dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 853 z 2205
Pokaż wyniki od 17.041 do 17.060 z 44087
  1. #17041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Ja obecnie mam kondensat dwu-funkcyjny i to jest własnie jedna spora wada. Albo ciepła woda z kranu albo ciepła woda w kaloryferach.
    e no nie przesadzajcie...
    przecież jak nawet przez godzinę będziesz lał wodę non stop to chałupa ci nie wystygnie ...

  2. #17042
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Widać, że w takich instalacjach trzeba robić bezwarunkowy "kaganiec", w kablach to prościzna i taniocha a w wodnej?
    W wodnej jak kto ma Kospela to piec nie dopuści do takiej sytuacji bo musiałby pakować tak power że prędzej mu zabezpieczenia wyskoczą. Nie opisuje jednego przypadku jako fatum dla całego systemu. Kiedyś widziałem zdjęcie jak rodzinie w nowym domu wybuchł kominek z płaszczem bo naczynie przelewowe na strychu zamarzło, w salonie bawiły się dzieci i wylądowały w szpitalu w ciężkim stanie, kominek wyrzucił z ram całe okno tarasowe. I co dlatego nie mamy montować kominków PW?

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    bitter kiedyś pokażał jak przenosi świeżą żonkę przez próg
    No prawda, prawda

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a za chwile będziecie swoje nagie dupy pokazywac ...
    Odpiszę Ci jak w dowcipie w którym żona mówi do męża: Kochanie może wreszcie byśmy się pokochali, już cały miesiąc nie mieliśmy seksu. Na to mąż: "Chyba TY"

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Czytałem że deska, panel to nie jest najlepszy przewodnik ciepła. W związku z tym tam gdzie nie będzie płytek chyba dam piece akumulacyjne.
    Jak już pisał Arturo - mit. Dla wyjaśnienia. Masz płytę nagrzaną do pewnej temperatury pomiędzy styropianem 20cm od dołu a drewnem z 15mm z drugiej. Co stanie się z tym ciepłem? Przecież nie bedzie tam siedzieć. Wyjdzie gdzie mu łatwiej. Jak woda z dziurawej beczki. Małą dziurką poleci mało ale poleci. Problem jest tylko w tym, że ta podłoga musi utrzymywać większą temperaturę płyty o stopień dwa, gdyż przepływ ciepła w czasie jest mniejszy. Płyta ogrzewa dom poprzez to że oddaje ciepło do otoczenia czyli stygnie. Na kaflach stygnie szybko, przykryta drewnem wolniej. Wiadomym jest że ilość oddanego ciepła do otoczenia zależy od temperatury grzejnika więc w tym pomieszczeniu dasz mocniejszą temperaturę. W wodnej odkręcisz mocniej rotametr w kablach sterownik podgrzeje mocniej płytę.

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Ja też kiedyś przenosiłem żonkę przez próg, a potem żonka przez ten próg wyrzuciła mi torby.....
    Miałem to samo dlatego mam kolejny próg i kolejną żonkę ... oby ostatnią

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Ogrzewanie w ścianach działowych ma tę zaletę, że całość energii zostanie oddana do pomieszczenia a nie jak w ścianach zewn. lub podłodze, gdzie jakaś część zawsze pójdzie na zewnątrz lub w grunt. No i to jest jeszcze zaletą dla tych, którzy nie lubią/nie mogą mieć podłogówki.
    Kto nie lubi ciepłej podłogi łapy w górę

  3. #17043
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Zastanów się nad tym bo koszt niewielki nawet gdyby miało to być bezużyteczne ale później już praktycznie nigdy nie do wykonania. Ogrzewanie w ścianach działowych ma tę zaletę, że całość energii zostanie oddana do pomieszczenia a nie jak w ścianach zewn. lub podłodze, gdzie jakaś część zawsze pójdzie na zewnątrz lub w grunt. No i to jest jeszcze zaletą dla tych, którzy nie lubią/nie mogą mieć podłogówki.
    Będę się zastanawiał intensywnie. Już kombinuję sobie jak to technicznie zrobić używając drążonej silki z dużymi otworami w których byłby kabel zalany betonem.

  4. #17044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    e no nie przesadzajcie...
    przecież jak nawet przez godzinę będziesz lał wodę non stop to chałupa ci nie wystygnie ...
    nie no, pewnie że nie

    pytanie z innej beczki - jasiek chodzi mi o kształtki styro uważasz że nie ma takiej potrzeby żeby ładować się w super king blok ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  5. #17045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    nie no, pewnie że nie

    pytanie z innej beczki - jasiek chodzi mi o kształtki styro uważasz że nie ma takiej potrzeby żeby ładować się w super king blok ?
    według mnie wystarczą takie o grubości 35cm... ( king blok ma 45...)
    w każdym jednym budynku największym problemem jest brak szczelności i raczej na tym trzeba się skupić...

  6. #17046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post

    A Ty wiesz gdzie masz mniej więcej te kluczowe problemy ze szczelnością?
    łatwiej wymienić gdzie nie mam ...
    tylko ściany są szczelne ...

  7. #17047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    według mnie wystarczą takie o grubości 35cm... ( king blok ma 45...)
    w każdym jednym budynku największym problemem jest brak szczelności i raczej na tym trzeba się skupić...
    różnica na materiale w granicach 10 000 pln miedzy king blok a super king blok
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #17048
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Podjedź do Sil-Pro w Godzikowicach (daleko nie masz)
    No na razie mam daleko,ale raz w tygodniu jestem we Wrocławiu. Ekwilibrystyka to rzeczywiście jest z kablami w otworach, ale myślę..

  9. #17049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    różnica na materiale w granicach 10 000 pln miedzy king blok a super king blok
    jaka różnica w kosztach ogrzewania przy twojej powierzchni ścian zewnętrznych ?

  10. #17050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    a ytong 24cm klasy 400 jest ok czy nie ok? Mam z niego wybudowany dom a wczesniej nie wnikalem w cos takiego jak parametry U itp czlowiek mlody to i glupi
    a jakie to ma znaczenie ...?
    i tak jedziesz na tym samym wózku ...

  11. #17051
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jaka różnica w kosztach ogrzewania przy twojej powierzchni ścian zewnętrznych ?
    problem z tym że ja jeszcze nic nie mam ustalone na pewno
    - ma być płyta ale jeszcze nie mam projektu
    - maja być kształtki ale jeszcze nie wiem jakie
    - ma być ocieplony strop ale jeszcze nie wiem jak i ile ocieplenia
    - okna w ociepleniu ale czy wszędzie powinny być 3 szyby ? nie wiem - wiem ze z kilkunastu okien 3 max 4 to nie fixy
    - wm + reku - jaka centrala jakie rury kolejna niewiadoma - projektu brak
    - ogrzewanie pewnik kable ale już jak kładzione (bezpośrednio na płycie czy może na styro i wylewka - nie ustalone)

    projekt kupiony przechodzi proces legislacyjny ale w trakcie budowy go zdemoluje trochę -wszystko zmiany "nieistotne" ( jak dla kogo )
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  12. #17052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    wlasciwie to nie wiem ale caly czas dreczy mnie mysl jaka grubosc styro dac.... :/
    30
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  13. #17053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    30
    a ja myślę że 20 ...
    bardziej skupić się na tym jak ten styropian jest położony a nie jaka grubość ...
    przy "klockach" ten problem odpada ...

  14. #17054
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    a ytong 24cm klasy 400 jest ok czy nie ok? Mam z niego wybudowany dom a wczesniej nie wnikalem w cos takiego jak parametry U itp czlowiek mlody to i glupi
    U ma ok, ale miekkie to strasznie, ja mam z Solbet 400, to samo tylko nazwa inna, teraz dałbym tylko pierwszy wiersz z 400, dalej 600
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  15. #17055
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    wlasciwie to nie wiem ale caly czas dreczy mnie mysl jaka grubosc styro dac.... :/
    Ale macie zrobiona wodę z mózgu Dla mnie okna w warstwie ocieplenia nie są warte swojej ceny,dla Lobo tylko kable są naj,R&K i jasiek poleca rezygnację z reku i wentylację na opak i grzanie w I taryfie...A nie łatwiej i pewniej użyć własnego rozumu ? Dotykalem BK 400 i jest miękki jak k...a,jeśli już jest zrobiony to dałbym max.22cm styro tak żeby nie pakować okien w warstwę ocieplenia a 19-20cm wnęki jest ok i montaż pewny i bez prowizorki drewnianej.

  16. #17056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale macie zrobiona wodę z mózgu Dla mnie okna w warstwie ocieplenia nie są warte swojej ceny,dla Lobo tylko kable są naj,R&K i jasiek poleca rezygnację z reku i wentylację na opak i grzanie w I taryfie...A nie łatwiej i pewniej użyć własnego rozumu ? Dotykalem BK 400 i jest miękki jak k...a,jeśli już jest zrobiony to dałbym max.22cm styro tak żeby nie pakować okien w warstwę ocieplenia a 19-20cm wnęki jest ok i montaż pewny i bez prowizorki drewnianej.
    i kto tu ma wodę z mózgu ...?
    mic81 chce budować z klocków więc okna w ociepleniu ma w standardzie ...
    kto ma wentylację na opak...
    kto grzeje w I taryfie ...( sam wyliczyłeś mi średnią z ost. 10 lat i ni jak ma się do tych twoich teorii...)

  17. #17057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale macie zrobiona wodę z mózgu Dla mnie okna w warstwie ocieplenia nie są warte swojej ceny,dla Lobo tylko kable są naj,R&K i jasiek poleca rezygnację z reku i wentylację na opak i grzanie w I taryfie...A nie łatwiej i pewniej użyć własnego rozumu ? Dotykalem BK 400 i jest miękki jak k...a,jeśli już jest zrobiony to dałbym max.22cm styro tak żeby nie pakować okien w warstwę ocieplenia a 19-20cm wnęki jest ok i montaż pewny i bez prowizorki drewnianej.
    ja przy klockach musiał bym mieć papkę zamiast mózgu nie robiąc w ociepleniu

    edit : o jasiek71 mnie ubiegł
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  18. #17058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale macie zrobiona wodę z mózgu Dla mnie okna w warstwie ocieplenia nie są warte swojej ceny,dla Lobo tylko kable są naj,R&K i jasiek poleca rezygnację z reku i wentylację na opak i grzanie w I taryfie..
    ...Arturo, tylko wodna podłogówka i PCi.
    Ty masz naprawde jakiś problem ze sobą. czytasz wybiorczo, ubzdurasz sobie jakieś teorie a potem kłamiesz w zaparte!
    Poczytaj sobie pare stron wstecz, gdzie jasno pisalem że do 150-160m2 spokojnie kable maja sens a przy takich popierdółkach jak twoje 120m2 to bez dwóch zdań. No ale jak ktos buduje 200m2 to niech dwa razy pomyśli, pierwszy - czy mu te 200m2 są potrzebne, a drugi - czy chce kable.
    Forumowy miszczu teorii
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  19. #17059
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Poczytaj sobie pare stron wstecz, gdzie jasno pisalem że do 150-160m2 spokojnie kable maja sens a przy takich popierdółkach jak twoje 120m2 to bez dwóch zdań. No ale jak ktos buduje 200m2 to niech dwa razy pomyśli, pierwszy - czy mu te 200m2 są potrzebne, a drugi - czy chce kable.
    Forumowy miszczu teorii
    I dlatego proponuje użyć własnego rozumu bo dla mnie kable mają sens tylko i wyłącznie w warstwie kleju,w innym wypadku mają nie mają żadnych zalet a wręcz przeciwnie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2013 o 10:04

  20. #17060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I dlatego proponuje użyć własnego rozumu bo dla mnie kable mają sens tylko i wyłącznie w warstwie kleju,w innym wypadku mają same wady.
    ... i ogrzewnie w I taryfie ??? coś nie tak Panie Arturze - czy aby nie ma to polegać na akumulacji. Jaka akumulacja będzie w warstwie kleju i na ile ona wystarczy ??
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

Strona 853 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony