Witam!

Przymierzam się do wykończenia poddasza. Wykańczam swój dom w którym mam piwnicę, parter, piętro i strych. Strych chcę przygotować jako użytkowy choć w planie miał być poprostu strychem. Poprzedni właściciel domu zamierzał wykończyć wszystko w drewnie (jest zostawiony materiał) więc i ja tak chcę zrobić. Na strychu są belki stropowe pomiędzy którymi są odległości 100-68-60-64-68 cm. I stąd moje pytania:
1. Czy na te belki stropowe mogę położyć deski o grubości ok 2,5 cm? Mam deski ok 3 cm ale po obróbce pewnie będa cieńsze (apropo to nie mogę znaleźć stolarza który by mi obrobił deski 8( bo wszyscy mówią że sie nie opłaca).
2. Jakiej długości mają być deski. Materiał jest dł. ok 3,9m ale ja chce je pociąć na długości ok 2m aby lepiej się układało. Czy lepiej zostawić dłuższe.
3. Pod deski chcę położyć wełnę jako ocieplenie ale nie wiem czy dawać jakąś izolację.
4. Od spodu na suficie piętra nizej mam już poprzybijane deski ale surowe Na nich można ułożyćwełnę tylko nie wiem czy ich nie zdjąć i nie zrobić na stelarzu sufitu podwieszanego i na nim układać wełnę. Poprostu obawiam się czy na belka ch nie będzie za dużego obciązenia czyli deski podłogowe na strychu, wełna, deski surowe jako podłoże dla wełny i pod tym jeszcze wiszący sufit z G-K.

Prosze o podpowiedzi w tej sprawie. Poniżej zamieszczam kilka zdjeć jak to wygląda u mnie w praktyce.