił co do obliczeń,szczerze

    9400+30%=12200kWh*0,4=4888zł za samo c.o +min.3000kWh*0,4=1200zł i tak przyjmij,będzie mniej będziesz zadowolony
    Nie przewidziałem tak długiej zimy, nikt zresztą nie przewidział ( oprócz Ciebie oczywiście), tego przewidzieć się nie da
    Równie dobrze możesz dołozyć nie 30% a 100% będzie tak samo wiarygodnie.

  20. #16340
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie przewidziałem tak długiej zimy, nikt zresztą nie przewidział ( oprócz Ciebie oczywiście), tego przewidzieć się nie da
    Równie dobrze możesz dołozyć nie 30% a 100% będzie tak samo wiarygodnie.
    Dobra,nie tłumacz się bo nie chodzi tylko o Konrada.
    On ma 18 lat i wiedział w co się pakuje robiąc kable
    Chociaż ja coś tam wspominałem na ten temat.
    Chodzi o całokształt,że nie można traktować wyliczeń Twoich czy kogokolwiek innego jako jednoznacznie wyznaczających zużycie energii na ogrzewanie zawsze i wszędzie.Poza dłuższą zimą(co za inwestor uwierzył w ocieplenie klimatu ? ) są jeszcze inne czynniki typu błąd technologiczny przy budowie domu.Że damy 25 czy 40cm styropianu to nie znaczy,że te 25 czy 40 cm styropianu będzie dobrze położone i zapewni nam praktycznie teoretycznie wyliczoną wartość.
    Wełna na dachu w domu energooszczędnym ? Dla mnie błąd,choćby nie wiem z jaką lambdą.
    Twój nie raz określany błąd wyliczeń na +-15% ma się nijak do rzeczywistości.Być może chodzi o błąd matematyczny ale jeśli chodzi o błąd czysto fizyczny może to być wg mnie nawet 30% i więcej.
    Wyliczenia OZC należy traktować jako orientacyjne ale nigdy jako jednoznaczne,wmawianie inwestorom,że tak będzie to błąd.

    Inwestorzy nie są także bez winy,widząc piękne wyniki na papierze bezmyślnie decydują się na system grzewczy nie pozostawiający żadnej alternatywy do zredukowania ewentualnego błędu w wyliczeniach czy błędu technologicznego.
    Ale jak pisałem wcześniej,każdy ma 18 lat i jest dorosły budując dom,chociaż czytając ten temat mam wątpliwości co do dojrzałości niektórych inwestorów...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-04-2013 o 00:02

Strona 817 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony