dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy można zrezygnować z umowy AC

    Witam!

    Mam wykupione ubezpieczenie AC, chciałbym z niego zrezygnować.
    Umowę mam w PZU, płatnośc w ratach właśnie zapłaciłem drugą ratę 600zł!!
    Juz nie mam potrzeby ubezpieczania auta bowiem nie stoi juz przed blokiem.

    Pan w ubezpieczalni powiedział że nie mozna ale na pewno jest jakiś kruczek który można wykorzystać zeby zerwac umowe?

    A może można przeniś do jakiś tańszych ubezpieczycieli??

    Prosze o rade
    Pozdrawiam!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    hmm....powiem szczerze, że nigdy nie rozumiałam osób, które kupują wypasione auta, a potem nie są w stanie zapłacić za nie AC. To, że auto masz w garażu nie oznacza, że Ci z niego nie zginie. A wyjazdy? Do pracy, na zakupy, wakacje? Będziesz woził garaż ze sobą? Jeśli masz mocne nerwy i głęboki sen to możesz rezygnować z umowy AC.
    Rozmawiałam ze znajomym, który zajmuje się ubezpieczeniami. Twierdzi, że jeśli nie wpłacisz kolejnej raty w terminie to ubezpieczyciel sam zrywa umowę, bo nie dotrzymałeś jej warunków.

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy można zrezygnować z umowy AC

    Cytat Napisał wojcik99
    ...Juz nie mam potrzeby ubezpieczania auta bowiem nie stoi juz przed blokiem...
    Jeden z lepszych tekstów tego sezonu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    To, że auto masz w garażu nie oznacza, że Ci z niego nie zginie. A wyjazdy? Do pracy, na zakupy, wakacje? Będziesz woził garaż ze sobą?
    Ponadto kwestia stłuczki, jesli z Twojej winy to swoje auto naprawiasz z AC.
    Ja nawet na 15-letniego rzęcha miałam AC.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy można zrezygnować z umowy AC

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał wojcik99
    ...Juz nie mam potrzeby ubezpieczania auta bowiem nie stoi juz przed blokiem...
    Jeden z lepszych tekstów tego sezonu
    Jakbys mieszkal w takiej dzielnicy jak ja jeszcze niedawno to bys nie pisał takich tekstów. Nie odpowiadając nie zabieraj głosu bo sie tylko ośmieszasz nie mając nic wartościowego do dodania.

  6. #6

    Domyślnie Re: Czy można zrezygnować z umowy AC

    Cytat Napisał wojcik99
    ...nie mając nic wartościowego do dodania.
    Mam coś do dodania:
    nie ubezpieczaj się

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Wg. mnie to Ty się ośmieszyłeś, a nie Cpt.....ale też nie będę już zabierać głosu

  8. #8

    Domyślnie

    Oby wam rownież ktos równie inteligentnie pomógł gdy będziecie mieli jakis problem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojcik99
    Oby wam rownież ktos równie inteligentnie pomógł gdy będziecie mieli jakis problem.
    A sprawdzałaś w OWU?
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojcik99
    Oby wam rownież ktos równie inteligentnie pomógł gdy będziecie mieli jakis problem.
    poprostu nie zrozumiałes odpowiedzi.

    AC działa nie tylko wtedy jak ci zapiernicza auto spod bloku. Działa również wtedy kiedy wjedzisz do rowu, bo ci pies na droge wyskoczył, ktos na parkingu niestrzezonym pod supermarketem urwie Ci lusterko wa rte 1500zet, bedzie slisko i ty jedziesz komus w kufer. Oczywiście z twojego OC zostana pkryte szkody poszkodowanego, ale ty bulisz /jak nie masz AC/ za swoja naprawę.

    Więc nikt nie rezygnuje z AC tylko dlatego, że juz nie musi parkowac pod blokiem

  11. #11

    Domyślnie

    No a moze człowiek nie ma zwyczjnie kaski i trzeba z czegos rezygnowac
    Pozdrawiam
    CIERPLIWA

  12. #12

    Domyślnie

    AC stłuczka kradziesz.. zaraz nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka.

    Można wykupić AC od wypadku a można wykupić AC od kradzieży. Można razem można osobno.
    A sama decyzja no cóż... jeden jeździ całe życie bez kolizji i zakładając zę ma AC wypłacił przez ten czas (w zależności od wartości aut) niezłej jakości nóweczkę z salonu. Ale z drugiej strony przy dzisiejszych realich ruchu drogowego może stać się i tak iż walący w ciebie samochód nie ma OC, nie jest z Polski (czytaj nie ma dopuszczeń do ruchu) i wtedy pozostaje ci naprawa albo z kieszeni albo właśnie z AC i sprawa cywilna sprawcy. Czyli są sytuacje że pomimo tego że nie jesteś winiem musisz zapłacić za naprawę i domagać się zwrotu kasy albo auto w krzaki.

    Co do AC od kradzieży... bywa róznie to jest loteria. Prawdopodobieństwo że zwiną ci auto z garażu jest tak samo duże jak z pod bloku kwestia czy masz "chodliwe" auto... Zapewnie czasami nim jedzies na zakupy prawda??
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkrzyszt
    No a moze człowiek nie ma zwyczjnie kaski i trzeba z czegos rezygnowac
    to w takim wypadku trzeba zrezygnować z droższego auta i kupic tańsze, ale opłacić AC. Jak ukradną samochód (odpukać) i nie będzie opłacone AC to wtedy dopiero będzie płacz i lament.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Wszystko zależy do firmy w jakiej masz ubezpieczenie. Poczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia - tam wszystko jest napisane.
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  15. #15

    Domyślnie

    Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Można z niego zrezygnować - w każdym momencie trwania zawartej już umowy. W zależności od tego, ile czasu zostało do końca umowy - inne będą koszty. Jęśli nie zapłacisz kolejnej raty tym samym zerwiesz umowę i skończy ci się ochrona ubezpieczeniowa. Ale przeczytaj w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jaki jest tryb rozwiązania umowy w twoim wypadku - może podpisałes jakąś dodatkową klauzulę...

    Abstrahując od motywu rezygnacji z AC - jeśli nie zobowiązałeś się na piśmie, że nie zerwiesz umowy, możesz ją zerwać.

    Dobrowolność ubezpieczenia AC nie dotyczy samochodów kupionych na kredyt, gdzie kredytodawca wymaga polisy AC i cesji praw.
    Już w domku!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony