dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 855 z 2205
Pokaż wyniki od 17.081 do 17.100 z 44087
  1. #17081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Ja mam poddasze nieużytkowe więc liczę że będzie to łatwiej ocieplić niż skosy .
    ocieplenie to swoją drogą a szczelność swoją ...
    to że sobie dałeś membranę pod dachem i folię pod płytę to jeszcze nic nie znaczy ...

  2. #17082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_winnicki Zobacz post
    przecież nie widział Pan mojego domu? dopiero się dziś zalogowałem a Pan już wszystko wie?
    no to prosimy ...
    najlepiej tak z fotkami ...

  3. #17083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tu trzeba dodac ze ta technologia to sciany z zelbetonu - czyli szczelnosc scian w standardzie wykraczajaca poza tradycyjne mury - najlepiej widac to po parametrach jaska domu i jego zuzyciu pradu - dom X razy gorszy, 10 lat temu budowany a 2-2,5x mniejsze tylko zuzycie - to o czyms swiadczy - najwiekszy problem w domach to dach - wiem to po sobie!
    2 - 2,5 raza większe ...

  4. #17084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ocieplenie to swoją drogą a szczelność swoją ...
    to że sobie dałeś membranę pod dachem i folię pod płytę to jeszcze nic nie znaczy ...
    Rzeczywiście pisząc mam poddasze mogło to "zabrzmieć" że istnieje ono fizycznie. Mam w projekcie ) poddasze nieużytkowe. Do ocieplenia będzie połać stropodachu. Wełna + wełna i trochę wełny powinno załatwić sprawę.
    Nie wiem jeszcze jak to jest z ociepleniem szczytów - dom z dachem dwu spadowym ale klocki zamykają ten problem.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  5. #17085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Rzeczywiście pisząc mam poddasze mogło to "zabrzmieć" że istnieje ono fizycznie. Mam w projekcie ) poddasze nieużytkowe. Do ocieplenia będzie połać stropodachu. Wełna + wełna i trochę wełny powinno załatwić sprawę.
    Nie wiem jeszcze jak to jest z ociepleniem szczytów - dom z dachem dwu spadowym ale klocki zamykają ten problem.
    jak masz strop to dlaczego chcesz dać wełnę ...?
    daj szczelnie styropian i połącz z izolacją ścian ...

  6. #17086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oczywiście,akumulacja dla mnie jest najważniejsza przy grzaniu w II taryfie ale wczytaj się dokładnie w posty jaska,dotyczy także grzania cwu.Następne pytanie do czego np.8 sterownikow jak ma być akumulacja ?
    po to by nie zalanczalo sie ogrzewanie w pomieszczeniach gdzie nie spada temperatura ? by grzalo wtedy kiedy trzeba i ile trzeba w kazdym z pomieszczen z osobna - bez wzgledu nawet na zadana temeprature - ta moze byc zadana na tym samym poziomie wszedzie - to sie nazywa precyzyjne streowanie ukladem grzewczym - nie interesuje mnie grzanie wszedzie ... bo płyta czy sciany lub ruch powietrza to wymiesza podczas chodzenia

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Zuzycie na CO czy wszystko?
    chodzilo mi po podsumowanie pelnego sezonu zimowego - jak wrocisz do domu wrzuc prosze mi na PRV lub tutaj, wczesniejszy post ze statystykami widzialem


    Cytat Napisał jan_winnicki Zobacz post
    przecież nie widział Pan mojego domu? dopiero się dziś zalogowałem a Pan już wszystko wie?
    wiec umowmy sie ze Pan to Jan ... bo jasiek ... juz tu jeden jest i nie o PANA chodziło

  7. #17087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak masz strop to dlaczego chcesz dać wełnę ...?
    daj szczelnie styropian i połącz z izolacją ścian ...
    strop będzie tworzył dolny pas wiązarów - myślałem nad ociepleniem tego styropianem ale nie mam zielonego pojęcia jak by to miało wyglądać
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #17088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    strop będzie tworzył dolny pas wiązarów - myślałem nad ociepleniem tego styropianem ale nie mam zielonego pojęcia jak by to miało wyglądać
    a to jednak nie będzie lanego stropu ...
    powodzenia z uszczelnieniem tego ...

  9. #17089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zdaje się że M.A.G. strop u siebie tez robi z IzoDom

  10. #17090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    i znowu się zaczyna.....nagły atak spawacza vel hipka,swiki,zytko ,winnicki.ktoś ma lekko nierówno pod sufitem.chłopie banują ciebie już n-ty raz a ty dalej uparcie jak osioł,żeby tylko komuś dopie...ić.ile można się karmić zawiścią ?weź się lepiej za budowę to ci wszystkie pretensje do świata przejdą a i może coś się nauczysz. marnotrawisz energię wielu fajnych ludzi na tym forum a sam sobie kopiesz dołek w który i tak wpadniesz.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  11. #17091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zdaje się że M.A.G. strop u siebie tez robi z IzoDom
    konstrukcja jego budynku wymusza lane stropy więc będzie łatwiej ze szczelnością ...

  12. #17092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    i znowu się zaczyna.....nagły atak spawacza vel hipka,swiki,zytko ,winnicki.
    e tam, e tam ...
    swiki to swiki ...
    jest nie do podrobienia ...

  13. #17093
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    strop będzie tworzył dolny pas wiązarów - myślałem nad ociepleniem tego styropianem ale nie mam zielonego pojęcia jak by to miało wyglądać
    Normalnie,tak jak u mnie,2*15cm na mijankę plus do tego 10cm proszku pur ale mnie nie słuchaj Wełna wg mnie jest g.warta i dlatego w domu mam 0 grama wełny
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2013 o 15:40

  14. #17094

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_winnicki Zobacz post
    pomylił mnie Pan z kimś.

    o ile jest tańsza? zależy, do jakiej temp. Kospel podgrzewa wodę.na starcie

    na starcie kable są tańsze o prąd zużyty przez pompke obiegową wody, niemniej są to groszowe sprawy.
    Na starcie o grosze a potem o koszty utrzymania instalacji wodnej podlogowki, pieca, rozdzielaczy itd

  15. #17095

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_winnicki Zobacz post
    przecież nie widział Pan mojego domu? dopiero się dziś zalogowałem a Pan już wszystko wie?
    A zobaczymy?

  16. #17096

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a to jednak nie będzie lanego stropu ...
    powodzenia z uszczelnieniem tego ...
    Jak niema uzytkowego poddasza to po co strop? Sam dach to. Taniej I szybciej a jak Dolny pas to jakis granulat albo piana.

  17. #17097

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    i znowu się zaczyna.....nagły atak spawacza vel hipka,swiki,zytko ,winnicki.ktoś ma lekko nierówno pod sufitem.chłopie banują ciebie już n-ty raz a ty dalej uparcie jak osioł,żeby tylko komuś dopie...ić.ile można się karmić zawiścią ?weź się lepiej za budowę to ci wszystkie pretensje do świata przejdą a i może coś się nauczysz. marnotrawisz energię wielu fajnych ludzi na tym forum a sam sobie kopiesz dołek w który i tak wpadniesz.
    To sie nazywa reinkarnacja. Kolejne wcielenie wariata. Na poczatku nigdy nie pamieta sie poprzedniego.

  18. #17098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Normalnie,tak jak u mnie,2*15cm na mijankę plus do tego 10cm proszku pur ale mnie nie słuchaj Wełna wg mnie jest g.warta i dlatego w domu mam 0 grama wełny
    Granulat welny jest ok ale wdmuchiwany na mocny strop bo inaczej wpadnie do domu. Jest jeszcze szczelny ekofiber.

  19. #17099
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał eremqu Zobacz post
    Jak niema uzytkowego poddasza to po co strop? Sam dach to. Taniej I szybciej a jak Dolny pas to jakis granulat albo piana.
    Masz więcej takich cennych wskazówek ? Chodzi o dach...Nic nie zastąpi styropianu,granulat wełny to dalej wełna,ekofiber to papier a piana wg mnie to pomyłka cenowa bo trzeba dać jej co najmniej 30cm.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2013 o 15:56

  20. #17100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    @R&K

    Wg moich zapiskow od 09.10.2012 do 13.04.2013 tj. 187 dni zuzylem na nCO 5440 kWh w taniej taryfie, na dobe wychodzi 29,09 kWh, temp. wewnatrz srednio 21,5* koszt calkowity brutto wg cennika ENEA 1671 PLN.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

Strona 855 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony