dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 865 z 2205
Pokaż wyniki od 17.281 do 17.300 z 44087
  1. #17281
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Nie wiem do jakiej temp posadzke grzejesz, ale nawet jesli do tej do ja ( max 24-25 na czujniku) to masz 3x wieksza mase wiec i 3x wiecej energi przez noc zgromadzisz i masz 3x wieksza bezwladnosc. To ze mam sterowniki z histereza nie znaczy ze one pikaja xrazy w czasie 2-3h ladowania. Jesli w tym czasie sterownik wykryje ze temp posadzki zostala osiagnieta, to raczej w tym cyklu juz ogrzewania nie zalaczy bo jak posadzka odda troche ciepla to potem czujnik powietrza ogranicza dalsze ladowanie. Przez to mam mniejsze wahania temp (ktorych to nie mogles zrozumiec) jak i ladowanie dzienne (ktorego rowniez nie mozesz zrozumiec). Ty ciagle zyjesz tylko swoim domem i traktujesz go jako swoisty "wzorzec miar wszelakich". Skoro u ciebie nie ma opcji sterowania (bo ladujesz 30cm wylewki, wiec masz kolosalna akumulacje) to i u reszty musi byc tak samo mimo ze maja 3-4 razy mniej wylewki do ogrzania itd.
    .
    O to właśnie mi chodziło w cytacie,który jasiek zapodał.
    R&K ma taką płytę jak ja czyli akumulację ma potężną i przypuszczam sterowniki powietrzne odcinają mu ładowanie i płyta nie jest naładowana tyle ile powinna skoro ładuje w dzień.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Błąd kopiowania, tutaj prawidłowy do domu "raczej energooszczędnego" http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post4776212

    Jak byłby energooszczędny a nie tylko niby za te pieniądze to nie było by tematu szukania uzasadnienia dla wodnej podłogówki z pompą.
    Te oszołom,ja ten link mam w stopce

  2. #17282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Toż to dopiero jest cud,ja to pikuś
    jaki tam cud ...
    przecież to akurat nie jest zasługa pompy tylko ocieplenia i wielkości jego domu ...

  3. #17283
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Ja sie dowiedzialem dzisiaj, bo nie latam po forum tak jak ty.
    I doszliśmy do sedna Arturo: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o PIENIĄDZE !

  4. #17284
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Tyle ze malux podchodzi do tematu zdrowo rozsadkowo, a ty masz klapki na oczach i klepiesz na jedno kopyto.
    Tyle że,to Wy mi wciskacie cały czas o pompie,ja piszę o wodnej podłogówce z Kospelem vs kable grzewcze.

  5. #17285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    R&K ma taką płytę jak ja czyli akumulację ma potężną i przypuszczam sterowniki powietrzne odcinają mu ładowanie i płyta nie jest naładowana tyle ile powinna skoro ładuje w dzień.
    ale ty piep....
    u R&K prawdopodobnie są wadliwe sterowniki wiec jednorazowo nie są w stanie dłużej utrzymać ładowania jak ok. 0,5 godz, wiec dla jednego cyklu załączają się czasami więcej razy, moje miały podobny problem o którym pisałem kilkakrotnie w tym temacie...
    w lecie będę pewnie kilkakrotnie u niego i sie rozwiąże problem ...
    nie wiem jak długo trzeba to tobie pisać abyś zrozumiał ...

    tak swoją droga to moje mierzą temperaturę ścian z silikatów a nie powietrze w pomieszczeniu ...

  6. #17286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tyle że,to Wy mi wciskacie cały czas o pompie,ja piszę o wodnej podłogówce z Kospelem vs kable grzewcze.
    nie ...
    ty cały czas trujesz o dywersyfikacji kończącej się zainstalowaniem PC ...
    nas wodna z kospelem nie interesuje bo mamy bardziej efektywne systemy grzewcze ...

  7. #17287
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O to właśnie mi chodziło w cytacie,który jasiek zapodał.
    R&K ma taką płytę jak ja czyli akumulację ma potężną i przypuszczam sterowniki powietrzne odcinają mu ładowanie i płyta nie jest naładowana tyle ile powinna skoro ładuje w dzień.
    Twierdzisz ze jesli komus ogrzewanie zalacza sie w dzien to zle? Skoro u ciebie sie nie zalacza, to temp w dzien rano i wieczorem masz taka sama? Taka sama masz w dzien sloneczny i w dzien deszczowy? Taka samo masz na wiosne i w mrozne dni zimowe? Zawsze ladowanie tylko w nocy i zawsze jest idealnie naladowane ze rano i wieczorem masz taka sama temp? Czlowieku co ty starasz sie wmowic?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tyle że,to Wy mi wciskacie cały czas o pompie,ja piszę o wodnej podłogówce z Kospelem vs kable grzewcze.
    jasne a potem poszesz ze skoro kospel to bojler, a jak bojler to cwu drogo, a skoro pci do cwu to bez sens twoim zdaniem, wiec zawsze sprowadza sie do cudownej pci do co i cwu
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  8. #17288
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    jasne a potem poszesz ze skoro kospel to bojler, a jak bojler to cwu drogo, a skoro pci do cwu to bez sens twoim zdaniem, wiec zawsze sprowadza sie do cudownej pci do co i cwu
    Mialo byc:
    Skoro kospel to cwu drogie a jak drogie to pci do cwu bez sensu wiec od razu pci do co i cwu.
    Pora spac
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  9. #17289
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ale ty piep....
    u R&K prawdopodobnie są wadliwe sterowniki wiec jednorazowo nie są w stanie dłużej utrzymać ładowania jak ok. 0,5 godz, wiec dla jednego cyklu załączają się czasami więcej razy
    A czy dopuszczasz taką możliwość,że to nie sterowniki są walnięte bo one wyłączają ładowanie z uwagi na osiągnięcie ustawionej temperatury tylko za szybkie oddawanie ciepła do pomieszczenia ?

  10. #17290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czy dopuszczasz taką możliwość,że to nie sterowniki są walnięte bo one wyłączają ładowanie z uwagi na osiągnięcie ustawionej temperatury tylko za szybkie oddawanie ciepła do pomieszczenia ?
    nie , nie dopuszczam bo byłem u niego kilkukrotnie i wiem co się dzieje ...

  11. #17291
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie przedwczoraj ogrzewanie na dole pyknęło sobie kilka kwh dla polepszenia klimatu ...
    po to właśnie jest nie centralne sterowanie i ustawione na czuwaniu przez cały rok, dom nie stygnie równomiernie a jak już się załączy to tylko tam gdzie trzeba a nie buja całą chałupę ...
    Ja miałem wyłączone przez kilka dni ale że nas nawiedzają nocne "mrozy" (dziś było 3 stopnie na plusie tylko) a w dzień mimo, że świeci słońce to pi..ga cholernie zimnym wiatrem więc się zrobiło w północnej części za zimno. W salonowej słoneczko i cytowe wystarczają do utrzymania temperatury 21-23 stopnie. Postanowiłem więc odpalić piec i co? Nie mam czujników w żadnym z pomieszczeń i mam ciepło w każdym pokoju, łazience. Nic nie jest przegrzewane. Jak chcecie jutro sprawdzę ile piec nabija prundu ale sądzę, że są to jednocyfrowe kWh.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    bitter twierdzi że się da ...
    nawet za grosze ...
    Nie twierdzi, tylko każdy może to sam sprawdzić. Termostat pokojowy plus 3 siłowniki to koszt niecałych 200zł. Dużo? Gdybym miał salon i kuchnię na jednej pętli to byłoby 100 zł.

  12. #17292
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    jasne a potem poszesz ze skoro kospel to bojler, a jak bojler to cwu drogo, a skoro pci do cwu to bez sens twoim zdaniem, wiec zawsze sprowadza sie do cudownej pci do co i cwu
    A czy coś w tym jest nie logicznego ?
    Przypomnę pierwszy post z mojego dziennika:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
    http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf
    +wodna podłogówka.
    +bojler do cwu:
    http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/
    lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
    http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

    Całość będzie grzana prądem w II taryfie.
    Jako rezerwowe źródło ciepła będzie kominek z DGP lub akumulacyjny.
    Ogrzewanie podłogowe będę starał się umieścić w płycie fundamentowej,jeśli się nie uda tzn,nie przekonam konstruktora to rurki będą położone bezpośrednio na płycie,bez warswy izolacji.

  13. #17293
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wow! Ale się pałujecie z tą mizerią.
    Ja się dziś dla przykładu cały świąteczny dzionek pałowałem z piecem gazowym bo zamiast po krótkiej przerwie grzać (na zewnątrz 8stC) zalał łazienkę - okazało się, że osady z rur i kamień coś tam zapchały i uszkodziły ale na szczęście po dokumentnym czyszczeniu udało się uruchomić choć niestety tylko w trybie awaryjnym.
    Dlatego nie ważne co by kto psioczył na bezpośredni prąd to spokój z nim związany jest bezcenny.
    Dobre, 2 dni temu też mi piec zaczął świrować. Jakiś błąd F4, nie załączał grzania CWU mielił mieli ale nic z tego nie wychodziło. Staje człowiek przed piecem i nie wie co robić - dzwonić trzeba do magika. Tak sobie pomyślałem że jeszcze trochę i pozbędę się gazu.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  14. #17294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post

    Nie twierdzi, tylko każdy może to sam sprawdzić. Termostat pokojowy plus 3 siłowniki to koszt niecałych 200zł. Dużo? Gdybym miał salon i kuchnię na jednej pętli to byłoby 100 zł.
    taaa...
    a kociołek będzie w pogotowiu cały czas utrzymywał te 50-60* na rozdzielaczu co by w każdej chwili było dostępne ...

  15. #17295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jak tak pacze co piszecie to paczałki wyczeszczam.Woda to potęga a w razie kryzysu spacerkiem po lesie buforek nagrzeję.Jak bez kąpieli to i kilka dni w mrozy da radę.Ponoć ceny energii mają uwolnić.Nie żebym judził.Na mieście mówią,że ma o 40% podrożeć.No ale wygodę macie.Fakt.Ja raz na kilka dni w kominku z płaszczem wodnym muszę napalić.Wiecie.Kieliszek wina w ręce,płonące szczapy w kominku i przytulona Perła.Takie tam klimaty.Stary już jestem to i sentymentalny.

  16. #17296
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jeden termostat to jeden nastaw lub jedna pętla jak piszesz - z wszechstronnym sterowaniem wiele to wspólnego nie ma. Jak chcesz coś więcej to np takie coś http://www.pl.capricorn.pl/ogrzewanie_plaszczyznowe/sterowanie-ogrzewaniem-i-chlodzeniem-plaszczyznowym/ ale tam sam rozdzielacz kosztuje 660zł w promocji http://www.poseidon-laziska.pl/s-p5065.html A gdzie cała reszta?
    Kolego jeżeli czegoś nie jestem pewien to używam słowa "chyba". Wypowiadasz się jak ekspert w temacie o którym nie masz pojęcia. Jeżeli w otwartej przestrzeni kuchni, salonu i jadalni mam 3 pętle to po jakiego grzyba według Ciebie mam stosować 3 sterowniki i to koniecznie za prawie 7 stów? Stosuję jeden termostat, który na raz otwiera albo zamyka mi 3 siłowniki. Wszystko razem kupisz na Allegro za 200 zł. Tak trudne do ogarnięcia? Pozostałych pokoi nie mam potrzeby sterowania bo tam jest taka temperatura jaka ma być bez sterowników. Na siłę każecie mi stosować termostaty w pokojach tylko po to aby tam były.

    Spójrzcie na mój układ domu. Patrząc od dołu i idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara mamy na dole wschód, z lewej południe i na górze zachód.
    U mnie przy włączonym ogrzewaniu w okresach przejściowych przegrzewał się TYLKO salon z kuchnią i tam zastosuję JEDEN termostat.



    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    taaa...
    a kociołek będzie w pogotowiu cały czas utrzymywał te 50-60* na rozdzielaczu co by w każdej chwili było dostępne ...
    Jasiek uważam, Cię za człowieka który ma łeb na karku a piszesz banialuki. A dlaczego nie 90 stopni? A może 120 stopni? Kociołek nic nie utrzymuje, jedyne co utrzymuje to utrzymuje się na ścianie. Kociołek sobie mierzy ile jest na dworze stopni, potem sobie mierzy ile ma woda w podłodze i wylicza do ilu stopni ma ją nagrzać i jedzie z koksem dobierając moc grzałęk w załeżności od różnicy temperatur wody jaka jest w podłodze do tego jaka ma być. Czy to jest 28 czy 50 nie ma żadnego znaczenia. On musi dostarczyć MOC (niech MOC będzie z Tobą). Tę MOC może dostarczyć albo poprzez krótsze grzanie wyższą temperaturą, albo dłuższe niższą. To tak jak z gotowaniem zupy albo dasz płytę na "trójkę" i zagotujesz w 10 minut albo na "dziewiątkę" i w minutę. MOC pobrana z gniazdka będzie identyczna (choć przyklad z garnkiem nie do końca porównywalny bo przy grzaniu niższą temperaturą więcej ciepła ucieknie do otoczenia więc sprawność mniejsza choć pewnie pomijalnie mniejsza)

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie piszemy o alternatywach na kryzysy bo tych da się kilka i bez wody wymyślić.
    Polecam ognisko na środku salonu. Jaśkowi to nie przeszkadza on może zrywać podłogę za każdym razem kiedy zmieni mu się koncepcja ogrzewania więc i ognisko zniesie

  17. #17297
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jeden termostat sterujący trzema siłownikami to jeden układ więc nie porównuj tego i jego kosztów do kilku jak nie kilkunastu dowolnie sterowanych obwodów kabli bo to różne tematy.

    Jeszcze musi wiedzieć, że akurat pomimo temp. na zewnątrz nie wymagającej jego pracy i tak powinien się włączyć bo akurat termostat otworzył te 3 siłowniki. Jaśkowe rozwiązanie jest o niebo prostsze, szybsze i wygodniejsze bo jego "piec" (elektrownia) zawsze "jedzie z koksem"



    Kolego bitter i inni rurkarze - zdecydujcie się o czym mówicie bo jak na razie to w kółko mieszacie. Alternatywne sposoby ogrzewania to zupełnie inny temat i nie ma co mieszać, zwłaszcza jak ktoś jej nie potrzebuje.
    Przyjmijcie zatem założenie, że NIE MÓWIMY o alternatywach i dla takiego założenia wykażcie wyższość rurek nad kablami.
    kszhu ja nie porównuję kosztu termostatu z kosztem sterowników, lecz staram Ci się uświadomić, że wada jaką zarzucasz rurkom czyli brak sterowalności jest bezpodstawna. Oczywistym jest, że nie ma czujników we wszystkich pomieszczeniach i może dojść tam do przegrzania czy niedogrzania. Ale u mnie z PRAKTYKI jest tak, że przegrzewa się tylko część salonowa więc tłumaczę jak krowie na rowie, że tylko tam mam potrzebę zainstalowania czujnika co wiąże się z kosztem 200zł. Policz mi więc bo mi się nie chce ile kosztuje materiał (pomińmy koszty robocizny bo jeden robi sam, drugiemu wujek trzeciemu za jabola) na kable z porządnej firmy plus sterowniki do każdego pokoju reagujące na bezwładność płyty czyli z czujnikiem podłogi i powietrza lub z algorytmem vs koszt rurek, rozdzielacza, naczynia wyrównawczego i pieca. Rurki u mnie kosztowały 1400 zł, rozdzielacz mam wypasiony więc chyba tysiąc, piec najlepszy jaki produkuje Kospel za 3 tys z czujnikami wewn i zewn. Razem grubo licząc mamy poniżej 6 tys z pierdołami typu złączki srączki. Czy to jest drożej od kabli to nie wiem, czy policzyłem wszystko nie wiem. W kablach do moich 9 pomieszczeń potrzebuję 9 sterowników. Jak weźmiesz z górnej półki tak jak mam ja to ile zapłacisz za same sterowniki? Na 100% więcej niż za mój piec o ile nie dwa razy więcej bo wypasione kosztują chyba ponad 500zł czy się mylę? Do tego cena kabla. Ile kosztuje porządny nie spędzający snu z powiek kabel? Jeżeli kabel ma moc 10W/m a zapotrzebowanie mojego domu w największe mrozy sięga 3500kW to grzejąc tylko 10 godzin potrzebuję kabli o mocy 8400W co oznacza 840metrów kabla? Na Allegro ceny są ponad 8zł/m kabla to daje ponad 7 tys zł. Gdzie tu kable są tańsze?

    A co do ostatniej prosby jak mam przyjąc takie załozęnie skoro to największy argument za rurkami bo wychodzą nie dość, że taniej to jeszcze można podpiąć inny "piec". Każesz mi z dyskusji wyrzucić największy argument? Co to za bzdura?

  18. #17298

    Domyślnie

    kszhu, nie pamiętam jakie zakładasz zużycie energii na ogrzewanie, a jakie na CWU?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #17299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=bitter;5956893
    Gdzie tu kable są tańsze?

    Ja zapłaciłem 1890 za sterowniki ESCO TC-910 9 szt., plus 2618 za kable thermowal 9,16 kW na 109 m2, razem 4508 koszt całego ogrzewania. Faktycznie trzeba by jeszcze doliczyć 7 bezpieczników esek Nie odważyłbym się położyć rurek sam a kabli się nie boję. Plusy są po obu stronach to niezaprzeczalne. Każdy z przyszłych użytkowników niech sam wybierze czym chce grzać. Nie ma idealnego ogrzewania zawsze są plusy i minusy.

  20. #17300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    kszhu ja nie porównuję kosztu termostatu z kosztem sterowników, lecz staram Ci się uświadomić, że wada jaką zarzucasz rurkom czyli brak sterowalności jest bezpodstawna. Oczywistym jest, że nie ma czujników we wszystkich pomieszczeniach i może dojść tam do przegrzania czy niedogrzania. Ale u mnie z PRAKTYKI jest tak, że przegrzewa się tylko część salonowa więc tłumaczę jak krowie na rowie, że tylko tam mam potrzebę zainstalowania czujnika co wiąże się z kosztem 200zł. Policz mi więc bo mi się nie chce ile kosztuje materiał (pomińmy koszty robocizny bo jeden robi sam, drugiemu wujek trzeciemu za jabola) na kable z porządnej firmy plus sterowniki do każdego pokoju reagujące na bezwładność płyty czyli z czujnikiem podłogi i powietrza lub z algorytmem vs koszt rurek, rozdzielacza, naczynia wyrównawczego i pieca. Rurki u mnie kosztowały 1400 zł, rozdzielacz mam wypasiony więc chyba tysiąc, piec najlepszy jaki produkuje Kospel za 3 tys z czujnikami wewn i zewn. Razem grubo licząc mamy poniżej 6 tys z pierdołami typu złączki srączki. Czy to jest drożej od kabli to nie wiem, czy policzyłem wszystko nie wiem. W kablach do moich 9 pomieszczeń potrzebuję 9 sterowników. Jak weźmiesz z górnej półki tak jak mam ja to ile zapłacisz za same sterowniki? Na 100% więcej niż za mój piec o ile nie dwa razy więcej bo wypasione kosztują chyba ponad 500zł czy się mylę? Do tego cena kabla. Ile kosztuje porządny nie spędzający snu z powiek kabel? Jeżeli kabel ma moc 10W/m a zapotrzebowanie mojego domu w największe mrozy sięga 3500kW to grzejąc tylko 10 godzin potrzebuję kabli o mocy 8400W co oznacza 840metrów kabla? Na Allegro ceny są ponad 8zł/m kabla to daje ponad 7 tys zł. Gdzie tu kable są tańsze?

    A co do ostatniej prosby jak mam przyjąc takie załozęnie skoro to największy argument za rurkami bo wychodzą nie dość, że taniej to jeszcze można podpiąć inny "piec". Każesz mi z dyskusji wyrzucić największy argument? Co to za bzdura?
    jak chcesz porównywać jak najtańsze rozwiązania to może jakieś zwykłe konwektorki za 200 zł sztuka , całe ogrzewanie do przeciętnej chałupy zmieści się w 2 k ...
    można jeszcze zwykłą nagrzewnicę kanałowa wsadzić w kanał DGP kominka, będzie jeszcze taniej, tak co bu było śmieszniej w ten sam kanał można wsadzić nagrzewnice wodną i do niej podpiąć co dusza zapragnie ...

    a tak swoja drogą jak ktoś nie chce mieć tych kociołków, rozdzielaczy , pompek, rurek, pomieszczenia na to wszystko to musi to robić bo Ty czy Arturo tak uważacie ...?

Strona 865 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony